Skocz do zawartości

Posąg Cthulhu i świątynia


mihellus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 3d koksów;)

 

Od pewnego czasu próbuję swoich sił w zbrush'u.

W tym temacie będę aktualizował progress mojego projektu uczelnianego, jakim jest posąg Cthulhu w starożytnej świątyni. Referencją jest diorama zatytuowana "Temple Of The Acients" znaleziona na stronce coolminiornot.com.

 

Te zdjęcie to REFERENCJA:

temple_insert_layout_plain.jpg

 

A oto, co na razie udało mi się osiągnąć:

 

Cała scena do tej pory:

tumblr_m27jlibeq71rsoo0h

 

Cthulhu update:

tumblr_m2dacbm9a91rsoo0ho1_1280.jpg

 

Na razie zamieszczam proste rendery bezpośrednio z zbrush'a. Później, jak dopracuję model - render w may'i. Oprócz tego, w planach mam także umieszczenie widocznej na zdjęciu kapliczki we wnętrzu jeszcze większej świątyni. Sam jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie. Może wkrótce zamieszczę jakieś koncepty.

 

 

Komentarze mile widziane:)

Pozdrawiam.

Edytowane przez mihellus
sprostowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję za pozytywny feedback ;P, ale moja praca znajduje się w załączniku i nie jest pomalowana. Kolorowe zdjęcie to moja referencja, czyli to, co chcę osiągnąć :) W każdym razie popracuję jeszcze trochę nad posągiem, wyszlifuję go i pomaluję i przechodzę dalej do ruin i otaczającej je świątyni. Zamieszczę też zdjęcia całej sceny, żeby było widać o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mi to (marudząc) nie przystaje do architektury z Lovecrafta - szczególnie uwielbianego przez niego słowa "cyklopowa".

Oczekiwałbym czegos bardziej powykręcanego.

Tutaj to jakaś grecka świątynia, styl raczej mało mi działa na obniżenie poczytalności:)

Ale to tylko tak koncepcyjnie marudząc, wykonanie wydaje się spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę pomóc, to polecam poszukać inspiracji w tym filmie: http://www.filmweb.pl/film/Zew+Cthulhu-2005-259396

niema produkcja w czerni i bieli z 2005 roku. Moim zdaniem ma klimat taki, jaki powinna mieć każda produkcja powiązana z literaturą lovecrafta.

Co najważniejsze, trwa to mniej niż godzinę, więc to miłe urozmaicenie na czas renderowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem modelować i teksturować stwora.

Troszkę odbiegłem od swoich założeń, gdyż poszedłem jednak w stronę realizmu. Zamiast dodawania pęknięć i zadrapań, jak na posąg, dodałem "mokry" materiał, żyły i "purchle" :). Co do otoczenia, to postaram się utrzymać scenę w klimacie Atlantis pomieszanego z Diablo. Jeszcze do końca nie wiem co mi z tego wyjdzie:)

 

Zamieszczam więc rezultaty mojej pracy:

 

tumblr_m2j0mrLPFU1rsoo0ho1_1280.jpg

tumblr_m2j0fkkgWf1rsoo0ho1_1280.jpg

tumblr_m2j0fkkgWf1rsoo0ho5_1280.jpg

tumblr_m2j0fkkgWf1rsoo0ho3_1280.jpg

tumblr_m2j0fkkgWf1rsoo0ho2_1280.jpg

tumblr_m2j0fkkgWf1rsoo0ho4_1280.jpg

tumblr_m2j0fkkgWf1rsoo0ho6_1280.jpg

tumblr_m2j0fkkgWf1rsoo0ho7_1280.jpg

tumblr_m2j0fkkgWf1rsoo0ho8_1280.jpg

tumblr_m2j0fkkgWf1rsoo0ho10_1280.jpg

 

I na koniec turntable:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Jeśli jednak zamierzasz, tak jak piszesz, odbiec od posągu w stronę żywego organizmu to trochę malowanie do takiego materiału nie pasuje. Obecne przypomina rzeźbę z jakiegoś rzadkiego, zielonkawego kamienia, a nie kolor żywego organizmu. Według mnie powinieneś pozostać przy kamiennej rzeźbie i dorobić trochę pęknięć i ukruszeń bo malowanie jest bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności