Jump to content

Recommended Posts

Cześć wszystkim! Jest to mój pierwszy post na tym forum więc może wypadałoby się przedstawić :D. Mam na imię Mateusz i mam jak na razie 17 lat. Przybyłem na to forum w poszukiwaniu dobrego feedbacku od osób, które naprawdę się na tym znają i mam nadzieję, że pomożecie mi w dalszym rozwijaniu swoich umiejętności :)

Kilka ostatnich prac (nie chronologicznie)

matte painting, wszystko malowane oprócz statku

orp_blyskawica_by_bodzi0x-d5brimz.jpg

john_frusciante_by_bodzi0x-d4w50dy.jpg

pokemony, mam nadzieję, że mnie za tematykę nie zjedziecie ale któregoś dnia zapragnąłem stworzyć swoje wersje 3 starterów więc może któregoś dnia pojawią się tu kolejne dwa :P

totodile_croconaw_and_feraligatr_by_bodzi0x-d5kl2he.jpg

i tu zupełnie najświeższa praca ze wszystkich, fan art jednej z postaci z gry League of Legends wykonany na konkurs z oficjalnej strony (cicha nadzieja, że uda mi się zgarnąć cintiqa :DD)

Wymt2EX.jpg

W miarę możliwości będę dodawał nowe rzeczy, bardzo chciałbym się nauczyć malować enviro, ale mam problemy z kompozycją więc na razie tłukę filmiki i tutoriale o tym, jak coś z tego wyjdzie to na pewno wrzucę :D

Edited by mats

Totodile był moim pierwszym pokemonem Q_Q fajnie Ci wyszedł, ale Feraligatr średnio mi się podoba, wolałbym coś bardziej z sylwetką z gry. :P

Fajnie sobie poczynasz, jak na razie najbardziej w oczy rzucają się dłonie tego ognistego wilka/lisa i ogólnie anatomia oraz panowanie nad masami (kształtami, formami), popracuj nad tym trochę.

Renderowanie Ci nieźle idzie. :) Będą z ciebie ludzie.

Hej! Długo mnie tu nie było :). Zupełnie nie miałem czasu na robienie czegokolwiek, ale znalazłem trochę czasu na wydziubanie

kolejnego obrazka do serii poksów

39d6f48773ab8fbe1026f2d7a3e0bd68-d629wlb.jpg

i nocny speed

landscape01_by_bodzi0x-d62gqt3.jpg

zawsze miałem problem z landscapami, chcę w końcu wyjść z comfort zone'a i poćwiczyć budowanie takich scenerii przy czym popracować nad kompozycją (z którą mam poważne problemy)

te ostatnie pokemony dają radę, najbardziej podoba mi się mina małego:)

Dzięki wielkie, w sumie został mi ostatni najgorszy na sam koniec, ale w międzyczasie pewnie trochę poćwiczę inne rzeczy bo jak widać jest nad czym pracować :P

Pokemony rlz :D!! Jedyne co to bym im tło zmieniła, aby się bardziej odcieły sylwetki :)

acTXtAg.jpg

próbowałem zrobić coś z bardziej interesującą perspektywą, żeby wychodzić z comfort zone tylko coś mi nie gra, ale nie wiem co

taki szkic na razie

rozrysuj sobie perspektywe tych wiszacych domków jako walce idące od ziemi. Trochę się przychylają, a to grozi upadkiem całego kompleksu :P. kolorki ok. Pozbądź sie tych dwóch plam w rogach, zastąp to krzakami, pagórkiem z wystającymi korzeniami na całej powierzchni.

Próbowałem zrobić tak jak mówileś

początkowo chciałem to wrysować jako graniastosłupy

V25EPtv.jpg

a potem to jakoś zaokrąglić

uzkSuLG.jpg

Ciemne plamy właśnie planowałem zastąpić krzakami i roślinkami, ale to dopiero jak bym ogarnął dalszy plan.

Nie wiem jak z tymi domkami, lepiej?

ładnie przestrzennie i kolorystycznie ;) niech ktoś jeszcze się wypowie bo nie jestem pewna, ale moim zdaniem domki powinny mieć większy 3 zbieg

Gratulujemy fronta :) I trzeba przyznać, że niezłe wejście na forum. Czekamy na więcej!

Dzięki wielkie, kurczę serio jestem zaskoczony tym frontem, nie przypuszczałem :P

teraz będę musiał podtrzymywać upy :D

motywuje bardzo ;)

Edited by mats

kurczę tak zawalony tydizeń przez koniec roku szkolnego że masakra, kompletnie nie mam czasu nic robić a wczoraj przespałem pół dnia

nTYSzHU.png

speed z czarnobiałej refki

a tu dwa szkice kolejnych pokemonów do serii, bez koloru bo dzisiaj już nie będę miał czasu malować

eGw0NgH.png

bayleef

i chikorita

dUk7ebj.png

w nocy pewnie rzucę na jednego z nich jakiś początkowy kolor wiec może wrzuce kolejnego stepa

Tak z ciekawości... Ile czasu dziennie spędzasz rysując swoje prace? W jakim wieku zacząłeś?

Ile czasu dziennie? Mało a nawet bardzo mało, zazwyczaj nie mam czasu bo szkoła, bo zespół, bo jakieś inne obowiązki. Ostatnio tylko staram się wiecej wolnego czasu na to poświęcać. Rysuje głównie w weekendy bo szkoła i ilość nauki jaką zarzucają nas pod koniec roku powala. W sumie to wychodzi tak 2-3 godziny w dniu w którym już coś robię, rzadko dłużej. A zacząłem nie wiem kiedy, teraz za niecały miesiąc kończę 18 lat i uważam, że gdybym poświęcał na to więcej czasu to miałbym dużo bogatszy warsztat. WojtekFus jest moim wzorem jeśli chodzi o progress i pracowitość, aż sam się zastanawiam jak on mógł wygospodarować tyle czasu na rysowanie i tak częste dodawanie prac do teczki, a założył przecież teczkę w tym samym wieku co ja. Wcześniej robiłem bardzo mało a nawet traciłem czas na mangę. Dla przykładu, na moim devie, na tej samej stronie co najnowsze prace, są jeszcze takie które sięgają 2010 roku i w dodatku jest to manga :d

Tak, ale manga ma dość okrojone prawa natury, że tak powiem. Anatomia etc są bardzo uproszczone. Zawsze lepiej nauczyć się rysować ludzi i uprościć to do mangi niż uczyć się mangi i nie umieć narysować realnego człowieka :P.

erGfCht.jpg

mały, biedny up. W trakcie pracy komputer zaczął mi odmawiać posłuszeństwa a i chemia mnie woła więc wrzucam taki :p

Niezłe, fajny ma klimat :)

Można by jeszcze posiedzieć nad końcówkami (ostrość itp.). Również rozdawanie detalu wymaga większego ogarnięcia.

Widać, że wiesz co robisz i do czego dążysz.

Przydałoby się mi tutaj jakieś fajniejsze ustawienie kadru, z innego skosu coś co przyciągałoby oko, bo klimat ma rzeczywiście dobry:)

Dzięki za komentarze :D

Bombadil, można można, nawet sporo rzeczy bym tu jeszcze zrobił, ale jak zamiast malowania zrobił mi się pokaz slajdów na kompie to już musiałem zapisać na tym etapie bo dalsza praca nie miała sensu

COR, tak właśnie, kurczę zazwyczaj mam z tym problem - kompozycja i ciekawy kadr. Siedzę w tym moim comfort zone, ale następnym razem postaram się o ciekawsze ujęcie i inną perspektywę, może w podobnych klimatach :P

kamesanin, cisza, spokój czasem duszek albo złodziej przez okno :DD

Przepraszam, że nie każdemu mogę się odwdzieczyć komentarzem, zaglądam do teczek, ale nie zawsze mam do napisania coś treściwego a nie chcę żeby mnie administracja zlinczowała za bezsensowne nabijanie postów, ale jestem na bieżąco :)