Jump to content
Domin568

Problem z renderem Vray

Recommended Posts

No mam to zaznaczone od początku , chyba wyczaiłem o co chodzi ale nie moge tego dobrze zrobić

Tu chodzi o environment czyli o mape VraySky , jest ona calusieńka biala , zmieniłem ustawienia aby bylo widoczne niebo czyli multipiler na 0 ,05 no i w pokoju jest bardzo ciemno , jakieś inne pomysły ???

Jakbyś "w prawdziwym świecie" robił zdjęcie w takich warunkach to miałbyś tak samo - albo bardzo ciemny pokój i widoczne niebieskie niebo, albo jasny pokój i biało za oknem, prawda? W takim przypadku przydaje się color mapping. Zmień na Reinhard i pobaw się parametrami. Teraz tylko pytanie czy chcesz mieć obrazek fotorealistyczny czy coś w rodzaju HDR zbliżonego do widzenia ludzkim okiem.

A tak w ogóle to niebo/otoczenie za oknami dodaje się w postprodukcji.

Wcale sie nie dziwie ze Domin568 zagoniliscie w kozi róg z tym renderem, zmuszacie faceta do ustawienia parametrów np kamery tak ze własciwie słoncem trzeba oscylowac w zakresie 0-0,1 zeby nie było wybuchu super nowej a teraz mu jeszcze narzucacie metodo kiedy co i jak ma wrzucac za okno. Naprawde nie ma super jednej odpowiedzi jak ma miec nastawiona kamere swiatło słoneczne i otoczenie, lepiej jest człowiekowi wytłumaczyc z czym sie jakie parametry je niz wmuszac mu nastwy ze tylko takie i nie inne

Edited by shadowsexpe

czy kamera ci przy[adkiem nie weszła w sciane ? zrób zrzut ekranu ze scena z okan top tak aby było widac kamere awogóle to masz ciągle niegenialne swiatłow w tym pomieszczeniu, dałem ci kilka nastawek tak jak ci podał jeden z kolegów tylko robionych na defołtowym Po takim ustawieniu koncowym masz swiatło nadla nie ruszone i mozesz nim i mapa nieba manipulowac w pełnnym zakresie anie tylko pomiedzy 0-0.1 sunvray. testyih.jpgtest1dde.jpgtest4xc.jpg

Edited by shadowsexpe

Hahaha , rozwiązałem problem - na vievporcie wyglądało to dobrze , ale tam były 2 szyby jedno szkło się źle skopiowiało i nie było go widać , skasowałem i już jest dobrze . Shadowsexpe dzięki za ss napewno mi się przyda .

Siemka znowu mam problem ponieważ teraz rendruje animacje , cały pokój wygląda ładnie tylko do sceny wkradły się jakieś świetlne kulki i przy każdej klatce są gdzieś indziej , i gdy składam to w programie no to jest jak na jakimś disco . Co może być przyczyną ? http://ifotos.pl/zobacz/Bad-156jp_rwenrea.jpg/ i drugie

http://ifotos.pl/zobacz/Badjpg_rwenrwh.jpg/

Proszę o pilną pomoc