Jump to content

Przyrządy do rysowania.


guffqa

Recommended Posts

Witam! Dopiero co zaczynam bawić się rysunkiem i mam kilka pytać bardziej ze strony technicznej...

1) jaki papier jest najlepszy do szkicowania ? Generalnie zadałem to pytanie bo typowe bloki rysunkowe nie sprawiają swojej roli tak jak bym chciał.... papier po kilku dniach rysunku zaczyna się wyginać i takie tam...

2) Szukam narzędzia do "rysowania" gumką, chodzi o to, że chcę użyskać detale poprzez bardzo detaliczne wymazywanie...jest coś takiego jak gumka w ołówku zamiast rysika? ;D bo wątpie żebym jako jedyny na to wpadł a nigdzie nie mogę znaleźć. (cięcie gumki na małe zaostrzone kawałki nie jest w pełni skuteczne)

 

Zestawik ołówków już sobie sprawiłem a konkretniej zestaw firmy KOH-I-NOOR, macie jakieś doświadczenie z tymi ołówkami? Jak tak to co o nim sądzicie?

 

Czekam na wasze profesjonalne wypowiedzi i pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 29
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wg mnie jakość narzędzi i podłoża na którym ma zamiar się stawiać ślady tego narzędzia jest ważna dopiero w momencie kiedy stajesz się rzemieślnikiem, który ma zamiar czerpać z tego dochody... bo tak to można na wszystkim, nawet na papierze toaletowym, na tym co masz pod ręką byle dużo i często, to jest główna zasada która prowadzi do sukcesu, a nie to że będziesz rysował ołówkiem za 200zł na kartce za 100zł... jesteś początkujący ok, masz ołówki kohinora ok, weź nawet kup sobie ryze papieru do drukowania i postaraj się je wszystkie zapełnić... owszem jest różnica między rysunkiem powstałym na gładkim papierze a na papierze o większej ziarnistości, zależy jaki chcesz osiągnąć efekt i jak Ci wygodnie, do tego jeszcze przecież kartki mają różne kolory itd... skup się bardziej na samej czynności rysowania i na nauce niż na tym czy najlepiej szkicować na kartce białej czy szarej...

Odnośnie samych ołówków kohinora... dla mnie są wystarczające, właściwie innych nie miałem okazji wypróbować, innej firmy, itd... standardowo trzymam się kohinora hb 2b 4b i 8b... no i jak już wspomniałem, jak na początkującego nie ma sensu się kosztować na super jakości media... pozdro i powodzenia

 

Widziałem sposób rysowania gumką o którym piszesz ale niestety nie wiem czy jest to robione specjalnie przystosowanym do tego narzędziem czy poprostu samoróbką artysty, czyli odpowiednio skrojonej gumki, czy kawałka gumki przyczepionej do patyka lub ołowka, nie wiem, odpowiednio twardej lub miękkiej gumki... może to jest robione za pomocą wiszerów

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za bardzo wyczerpujące odpowiedzi! Też już mam 3-4 swoje ulubione ołówki ... i właśnie HB, 2B, 5B i F do zarysów. Co do gumki chlebowej to muszę wypróbować...też właśnie pamiętam, że ktoś kiedyś mi ją polecał. Kwestia z papierem... masz rację Rotcore, to chyba nie jest warte jakiejś znaczącej uwagi ;)

 

DZIĘKUJĘ! Mam nadzieję, że niedlugo wstawie jakieś pierwsze rysunki na forum do wielkiej krytyki.

Link to comment
Share on other sites

papier jest istotny, najlepiej duzy format , ołowki w zaleznosci od upodoban najbardziej uniwersalny 2b, gumki staraj sie wcale nie uzywac , elektryczna fajna ale raczej na niewielki format i do bardzo detalicznych rysunkow. Na poczatek skup sie na ogóle pózniej przyjdzie czas na szczegoł.

Link to comment
Share on other sites

Witam! Chciałem sobie kupić tablet na święta ale nie mam pojęcia co jest dobre...raczej chodzi mi o digital painting i ogólną nauke patrzyłem na to http://allegro.pl/nowosc-tablet-wacom-bamboo-3-pen-pl-fvat-artrage-i1993228440.html ze względu na cene...chciałbym coś na początek kupić do 300 zł...co byście mi polecili ? Z góry dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Tylko wacom, polecam bamboo na początek. Na pewno będziesz zadowolony. Testowałam różne tablety, przy bamboo zatrzymalam się na dłużej, mała powierzchnia robocza była jedynym mankamentem, jakiś czas temu zainwestowałam w intuosa4. Nie wymienię wacoma na nic innego.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, i na 15X9 poszalejesz. Miałam bamboo 2 lata, dawał sobie świetnie radę, do nauki i speedowania wystarczy z górką. aha, przypomniało mi się, miałam bamboo starszej generacji, w zestawie był tylko jeden wkład do piórka (nie wiem jak jest w tej chwili), starł się po jakim roku. Żaden to problem, wkłady można (i trzeba, bo różne produkują) dokupić i potestować.

Link to comment
Share on other sites

Podepnę się pod temat :)

 

 

Czy w naszym pięknym kraju można gdzieś kupić papier newsprint Pro Art i kredki prismacolor Verithin w kolorze czarnym ? Ew. czy ktoś zna jakieś tanie sposoby zamówienia tego z PL ?

Link to comment
Share on other sites

węgiel ? te kredki są na bazie wosku. Co do papieru to próbowałem go z amazona czy ebaya zamawiać ale ceny jakieś chore za wysyłke na uk niema a ze stanów wysyłka w free niestety tylko na terenie US.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy