Skocz do zawartości

Teczka 2D Kalberos


Kalberos

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, od paru miesięcy spędza mi sen z powiek ten sam problem, dokładnie od czasu przeskoczenia na win 10. Moze ktos tutaj z was ma rozwiązanie.

Jak to jest ze ten sam plik psd o  rozdzielczości 13k działa! ba zapierdala na ClipPaintStudio oraz Kricie a w Photoshopie laguje...

Zeby nie bylo pusto wrzucam parę szkicy co sobie w święta kreśliłem w procreate

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Pozdrowki😄

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blood_brother napisał:

Bo Photoshop to Industry Standard 😛

Próbowałeś włączyć/wyłączyć użycie dedykowane GPU w Photoshopie? Zmiana dostępnej pamięci też nic nie daje?

Mistrzuniu złoty ja już wszystko próbowałem. Po pol dnia walki ustawiłem nowa konfiguracje, która narazie działa spacer.png

 

nie wiem dlaczego nie widzi mi pełnej ilości ramu...

Edytowane przez Kalberos
bo zapomnialem cos dopisac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, KLICEK napisał:

no to jest mega gupie, u mnie widzi odpowiednia ilosc ramu. Moze to to?

moze, tylko jak to teraz rozwiazac ; D Walcze z tym dziadem, bo to jednak lata pracy w tym sofcie a w miedzy czasie powoli przenoszę się na Clip Painta, bo ten soft smiga az miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A system widzi Ci normalną ilość? Z tego co przejrzałem na szybko internet to ostatnio w CC 2018 był jakiś problem z odczytywaniem ilości RAMu, ale dość szybko to fixnęli.

Może czarna opaska na jednym oku Ci zasłania pozostały RAM? 😛

A tak serio, to pozostaje Ci chyba sprawdzić, czy Windows wszystko sobie poaktualizował, to samo PS. Możesz jeszcze ewentualnie profil PS'a chyba zrestartować, ale to raczej nie pomoże. Ewentualnie spróbować tego fixa w rejestrze: https://helpx.adobe.com/photoshop/kb/invalid-numeric-entry-integer-96-8-required-photoshop.html

Ale znowu Ty możesz wejść w ogóle do opcji. Także chyba masz motywację do szybszej przesiadki, bo wszystko Ci mówi, że już pora 😛

Edit:

Tu jeszcze masz sposoby jak zresetować same ustawienia, bo czasem też coś świruje i reset pomaga. https://helpx.adobe.com/photoshop/using/preferences.html

 

Edytowane przez blood_brother
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blood_brother napisał:

A system widzi Ci normalną ilość? Z tego co przejrzałem na szybko internet to ostatnio w CC 2018 był jakiś problem z odczytywaniem ilości RAMu, ale dość szybko to fixnęli.

Może czarna opaska na jednym oku Ci zasłania pozostały RAM? 😛

A tak serio, to pozostaje Ci chyba sprawdzić, czy Windows wszystko sobie poaktualizował, to samo PS. Możesz jeszcze ewentualnie profil PS'a chyba zrestartować, ale to raczej nie pomoże. Ewentualnie spróbować tego fixa w rejestrze: https://helpx.adobe.com/photoshop/kb/invalid-numeric-entry-integer-96-8-required-photoshop.html

Ale znowu Ty możesz wejść w ogóle do opcji. Także chyba masz motywację do szybszej przesiadki, bo wszystko Ci mówi, że już pora 😛

Edit:

Tu jeszcze masz sposoby jak zresetować same ustawienia, bo czasem też coś świruje i reset pomaga. https://helpx.adobe.com/photoshop/using/preferences.html

 

Ta system i reszta programow 3D widzi caly pakiet. Tylko fotosklep ma jakis problem. Sprawdze te fixy i dam znac czy sie cos poprawilo. Nie wiem tylko czy bedzie to działać w przypadku wersji CS 6, bo na takiej pracuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, takie cos po pracy w wolnej chwili sobie dłubałem. Klientowi spodobał sie szkic ktory mialem w rozdzielczosci Hd i musialem to przeskalowac do 8 k spacer.png

Link do artstation :https://www.artstation.com/artwork/R3GQYO 

 

pozdrowki i udanego weekendu. 
 

BTW pojawil mi sie lokiec tenisisty i musialem odpuscic detal na pkerwszym planie:(

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne prace!

A co do myszki to mnie nadgarstek bolał okropnie, zimne okłady, jakieś volatereny, masaże i nic, czasami było naprawdę źle, w końcu kupiłem myszkę pionową logitecha, teraz mija już z 9 miesiąc i prawie zapomniałem jak było źle 🙂 Wcześniej miałem marathon na 2 AA i była bardzo ciężka ale na jednych barterach potrafiła przepracować z rok, pionowa ma akumulator i jest sporo lżejsza, kupiłem też małą lekką logitecha na wypadek gdybym potrzebował szybkości i precyzji której wertykalna by nie dawała ale po 3 dniach już pracowałem całkiem sprawnie a po tygodniu czy dwóch już całkiem przywykłem i tej drugiej nie użyłem ani razu. Ja polecam bo to może uratować nadgarstek albo jakaś myszka trackball albo tablet zamiast myszki. 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, rewelka styl - wszystkie pracki ogien!

Co wy z tymi myszkami robicie? 😄 Zawsze sie zastanawialem bo nigdy w zyciu nie mialem problemu a cale zycie przed kompem... Sciskacie jakos mocno czy co? Powaznie pytam, bo tylu ludzi ma problemy a mnie sie nie zdazylo. Za to jak duzo pisze to mnie palce bola w lewej rece tak ze cos za cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Destroyer napisał:

Bardzo fajne prace!

A co do myszki to mnie nadgarstek bolał okropnie, zimne okłady, jakieś volatereny, masaże i nic, czasami było naprawdę źle, w końcu kupiłem myszkę pionową logitecha, teraz mija już z 9 miesiąc i prawie zapomniałem jak było źle 🙂 Wcześniej miałem marathon na 2 AA i była bardzo ciężka ale na jednych barterach potrafiła przepracować z rok, pionowa ma akumulator i jest sporo lżejsza, kupiłem też małą lekką logitecha na wypadek gdybym potrzebował szybkości i precyzji której wertykalna by nie dawała ale po 3 dniach już pracowałem całkiem sprawnie a po tygodniu czy dwóch już całkiem przywykłem i tej drugiej nie użyłem ani razu. Ja polecam bo to może uratować nadgarstek albo jakaś myszka trackball albo tablet zamiast myszki. 

Dzieki mistrzu. U mnie to niestety nie tylko nadgarstek, bo pojawil sie lokiec tenisisty i trzaski w barku;D Co do myszki to jestem aktualnie na kupnie, dodatkowo tablet ekranowy 24 cale oraz nowe krzeslo. Problemy zaczely sie po przeprowadzce, zmiana biurka, miejsca pracy no i zdecydowanie mniejszy ruch. 
 

Teraz staram sie regularnie cwiczyc, jakies rozciagania wzmacnianie miesni.

 

Jesli mozesz to podlinkuj te twoje myszki 😉 moze komus sie przyda

 

 

17 godzin temu, Nezumi napisał:

O, rewelka styl - wszystkie pracki ogien!

Co wy z tymi myszkami robicie? 😄 Zawsze sie zastanawialem bo nigdy w zyciu nie mialem problemu a cale zycie przed kompem... Sciskacie jakos mocno czy co? Powaznie pytam, bo tylu ludzi ma problemy a mnie sie nie zdazylo. Za to jak duzo pisze to mnie palce bola w lewej rece tak ze cos za cos.

Dzieki!

 

Odpisałem powyżej na twoje pytanie ;D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalberos  oj to gorzej 😕 Ja mam taką 

https://www.logitech.com/pl-pl/products/mice/mx-vertical-ergonomic-mouse.910-005448.html

czasem na wyprzedażach można dorwać poniżej 3 stówek.

Ćwiczenia są bardzo ważne, nawet gdy miałem nietolerancje pokarmowe to gdy chodziłem na siłownie co 2-3 dni to było ok-ish ale wystarczyło 4-5 dni się obijać i pojawiały się nieprzyjemności, ludzie z zespołem jelita wrażliwego też często mają osłabienie czy nawet ustąpienie objawów przy regularnych ćwiczeniach, w zdrowym ciele zdrowy duch 🙂 nawet mózg lepiej pracuje i wolniej się starzeje gdy się ćwiczy. 

Polecam też biurko elektryczne żeby czasem nawet na kilkanaście minut dziennie sobie stanąć i popracować w taki sposób i trochę się poruszać bo stać idealnie nieruchomo się nie da tak jak siedzieć 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Destroyer napisał:

@Kalberos  oj to gorzej 😕 Ja mam taką 

https://www.logitech.com/pl-pl/products/mice/mx-vertical-ergonomic-mouse.910-005448.html

czasem na wyprzedażach można dorwać poniżej 3 stówek.

Ćwiczenia są bardzo ważne, nawet gdy miałem nietolerancje pokarmowe to gdy chodziłem na siłownie co 2-3 dni to było ok-ish ale wystarczyło 4-5 dni się obijać i pojawiały się nieprzyjemności, ludzie z zespołem jelita wrażliwego też często mają osłabienie czy nawet ustąpienie objawów przy regularnych ćwiczeniach, w zdrowym ciele zdrowy duch 🙂 nawet mózg lepiej pracuje i wolniej się starzeje gdy się ćwiczy. 

Polecam też biurko elektryczne żeby czasem nawet na kilkanaście minut dziennie sobie stanąć i popracować w taki sposób i trochę się poruszać bo stać idealnie nieruchomo się nie da tak jak siedzieć 🙂 

Cwicze, rehabilituje sie ;D

 

Zamówiłem ta mysze, mam nadzieje ze szybko sie przyzwyczaje

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/myszy-komputerowe/myszki-uniwersalne/mysz-bezprzewodowa-logitech-mx-vertical-optyczna-czarna

 

Biurko mam, staram sie pracowac na stojaco chociaz to 5h dziennie reszta siedzac na dupie 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalberos Łooo Panie 5 godzin na stojąco to już chyba za dużo 😛 ja tyle stałem jak biurko nowe było teraz to czasem przez tydzień siedzę na dupie tylko 😛

Oby myszka pomogła, dla mnie to był game changer do tego wygląda i leży w łapie jak produkt premium a to też ma znaczenie 😛 

Kolejną rzeczą wartą rozważenia jak się komuś bardzo nudzi w życiu jest bieżnia pod biurko i trampolina 🙂 Ja swego czasu kupiłem zwykłą bieżnię, najpierw małą  ale nie dawała rady po dłuższej chwili więc potem dużą i rozmontowałem przód z panelem serującym żeby pod biurko wrzucić i pracować idąc sobie 1-2km/h 🙂 przy graniu padem można było już z 5km/h iść 😛 Teraz są już bieżnie pod biurko do kupienia bez większego problemu, trochę bardziej poręczne rozwiązanie 🙂

A co do trampoliny to na początku pandemii kupiłem taką małą fitnes i też spoko puścić jakiś tutorial i sobie poskakać oglądając, nawet o 4 w nocy sobie skakałem wcześniej wygłuszając ją kocem i osoba w pokoju obok nawet nie słyszała 🙂 momentami dawałem radę uskakać te przepisowe 8tys kroków nie wychodząc ale to już dużo i pojawiały się przeciążeniowe zapalenia ścięgien czy stawów skokowych i zacząłem chodzić na spacery gdy się okazało że jednak tak szybko wszyscy nie umrzemy 😛 ale w małych ilościach bardzo spoko opcja.

I ostatnia opcja to platforma wibracyjna, ludzie którzy mieli jakieś problemy z biodrami czy kręgosłupami i nie mogli za bardzo ćwiczyć i się ruszać tego używali i im pomagało bo układ limfatyczny żeby pracował prawidłowo potrzebuje ruchu a jak ktoś nie może albo mu się nie chce to może go trochę wytrzęść i też to pomaga 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Destroyer napisał:

@Kalberos Łooo Panie 5 godzin na stojąco to już chyba za dużo 😛 ja tyle stałem jak biurko nowe było teraz to czasem przez tydzień siedzę na dupie tylko 😛

Oby myszka pomogła, dla mnie to był game changer do tego wygląda i leży w łapie jak produkt premium a to też ma znaczenie 😛 

Kolejną rzeczą wartą rozważenia jak się komuś bardzo nudzi w życiu jest bieżnia pod biurko i trampolina 🙂 Ja swego czasu kupiłem zwykłą bieżnię, najpierw małą  ale nie dawała rady po dłuższej chwili więc potem dużą i rozmontowałem przód z panelem serującym żeby pod biurko wrzucić i pracować idąc sobie 1-2km/h 🙂 przy graniu padem można było już z 5km/h iść 😛 Teraz są już bieżnie pod biurko do kupienia bez większego problemu, trochę bardziej poręczne rozwiązanie 🙂

A co do trampoliny to na początku pandemii kupiłem taką małą fitnes i też spoko puścić jakiś tutorial i sobie poskakać oglądając, nawet o 4 w nocy sobie skakałem wcześniej wygłuszając ją kocem i osoba w pokoju obok nawet nie słyszała 🙂 momentami dawałem radę uskakać te przepisowe 8tys kroków nie wychodząc ale to już dużo i pojawiały się przeciążeniowe zapalenia ścięgien czy stawów skokowych i zacząłem chodzić na spacery gdy się okazało że jednak tak szybko wszyscy nie umrzemy 😛 ale w małych ilościach bardzo spoko opcja.

I ostatnia opcja to platforma wibracyjna, ludzie którzy mieli jakieś problemy z biodrami czy kręgosłupami i nie mogli za bardzo ćwiczyć i się ruszać tego używali i im pomagało bo układ limfatyczny żeby pracował prawidłowo potrzebuje ruchu a jak ktoś nie może albo mu się nie chce to może go trochę wytrzęść i też to pomaga 🙂 

 

2 godziny temu, EthicallyChallenged napisał:

5h na dzien jest to ustania, byleby byly przerwy.

Dziekowa Panowie za tipy 😄 

 

Zakupie ta myche i tablet ekranowy to podziele sie efektami.

Mam ogromna nadzieje ze to mi pomoże, bo mam tyle propozycji wspolpracy, nawet netflix sie pojawil juz 2 razy a ja ciagle z tym bolem walcze... Ta niemoc najbardziej wkurwia ;(

Jedno mnie zastanawia, jak to jest ze na ipadzie moge kreslic calymi dniami i nic nie boli a wskocze na mojego intousa i boli cała reka od paliczkow palcy po bark 😛

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kalberos napisał:

Jedno mnie zastanawia, jak to jest ze na ipadzie moge kreslic calymi dniami i nic nie boli a wskocze na mojego intousa i boli cała reka od paliczkow palcy po bark 😛

Ciekawe... Masz "twardosc" nacisku w obu stylusach ustawiona podobnie, czy moze na intuosie musisz naciskac o wiele mocniej? Moze to tez byc przez pozycje calego ciala, moze ten bol zaczyna sie w barku a konczy w palcach, jak to bywa w przypadku naciskanego nerwu przy kregoslupie (problem z dyskiem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

Ciekawe... Masz "twardosc" nacisku w obu stylusach ustawiona podobnie, czy moze na intuosie musisz naciskac o wiele mocniej? Moze to tez byc przez pozycje calego ciala, moze ten bol zaczyna sie w barku a konczy w palcach, jak to bywa w przypadku naciskanego nerwu przy kregoslupie (problem z dyskiem)?

Wiesz co nacisk mam najmniejszy, podobna krzywa jak w ipadzie. Rysując na ipadzie siedzę przeważnie po turecku i nie odczuwam zmęczenia.

obraz.png.f8ec0ff46fdd3f75f93adee7312fb705.png

 

Co do kregslpu to będę musiał porobić badania. bo faktycznie może coś od niego byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do was po tygodniu testowania nowego gryzonia. Jestem zachwycony ta mysza, bole ustapiły, wszelkie masci, opaski, stabilizatory leca do szuflady i mam nadzieje ze juz nie beda potrzebne.

 

A o to glowny bohater tego postu. Mysz wertykalna od Logitech, ktora poleciła mi pewna osoba.

 

spacer.png

 

sorry za syf, jadłem śniadanko 😛

 

link do tego cudenka : https://www.logitech.com/pl-pl/products/mice/mx-vertical-ergonomic-mouse.910-005448.html

 

Dodatkowo testuje tablet deskoptowy od Huion- a model 1060 plus. Groszowa sprawa (300 zł) a efekt zadowalajacy. Jedynie czego mi brakuje to tilta ale patrzac na cene jest to akceptowalne. Fajna sprawa jest wbudowany czytnik kart i dodana karta o pojemnosci 8gb. Mozna spokojnie sobie wgrac dokumenty, pliki psd czy tez swoje pedzle
Edytowane przez Kalberos
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Kalberos said:

po tygodniu testowania nowego gryzonia. Jestem zachwycony ta mysza, bole ustapiły, wszelkie masci, opaski, stabilizatory leca do szuflady i mam nadzieje ze juz nie beda potrzebne

No i elegancko! Fajnie, że pomogło tak szybko, mi po tygodniu czy dwóch lekko przedramię bolało bo trochę inaczej się tą myszką pracuje, wcześniej przy zwykłej sam nadgarstek był w ruchu a dpi czy akceleracja była tak duża, że dwa monitory 32" oblatywałem samym ruchem nadgarstka nie odrywając nawet minimalnie ręki od biurka🙂

Oby problem już nie powrócił! 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Destroyer napisał:

No i elegancko! Fajnie, że pomogło tak szybko, mi po tygodniu czy dwóch lekko przedramię bolało bo trochę inaczej się tą myszką pracuje, wcześniej przy zwykłej sam nadgarstek był w ruchu a dpi czy akceleracja była tak duża, że dwa monitory 32" oblatywałem samym ruchem nadgarstka nie odrywając nawet minimalnie ręki od biurka🙂

Oby problem już nie powrócił! 🙂 

Dzieki:D oby

 

Bawiłem sie kiedys taka myszka, animator w firmie takie właśnie używał, nie nadarzałem za kursorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Kalberos said:

Mała rozgrzewka i szyki test programu Clip Studio Paint. Przyznam ze jest przyjemniejszy od szopka, bede musiał sie z nim poznać bliżej

CSP jest świetny, swojego czasu więcej robiłem w CSP niz w Photoshopie i ogólnie bardzo polecam. Do rysunku IMO bije PS na głowę, szczególnie bez Lazy Nezumi, ale już taką pamięć mieśniową mam w PS, że nie chce mi się zmieniać 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, SebastianSz napisał:

CSP jest świetny, swojego czasu więcej robiłem w CSP niz w Photoshopie i ogólnie bardzo polecam. Do rysunku IMO bije PS na głowę, szczególnie bez Lazy Nezumi, ale już taką pamięć mieśniową mam w PS, że nie chce mi się zmieniać 😄

no to prawda pamiec miesniowa jest nie do obejscia 😛 dodatkowo z zamknietymi oczami skroty wciskam 😛 Przy luznych projektach mozna do niego wskoczyc, pobawic sie bo jest serio bardzo przyjemny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim!

 

Dziś bedzie malutka wrzutka, ale może komus sie spodoba.

Mianowicie, po cichu dodatkowo cisnę taki projekcik, uwielbiam te klimaty wiec to sama przyjemnosc takie rzeczy rysowac.

stalker_2.thumb.jpg.1ae0ad1730d5e4138a22672f8d7be4b3.jpg

Więcej informacji wkrótce, mam nadzieje ze się to bardziej rozhula no i zdrowie mi dopisze.

 

 

 

Przy okazji chciałbym wam wszystkim życzyć ZDROWYCH i WESOŁYCH ŚWIAT!

 

Edytowane przez Kalberos
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 22:28, Piotr Jamroz napisał:

Dobra wrzuta, schludna pracka 😀

Zapytam tylko o taką pierdołe, mały szczególik bo na ogół nie zwraca sie na to zbytnio uwagi ale czy rozstaw oczu to zamierzony efekt? Postać jest mutantem?

pozdro

image.png.aa5ea5f46aed564003433a7c6ba906e8.png 

o widzisz, tego nie zauważyłem. Nie to nie miałby być mutant, musiałem przy końcowym etapie to skaszanic.  😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema trochę nowości ode mnie. Udało mi się przeskoczyć z wacoma na Xp pena i uwazam ze to był dobry zakup i co najlepsze ból nadgarstka i reki ustąpił ;D Pojawia sie jak cisne robote po 16 codzinnie ale to raczej normalne zjawisko.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

wiecej znajdziecie tutaj:

https://www.artstation.com/kalberos/albums/5275528

troche tego jest i kopiowanie zajeło by poł dnia;D

tutaj niestety projekcik zdechł.

ponizej wstepne bazgroły

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

spacer.png

 

spacer.png

wiecej tu:

https://www.artstation.com/kalberos/albums/5029451

 

Pozdro i smacznego zajaczka.

 

 

Edytowane przez Kalberos
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności