Skocz do zawartości

Mercedes ML63


Bucket

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcieliśmy podzielić z Wami jednym z naszych ostatnich speed projektem. Czas na całość to 2 dni ale model mieliśmy już wcześniej, więc zostało wymodelowanie środowiska, postprodukcja i cała reszta. Nie jest to oczywiście zlecenie komercyjne. Raczej dla podciągania umiejętności. Mamy nadzieję ze przypadnie Wam ta pracka do gustu.

 

 

 

Zapraszam na naszą stronkę na fb https://www.facebook.com/bucket3d

 

nqzh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozumiem, aczkolwiek przypuszczam, że chodziło o typowo komercyjny shot samochodowy ;) Pomijając zatem model (który kompletnie się do tego nie nadaje) materiały są słabe, w sensie mało realistyczne. Prawdopodobnie wyglądają też tak przez oświetlenie, które moim zdaniem także nie powala. Materiały i kwestia gustu - można tak powiedzieć o kolorze lakieru, wnętrza (które niepotrzebnie jest tak wyeksponowane).

 

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że postprodukcja tutaj (o ile jest) jest bardzo mdła - jak się spojrzy na shoty wielu firm, nawet jeśli otoczenie jest szare, bure, mokre, fe i be to i tak wóz jest zaprezentowany w tak dynamiczny sposób, że chce się wsiaść i w tym deszczu śmigać, przykładowo:

 

2013-Range-Rover-Sport-1.jpg

 

Image-3.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kierowca uciekl czy go wilczek juz skonsumowal...? :P

 

Gdyby troszke to podciagnac to calkiem przyjemna scenka by byla. Podoba mi sie ta kaluza i sposob parkowania "po Polsku" :)

Samochod jednak nie integruje sie z tlem - wyglada jakosciowo inaczej. Po prostu tlo jest bardzie fotograficzne a samochod to czysty render. Gdyby go troszke upaćkać błockiem to nadaloby wiecej wyrazu. I Moze jakies krople na karoserii itp. Bo widzisz.. ubłocone sa opony ale karoca czysciutka.

Wnetrze na moje oko (jedno i drugie) za bardzo kontrastuje i jest malo uszczzegolowione, dlatego moze zrobic je w czarnym odcieniu i przyciemnic delikatnie szyby...? Ale to tylko moje mysli :)

 

Poza tym model spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

ode mnie:

-to co wyżej: pobrudzić karoserie od dołu:

http://thumbs.dreamstime.com/z/dirty-suv-mountain-road-20280270.jpg

-bardziej go osadzić. w tym momencie nie czuć ciężaru tej bryki. (patrz na tylną oponę w błocie. powinna być osadzona az do felgi;)

-kadr mi trochę nie leży:P

-postprodukcja

-kierowca(może być nawet w postprodukcji doklejony)

-ten materiał tapicerki w środku. dodaj jakiegos bumpa skóry czy coś

-materiał karoserii (brak pewnego rodzaju ziarnisosci i "bumpa w reflection-nie wiem jaka jest fachowa nazwa i jak to opisac, ale odbicia na karoserii nie sa w 100% idealne:) ) i do tych odbic mozesz dodac jeszcze blysk. teraz Twój materiał jest "płaski"

http://www.keyshot.com/wp-content/uploads/2012/02/keyshot-metallic-paint.jpg

 

Jak to poprawisz to będzie bardzo fajnie:)

Edytowane przez kakaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polka dot: Jest krzywy, ma niepoprawne technicznie krawędzie, jest niedokładny, jest mało detalu, ma niepoprawne krzywizny. Takie modele raczej do prezentacji typowo reklamowej się nie nadają.

 

Kramon: Link: http://www.stefantell.se/blog/2009/08/bokeh-water-drops-on-the-lens/ Teraz porównaj z moją refką i jeszcze raz popatrz jakiego stwierdzenia użyłem, czyli "pseudosymulacja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojezu.. ale to jest Bokeh!! a nie Krople wody! to co dałeś link to jest bokeh + krople wody na obiektywie.

 

Ana tamtym zdjęciu nie ma skąd pojawić się bokeh. a jeżeli już to napewno nie w tych miejsach w których jest na tej wizce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze... głupia i jednocześnie ciekawa dyskusja:) i offtop. Chyba Berger chciał pokazać przykłady w jaki sposób prezentacja Mercedesa mogłaby zyskać na atrakcyjności... wydaje mi się, że bokeh na pewno nie był tutaj najważniejszy...

Czysto praktycznie:

Kramon - Ty na niego zwróciłeś uwagę i z ciekawości: wszyscy wiemy jak wygląda bokeh a jak water dropsy tylko dlaczego uważasz, że na referencji którą pokazał Berger ten.... efekt... bliżej mu do bokeh'u niż kropli wody?:) to na pewno nie są perfekcyjne water dropsy ale skąd stwierdziłeś że to bokeh?:)

Czysto teoretycznie:

patrząc na to z jeszcze innej perspektywy to krople deszczu = swoisty bokeh:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co, że bokeh? A ten bokeh skąd się wziął? Kropla woda na obiektywie poza ostrością i masz i swój bokeh i krople wody. A jak taki kiepski ten komercyjny shot (choć jestem pewien, że nie jesteś w stanie podać sensownych argumentów dlaczego tak jest) to może sam nam zaprezentujesz coś niesamowitego? Bo więcej gadasz niż robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz co najwyżej powiedzieć, że dla Ciebie coś jest kiepskie, a nie, że takie po prostu jest, szczególnie, kiedy dotyczy jednej z najbardziej prestiżowej, jak nie czołującej, marki samochodów. I nie bój się, oni już tam sami wiedzą co jest dobre, a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz co najwyżej powiedzieć, że dla Ciebie coś jest kiepskie, a nie, że takie po prostu jest, szczególnie, kiedy dotyczy jednej z najbardziej prestiżowej, jak nie czołującej, marki samochodów. I nie bój się, oni już tam sami wiedzą co jest dobre, a co nie.

 

no i tak powiedziałem, Chcesz mi powiedzieć że to jest officialne od BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie powiedziałeś tak, w poście #18 napisałeś, że jest kiepski, po czym od postu #22 tradycyjnie odwracasz kota ogonem.

 

Trudno, żeby coś nie było oficjalne, jeśli pojawia się na premierze i równolegle z nią w sieci i przedstawia nowy produkt oraz jest na oficjalnej, głównej stronie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

Coś sie dziwnego stało. Bo praca jest naprawde wporzo , a jakoś jest odbierana jako kiepska.

Wiadomo że model i materiały można by poprawić, ale bez przesady. Jest mocno dobrze.

Osobiście odnosze wrażenie, że nie ma bocznych szyb i przednich kloszy.

Specem od samochodów nie jestem ale model też nawet wporzo ( ja tam prócz takiego hardkorowego detalowania to nie mam sie do czego przyczepić) i uważam że gdybyś fucktycznie popracował nad lakierem wyszło by zdecydowanie mniej płasko.

Szybom nadać lekko zielony/niebieskawy odcień jak to sie ma w prawdziwych samochodach i miodzio.

Otoczenie wyszło bajerancko i ten wilk siedzi w tej scenie jak ulał ;)

Także nie wiem czemu tyle offtopu i niepotrzebnych dyskusji się wywiązało.

Z bergerem sie zgodze jeśli chodzi o typowo komercyjną reklamówke - wtedy to już fucktycznie nie ma miejsca na jakiekolwiek nieścisłości - poprostu musi być bez zarzutu, ale z drugiej strony autor napisał że to nie jest komercyjne zlecenie (tymbardziej dla merca) tylko projekt na podskillowanie więc uważam, że tak też powinno być oceniane jako prywatny projekt, a nie projekt dla mercedesa.

 

Co do tego co mówi kramon ... Facepalm. Nie wiem do jakiej Ty szkoły uczęszczasz albo jaką skończyłeś , ale chyba Cie w niej uczyli WSZYSTKIEGO tylko tak na łapucapu, coś tam niby wiesz, ale nie do końca. Wszędzie Cie pełno. Wypowiadasz sie na każdy temat ... Tylko szkoda że wiedze masz troche nieadekwatną. Walisz ogólnikami na lewo i prawo do tego wciskasz innym na siłę swoją opinię. Odnosze też wrażenie, że próbujesz wszystkich przekonać do swojego gustu.

"Po prostu mi się nie podoba." - a że sie spytam kogo to interesuje? Bo z dyskusji jaka się wywiązała wyżej sądzę, że niewiele osób, ba! Nikogo... Ten pomarańczowy paseczek pod Twoim nickiem to chyba nie bez przyczyny (wgl. propsy żeś w niecałe 2 lata nabił prawie 1000 postów ... nie ma co, masz gadane)

 

Wracając do pracy Bucket - jest naprawde dobrze. Dla mnie to jest takie mocne 4*, a jakbyś popracował nad tym co Ci tam wyżej wypisałem ja i koledzy wcześniej to już naprawde miodzio lodzio.

 

Powodzenia w dalszych pracach i przyjmuj tutejsze komentarze naprawdę z dużym dystansem bo sam widzisz jak to czasami wygląda, ale chłopaki mają dobre intencje , a Kramon ... tego to nie wiem :D

Edytowane przez Karkosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest od tego a żeby wyrażać swoje opinie.

Berger, zapodał 2 refki jak to powinno wyglądać.

Mi się nie podoba refka 2 i napisałem że mi się po prstu nie podoba i napewno bym tak nie robił.

 

Nie wiem czy muszę pisać podanie że Moim zdaniem jaśnie panie. Chyba oczywiste jest to że jak ktoś piszę posta to jest to jego zdanie.

 

Ja nie wiem ale na tym forum to chyba przyjeliście zasadę że każdy post to jest wikipedia. Jak ktoś napiszę że kolor zielony jest be, to uznajecie to że kolor zielony jest be na całym świecie i tak wszędzie w książkach piszą.

 

Ja mam swoje zdania na rózne tematy, może często jest inne niż wasze ale przynajmniej jest ono moje, a nie powielane bez myślnie, jak u wielu osób :)

 

 

Dla mnie ta refka Rollsa jest po prostu taka no nijaka, niema w niej nic co by mi się podobało. Nawet te chlapnięcia wody prosta sprawa jak 150 a wygląda strasznie nie realistycznie.

 

Co do czerwonego paska,

mam go o mówie co myśle, a nie lubie 3dmaxa, więc go krytykuje, za co dostaje minusy.

Edytowane przez Kramon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomusiu, ale Berger to podał przykładowo JAKO POPARCIE SWOJEJ TEZY NA TO ŻE POSTPRODUKCJA MOŻE DUŻO POMÓC.

Pacz nauczyli Cie wywracać kota ogonem, ale czytania ze zrozumieniem to już nie.

Poza tym ciekawym jest stwierdzenie jakoby całe forum przyjęło jakąś zasadę, a z tego całego tałatajstwa wybija się Klejnot Kramon, który jako jeden z nielicznych ma swe zdanie i na nic zdadzą się nawoływania innych ...

Bardzo pasuje mi do tej sytuacji ... do Twojej sytuacji tekst "wybitnej" piosenkarki popowej - "Bo świat się pomylił" - Wszyscy źle tylko Kramon dobrze ...

 

Wiesz to, że masz swoje zdanie niekoniecznie jest dobre ... Bo wiesz , jakbyś poszedł na bazar i zauważył tam pana Czesia który pokazuje swe "dzieła" i panie które sprzedają kalesony mu przyklaskują - to byłoby wręcz wskazane byś podszedł i DELIKATNIE powiedział, że to jednak paździerz. Ale Kramon nie wiem czy wiesz, ale to jest forum GRAFICZNE i ludzie którzy się w tym wątku wypowiadają mają nieco większe DOŚWIADCZENIE od Ciebie i dzięki temu DOŚWIADCZENIU już wiedzą co dobre co nie. Co bardziej śmieszne jesteś w moim wieku, a nawet ja mam większe doświadczenie od Ciebie ... I tu jest właśnie ten ból i chyba stąd ten pasek. Próbujesz na siłę wcisnąć swoje zdanie/poglądy/gusta ludziom którzy już są dawno ukształtowani - z reguły dobrze ukształtowani jeśli chodzi o sprawy graficzne - bo próbowali w życiu różnych rzeczy i że sobie pozwole tak powiedzieć ZJEDLI NA TYM ZĘBY. Więc może pokory więcej bo wiesz - okres buntowniczy to już tak z 3-4 lata za nami więc już nie pasuje ;)

Pozdro - kończmy offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. z czytaniem problem masz i ty.

bo, nigdzie nie pisałem że ja mam rację i że wszyscy inni gadają głupoty, ja wyrażam tylko opinię.

 

Po 2 mało jest ludzi kontrowersyjnych to jest forum maxa, co już z samego początku ma pewne schematy ludzi którzy podążają tą samą ścieżką.

 

Po 3 nie wiesz jakie mam doświadczenie.

Po 4 zakładając że masz to co z tego?

Po 5 nie czuje żadnego bólu

Po 6 naprawdę tego nie rozumiesz skąd jest czerwony pasek? To jest forum maxa, piszę w negatywie o tym programie ciężko żebym dostawał za to oklaski. Tyle doświadczenia a trzeba tobie tłumaczyć jak dzieciakowi co ma 5 lat.

 

Po 7 nikomu nic nie wciskam, po prostu wyrażam swoją opinię. Przystawiłem ci pistol do głowy? nie więc, przestań gadać bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic starałem się ... mógłbym, a nawet chciałbym się odnieść do tych Twoich punkcików, ale już głupio się czuję zaśmiecając wątek Bucketowi.

Jedno co tylko powiem tutaj - forum sie nazywa max3d a nie 3dsmax ;)

 

To po co piszesz tego kolejnego posta jak już napisałeś posta który nic nie wnosi to mógłbyś się odnieść chyba że brak argumentów.

 

Pozatym rano i tak adek wszystko skasuje więc co za różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca bardzo sympatyczna, otoczenie fajnie zrobione wilczysko zwala z nóg :), co prawda autko ogólnie mogło by być brudniejsze całe i lakier nie taki błyszczący, do modelu głupotą jest się czepianie skoro nie jest wasz :). Co do post produkcją to zasadniczo zawsze daje dużo ale tez przesadzanie z nią i dawanie efektów które np nie są zgodne z zasadni fizyki lub nawet samej sceny stworzonej przez twórce jest odrobinę bezsensowne (wedle praw fizyki) ale równocześnie może być ładne i efektowne :) tylko czy wtedy należy pisać ze jest fotorealistyczne ?

 

Kramon ten pasek to ty masz nie za to że nie lubisz 3ds maxa, forum jest o grafice 2D i 3D nie o maxie, Ci co pracują zawodowo z grafika komputerowa zasadniczo nie posługują się tylko "jednym jedynie słuszne maxem" ale także całym innym softem do grafiki 3D, o to najczęściej te osobo potrafią się bardzo krytycznie wypowiadać na temat softów na których pracują i jakoś za to nie dostają minusów. Posiadasz spora wiedzę z modelowania i z blendera nie raz twoje podpowiedzi blenderowe są trafne do rozwiązania problemów modelarskich w innych softach 3D, natomiast minusy dostajesz za teksty nie temat robienie offtopu na watkach. Ten watek był na temat mercedesa a nie dwóch referek pokazanych przez Bergera i tu masz typowy przykład tego za co sypia ci się minusy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności