Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt, ciezar piorka ma jakies znaczenie... tylko jakie? nie wiem, ale idealnie byloby gdyby dalo sie przymiezyc do wybranego modelu.

 

Od siebie dodam ze po tygodniu posiadania volito 2 widze pierwsze wady a mianowicie nieporeczne przyciski na piorku, przynajmniej jezeli chodzi o moja reke, powinny byc umieszczone nizej i asymetrycznie - tak byloby idealnie, jeden przycisk pod kciuk, drugi pod palec wskazujacy, a tak, to ani super dobrze ani super zle, czyli nijak a to niedobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jako posiadacz trusta 400 v2 czyli, pentagramu xl czyli, aipteka 8000.Powiem tyle-jest to naprawde dobry sprzęt za roazsądna cene.I polecam wszystkim początkującym.

Tyle na ten temat z mojej strony,dziękuje za uwage i dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesttem w cafe , i mam w plecaku : wacom graphire 3 >:D , juz nie moge sie doczekac kiedy wroce do halupy i podacze go do pc > KUPILEM GO NA WYPRZEDAZY ZA 350zl! , najs co :) . (napisze jakie mam odczucia)

~~~> coz mozna powiedziec ^^ > maluje sie texturki lepiej niz mycha i tyle :). polecam ( p.s nie mam zadnych problemow z dokladnoscia > to w koncu wacom, poza tym, mycha i piorko sa bez bateryjne i bez kabla a to big + jak dla mnie). pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo, mam pytanie odnośnie Pentagramów [mam Magic Pen].

Dawno go nie używałem i nie pamiętam czy to normalne [dla niego, albo w ogole dla pentagramow;/]że w Fotoszopie nie ma wykrywania nacisku i linie są straszne poszarpane ??!? W Peinterze jest spox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oK, przeinstalowalem sterowniki i wykrywa nacisk:)

Widzę ze powstala tu poważna dyskusja...hm, teoretyczna.

 

dlatego mam pytanie praktyczne...załączam kilka obrazkow zrobionych moim tabletem [Pentagram MAgic Pen] w Photoshopie i mam prośbę, zebyście mi powiedzieli [super jak pokazecie] jak wygląda to na waszych wypasionych Wacomach i innych...:)

 

zwyke rysuję [rysowalem-mialem dluuga przerwe]w Painterze...moim problemem w PS jest to że strasznie szarpie [chociaz ma rozdzielczosc 3048lpi, rozmiar14*10cm-troche wiekszy niz A6,dokl 0,25mm,100/sec,512-wiec calkiem przyzwoicie;] szczególnie gdy rysuję precyzyjnie. rysowalem w rozdzielczosci 1024*768,obrazek powiekszony na caly ekran.

 

JAK TO WYGLĄDA U WAS?

 

P.S w Painterze jest cos co sie nazywa DUMPING , i da sie wytrzymac;}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas trzech z Wacomami :P Volito in da house :P Natomiast jeżeli komuś zacznie drgać kursor w tablecie wystarczy (w 99%) odłączyć go na chwile i podłączyć ponownie. :) Nie wolno bić jak pronojue tweety ;)

 

Co do lekkości. Im lżejsze piórko tym lepiej. Dlatego każda nowa wersja tabletu ma lżejsze piórka. Jeżeli ktoś pisze w tescie, że bateryjne piórko Pentagrama jest za lekkie to proponuję mu trepanację czaszki. Im lżejsze tym lepiej w końcu to się nazywa piórko co nie? :D

 

Anomal: widzę jakieś anomalie w tych liniach, zmień tablet bo to jest bardzo nienormalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pentagram + silne pole magnetyczne = zgroza

wacom + silne pole magnetyczne = no problem

 

mialem pentagrama i wlasnie kursor szalal jak poje... zwlaszcza jak byl blisko monitora badz komputera ... i teraz pytanie ! gdzie ja mialem czymac tego tableta by nie bylo zaklucen ? 5m od monitora ? wtedy bym g.. widzial :/

 

Wacom RULEZ !!!

 

 

Aha najbardziej mnie rozbroil napis na opakowaniu Pentagrama XXL " polecany przez profesjonalistow"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wiecie moze, czy jest jakas roznica procz dolaczonego oprogramowania, miedzy tabletami Graphire 3 clasic A5 a Graphire 3 studio XL A5? co wogole sadzicie o tych tabletach? zamierzam sobie jeden z nich kupic a nie chce wyrzucic kasy w bloto.

 

-pozdrawiam, M.B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Graphire 3 XL, ja mam wersję classic, wydaje mi się, że kupowanie Studio jest nieopłacalne, jest tam tylko dodatkowe oprogramowanie, którego i tak bym nie używał...

Sam używam Photoshopa, do Paintera jakoś nie moge się przekonać. Wątpie, żebym używał tego dodatkowego softu.

A rysowanie na graphirze to poprostu poezja :D. Na początku chciałem kupić Volito 2, ale udało mi się dozbierać do A5 :). Na pewno wygoda jest większa, ale myślę, że na Volito też dobrze by się rysowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Graphire 3 XL, ja mam wersję classic, wydaje mi się, że kupowanie Studio jest nieopłacalne, jest tam tylko dodatkowe oprogramowanie, którego i tak bym nie używał...

Sam używam Photoshopa, do Paintera jakoś nie moge się przekonać. Wątpie, żebym używał tego dodatkowego softu.

A rysowanie na graphirze to poprostu poezja :D. Na początku chciałem kupić Volito 2, ale udało mi się dozbierać do A5 :). Na pewno wygoda jest większa, ale myślę, że na Volito też dobrze by się rysowało.

Dobrze myślisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dora to teraz ja - aiptek 8000U pro - cos sie zepsuło - wnioskuje żę piórko bo myszka któą dają w komplecie działa a piórko przestało wogóle reagować - tablet był kupowany za granicą i mam pytani - nie orientuje sie ktos czy można dokupic by jakies piórko pod to czy raczej cały tablet musze teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezentacja wyszla im chyba marnie. Pierwsze 50 osob mialo dostac kupon za 20zl do wykorzystania w barze. Bylismy tam z Bigiem kolo 17 (zamykali o 18) i dostalismy numerki 24-25. Khhh...

 

Cintiq wypasny. Wydawac by sie moglo, ze mazianie po nim jest naturalne, ale nie jest - trzeba sie przyzwyczaic.

 

Bezprzewodowy Grafirek mi sie najbardziej podobal. Jezeli bedzie bezprzewodowy Intuos to sprzedaje swoja trojeczke i wciagam nosem blutufa;)

 

Misiekhc: roznica jest niby niewielka, ale ja uzywam tabletu zamiast myszki i mozliwosc konfigurowania przyciskow pod kazdy soft osobno jest swietnym udogodnieniem. Przyciski bezuzyteczne na dobra sprawe. Uzywam jedynie touch-stripa do powiekszania i zmneijszania rozmiaru pedzla. Swietna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff udało mi się rozwiązać własnie problem z tabletem (Aiptek Hyperpen 12000U)

 

Napiszę na czym on polegał i co u mnie pomogło jesli ktoś kiedyś będzie miał podobny problem to moze akurat pomoze:

 

Opis ten kieruję do wszystkich posiadaczy Pentagramów, aipteków, medionów i innych wyglądających prawie identycznie.

 

(tak naprawdę wszystkie są zbudowane na technologii/licencji aipteka, wyglądają identycznie róznią się tylko naklejkami i czasami ceną-klony są tańsze)

 

- mój problem polegał na tym że tablet czasami działał jak myszka (czyli tryb przesuwu względny) , czasami kursor stawał w lewym rogu i wogole się nie ruszał,i często tez nie działał nacisk.

 

rozwiązaniem problemu okazało się na stałe odłączenie myszki która tez jest na usb i podłączenie myszki na ps2 (miałem akurat taką zapasową) oraz odinstalowanie i ponowne zainstalowanie najnowszych sterowników.

 

tak naprawdę to aiptek robi sterowniki do wszystkich tych tabletów , najnowsze wersje są zawsze najpierw na tej stronie:

 

http://www.aiptek.com.tw/english/service/service.htm

 

(zakładka TABLET i wybieramy odpowiedni model , czyli jesli mamy np pentagram open xxl-usb to sciągamy sterownik dla hyperpena 12000U bo open xxl to jego klon)

 

To tyle - moze ta mała solucja przyda się komuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzieki za link teraz taka sprawa - aiptek 8000u pro, dołączona do niego myszka działa na tym tablecie, piórko jednak nie (kiedys działało i przestało) Podziałał 1/2roku i lipa. pytanie :

 

Mam nadzieje że ktoś sie odezwie :]

 

1) czy to raczej piórko siedzi czy moze tablet bo nie wiem czy kupować to piórko czy lepiej pomyslec o tablecie?

2) nie orientuje sie ktoś gdzie moge kupic na raty dobry tablet (nie wiem czy wogóle to możłiwe :)) tak ok 300zł ?

3) czy Wacom Volito2 byłby lepszym kupnem niż ponowna inwestycja w aipteka 8000u pro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem raz w mediamarkt Wacom Graphire (były wersje A5 i A6). U dystrybutora pewnie można na raty.

 

hindus - pewnie padło piórko, skoro myszka na tablecie działa. Zapewne i myszka, i piórko, mają w środku uzwojenie. Ja miałem kiedyś problem z piórkiem, więc delikatnie rozmontowałem - okazało się, że jeden drucik od uzwojenia się oderwał, wystarczyło dolutować. Ale to nie był Aiptek, tylko Medion (nie, nie polecam...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaaa!!! wreszcie mam!!! mój pierwszy tablet w życiu!!! ciesze sie ze kupiłem wacoma :-) tylko Volito2, ale na dobry początek jest mi wystarczający :-) Jest tylko jeden feler... trzeba sie przyzwyczaić do odmiennego sposobu działania niż myszka :-P moze za tydzien juz bedzie dobrze :P

Jak cos sensownego zrobie to zamieszczę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciśnij w PS F5 i sprawdż czy masz zanznaczoną opcję w (Shape Dynamics) Size Jitter na Pen Pressure.

jesli to nie pomoże to pogmeraj w ustawieniach: w moim trzeba było przestawić suwak Pressure na 50% bo tak to miałem tylko ze dwa trzy poziomy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tweety :-) wszystko dziala juz jak trzeba, ale co bylo winą...nie mam pojecia bo tą opcje ustawioną mialem wczesniej...ale skoro dziala to nie nie bede marudzil ;-) pozdrawiam i dzieki wszystkim którzy kazali mi kupić Wacoma!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w aipteku też dziwnie działało piórko, Efekt był taki, że wskaźnik skakał do leweg górnego rogu i najczęściej powododwał zamknięcie aplikacji (chyba nie muszę wyjaśniać jak reaguje program po kliknięciu w lewy róg). Jak sobie poradziłem.

Okazało się, że w systemie jest jakiś proces, który jest niby odpowiedzialny za urządzenia typu tablety i ten to proces wszystko kaszanił. Pomogło więc zwyczajne wyłączenie procesu i tyle wszystko gra. Jak się nazywa ten proces nie bardzo pamiętam, może jak do domu wrócę to napiszę (mam gdzieś zapisaną jego nazwę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności