Skocz do zawartości

Speed Modelling, modeling 3D, modele testowe.


Salvator

Rekomendowane odpowiedzi

hehe bardzo fajne forum ... ale nie ma tam nic czego by nie bylo na cgtalku :)

 

Ehehe nawet nasz H4sh sie tam udziela :)

 

Co do tego speeda to dzisiaj postaram sie wrzucic obrazek , wedlug ktorego bedziemy speedowac, moze tak byc ? zaraz poszukam czegos fajnego , odrazu mowie ze nie bedzie to referka tylko zwykly obrazek zeby wysilic swoje glowy :P

 

Ehehe tak sie milo zlozylo ze to 1 post na tej stronie wiec bedzie odrazu lepiej zaczac :)

 

oto koncept :

rob1.jpg

rob2.jpg

rob3.jpg

ZASADY:

-Czas na jego wykonanie to 3 h

-W tym czasie kazdy musi zrobic plan minimum czyli sama sylwetke. Jezeli starczy mu czasu to pakuje w to cos tyle detali ile sie da :)

-Postac musi byc choc troche podobna do tej z conceptu

-Mozna zarowno zrobic ja w pozycji takiej jak na concepcie bardzo z rozlozonymi raczkami itp. (wings nie ma kosci :p)

-Jezeli ktos ma ochote zrobic texturki do modelu to moze na to przeznaczyc 2 h + rendering w yafrayu , toxicu , badz pov reyu

-Postac moze byc zarowno low poly jak i z meshsmoothem

-Wrzucamy render badz screna oraz siatki zeby wytknac bledy :)

 

 

ps. Czas do zamieszczenia prac to : 3 wrzesien do polnocy - mam nadzieje ze dzieki temu zobaczymy wiele wiecej robocikow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jestem za, tylko podaj szczegółowe zasady "zabawy". Po prostu żeby dokładniej było wiadomo o co chodzi.

edit: widzę obrazek, jutro mam dziesięć lekcji więc kiepsko będzie z czasem, ale się postaram wydzierżawić 3 godzinki. Może ustawić termin do północy jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek i Salvator, ja jeszcze tak nie smigam jak Wy wiec nie bede lipy robil i jeszcze troszke pocwicze. A koncept bardzo fajny wybrales, tak czy owak pocwicze na nim:). Zobaczymy co wyjdzie.

 

aha, da sie zmniejszyc pole "oddzialywania" podczas przesuwania vertexow jak jest sie w tweak?

 

Fajne to forum !

 

+ tu jakby ktos jeszcze nie byl:

http://www.wings3d.com.br/loganindice.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodalem zasady :)

 

@Pionier - mam nadzieje ze i tak wezmiesz udzial gwarantuje Ci ze po tym speedzie juz proram bedziesz znal na wylot

@Sikham - dzieki ciesze sie ze Ci sie podoba

@Salavator - mam nadzieje ze sie wyrobisz , ja tez mam jutro egzaminy wiec nie jest kolorowo :)

 

ps. Niech bierze w tym udzial kazdy kto sie bawi w wingsie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok powiedzmy ze skonczylem tego robocika :|

na poczatku posralem proporcje i praktycznie zje.. psulem model

modeling : prawie 3h

model z meshsmothem :

c.jpg

siateczka :

c1.jpg

 

zastanawiam sie nad texturkami, ale jakos dziwnie mi sie niechce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobilem, nie chcialo mi sie juz po 2h i 7min. Bo i z kompa musze juz zejsc wiec tyle. Cwiczenie fajne, zaczynam sie przyzwyczajac do programu. Ale efekt koncowy daleki od idealu.

 

Cholernie boje sie Waszej reakcji, nie wiem czemu :P...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz bo ;)..

 

- raczki skopiowalem bo nie chcialo mi sie mysle jak zrobic ta 2,

- zapomnialem na koncu edycji niktorych obiektow zamrozic lusterka ;) i widac jak wyglada..

- poczekam na kolejne koncepty :) !! powinno byc lepiej. Tzn. krok po kroku a bedzie dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba nie ma co juz czekac do 24 , robocik cieszyl sie miernym , albo inaczej dopuszczajacym zainteresowaniem to teraz moze jakis doodles

 

OTO KONCEPT: (dostarczony przez Pioniera thx)

 

d1.jpg

 

 

 

ZASADY:

-Czas na jego wykonanie to 3 h

-W tym czasie kazdy musi zrobic plan minimum czyli sama sylwetke. Jezeli starczy mu czasu to pakuje w to cos tyle detali ile sie da :)

-Postac musi byc choc troche podobna do tej z conceptu

-Mozna zarowno zrobic ja w pozycji takiej jak na concepcie bardzo z rozlozonymi raczkami itp. (wings nie ma kosci :p)

-Jezeli ktos ma ochote zrobic texturki do modelu to moze na to przeznaczyc 2 h + rendering w yafrayu , toxicu , badz pov reyu

-Postac moze byc zarowno low poly jak i z meshsmoothem

-Wrzucamy render badz screna oraz siatki zeby wytknac bledy :)

 

 

ps. Czas do zamieszczenia prac to : 4 wrzesien do polnocy - mam nadzieje ze tym razem bedzie wiecej prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkelfu , zrobil bym wyjatek ale pozniej ludzie zaczna wrzucac maxowe rzeczy itp :| wiec lepiej by bylo gdyby byl to Wings. Naprawde program jest tak prosty ze mozna sie go nauczyc w jedno popoludnie. Ale ostatecznie mozesz wrzucic cos maxowego. Mam nadzieje ze mnie nie zlinczuja ;x

 

ps. mysle ze znajomosc darmowego softu przyda sie kazdemu , darmowe nie oznacza gorsze tylko mniej znane i mnie lubiane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkelf nie mow nikomu tylko zrob i wrzuc i po krzyku nikt sie nie dowie :x

 

szybciutko go obmapowalem i maznalem kilka texturek ...

mapowanie : 15 min

texturki : 20 min

 

doodles1.jpg

 

spieszylem sie bardzo bo musze wyskoczyc sie najebac ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier postac mogla by byc super ale ... poprostu jest nie dopracowana. Staraj sie zrobic szybko caly model bez zadnych detali w ogole nic tylko same extrudy bierz tylko pod uwage stawy, potem ustaw proporcje jakie chcesz uzyskac i dopiero bierz sie za detale, zobaczysz ze przyspieszysz o 1h. Ok koniec biadolenia bierzemy sie za kolejnego doodlesa.

 

O TO CONCEPT; TYM RAZEM PRACE MOZE WRZUCIC KAZDY NIE ZALEZNIE OD SOFTU JAKIEGO UZYWA!

 

d2.jpg

 

 

ZASADY:

 

-Czas na jego wykonanie to 3 h

-W tym czasie kazdy musi zrobic plan minimum czyli sama sylwetke. Jezeli starczy mu czasu to pakuje w to cos tyle detali ile sie da :)

-Postac musi byc choc troche podobna do tej z conceptu

-Mozna zarowno zrobic ja w pozycji takiej jak na concepcie bardzo z rozlozonymi raczkami itp. (wings nie ma kosci :p)

-Jezeli ktos ma ochote zrobic texturki do modelu to moze na to przeznaczyc 2 h + rendering w yafrayu , toxicu , badz pov reyu

-Postac moze byc zarowno low poly jak i z meshsmoothem

-Wrzucamy render badz screna oraz siatki zeby wytknac bledy :)

 

 

ps. Czas do zamieszczenia prac to : 5 wrzesien do polnocy - mam nadzieje ze tym razem bedzie wiecej prac

 

qrde z picia mi nic nie wyszlo :| wiec bede mial okazje machnac dudlesa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc:) Klicek widze ze niesle wymiatasz w Wingsie i kumpli do zabawy znalazles :) fajno :) hehe niezle te postacie sa :) rzeczywiscie tak prosto sie w tym programie modeluje jak to wszyscy pisza??.

No nic moze kiedys sie pokusze i pobaiwe w winga narazie fascynacja maxem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po terminie, ale trudno. Robiłem to wczoraj w nocy w XSI. W sumie 4h z modelowaniem, rigiem i wagowaniem. Strasznie długo, ale brakuje mi jeszcze wprawy w organice.

 

ps. LoL. Dziś widzę, że 'trochę' odbiega od konceptu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, widzę, że pod moje niebycie troszkę się pozmieniało,

troszkę kontrowersyjny regulamin ostatniego speeda, ale co tam, nie róbmy problemów natury formalnej :]

Może dzisiaj pobawię się w nowego dudlesa, bo tak trochę dawno nic tu nie wrzucałem, ale nie to że nic nie robiłem, nie nie nie, cięzko pracowałem :)

Dobra, to ja narazie spadam, wrzucę później dzisiejszego dudlesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mCh poportu pracujemy nad soba polecam zebys rowniez sie przylaczyl.

 

Ok panowie oblukalem swoje "ulubione" i znalazlem cos co powinno sie przydac nie tylko mi ale rowniez i wam (nie musicie dziekowac :p)

 

http://maxrovat.sns.hu/subdiv/head.gif - modelowanie glowy

http://maxrovat.sns.hu/subdiv/baymouth.gif - modelowanie zebow

http://maxrovat.sns.hu/subdiv/bay_ear.gif - modelowanie ucha

http://maxrovat.sns.hu/subdiv/head.gif - kolejna mordeczka

http://maxrovat.sns.hu/subdiv/yoda.gif - modelowanie mistrza yody :o

http://maxrovat.sns.hu/subdiv/edge_loop.gif - pokazane ladnie edge loopki na ciele

http://www.wings3d.com.br/loganindice.htm - videotutoriale ...

 

Jezeli ktos sie zastanawia nadal jak przebiegaja miesnie na mordce to polecam to :

http://www.d.umn.edu/~ameredit/anatomysite/Muscles%20of%20the%20Face%20and%20Mouthnotes.htm

http://www.cg.tuwien.ac.at/studentwork/CESCG/CESCG-2001/MSimunek/

 

Oblukam jeszcze bo mialem tego dosc duzo ... jak cos bede mial nowego to wrzuce odrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

dzisiaj dorwałem się na chwilkę do kompa i zrobiłem dodlesika w jakieś niecałe dwie godzinki, nie starczyło niestety czasu na kończyny, ale i tak cieszę się, że cokolwiek zrobiłem, bo ostatnio z powodu braku czasu strasznie zaniedbałem speed wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salavator - fajny modelik brakuje dopracowania :) A juz sie balem ze zrezygnowales :| .Mysle ze juz nikt nie wrzuci nic nowego to wrzucam nowy koncepcik odrazu :p

Darkelfu - fajna gloweczka :) , mam nadzieje ze bedziesz juz regularnie wrzucal ... i podawaj czas w ktorym ja wykonales :p i siateczke oczywiscie.

 

Mysle ze juz nikt nie wrzuci nic nowego to wrzucam nowy .

 

OTO KONCEPT:

 

ti.jpg

 

ZASADY:

-Czas na jego wykonanie to 1:30 h

-W tym czasie kazdy musi zrobic plan minimum czyli sama sylwetke. Jezeli starczy mu czasu to pakuje w to cos tyle detali ile sie da :)

-Postac musi byc choc troche podobna do tej z conceptu

-Mozna zarowno zrobic ja w pozycji takiej jak na concepcie bardzo z rozlozonymi raczkami itp. (wings nie ma kosci :p)

-Jezeli ktos ma ochote zrobic texturki do modelu to moze na to przeznaczyc 2 h + rendering w yafrayu , toxicu , badz pov reyu

-Postac moze byc zarowno low poly jak i z meshsmoothem

-Wrzucamy render badz screna oraz siatki zeby wytknac bledy :)

 

 

ps. Czas do zamieszczenia prac to : 6 wrzesien do 22:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to zbyt bolesne żeby o tym mówić, ale powinniście znać prawdę ;]

pracowałem pilnie nad dzisiejszym speedem przez regulaminową godzinkę i plask. Światła zgasły, komputer też, no i mój plik *wings.. nie istnieje. [*] zginął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się ze tyle osob wrzucilo swoje prace. Jestem zadowony z kazdej.

 

@Salvator - Miales okazje popracowac jeszcze godzinke :)

 

Ok trza juz zabrac sie za cos nowego nie bylo mnie kilka chwil i spoznilem sie ale juz wrzucam nastepny koncpecik :p

 

OTO KONCEPT:

 

cop.jpg

 

ZASADY:

-Czas na jego wykonanie to 3:30 h

-W tym czasie kazdy musi zrobic plan minimum czyli sama sylwetke. Jezeli starczy mu czasu to pakuje w to cos tyle detali ile sie da :)

-Postac musi byc choc troche podobna do tej z conceptu

-Mozna zarowno zrobic ja w pozycji takiej jak na concepcie bardzo z rozlozonymi raczkami itp. (wings nie ma kosci :p)

-Jezeli ktos ma ochote zrobic texturki do modelu to moze na to przeznaczyc 2 h + rendering w yafrayu , toxicu , badz pov reyu

-Postac moze byc zarowno low poly jak i z meshsmoothem

-Wrzucamy render badz screna oraz siatki zeby wytknac bledy :)

 

 

ps. Czas do zamieszczenia prac to : 8 wrzesien do 24:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności