Skocz do zawartości

Age of Empires Online - cinematic


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Heh, no miałem przyjemność spędzić 3 miesiące w Szkocji w studiu Axis Animation pracując przy tym cinematicu jako 2d art dyrektor i matte painter.

Nie wiem co więcej mam powiedzieć;) Ciekawostką jest fakt, że prawie wszystkie tła są malowane, częściowo przeze mnie. Poza tym do moich zadań należało zrobienie colour scriptu do całości filmiku, environmental design, trochę propsów poprojektowałem, trochę postoryboardowałem i trochę ponadzorowałem innych matte painterów. To by było na tyle;) Jesli ktoś by miał jakieś pytania to może będę umiał odpowiedzieć. No i jak dostanę pozwolenie, to wrzucę kilka jakichś obrazków z produkcji...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię jak takie rzeczy wychodzą :)

 

No właśnie, również nie mam pojęcia o co chodzi z tym "colour scriptem" za bardzo. Też będę wdzięczny za dopowiedzenie.

 

To co jest na YT to jest całość czy jest coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f- "Sporo skrótów i nawiązań pewnie pojawiła się z tego powodu, czy były od początku planowane?" Co konkretnie masz na myśli?

 

natas- colour script to takie zwierzę, którego w Polsce nie uświadczysz;) Służy on do określenia kolorystyki i oświetlenia każdej sceny filmu animowanego, tak żeby podkreślić to, co się w scenie dzieje i jednocześnie zadbać o spójną i konsekwentną kolorystykę całości filmu. Można powiedzieć, że jest to taki kolorowy storyboard. Jak przychodzi czas renderowania i kompozycji to człowiek, który się tym zajmuje bierze odpowiednią scenę z colour scriptu i stara się to przenieść na finalny produkt.

Mógłbym robić colour scripty do końca życia;)

 

Adek- na YT jest całość. Na E3 wyszła skrócona wersja tego filmiku, a teraz jest całość w związku z wyjściem gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote- Colour keys to często nieźle wyśmigane obrazki, a script na ogół jest nieco bardziej uproszczony, zależy od czasu produkcji. Ja niestety robiłem ten colour script na bardzo wczesnym etapie i nie było jeszcze renderów, więc malowałem po storyboardzie (nie było też czasu na malowanie od zera, bo miałem 5 dni na 75 obrazków). W związku z tym niektóre obrazki wyglądają dość fikuśnie, bo wiadomo jakie niektórzy storyboardziści mają pojęcie np. o perspektywie:P Bez urazy dla storyboardzistów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem bardzo obejrzeć ale na początku filmu była informacja, ze owa produkcja zawiera przemoc...wiec musiałem wyłączyć:(

 

 

 

 

 

a tak na serio to lubię ludzi, którzy tworzą, a nie odtwarzaj i kopiują. Malo teraz takich. Motywy z zębami, bliznami, marchewkami, a przede wszystkim z tymi czerwonymi owocami i 300 są super cool. Mało teraz tego w dzisiejszych czasach. Starzy, ustawieni konfidenci są na stołkach i mało się kreatywnych rzeczy przedostaje na światło dzienne...IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje lordbiernac bo kolorystyka tego kawalka jest poprostu wysmienita! Szczegolenie shot 3 bardzo mi sie podobal :). Moglbys zdradzic na czym byl orbiony filmik bo wiem ze Axis Animation uzwya Houdini i Mantra dosc sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na serio to lubię ludzi, którzy tworzą, a nie odtwarzaj i kopiują. Malo teraz takich. Motywy z zębami, bliznami, marchewkami, a przede wszystkim z tymi czerwonymi owocami i 300 są super cool. Mało teraz tego w dzisiejszych czasach. Starzy, ustawieni konfidenci są na stołkach i mało się kreatywnych rzeczy przedostaje na światło dzienne...IMO.

 

eb6.jpg

 

 

A filmik bardzo fajny.

 

lordbiernac - przypomnij mi jeśli możesz, kto było odpowiedzialny za design Kleopatry. Wiem że gdzieś czytałem wypowiedź tego gościa, że żałuje że jest ona tak krótko na ekranie. Teraz potwornie mnie męczy kto to był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr0cK- na 3d to ja sie nie znam za bardzo, ale o ile się orientuję to właśnie Houdini i Mantra głównie.

 

Luki Luki- on się nazywa Oliver Kurth. Wszystkie postacie projektował, ale nie miałem przyjemności go poznać.

 

brodkins- tak, to jest refka dla compozitowca i dla wszystkich, którzy odpowiadają za to, że finalna scena ma takie a nie inne światło i kolory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lordbiemac--> po pierwsze gratuluje ukonczonego filmiku. Swietna, nietuzinkowa robota! Mam tez pytanie jak moge. Czy zeby dostac prace w Axis Studio składales tam swojego reela i aplikowales osobno czy oni gdzies wyczaili w necie twoje prace i zaoferowali ci robote. Pytam z ciekawosci bo studiuje własnie w szkocji grafike i animacje i zastanawiam sie ile milbym szans dostania sie do takiej firmy po studiach. Ale cos mam przeczucie ze po ukonczeniu studiow wciaz bede mial troche za malo doswiadczenia. A moze ty tez studiowales w Szkocji? :D Jak to sie stalo ze wlasnie tam sie dostales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goat91- to oni mnie wyczaili poprzez mojego bloga. Szukali kogos o odpowiednim stylu, bo wczesniej nie robili nic w takim klimacie. Takze dostalem od nich maila i po 2 tygodniach bylem juz na miejscu. Teraz pracuje dla nich zdalnie. A co do Twoich szans po studiach, to ciezko mi powiedziec w sumie. Byc moze jako jakis junior artist bys sie zalapal. Na pewno uderzaj z reelem do nich- u nich jest ogromna rotacja freelancerow przyjezdzajacych do pracy przy konkretnym projekcie, takze zawsze jest szansa na robote. A studiowalem w Wawie, moja ukochana architekture, z ktora nie mam nic wspolnego :P

 

brodkins- no mam nadzieje, ze bede mogl caly upublicznic, dowiem sie pewnie w przyszlym tygodniu. A to, ze byl po storyboardzie malowany nie powinno byc problemem, bo sa to bardzo uproszczone maluneczki...

 

Dziekie ogolnie za odzew pozytywny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek- Tak, to był mój pierwszy projekt na takim stanowisku. Wczesniej miałem tylko okazję robić jakieś matte, czy drobne reklamowe koncepty do reklam, czy do Animowanej Historii Polski. A co do stylistyki filmu i kolorów to już od paru osób słyszałem, że "widać moją rękę" i jest to dla mnie strasznie miłe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności