Skocz do zawartości

Wiz: Renderki piwek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomyślałem że w te gorące majowe dni przyda się jakiś zimny napój :) Poniżej zamieszczam 2 projekty nad jakimi ostatnio miałem przyjemność pracować.

Aspekty techniczne: prace wykonałem w 3dsmax 2010, jeszcze na Vray 1.5 , z postprodukcji w sumie tylko kontrast, saturacja i zamaskowanie kilku rzeczy.

Ujęcie Zlatego Hrada wykonane kamerą z dużym zoomem, aby uzyskać ortho (wymogi klienta odnośnie idealnych proporcji etykiety).

Cortes z pluskiem - moja modyfikacja do portfolio.

 

Pozdrawiam wszystkich

cortesf.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

cortes2f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

hradf.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez m-z
Zły temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zlaty Hrad bardzo realistyczny, podoba mi się. Przy Cortesach chyba najbardziej kuleje góra szyjki, przepalona. Ale ogólnie bardzo, bardzo ładnie.

 

Masz jakiś patent na krople? Ja próbowałem już wielu rzeczy i jak do tej pory PS robi je najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robertus do tworzenia kropli próbowałem już kilku sposobów: Particle Flow, Vraydisplacement, Blobmeshe itp, ale ciężko uzyskać fajny efekt. Doszedłem do wniosku że najlepiej zrobić krople geometrią i odpowiednio je rozsiać po butelce - advanced painterem. Zajmuje to sporo czasu, ale efekt jak widać. Ale przy animacji (np spływ kropel po butelce) skusiłbym się jednak do Particle Flow z obiektami BlobMesh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mamy podobne widać doświadczenia. Ale mi nadal brakuje tej specyficznej głębi kropel. Na renderach wychodzą po prostu płasko. Próbowałem nawet uzyskać z nich jakąś kaustykę ale bez dobrych rezultatów niestety. Może kiedyś jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusk minimalnie plastkiem wieje (w miejscu gdzie jest denko butelki i ten pomarańcz, jest tam też biały kolor, który jest szary:) )

 

Złoty Hrad wyszedł płasko troche, możliwe, że przez wytworzenie się czarnego obrysu (pewnie z hdrki, albo ze studio), który wygląda trochę jak czarny stroke z photoshopa. W Cortes'ie jest lepszy efekt głebi, gdyż butla fajnie wchodzi w tło przez to, że ma lepsze oświetlenie na brzegach i ogólnie jest jasna.

 

Pozatem git majonez:) Podobać się piwka:)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarze :) Co do Hrada - mam w planie dorobienie ujęć do portfolio, bo to jest czysto katalogowe.

Zlaty Hrad technicznie był łatwiejszym projektem - Cortes z charakteru przezroczystej butelki, wymusił przyłożenie się w szczególności do uzyskania odpowiedniego efektu na płynie w środku. W Hradzie dużo czasu poświęciłem również na stworzenie masek dla etykiety - materiał składa sięz kilku warst (w celu uzyskania "złota" itp)

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności