Skocz do zawartości

Ferrari 550 Maranello


Pawlito

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jest to na razie sama zapowiedź bo samochód dopiero powstanie, ale zakładam wątek już teraz żeby się zmobilizować. Tematem będzie moje marzenie (a jakże) sprzed wielu lat, którym mogłem sobie jedynie pojeździć w grze i chociaż tutaj nic się nie zmieniło to nadarzyła się okazja żeby podszlifować warsztat.

 

wippreveiw.png

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsze wrazenie super ale jest kilka rzeczy, szyby boczne nie powinny byc płaskie tylko lekko wypukle, wlot na masce ma za ostra górna krawędź (za cienko tam jest), swiatla powinny na krawedzach zewnatrznych bardziej do dolu skrecac i to przetloczenie nad tylnymi nadkolami powinny chyba byc troche ostrzejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zapowiedzi prezentuję próbne rendery studyjne, wszystko jest na razie tylko wstępnie skonfigurowane, tekstur nie daję póki geometria nie będzie ukończona, a szyby pozostaną czarne aż nie wykończę wnętrza.

 

fer550rendertest18.th.jpg fer550rendertest17.th.jpg fer550rendertest16.th.jpg

 

Najbardziej teraz zależy mi na komentarzach dotyczących oświetlenia i materiałów które już skonfigurowałem, więc piszcie jeżeli macie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym renderujesz ? Bo odnoszę wrażenie, że w scanline.... Chodzi o to, ze materiały są dziwnie dobrane ? Materiał felg wyglada jak plastik. Lakier tez dziwny. Bo niby coś tam ostrego odbija, a zaraz obok wygląda jak matowy. Całość sprawia wrażenie zabawki w jakiejś tam skali. Ale może nie bierz tego do siebie, bo ja to noga jestem jeżeli chodzi o rendery ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mentalu rendereję, ale jak napisałem to jest wstępna konfiguracja materiałów. Jeżeli materiał felg wygląda jak plastik to chyba jednak dobrze, jeżeli przyjąć że plastik może być półmatowy i mieć gładkie refleksy. Nie będę silił sia na stal lub coś innego, jeżeli w oryginale tak nie jest. Ja się nie obrażam, chcę poznac opinie ludzi którzy mogą obejrzeć to na świezo i wyłapać sprawy których juz nie dostrzegam. Co do odbić na lakierze, to sa one za sprawą własnoręcznie stworzonej hdrki, i robiłem ją jak mi się podobało, dlatego jest taka a nie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu mój materiał (u dołu) tak znaczaco odbiega od oryginalnego? Dla mnie ten oryginalny tez wyglada jak plastik, trudny jest do zidentyfikowania bardzo, jest to jakis lakier z pewnością. Przewertowałem wszystkie predefiniowane ustawienia metali, wszystkie były dalekie od rzczeczywistego, a to jest najlepszy efekt jaki dotąd osiągnąłem.

 

rimsmat.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to taka, że sam model odbiega od oryginału, szczególnie chodzi o proporcje. Trudno też stwierdzić na ile Twój materiał oddaje realny efekt przy tak słabym oświetleniu. Spróbuj zbudować jakieś studio, ustal sobie mniej więcej światło na modelu clay, a potem staraj się zbalansować światło i materiały. Ja osobiście ten materiał najprawdopodobniej próbowałbym robić na dwóch warstwach, pierwszej dającej mocno rozmyte refleksy i drugiej bardziej połyskliwej, te warstwy widać na pierwszej refce, którą zamieściłeś. Co do materiału z jakiego jest wykonana felga to raczej nie ma innej możliwości poza polakierowanym metalem/stopem metali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berger: Dzięki za podpowiedzi, popracowałem nad rzeczami o których wspomniałeś.

 

fer550rendertest32.jpg

 

fer550rendertest33.jpg

 

fer550rendertest34.jpg

 

fer550rendertest36.png

 

Usunąłem ze sceny zbędne światła i zastapiłem je skylightem żeby zminimalizować przypadkowość oświetlenia. Wszystkie blaski (za wyjątkiem ostrych reflektorowych odbić na masce i tylniej szybie) pochodzą z hdrki i wiem, że nie są najlepsze, ale czy zasadniczo jest to dobry kierunek? Wypróbowałem dziesiątki setupów dwuwarstwowych materiałów felgi na m.in. bazie shellaca i blenda (pozostałem przy blendzie), obok zamieściłem próbkę tego materiału. Na chwilę obecną to max co mogę z tego materiału wycisnąć. Wracam do geometrii jeżeli nie będziecie mieli uwag, jednak nie jestem całkiem zadowolony z rezultatu i mam wrażenie że rendery są trochę za ciemne.

 

Edit: Wstęp do wnętrza

 

fer550rendertest43.jpg

 

Edit: Render z początkiem teksturowania i na trochę "grzeczniejszym" ujęciu. Przy okazji zauważyłem że oświetlenie wymaga dopracowania. Światło na bocznej linii strasznie mnie denerwuje i coś z nim zrobię, normalnie obiecuję Wam, jeśli ktoś to jeszcze czyta.

 

fer550rendertest48.jpg

 

Edit: Jesień w pełni. A teraz koniec kosmetyki, zabieram się za wnętrze.

 

fer550rendertest49.th.jpg fer550rendertest50.th.jpg fer550rendertest51.th.jpg fer550rendertest68.th.jpg

Edytowane przez Pawlito
dorzucić obrazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy up. Pomyślałem że można takie obrazy wydać na plakatach. Zamieszczam dwa rendery, wertykalny i horyzontalny żebyście spojrzeli na nie pod kątem powieszenia na ścianie. Do obrazu portretowego proponuję wykorzystać pivot monitora ;)

 

Poza tym jak zawsze chętnie poczytam Wasze uwagi.

 

fer550rendertest72.th.jpg fer550rendertest73.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien co do tych listkow, moze za malo jest elementow z tej wizji. Render jest fajny ale wywalilbym te okragle lampy z oswietlenia bardzo psuja eket innych odbic na lakierze. I moze te szare tlo jakos urozmaicil jakismis jasniejszymi/ciemniejszymi plamami czy smugami, moze jakies male nawiazanie do tych listkow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi brakuje jakiegoś mocnego konturowego światła. Chyba warto poeksperymentować bo model zacny. :)

Pozdrawiam . No i troszkę mocniejszych refleksów. W załączniku pewnego rodzaju propozycja od Scott Robertson :D http://payload12.cargocollective.com/1/5/176285/2541376/DRIVE_spread_7_1200.jpg

 

PS: W czym modelujesz i renderujesz ? Jeśli w maxie i VR to podsyłam też link do fajnego tutka odnośnie lakieru samochodowego ( zaczyna się przy ok 11 minucie) .heh .. chyba wcześniej nie zamieściłem linka do tutka . Oto on

Edytowane przez JakóbM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek.m Po stokroć dzięki za uwagę w temacie reflektorów, już zezłomowane ;) Zrenderowałem scenę i bez nich jest bez porównania lepiej. wcześniej mi juz nie leżały, za ostro świeciły, potem je osłabiłem ale nalezało się ich pozbyć. Tak samo dzięki za pomysł z tłem nawiązujacym do liści, myślę dać cos w stylu lasu w oddali lub panoramy miasta, stylizowane na scenografię.

 

@JakóbM Co do światła to myślę że kilka/kilkanaście dodatkowych godzin w hdri studio powinno wyczerpać temat. Renderuję mentalem, czarna robota idzie w maksie. Dzięki za inspirującą refkę, uznanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam jeszcze render outdoorowy żebyście ocenili czy model dobrze leży na backplacie i czy światło pasuje. Mam jeszcze taką uwagę że to jak wyświetla się lakier, a starałem się odworować go wiernie, bardzo zależy od monitora, bo na jednym jest ok a na drugim czerwień wali po oczach i jeżeli pojawią się głosy że jest za mocny do go przykręcę.

 

 

 

fer550rendertest95.jpg

 

---(połączono posty)---

 

Dokonałem poprawek za Waszymi radami, efekt poniżej w mniejszej rozdzielczości bo mi się zwyczajnie juz nie chciało czekać na render. Dzięki za pomoc.

 

fer550rendertest99.jpg

 

@maciek: Tobie nie mogłem dać repa, bo mi jakiś komunikat wyskoczył że nie mogę. Ale refki pierwsza klasa.

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier koniecznie musisz poprawic, co do koloru jest ok ale bije po oczach przez to ze material jest zle zrobiony, zaden lakier nie odbija otoczenia w swym kolorze. otoczenie na lakierze zachowuje swoje kolory, u ciebie wszystko jest czerwony przez co nienaturalne i daje po oczach. tu przyklady:

 

http://img.netcarshow.com/Ferrari-F12berlinetta_2013_1600x1200_wallpaper_07.jpg

http://img.netcarshow.com/Ferrari-458_Spider_2013_1600x1200_wallpaper_07.jpg

http://img.netcarshow.com/Ferrari-599_SA_Aperta_2011_1600x1200_wallpaper_01.jpg

http://www.netcarshow.com/ferrari/2010-599_gtb_fiorano_hgte/1600x1200/wallpaper_01.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prewka animowanej prezentacji. Muzyka w tle i opis wyjęty jest z gry o czym wspomnę w kreditsach gdy animacja będzie gotowa. Do tego pozostało wyrenderować poprawione stille.

 

[video=youtube;41zRdw-7TNY]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności