Skocz do zawartości

Nie dla ACTA – jutro protestujemy kulturalnie


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O ile przeglądam różnego rodzaju informacje to przynajmniej częśc z tego (jak chociazby umowa gazowa z Rosją i jej kulisy) jest prawdą. Kiedyś sporo czasu spędziłem szukając wszelakich informacji na ten temat. Cała lista jest porażająca, to fakt. I nie wydaje mi się, zeby to nastolatkowie pisali, bo są tu sprawy ze sporego zakresu czasu, o których pamiętają głównie niezależni (względnie tacy się zdarzają) dziennikarze i publicyści. Z chęcią zobaczyłbym owe dokumenty. Jeśli one nei ruszą ludzi do powstania to już nic ich nie ruszy;/ A jesli ruszy to trzeba tylko pilnować, by jakiś następca Kościuszki nie schlał się jak jego poprzednik przed najważniejszym starciem;]

 

Chasdiel dobre uwagi czynisz, wiele spraw pozornie nie związanych ze sprawą ACTA tłumaczy postawy wielu przedstawicieli elit u koryta, którzy tak naprawdę nigdy nie odeszli od koryta kontynuując spadek PRL-dzisiejszy ustrój. Czyli wysysanie całego dorobku i "wyprzedaż" czyt. rozdawanie majątku państwa. W przypadku ACTA ustawa może być pretekstem do inwigilowania obywateli, odcinanie szczególnie aktywnych, cenzura i wpływanie na nastroje społeczne. Komu trudno pogodzić się z tymi faktami polecam przy okazji edukacji ACTA lekturę programów "Towarzysz generał" 2009 reż. G.Braun, "Towarzysz.general.idzie.na.wojne" 2011. O bezbolesnej przemianie ustrojowej i koncepcji sługusów politycznych do dzisiaj. W Polsce ACTA może mieć szczególnie niebezpieczny final bo stanowi narzędzie kontroli i nacisków wielu świrów ze specsłużb rodem z PRL, a którzy nadal piastują swoje stanowiska.

Edytowane przez piopiowawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile przeglądam różnego rodzaju informacje to przynajmniej częśc z tego (jak chociazby umowa gazowa z Rosją i jej kulisy) jest prawdą. Kiedyś sporo czasu spędziłem szukając wszelakich informacji na ten temat. Cała lista jest porażająca, to fakt. I nie wydaje mi się, zeby to nastolatkowie pisali, bo są tu sprawy ze sporego zakresu czasu,

 

Może nie nastolatkowie, ale treść jasno wskazuje "pewną" opcję polityczną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie nastolatkowie, ale treść jasno wskazuje "pewną" opcję polityczną. :)
treść ciekawa, w kilku sprawach pominięto fakt np.w sprawie umów tranzytowych przez pl. gdzie firma ochroniarska siłą wyrzucała właścicieli polskich gospodarstw- http://www.cztery.sejm-w-rp.com.pl/int1-69.html sprawa nigdy nie doczekała się wyjaśnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak się można było spodziewać, teraz odwraca się kota ogonem.

Jestem przekonany, że protesty w sprawie ACTA to była manipulacja - stwierdził w TVP Info prof. Roman Kuźniar, prezydencki doradca ds. międzynarodowych.

 

- Nie rozumiem, dlaczego akurat w Polsce młodzi ludzie się skrzyknęli, by zaprotestować przeciwko umowie, która ich wolności nie zagraża - powiedział.

Toż to czysta bezczelność i potwarz wobec każdego obywatela polskiego (nie mówię tu o rosyjskich agentach z polskim paszportem). Te 500k podpisów jako wotum nieufności od ludu wobec rządu trzeba w trymiga zebrać. Niestety to będzie tylko głos o referendum, na przeprowadzenie którego zgode musi wyrazić rząd, ale zawsze coś.

 

Choć na dobrą sprawę już kiedyś rząd pokazał jak bardzo się liczy głos Obywateli NISZCZĄC prawie milion podpisów pod wnioskiem o referendum o wprowadzeniu jednomandatowych okręgów wyborczych.

Edytowane przez Chasdiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej żeby to poddali pod referendum, inaczej niedługo przy dociskaniu śruby z podatkami i cenami ludzie przestaną spłacać kredyty i płacić zus na tę bandę złodziei za biurkami tak jak mądrzy obywatele na Węgrzech zaczęli robić odcinając pępowinę darmozjadom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka nowych informacji chciałbym podać. W moim odczuciu dośc istotnych.

Akcja wykopu w celu zbierania podpisów. Niestety polskie prawo nie przewiduje podpisywania petycji przez internet, wiec ma to znaczenie czysto SYMBOLICZNE:

http://www.wykop.pl/zbieramypodpisy/

Aczkolwiek może wiecej się będzie mówiło o tym, a to już coś.

 

Druga akcja ma raczej więcej sensu, bo chodzi w niej o REALNE podpisy, które przynajmniej mają (częściowo, co pisałem we wcześniejszym poście) moc prawną.

http://referendumacta.pl/

Myślę, że to na początek będzie dobra droga. Jak możecie to wyślijcie to wszystkim swym znajomym. Wiem, że grafik ma napięty grafik, ale w moim odczuciu dobrze jest poszukać trochę czasu i coś zrobić, zwłaszcza, że ludzie zaczęli przynajmniej cześciowo współpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał sobie popisać do Polityków, ba jak znajdę jakąś masową listę mailową z USA to też wkleję

W końcu nie jest to karalne(bez gróźb i innych debilizmów).

http://pastebin.com/QZSkmvnN

dodatek specjalny - 12k stron poszło gdzieś 0_o

http://tinypaste.com/b53c5624

o i nowość

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/grozi-nam-fala-rzadowych-bubli-obawy-sa-uzasadnion,1,5010079,wiadomosc.html

 

- Polski rząd nie podpisał dokumentu gwarantującego prawa i wolności obywatelskie, a jednocześnie podpisał ACTA, które te prawa znacząco ogranicza. Gorzej być nie może - stwierdził na antenie TVN 24 przewodniczący SLD Leszek Miller. Były premier wyjaśnił jednak, że widzi jeszcze szansę w tej sprawie. - Jest jeszcze sposób, aby podpisana umowa nie weszła w życie - wyjaśnił.

 

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/protest-przeciw-umowie-acta/miller-jest-sposob-aby-acta-nie-weszla-w-zycie,1,5009919,wiadomosc.html eh

 

edit:

1 poseł odpisał :)

Edytowane przez peterr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

no...

Jeszcze tylko kilku pryszczatych chłystków pokrzyczy tam gdzieś na mieście i normalnie Putin z Obamom, zesrają sie w pory ze strachu, przed takom potengom.

Uspokójcie sie z tymi protestami, bo jeszcze zapanuje pokój na świecie...

Podobno w Columbi spadl handel narkotykami, bo wszyscy rzucili te robote, wzieli transparenty i poszli krzyczec.. stop acta...

RZenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupek3D: nasi dziadkowie walczyli o to aby nasz kraj byl wolny. Chcialbym aby nadal taki byl, aby nikt nie cenzurowal tego co mowie abym zawsze mial prawo do wyrazenia swojego zdania. Nie chce inwigilacji, nie chce aby moje zycie bylo uwarunkowane tym co dyktuja koncerny z obcego kraju... Pomysl troche szerzej zamiast przyszywac ludziom epitety "pryszczatych chłystków" bo gwarantuje Ci ze w ten sposob obsmarowujesz niektorych znajomych a i tez zaloze sie ze czesc ludzi z fourm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany Chrupku3d, dla ciebie wiersz Martina Niemöllera. Aktualny zawsze i wszędzie.

 

"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.

Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.

Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peterr, w sumie masz rację, ale od czego są ulotki, informowanie znajomych/dziadków/rodziców/rodziny? Ja chyba jeszcze skrobnę maila, czy nie chcieliby zbierać podpisów pod odwołaniem rządu. Całkiem sensowne zdaje się stwierdzenie, ze ACTA to była tylko kropla (no, może kubkiem), która przelała czarę goryczy ludzi.

Co do ulotek to można pobrać ich treść ze strony www.referendumacta.pl

 

I jakby co to chciałem się podzielić jedną ważną informacją. Na w/w stronie pojawił się nowy wpis o następującej treści:

Uwaga uwaga!

 

Informujemy całą Polskę o powstającej akcji ,,24H PRZECIW ACTA", którą organizuje ReferendumACTA.

 

Już 3 lutego 2012 roku we wszystkich miastach w Polsce odbędą się ponownie demonstracje ale to nie wszystko! W tym dniu odbędzie się również ogólnopolskie zbieranie wniosków we wszystkich miastach. Tu zwracamy się z prośbą do ostatnich organizatorów aby utworzyli kolejne wydarzenia na FB bądź zmienili datę ostatnich! Wszystkich prosimy o zorganizowanie demonstracji w piątek (3.02.2012) o godzinie 17:00. Prosimy aby nie powstawało po kilka wydarzeń dla jednego miasta.Pamiętajcie aby demonstracje zarejestrować w urzędzie miejskim - Wydziale Bezpieczeństwa I Zarządzania Kryzysowego.W kwestii punktów postaramy się aby miejsc, w których możecie zostawić swoje wypełnione wnioski było jak najwięcej. Już w poniedziałek/wtorek opublikujemy aż 400 nowych punktów! W ten dzień prosimy również każdego z Was i to piszemy naprawdę bardzo poważne. Wydrukujcie w domu nowy wniosek albo skserujcie od kogoś, potem wyjdźcie na ulice i zbierajcie choć przez 60 minut podpisy! Niech będą nas tysiące! Już deklarujących się jest około 2 tysięcy mamy nadzieję, iż będzie Was więcej. Celem całej akcji jest jak najszybsze zebranie ponad pół miliona podpisów, chcemy pokazać iż każdy obywatel Polski ma prawo do głosu i jednocząc się możemy naprawdę wiele zmienić w tym kraju! Liczymy i czekamy na Was trzeciego lutego 2012 !

 

 

 

Dziękujemy Wam za wsparcie!

 

ReferendumACTA.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to zwykle bywa, nagle okazuje sięk, że jednak nic się nie zrobić;)

 

Ogólnie proponowałbym przeczytanie całego artykułu.

http://www.rp.pl/artykul/796028,800495-ACTA-zalezy-od-UE.html?p=1

Jeśli Polska nie ratyfikuje umowy, w ogóle nie podejmie nad nią prac, przepisy ACTA i tak na mocy unijnych regulacji będą w Polce obowiązywać z wyłączeniem rygorów karnych.

 

- Jeśli chcemy jednak, by rygory ACTA w ogóle Polski nie dotyczyły, nie może być ona ratyfikowana ani na poziomie krajowym, ani europejskim - podkreśla Xawery Konarski, adwokat w kancelarii "Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy", specjalista od prawa unijnego.

 

Natomiast w przypadku nieratyfikowania umowy przez Parlament UE każde państwo członkowskie, może ratyfikować przepisy karne porozumienia i będzie nimi bezpośrednio związane, ale tylko w przypadku, jeśli sygnatariuszy będzie przynajmniej sześciu.

 

I przypominam o planowanych protestach 3 lutego w całym kraju, a w niektórych miastach (jak np. w Lublinie 2 lutego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem jedną rzecz niezdecydowanym unaocznić, co w sumie bardzo fajnie zostało powiedziane w programie skądinąd znanego Lisa. Z racji tego, że pewnie 90% i tak nie ogląda wrzucanych filmów to rzeknę w wersji mocno skondensowanej, że ACTA to nie tylko kradzież(?) wartości intelektualnej i ochrona starego ładu biznesowego, ale to także dokument pozwalający na kneblowanie świata w kwestii szeroko pojętego rozwoju technologicznego poprzez skazywanie ludzi za naruszenie jakichś patentów, które są skupowane od dawien dawna przez wszelkie korporacje,a także państwa.

Jakby ktoś chciał posłuchać to proszę:

www.youtube.com/watch?v=Qln3qpro-5U

częsc 2:

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=-QBOHKR1jk4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chasdiel masz rację, problem nie leży tylko w tym że dane korporacje skupują prawa autorskie, bo każdy ma do tego prawo teoretycznie (większość nie ma możliwości finansowych). Problem leży w długości obowiązywania praw autorskich, są to przepisy z zeszłej epoki które kompletnie nie przystają do obecnych czasów i wymiany informacji.

 

Niestety obawiam się że nasi rządzący podpiszą to co nakażą im w Unii, jako że nie jesteśmy niepodległym państem (nie po podpisaniu traktatu Lizbońskiego przez zdrajcę Lecha Kaczyńskiego). A nasz Don Tusk podpisuje wszystko co każą mu Niemcy i Francja jak ostatnie trendy pokazują- podpisanie paktu fiskalnego gdzie Tusk postawił nas w roli kundla przy stole obradujących Niemiec i Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności