Skocz do zawartości

Po 3 latach separacji ;)


Lacedemon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masz mój respekt. Z jednej strony prace stoją na bardzo wysokim poziomie technicznym, z drugiej strony nie ulegasz pokusie wpadania w sztampę - wszak potyczki na koniach mają długą tradycję w Polsce. Czuję powiew świeżości i twoje prawdziwe uwielbienie dla takich scen batalistycznych.

 

Żeby jednak tylko nie słodzić zauważę, że w pracy http://imageshack.us/photo/my-images/401/fallofponsonbyrlighterc.jpg chyba zabrakło odbicia pod jednym koniem (tym na bliższym planie po prawej stronie obrazu). Nie mam pewności, bo nie wiem co mówiła referencja. Może faktycznie zwierzę akurat pod tym kątem patrzenia nie odbija się w kałuży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjkolada: Zatem maluj, maluj i maluj, proszę. :) To bardzo przyjemne zajęcie! ;)

 

Resh: Pewne zabiegi robię już intuicyjnie, a może mechanicznie. Z tarczą u Normana bawiłem się Dodge Tools: highlights, midtones i shadows, w zależności od temperatury. Potem, aby uniknąć brudów, używam pędzla, próbkuję kolor z tych miejsc i kładę na nie jakiś brush. Wiadomo, że na koniec trzeba określić światło odbić i miejsca zacienione. Patrzę, co może z otoczenia oddawać światło i kolor i nakładam w następnej warstwie na dany przedmiot. Wolę jednak pędzel i często na kolor lokalny kładę po rozjaśnieniu kolor ze źródła światła na 10 do 50%. To zależy od hierarchii światła w scenie. Wszystko, jak w naturze. :)

 

CzAk1: Idzie , idzie :)

 

EthicallyChallenged: Przyznam, że z tą konsekwencją światła, to rzeźnia, zwłaszcza w scenach grupowych. Nigdy nie jestem pewien, że jest ok. Staram się często oszukiwać. Z pozoru wydaje się cacy, ale jak się lepiej przyjrzeć to są straszne obsuwy. Maluję już ponad 20 lat i mam jakieś doświadczenie, intuicję. Zwłaszcza intuicja mi często pomaga. Poza tym jakoś bardziej czuję formę rzeźbiarsko ( z zawodu rzeźbiarz ;) )i tak na nią patrzę. Staram się ją opisać światłem. To sobie można wydedukować, nie łatwo, ale można.

 

Nicponim: Dokładnie tak jest. Dzięki :) Właściwie na podstawie jednej foty jakiegoś wojaka, można stworzyć konsekwentnie bitwę. Na tej bryle, masz już wszystko. Kierunek światła, temperaturę, światło otoczenia i jego odbicia, kolor itd. Potem jedynie robisz powtórzenia z uwzględnieniem zasad perspektywy(zmian kolorystycznych).

 

Bombadil: Wszystko zależy od stopnia trudności. Od godziny do pół roku :) Z modelami tydzień powinien wystarczyć.

 

Zbychowaty: Witam, witam Waszmości ! :) Sam już nic nie mieszam. Kupuję medium olejno-żywiczne i jadę ;)

 

Karola-j: Dzięki! Koń w tym miejscu ma uniesione przednie nogi przez co jest ..., co ja będę ci tłumaczył. To jest mętne błoto, bez odpicia, a poza tym potrzebuję tu oddechu. ;)

 

Wszystkim wam serdecznie dziękuję.

 

 

001aliensszkic.jpg

 

gambitfinalb.jpg

 

Tej pracy w albumie niestety nie ma. Książka miała premierę kilka dni temu.

Edytowane przez Lacedemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie najpierw powstała okładka do książki. Dopiero potem kompozytor, mój przyjaciel Philippe Rey stworzył ten piękny utwór, na podstawie tego artu. http://www.youtube.com/watch?v=owrpG-NLLjU&feature=endscreen&NR=1

 

horseangel.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=owrpG-NLLjU&feature=endscreen&NR=1

Edytowane przez Lacedemon
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selection_277.png

 

To idzie na tapetę...

 

 

Ok teraz jeździec na Alikornie to moja ulubiona twoja praca xD

 

Zrzuciłeś mnie z krzesła i rozsmarowałeś po podłodze jak masełko po bułeczce. + Muzyczka, EPicka przez duże e i p :D

 

Gambit też fajny.

 

PS.

Wybaczcie obrazek, nie mogłem się powstrzymać :)

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy: Dodam zatem jeszcze jeden. Dzięki :)

 

[video=youtube;r_-LMTmZUm0]http://www.youtube.com/watch?v=r_-LMTmZUm0&feature=relmfu

 

 

n-pigeon: Alikorn? Przyznam, że tego nie znałem. Dzięki za info. Twój obrazeczek jest słodziutki ;) Dzięki!

 

Karola-j: Tak, w liceum miałem 5 lat snycerki. Potem sporo rzeźb też wyszło. Pewnie w 3D art czułbym się dobrze, ale za tępy jestem, aby ogarnąć te programy 3D ;) Dzięki serdeczne .

 

tr3buh: 20 lat zleci jak z bicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny rycerz świetny, ale... Tarcza z demobilu od kolegów zakonników (tych na śniegu)? ;] Co Cie skłoniło do tego kroku?

 

Pomijając umiejętności malarskie imponuje wiedza o ekwipunku. Gdzie Ty sie dokopałes tych wszyskich informacji na temat jak te elementy wyglądały? Np wewnętrzna strona tarczy, uprząż i inne tego rodzaju rzeczy. Duży wycinek czasu i wysiłku musisz poświęcać na "rekonesans"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EthicallyChallenged: W pierwszym pytaniu masz odpowiedź na pytanie nr.2. Pracując dla wydawnictw stricte historycznych musisz mieć jakieś pojęcie o historii i uzbrojeniu. Szczęśliwie się składa, że jestem miłośnikiem historii i militariów od zawsze i dzięki temu jest mi łatwiej opracowywać te niuanse. Natomiast od tarczy z XIII w. siłą rzeczy często miewam zakwasy, więc dobrze znam jej wnętrze. :D

Pracując dla Osprey zawsze otrzymywałem pocztą wspaniałe referencje, dziesiątki opisów, zdjęć, ilustracji itp. Pełen profesjonalizm ze strony wydawcy!

Aby uprzedzić twe następne pytania: mój wzrost 176 cm, rozmiar stopy 43, waga 86 kg, lat 39, żonaty, jedno dziecko ( syn, 3 lata, imię Mateusz), plus spłata kredytu za dom ...

 

yarosh: Ta plastikowa poszła na okładkę. Wielkie dzięki, choć już za późno. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uprzedzić twe następne pytania: mój wzrost 176 cm, rozmiar stopy 43, waga 86 kg, lat 39, żonaty, jedno dziecko ( syn, 3 lata, imię Mateusz), plus spłata kredytu za dom ...

 

Skąd... Skąd wiedziałeś, o co chciałem spytać? Juz zaczynałem pisać te pytania!

 

A tak poważnie, to dzięki za odpowiadanie i już nie męczę. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem właśnie napisac że ta dolna jak ulał wpisuje się jednak w stylistykę współczesnych produkcji czyli mocne nasycenie kolorów, pewnie dlatego że bardziej zwraca to na siebie uwagę, no i jesli np. w tropikach coś sie dzieje to jest to bardziej podkreslone w stosunku do tego co mamy zazwyczaj za oknem (chory jestem i nevermind) tak czy siak zazdroszczę umiejętności i cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności