Skocz do zawartości

3d max dla studentów


Trall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znalazłem takie coś na stronie 3ds maxa:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc/index?siteID=123112&id=17355061

Słyszałem że jest darmowa wersja programu dla studentów. Z innego źródła wyczytałem że ma się po prostu zniżkę na oprogramowanie. Czy jest darmowa wersja dla studentów? I jeśli tak to jakie ma ona ograniczenia techniczne(w programie) oraz jakie ograniczenia nadaje licencja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tu są wszystkie bezpłatne programy dla studentów

http://students.autodesk.com/?nd=download_center

Aby z nich skorzystać musisz mieć adres e-mail w jakiejkolwiek domenie *.edu

Jeżeli adres e-mail zostanie zweryfikowany uzyskasz konto autodesk umozliwiające aktywację pobranych programów. Programy są 100% odpowiednikami wersji komercyjnych. Chyba tylko AutoCAD na wydrukach dodaje napis o wersji edukacyjnej.

Jeżeli interesuje Ciebie 3ds max, Maya lub Mudbox warto może zainteresować się płatnym pakietem edukacyjnym (chyba ok 500 zł) po co najmniej pół roku użytkowania można wykupić crossgrade (ale sprawdź do których programów jest on dostępny) aktualizujący licencję do wersji komercyjnej za mniej więcej 1/3 ceny nowego oprogramowania. Podobne możliwości dawał też Chaosgroup na renderer Vray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są wszystkie bezpłatne programy dla studentów

http://students.autodesk.com/?nd=download_center

Aby z nich skorzystać musisz mieć adres e-mail w jakiejkolwiek domenie *.edu.

 

Nie prawda. Po prostu przy rejestracji podajesz uczelnię, na jakiej studiujesz, i strona to automatycznie weryfikuje.

Syn studiuje na Politechnice Wrocławskiej, a na stronie Autodesku rejestrował się na normalne konto mailowe na WP, i bez problemu pobrał studenckiego Maxa 2012. Jedyne ograniczenie, jakie udało nam się znaleźć jest chyba takie, że licencja jest ważna na cztery lata. No i oczywiście tylko na wykorzystanie niekomercyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamico: możesz napisać coś więcej o tych pakietach edukacyjnych? Jak to dokładnie wygląda? Gdzie kupić, czy jest to wersja pudełkowa, jak wygląda ten crossgrade? Czy jest gdzieś o tym info na stronie Autodesku?

 

Po prostu rejestrujesz się na tej stronie, podajesz DOKŁADNIE nazwę uczelni, strona sobie to zweryfikuje, i za chwilę masz dostęp do oprogramowania. Pobierasz bezpośrednio ze strony. Na maila dostaniesz numer seryjny. Program jest w pełnej wersji z licenjcją taką, jak opisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka kupiła pakiet Autodesk Entertainment Creation Suite for Education 2012 Student SLM - max, mudbox, sketchup, maya i coś tam jeszcze było - 520 zł netto. kupno tego pakietu to była jedyna możliwość późniejszego crossgrade. Tu jest troche więcej na ten temat http://www.procad.pl/pf/page/me/cennik/94722_Autodesk_3ds_Max_Entertainment_Creation_Suite_2012,94703.html

To tylko przykładowa strona. Ja u nich kupowałem ale poszukaj u innych dystrybutorów Autodesk.

Po conajmniej pół roku użytkowania możesz wykupić za 25% ceny (a dokładnie za 900 euro + VAT) nowej komercyjnej licencji crossgrade z wersji studenckiej na komercyjną. Niestety trzeba też wykupić roczną subskrybcję ale i tak to "baaardzo" się opłaca.

Tu masz więcej informacji http://www.procad.pl/pf/page/me/file/102522_Promocja_dla_studentow.html

Tak samo Vray kupisz w wersji edukacyjnej i zaktualizujesz potem do komercyjnej za duzo niższą cenę niż nowa licencja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka kupiła pakiet Autodesk Entertainment Creation Suite for Education 2012 Student SLM - max, mudbox, sketchup, maya i coś tam jeszcze było - 520 zł netto. kupno tego pakietu to była jedyna możliwość późniejszego crossgrade.

Po conajmniej pół roku użytkowania możesz wykupić za 25% ceny (a dokładnie za 900 euro + VAT) nowej komercyjnej licencji crossgrade z wersji studenckiej na komercyjną.

 

Mały update do Twojej wypowiedzi dla ludzi szukających info w necie jak ja :D

 

Oferta sie skończyła. Niestety.

 

Teraz cena crossgrade'u to:

 

1. Autodesk 3ds Max Entertainment Creation Suite Standard 2013 Commercial New SLM from Previous Release Student Version ACE 22 566,63 zł

 

 

Cena stydenckiej sie nie zmieniła

 

 

 

1. Autodesk Entertainment Creation Suite for Education 2012 Student SLM GB 644,75 zł

 

[TABLE=width: 645]

[TR]

[TD=colspan: 4, align: right]wg kursu 1 € = 4,3683 zł (średni kurs NBP z dnia 2012-05-18)

 

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

Czemu?

 

W stosunku do ceny licencji komercyjnej taki crossgrade z licencji „student” do licencji komercyjnej jest z rabatem 30%.

Ten upgrade w cenie 900 Euro zakończył się w marcu. Dotyczył on wersji 2012.

Od chwili ukazania się wersji 2013 Autodesk zmienił zasady aktualizacji oprogramowania.

 

Jednym zdaniem? Trafiła na mega promocję. Miejmy nadzieję że Autodesk wprowadzi kolejną niebawem.

 

A teraz biedni studenci... ciułajcie 22 tysie na program :/

 

BTW:Sorry za odkopywanie tematu ale sam z niego brałem dane , teraz warto odświezyć jak wyglada sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damian3k

Cena crossgrade, którą podałeś "22.566 zł" dotyczy całego pakietu, czyli 3ds max + maya+ mudbox + sketchbox i jeszcze kilka innych składników, więc to chyba odrobinę zmienia pogląd na tę kwotę. Faktycznie nie widzę crossgrade do samego maxa ale z tego co pamiętam w zeszłym i poprzednim roku w okolicach miesiąca maja autodesk zmieniał nieco warunki zakupu tego typu aktualizacji i może po prostu trzeba chwilkę poczekać na nową ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damian3k

może po prostu trzeba chwilkę poczekać na nową ofertę.

 

tak to jedyny pakiet dla studentów z maxem i z corssgradem jaki jest teraz z tego co się orientuję.

Pakiet bo samego maxa nie ma.

 

Oby dali nową ofertę! :) Niech pomyślą o studentach i o tym , że będą kupować update'y jak zaczną zarabiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności