Skocz do zawartości

Licencja studencka 3ds max a kwestie prawne


Aethersis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zarejestrowałem się na stronie autodesk jako student politechniki śląskiej żeby sobie pobrać 3ds max 2011 z licencją studencką. Nie przyjęli mnie tam jeszcze, ale mam nadzieję że przyjmą w następnym miesiącu. Jak podałem tam prawdziwe dane (tylko imię, nazwisko, miasto w którym studiuję), to mogą wyciągnąć w obec mnie jakieś konsekwencje prawne? Co do tej licencji to zdaje się jest tam jakiś baner w renderach czy coś takiego i nie można wykorzystywać tego w celach komercyjnych. Czyli jakbym wystawił jakiś model na turbosquid.com to wtedy jest naruszenie i się zorientują, tak?

Nie wiedziałem gdzie umieścić ten wątek, więc dałem go do najbardziej ogólnego działu. Bardzo prosiłbym kogoś kto się trochę zna na kwestiach prawnych o odpowiedź. Próbowałem czytać umowę ale jest cała po angielsku i za dużo tam prawnego żargonu żeby normalny człowiek się w tym połapał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"Normalny" człowiek nawet nie czytając licencji po angielsku wie, że dysponując wersją studencką nie wolno wykonywać prac o charakterze komercyjnym. Bo jest to wersja studencka-edukacyjna (do nauki).

A wersja studencka to 100% działający program bez żadnych ograniczeń. Banery drukują programy typu CAD.

Co do samej licencji to musisz mieć adres e-mail w domenie politechniki żeby móc się zarejestrować w Autodesk. W przeciwnym wypadku pobierzesz tylko wersję 30 dniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za cynizm ale:

student politechniki śląskiej [...] Próbowałem czytać umowę ale jest cała po angielsku i za dużo tam prawnego żargonu żeby normalny człowiek się w tym połapał...

 

Co to się porobiło z tą maturą.

 

Autodesk nie zaakceptuje twojego zgłoszenia. Musisz poczekać aż Ci przydzielą mail w systemie jakim operuje twoja uczelnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał.

 

Musisz mieć maila kończącego się na @polsl.pl ;]

 

Btw: przyszły pierwszy rok architektury? Nie śpiesz sie z nauką Maxa. Wakacje są ;d A jak koniecznie chcesz się go uczyć, to sobie do czasu studiów ( i uzyskania maila) triala zainstaluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kokos6

odgrzewam kotleta :P chłopaki powiedzcie czy jak ściągnę 3ds max 2013 wersje studencką i kupię vraya dla studenta to mam w pełni funkcjonalny program z silnikiem, skąd ludzie z chaos i autodesku będą wiedzieć że nie używam komercyjnie programów, i np co będzie jak skończę szkołę za pół roku oni o tym będą wiedzieć, i muszę odinstalować programy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studencka licencja Autodesk jest ograniczona na 3 lata, więc po trzech latach jak już nie będziesz studentem, będziesz musiał i tak kupić.

Jak jest z Vrayem nie wiem.

 

Przypuszczam że prędzej sprawdzi ci coś urząd skarbowy niż Autodesk, ale tak dokładnie nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kokos6

za późno się obudziłem bo kończę studia dokładnie za pół roku to nie opłaca mi się nic kombinować? mam na myśli kupno vraya itp i ściąganie 3ds maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kokos6, to raczej bardziej na zaufanie idzie ;p, nie zauważyłem żadnych ograniczeń przy wersji studenckiej. Jeżeli używasz komercyjnie to łamiesz umowę jaką zawarłeś z autodeskiem i tym samym prawo, bo kradniesz ^^.

Dobrze że moje studia mają 6,5 roku :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z upgrade z wersji studenckiej na komercyjną nie jest już tak "różowo". W tej chwili taka opcja dotyczy tylko pakietu "Autodesk Entertainment Creation Suite".

Oczywiście (choć to nielegalne) da się korzystać z wersji studenckiej po ukończeniu studiów ale tylko do pierwszej reinstalacji. Autodesk dosyć skrupulatnie monitoruje licencje i nie zarejestrujesz swojego oprogramowania po tym czasie.

Oprogramowanie można leasingować, więc jeżeli masz możliwości komercyjnej pracy a nie dysponujesz odpowiednimi środkami finansowymi na zakup programu to ułatwi to Tobie np. EFL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że Autodesk "monitoruje" licencje a nie je weryfikuje. Dla licencji studenckich nie można przeprowadzić "deaktywacji" (np. przy przenoszeniu oprogramowania na inny komputer czy reinstalacji systemu) i przy ponownej instalacji przed pierwszym uruchomieniem trzeba program rejestrować. I w takim wypadku, jeżeli określony czas użytkowania programu upłynął, procesu nie da się przeprowadzić.

A jak weryfikuje w tej chwili to nie wiem. Kiedyś trzeba było przesłać skan np. ważnej legitymacji studenckiej i posiadać adres e-mail w domenie uczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja pobrałam wersje studencką bez e-maila. A robiłam to ponad rok temu. Możliwe, że wystarczy aby jedna osoba z danej uczelni zarejestrowała się, Autodesk wpisuje dane uczelni do bazy danych. Kolejny student bez niczego może zarejestrować się i pobrać program. Jak będą potrzebowali sami skontaktują się z dziekanatem z zapytaniem o danego studenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nikt nie weryfikował, nikt nie sprawdzał licencję dostałem na gębę ;) [ale studentem jestem, tylko, że ekonomii]. Jak otwierałem jakąś scenę, którą robiłem w domu w pracy na komercyjnym sofcie, to wyskakuje monit o tym, że scena przygotowana na studenckiej wersjii softu i nie wolno używać tej sceny komercyjnie.

Ot i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności