Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Biglebowsky, dzieki tzn. ze generalnie to jakas bzdura co napisali. Szczerze to tak sobie myslalam, ze jezeli dodaja taki program to nie mialoby to sensu, gdyby nie wspolgral on z tabletem, no ale cow .... mieszkamy w Polsce, gdzie wszystko jest mozliwe i nie zawsze posiada logike i sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość khomaniac

Witam,

Poszukuje informacji na temat tabletu Dexxa Art-Table At-11. Czy ktos moze sie z nim zetknal, a jesli tak, to jak sie sprawdza? (zwlaszcza jesli chodzi o uzywanie programow graficznych, szczegolnie rysowanie)

Czytalem caly topic, ale jednak nie znalazlem jednoznacznej informacji, czy warto inwestowac w tablety Mediona XL... Zwlaszcza jesli to ma byc pierwszy tablet jaki sie bedzie miec.

 

Dziekuje i pozdrawam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Aby umożliwić przekonanie się o ich zaletach, PENTAGRAM umożliwia testy tabletów graficznych. Jeśli jesteś zainteresowany sprawdzeniem, jak spisuje się w praktyce tablet PENTAGRAM QuadPen, zapoznaj się z warunkami akcji, wypełnij poniższy formularz i oczekuj przesyłki!'

 

Pent dale kazdemu 30 dni na potestowanie tabletow tej firmy, moze wiec skoncza sie w koncu pytania typu Wacom czy Pentagram?

 

szczegoly:

http://www.digart.pl/pentagram/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie zalogowalam no i teraz pozostaje cierpliwie czekac na przesylke.

W sumie to bylam juz zdecydowana na Wacom'a ale generalnie chcialam cokolwiek potestowac, poniewaz to bedzie moj pirwszy tablet. Do tej pory wszystko tworzylam za pomoca myszki, ale zaczela mnie ograniczac...co jest chyba oczywiste dla grafikow.

Juz sie ciesze na mysl o mozliwosci potestowania tabletu.

 

Mam jednak jeszcze zalegle pytanie na ktore nie otrzymalam odpowiedzi.

Co oznaczaja dane dotyczace tabletow :dokladnosc, poziom nacisku, wysokosc odczytu. Jakie sa zaleznosci miedzy ich wartoscia a otrzymywana jakoscia.

 

Dzieki za jakiekolwiek informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) wlasnie zaczelem myslec nad zakupem tabletu :) i teraz mam dylemat i pare pytan czy :

Wacom Graphire 3 Studio XL A5 rozni sie od Wacom Graphire 3 Classic XL A5 tylko oprogramowaniem ?? bo z tego co widze parametry ma takie same a cena pierwszego to 1130 a drugiego 950 . I czy jest sens wydawac tyle kasy na Wacom Graphire 3 Classic XL A5 czy moze lepiej napoczatek kupic sobie Tablet Wacom Volito A6 USB (PC) za 250 zeta??

dzieki za wszelkie podpowiedzi i sugesti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wacom Graphire 3 Studio XL A5 rozni sie od Wacom Graphire 3 Classic XL A5 tylko oprogramowaniem ??"

 

Tak. Na dodatek gownianym.

 

"I czy jest sens wydawac tyle kasy na Wacom Graphire 3 Classic XL A5 czy moze lepiej napoczatek kupic sobie Tablet Wacom Volito A6 USB (PC) za 250 zeta??"

 

To pytanie pojawilo sie na swiecie wczesniej niz "jak jest sens zycia". Rownie dawno pojawila sie na nie odpowiedz. Takze w tym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> ja mam Graphire 3 A6 i jestem bardzo zadowolony:) w wiekszosci slozy mi do malowania textur ale oczywiscie cos tam bazgram co jakis czas to w ps ladnego S sie nie napisze ale w painterze jest bosko :) niedawno u kumpla bawilem sie pentagramem to powiem ze mial nieraz przeskoki:/ ale wybor nalezy do was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zadzwonila do mnie Pani z informacja, ze tablet Pentagramu otrzymam dziasiaj na 30-dniowe testy. Koszt tabletu 199 zl. Nie mowila jaki to typ, sie zobaczy.

Pomimo, ze bedzie to moj pierwszy tablet i nie bede miala skali porownawczej to przynajmniej sprawdze niektore opinie wyrazane na forum o tabletach Pentagramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam tablet Medion.Lifetec LT9395 i próbuję go poprawnie skonfigurować. Pomimo kilkukrotnej reinstalacji(zgodnie z instrukcją) poprawnie działa tylko myszka, a piórko pozwala na postawienie tylko kilku punktów ora ciągle znika i skacze i szyko skacze po ekranie. Pracuję pod Windowsem 98. Wiem, że to bardzo słaby tablet, ale dopuki nie zaopatrze się w lepszy, to chciałabym na nim trochę popracować. Czy jest możliwe poprawne dzialanie piórka, a jeśli tak, to jak można je skofigurować?

 

Daisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z tabletem Magic Pen USB firmy Pentagram. Ogólnie chcę sobie kupić tablet do rysowania małych niezbyt skomplikowanych kształtów więc kumpel porzyczył mi ten tablet jednak nie ma do niego sterowników pod Windows XP. Ściągnąłem niby najnowsze ze strony pentagram.pl ale wykrzaczają mi się w trakcie instalacji, według ich faq trzeba ściągnąć nowszą wersję w takim wypadku, no cóż mam najnowszą więc może ktoś ma jakąś starą i mógłby mi podesłać na [email protected] byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Cozmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

Kupilem do pracy Graphire 3 Studio XL. Uzywam kilka programow ale co jakis czas tablet traci ustawienia i piorko zamiast oddawac ruchy 1:1 zachowuje sie relatywnie jak myszka czy to normalne?.

Z pentagramem w domu nie mam takich problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi ostatnio tablet (wacom graphire XL classic) przestal wykrywac ruchy piorkiem i myszka. Swiatelko zmienialo kolor na zielony po przycisnieciu, ale nic sie nie dzialo, a kursor sie nie przesuwal :P

 

 

btw - czy przy bardzo szybkim przesuwaniu piorkiem, moga sie robic takie przeskoki? czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka reakcje. Po drugim restarcie kompa i zainstalowaniu sterownika od nowa wszystko w normie( do czasu). Teraz nie wiem czy zalowac ze nie kupilismy Intousa ( 2 lub 3 :).

 

btw. Zeby zdjac plastikowa pokrywke z G3 trzeba miec tytanowe paznokcie i nerwy ze stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huh, no to tym razem ja mam problem. Czy ktoś wie o co chodzi:

tablet działa normalnie WSZĘDZIE, poza gimpem, czyli jego użytkowaniemija się z celem.

kursor nie działa "w pionie" da się przesuwać poziomo, ale trzyma się górnej krawędzi ekranu i nie chce z tamtąd zejśc. W PSie działa dobrze.

Może ktoś się z tym zetknął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :D widze , ze temat o tabletach . Uzywam Pentagrama XL , a wlasciwie uzywalem , bo cos sie spapralo. Przy niewielkim ruchu piorkiem robi mi sie od razu mase linii , kilkanascie razy niby sam sie przyciska podwojnie itd. Nie moge dojsc czy to cos z ustawieniami , czy z tabletem . Ktos z was moze wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku myślałem że tablet A5 jest za mały, więc chciałem sobie kupić A4. Biorąc pod uwagę to, że co prawda lubię grafikę, od czasu do czasu coś stworzyć w photoshopie, ale nie jest to moje główne hobby no i szkoda było mi pieniędzy, żeby kupić sobie Pentagarama XXL, a tym bardziej wacoma. Pomyślałem, żeby kupić mediona, ale gdy przeczytałem kilka opini na tym forum o tym urządzeniu, to zrezygnowałem, i kupiłem sobie za 100zł używany O'pen Xl (jeszcze w zestawie mam 2 dodatkowe rysiki :)). Jestem bardzo z niego zadowolony. Pomimo, że niektórzy twierdzą, że to badziewie, ja jestem pod wrażeniem. Pierwszy raz w photoshopie udało mi się namalować coś fajnego. Nie wiem czemu piszecie że tylko wacomy sie nadaja. Zastanawiam się czy z medionami jest tak samo, w końcu są bardzo tanie i czy opinia o nich też jest bardzo przesadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... może to nie wątek do tego ale nie chce robić nowego więc mój problem jest następujący:

Mam tableta Pentagrama O`Pen XL i bardzo chciałbym otworzyć piórko ale nie mam pojęcia jak to zrobić beż użycia młotka. Jeśli ktoś to już robił to bardzo proszę o napisanie. W sumie jest jedno miejsce, z takim szarym wypustkiem, które chyba umożliwia otwarcie ale nie wiem czy czegoś nie zbzynię jeśli za mocno przycisnę, a jak narazie to się tylko plastik gnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzej

Zakupiłem własnie tableta Medion XXL, no i mam problem ,jestem świerzy jeżeli chodzi o tego rodzaju rozwizanie technicze. Tablecik nie rysuje prosto tak jak powinien, rysuje prostą kreske a na ekrnie pojawia się szlaczek bardzo kręty. Czy to wina softu, tabletu, bo prosto rysowac to potrafie.

 

P.S. Skąd można wziąć jakieś sterowniki lub soft do tebletu Medion.

 

Dzięki wam dobrzy ludzie i fachowcy, pozdrowienia śle.

 

Adam Dzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś tu zagląda.

 

Parę dni temu zamówiłam Tablet Aiptek HyperPen 12000USB (podobno to to samo co Pentagram O'pen XXL USB)

 

Dopiero teraz przeglądam to forum, śledząc negatywne oceny Pentagram zastanawiam się czy nie podjęłam pochopnej decyzji. Zamawiając Aiptek „poleciałam” na duży format, na niską cenę – 79,90 € (plus 6 € koszty wysyłki), na mysz (jak się okazuje - dość niewygodną) no i na srebrny kolor (hi,hi:))

 

No dobra, nie zbadałam rynku, Aiptek (badziewie?) leży teraz przede mną i błyszczy a ja chciałabym skorzystać z niego jak najefektywniej, skoro już jest.

 

Czy jest wśród Was ktoś, kto testował zarówno Pentagram (Aiptek) jak i Wacom a jednak ma przychylne zdanie na temat Pentagram? Na prawdę taki beznadziejny?

 

Ja nie mam skali porównania, od paru dni mam w ogóle do czynienia z takim cudem jakim jest tablet, więc nie wiem.

 

Jakiego programu używacie do rysowania? Czy mozliwe jest (WYGODNE) rysowanie w programie wektorowym? Do tej pory (gdy nie miałam Tabletu) rysowałam i skanowałam a pózniej wektoryzowalam... trochę roboty. Dołączony Corel ArtDabbler - śmieszny program ale można w nim uzyskać świetne efekty malarskie...ale mi chodzi głównie o wektory. w Corel ArtDabbler można zapisać pracę jako tiff czy jpg itd. same rastry, czyli jak po skanowaniu i znowu kłania się wektoryzowanie.

 

Myslałam tablet przyspieszy mi pracę... Podkreślam: zależy mi głównie na ilustracjach wektorowych.

 

Czy wacom i jego strowniki zapewnią moje wymagania? Swobodne ilustracje wektorowe a nie jakieś wypociny? A może Pentagram O'pen XXL U (Aiptek) też je zapewnia, tylko jeszcze nie wiem jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę taki beznadziejny?

 

to zalezy jak trafisz :) Moj kumpel ma pentagrama i podobno chodzi dobrze. Caly czas sie do niego wybieram na testy, ale jakos nigdy nie mam czasu :P

 

Sam mam graphire 3 XL classic i jestem z niego bardzo zadowolony. Z mojego dotychczasowego doswiadczenia powiem, ze jak graphire to tylko classic, bo w studio placi sie jakies 150 zeta za bedziewne oprogramowanie ktore i tak bedzie lezalo na polce. Do tego zastanawiam sie, czy A5 nie jest dla mnie za duzy. Zadko kiedy wyjezdzam piorkiem poza srodek tabletu (generalnie slady po piorku sa tylko na srodku tego przezroczystego badziewia na tablecie).

 

potestuj ostro apiteka przez tydzien / dwa. Jezeli masz mozliwosc (w co watpie :P ) to przetestuj inne tablety. Szczerze mowiac, jakbym mial wybierac pomiedzy apitekiem a pentagramem, to raczej wybralbym (wacoma! :D) apiteka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja o aipteku to sie dobrze wypowiedziec nie moge lezy u mnie w szafie i marnieje dokladnie tan sam HyperPen 12000USB moze juz nawet kurzem zarosl nawet go nikt za darmo wzasc nie chce :( ehh a tak lezy i lezy ... i miejsce krdnie innym "sprzetom na emeryturze" coz zdania o nim dobrego nie mam a pentagrama nie etestowalam bo tu (kolonia niemcy)nie uswiadczylam tegoz na oko tylko trust tablety powiem sczerze to samo co aiptek te trusty ale coz najwyzej sprzedasz to co jest i kupisz graphire albo volito ...

do blood´a hmm poczekac warto na graphira znam ludzi co kupili volito a za pol roku sprzedali i kupili grafcia deu ma racje :) z tym oprogramowaniem :)

hehe a5 za duzy ja mam intuosa 12x12 inch a4 oversize ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moim Volito, ni stąd ni z owąd nagle coś się popsuło z naciskiem, dotąd było ok, a teraz muszę bardzo mocno nacisnąć piórkiem aby w ogóle coś narysować, miał ktoś podobny problem? Tylko mi nie piszcie że szlag piórko trafił ;)

 

thx from the mountain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbierałem się na zakup tabletu już od kilku ładnych lat. Wacomy zawsze mi się podobały i dobrze je oceniali inni. Wkońcu kupiłem Graphire3 A5 i jestem bardzo zadowolony. Co do wielkości to powiem szczerze że nawet za duży jest. Przy malowaniu piórkiem za dużo muszę nim jeździć, ale to kwestia przyzwyczajenia. Co do ceny rzeczywiście nie są to najtańsze tablety, ale lepiej raz wydać a dobrze niż później zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem wina 98 i o'pen(is) xl chodzil dostatecznie (ale to przez firme :)bo pentagram) teraz mam xp i pen(is) xl chodzi a jak ale raczej na pałe, bo nie sledzi piurka, nie pozycjonuje kursora, i nie rozruznia poziomow nacisku jednym slowem HELP :), troche denerwujace bo nic robic nei mozna, przymierzam sie do Graphire3 classic XL... tak go kupei ale kiedy ja uzbieram 950 zeta... wiec prosilbym o jakas rade , w zwiazku z tymi problemami pod pentagrama pen(isa), bo jak tak to bede musial sobei przerwe zrobic z garfiika wiec jak ktos moze to byl bym widzieczny... aha sciagnaie sterownkiow i jakis filtrow usp pod raty via i takei tam to wszystko juz przerabialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zgredo

Ja bawilem sie Pentagramem XXL i sie totalnie zawiodlem. Caly czas cos sie zacinalo, przerywalo i w ogole swirowalo. Wiec terez chce w slepo kupic Graphire3 a5 i powiedzcie mi: czy sie nie zawiode? Wydam 1000 zl a jak badziew bedzie chodzil jak lepsza mysz to strasznie sie wkurze. Nie mam mozliwosci przetestowania nigdzie zadnego Wacoma wiec troche sie boje. I powiedzcie sami: czym roznia sie modele Intuos, Volito, Graphire. Chodzi mi o roznice praktyczne: tzn. mozna przyrownac to do roznicy miedzy pentagramem a np volito? Ze dokladniej i precyzyjniej chodzi? Oprocz oczywiscie formatu i oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności