Skocz do zawartości

Film ala Pixar za $10k


mirach

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Po pierwsze, nie zakladam tego wątku w celach trollowniczych :)

 

Ostatnio duzo sie na forum mowi o tym jak to zarobki grafikow sa marne itp. Dzisiaj moj znajomy trafil na ogloszenie po ktore jak dla mnie pobilo wszelkie rekordy i ciezko o nim myslec inaczej jak o glupim zarcie. Chociaz moze to tylko ja nie jestem obeznany z servisami typu elance.

 

Szczerze polecam lektore w ramach poprawy humoru.

 

W skrocie: Zrobcie nam pelnometrazowy film jakosci Pixara za 10-15k, do ktorego nie bedziecie mieli zadnych praw - łącznie z tym ze zleceniodawca podpisze sie jako tworca filmu.

 

Przeklejam calosc bo pod linkiem nie mozna przeczytac wszystkiego bez posiadania konta.

 

Hello Elancers,

 

We want to create a full-length animated film for my studio project. You know Disney and Pixar? We need you to create the same kind of film on a shoestring budget. :)

 

We have the screenplay ready and now we need your complete creative service from start to finish; we need the animation with music, sound effects and voice acting in this film.

 

Important: We don't need any copyright issues! Please make sure you obtain all the rights to use any materials in the film. Any legal issues in this project will be your responsibility.

 

What we require:

 

Film: Animation (Fantasy Fiction)

Language: English

Music: Yes

Sound effects: Yes

Voice acting: Yes

Film length: 75-125 minutes

Movie trailer of the film: 2-3 minutes

The Making of the film: 5-10 minutes

Output formats: MPEG-4 or MPEG-2

Deadline: Before October 31st, 2011

Budget: $10,000 - $15,000

 

You will need to create the film based on our screenplay. You can use all your creativity and your imaginations here. We won't interfere too much (in fact, we don't want to interfere at all), but when we request some revisions, you have to make those revisions.

 

Please submit your proposal with a detailed plan on how you are going to create this animated film.

 

1) What makes you credible? (Provide your resume, links to your work, samples, portfolio, previous clients, etc)

 

2) With whom you will be working (alone / team) and why?

 

3) What software/tools you are going to use? List all of them.

 

4) Are you going to use another freelancer(s)? Yes/no? Why?

 

5) Provide a detailed production plan (a detailed description of how you intend to spend your time and deliver the results, milestone, timeline, payments, etc)

 

We don't need someone who creates 50-90% of the film. We need you to finish the project completely. If you only managed to create 50-90% of the film, we will request 100% refund. No joke here. We had some bad experiences with some freelancers before, so make sure you understand this.

 

You need to sign a contract and a Non-Disclosure Agreement. We will be named as the directors and animators of this film and we will retain full 100% ownership to this film.

 

If you have any questions, do let me know.

 

Thank you!

 

P.S. We are going to use this film to help sell our business. If successful, a bonus will be awarded to you, plus a bottle of champagne will be delivered to your door. :)

 

Jak ktos chce sie zglaszac, to tu jest link ;)

 

http://www.elance.com/j/full-length-animated-film/25278472/?backurl=aHR0cDovL3d3dy5lbGFuY2UuY29tL3Ivam9icy9xLTNkL3AtMg==

 

pozdrawiam i zycze milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

No ja się piszę. Biznes jak nie wiem co. Wystarczy tylko zapłacić voiceover, muzykę i dźwiękowców, jak ktoś nie ma to renderfarmę, 30 grafików. To po dołożeniu jakiegoś milionika możemy się juz chwalić filmem.

Paranoja co się dzieje, czyżby na rynku było tak mało pieniędzy, że trzeb się chwytać wszystkiego.

Choć ostatnio trafiło się biuro arch, które chciało dawać uwaga... 120zł za wizualizację budynku z 2 ujęć, rzuty elewacji, rzuty pięter i do tego złożoną stronę katalogu. Do tego powinna być niepłatna wizualizacja próbna na początek. Jak przypomnę sobie minę prezesa jak im powiedziałem, że są za biedni na moje usługi i że mogę im dać zaprojektować dom, ale zapłacę im tak 50zł.... Wiem cham ze mnie, ale musiałem im trochę dopiec bo mi zmarnowali trochę czasu na pisanie maila.

Ehhh... aż się prosi o zrobienie jakiejś zmowy cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... aż się prosi o zrobienie jakiejś zmowy cenowej.

 

W budownictwie są tzw. KNR'y. Czyli katalogi, w których podane są czasy pracy ludzi/maszyn/ilość materiałów potrzebne do wykonania jednej jednostki czegośtam. Raczej wątpię, że coś takiego można zaadoptować do grafiki głównie ze względów ilości technik jaką można uzyskać dany efekt.

 

A jeśli chodzi o zlecenia za śmiesznie niskie ceny to się je po prostu olewa bo zleceniodawcą jest biznesmen ignorant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. Korzystacie z serwisów typu elance? Da się w ten sposób znaleźć faktycznie dobre zlecenia z dobrym wynagrodzeniem?

 

Nie za godziwe wynagrodzenie. Jak dasz 5$ za wizkę to i tak przyjdą cudować że drogo.

 

Marvin przeciez architekt też może posiedzieć 2-3dni za 50zł, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. Korzystacie z serwisów typu elance? Da się w ten sposób znaleźć faktycznie dobre zlecenia z dobrym wynagrodzeniem?

 

ten znajomy co mi to podeslal kozysta. Z tego co mowi to trzeba przegrzebac sie przez tony ogloszen w rodzaju "potrzebuje grafiki na jutro, place 50$" i ciezko dorwac cokolwiek za rozsadne pieniadze.

Z tego jednak co olaf pisze, to na freelancer.com jest jeszcze ciekawiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. Korzystacie z serwisów typu elance? Da się w ten sposób znaleźć faktycznie dobre zlecenia z dobrym wynagrodzeniem?
zależy jak szybko pracujesz i jak znane marki masz w portfolilo. Ale imo dobre miejsce na początek/środek kariery, nie dla rozwiniętych już grafików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow Zaplątani kosztował 260mln$? serio? :)

 

ps. ok bez sensu pytanie.. sam se sprawdziłem :) myślałem, że takie animacje są jednak tańsze

Edytowane przez xrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież daleko szukać nie trzeba takich ogłoszeń ;)

 

4 - 5 minut bajki 2d/3d za 3K ZLP?

 

asblaze: haha no uśmialiśmy się z tego :) Ciekaw jestem czy ktos sie odezwał.?

 

Poza tym- 5 osób dało już ofertę i chcą to robić. Głównie z Indii i chin ale zawsze coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. Korzystacie z serwisów typu elance? Da się w ten sposób znaleźć faktycznie dobre zlecenia z dobrym wynagrodzeniem?

Nikomu tego nie polecam. Ludzie którzy tam siedzą często nie mają pojęcia że da się zarobić więcej. Kiedyś już wspominałem jak kłóciłem się z ludźmi korzystającymi z takich serwisów - twierdziłem że da się wziąć za banner więcej niż 30zł to stwierdzili że jestem nienormalny.

Oczywiście znajdą się tam jakieś normalne zlecenia, ale w 90% to szukanie jeleni... Dzięki takim serwisom można też się przekonać jaką plagą są kradzieże prac - grafik i całych animacji (często tylko trochę przerobionych).

Lepiej zamiast tego po prostu porozsiewać ogłoszenia i przeglądać oferty w miejscach gdzie szukanie naiwnych jest odpowiednio traktowane. Jeśli masz cokolwiek ciekawego w portfolio i nie masz problemów z angielskim to naprawdę nie ma problemu.

Jako początkujący możesz przyjąć masę dennych zleceń, natracić nerwów, narobić się jak wół i grosze zarobić, ALBO poświęcić czas na ogłaszanie się, zdobywanie kontaktów, może i nadal mało zarobić, ale nie dlatego że przyjmowałeś maksymalnie nędzne zlecenia, tylko dlatego że po prostu na razie miałeś ich mało... Jeśli jesteś dobry, to potem klienci będą do ciebie wracali, być może ktoś da pracę na dłużej.

A co ci przyjdzie z nędznych zleceń? Będziesz znany tylko z tego, że dajesz się wykorzystywać i ludzie oczekujący cudów za psie pieniądze będą do ciebie lgnąć jak muchy do...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinni zgłosić się do Pixara oni mają duże doświadczenie w tego typu produkcjach a więc powinni zrobić to w miarę szybko a co za tym idzie tanio..

 

to chyba najlepsza propozycja :)

 

A co ci przyjdzie z nędznych zleceń? Będziesz znany tylko z tego, że dajesz się wykorzystywać i ludzie oczekujący cudów za psie pieniądze będą do ciebie lgnąć jak muchy do...

 

do tego dochodzi fakt ze prace wykonane na szybko i z minimalnym budzetem baaardzo zadko nadaja sie do pokazania w portfolio na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności