Skocz do zawartości

Rysunki i takie tam...


genitalius

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym pokazać Wam kilka swoich rysowanek z szuflady. Z tabletem mocuje się od dosyć niedawna więc nie będzie tego za wiele. Co więcej, zaczynam stopniowo przyswajać sobie istotę samego malowania tabletem a prace które pokazuję są malowane w oparciu o 2 warstwy tło-pierwszy plan, gdyż wynika to poniekąd z mojego raczkowania w temacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Imo brakuje tylko większego obycia z tabletem. Jest w tym ta sama teatralność w budowaniu sceny którą widzę np. u Thx, ale kadrowanie i pomysł nieco mniej śmiałe. Myślę że wszystkiego nie pokazałeś, ale mimo wszystko najciekawsze rzeczy od dłuższego czasu. Nie wiem czy się u nas zaaklimatyzujesz, ale ja przyglądam się bacznie.

Dziwna też rzecz, że mnie w sumie digitale podobają się bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać u Ciebie duży potencjał, to co ci mogę doradzić na początek to robienie wielu szybszych obrazków niż długo dłubać przy jednym, wiem to ze skromnego doświadczenia. Warto oglądać prace wielu kozaków jacy są na tym forum :) i nie tylko tutaj, szczególnie jak się zaczyna zabawę z tabletem, to może też dużo pomóc, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduje ze zostal ci samuraj do przerysowania :D

Jak juz kopiujesz kropka w kropke tutoriale Daarkena to chociaz przyloz sie do tego a nie tak delikatnie mowiac olewczo podszedles do sprawy. Zeby nie bylo - tutoriale sa po to zeby z nich korzystac ale moglbys wspomniec jednak, ze to jest odrysowywanka. A to "szybko i umownie" wyszlo dlatego ze nie chcialo ci sie nawet przerysowac do konca....

Wiecej cierpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedni rycerzyk: generalnie fajny render, ale brak podłogi, kompozycja przyciasna i nie wiem czy to celowe czy nie, ale ta zbroja ma efekt glowing, tak jakby był duchem. i nie widać jego kciuka.

 

ostatnia pracka: strasznie niedokończona ale ma to swój klimat :D nie mniej jednak moznaby bardziej podłubać ten detal, żeby nie wydawało sie wszystko takie odpuszczone. i znowu ciasny kadr. Weź powiekszaj obszary robocze jak pracujesz. daj tym postaciom czym oddychać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Telthona, postaram się zastosować do Twoich zaleceń. Oba rycerzyki robiłem pod tutki coprawda, ale mimo wszystko widzę w tym dużo swojego działania(kolorystyka noi w charakterze się różnią) więc nie rozumiem uwagi Nezumiego, iż należałoby się trzymać ścisłości pierwowzoru.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie polecam takiego machania z głowy, znaczy spoko w wolnym czasie, ale nie ma po co tego prezentować. Według mnie to kreuje wyobraźnię i pozwala rozwijać, ale nie ma sensu pokazywać tego :) Będzie można to zobaczyć w efektach tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Swiezy.

Dawno nic nie rysowalem, dlatego na weekendzie odpalilem maszyne izrobilem kilka powiedzmy szybkich szkicow, sa to glowy gdyz przyda mi sie potrenowac ich rysowanie. U gory po lewej moja babcia z natury.

pozdrawiam

73317081823582041697.jpg

03904420546939805182.jpg

Edytowane przez genitalius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.jpg

 

serio to Twoja babcia? ;P

 

Ogólnie za dużo miękkiego pędzla, za mało czuć bryłę tych twarzy, za mało ostrości, mocnych krawędzi, tego co by sprawiało wrażenie że ta twarz to bryła a nie płaska mamałyga... pozdro, trudny temat, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności