Skocz do zawartości

Pojazd 3D : E-100 Krokodil


Pixel-Factory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Zwyczajowo już , raz w roku mam przyjemnośc pracować nad niemieckim prototypem,tym razem mam na

warsztacie niemiecki czołg ciężki E-100 ,a żeby było ciekawiej w wersji działa przeciwpancernego czyli krokodyla .

Początkowo w dziale projektowym firmy Krupp rysunki były sygnowane E-100 Salamender aby w końcu przemianować projekt na

Krokodil( może miała być to bardziej drapierzna nazwa ) :)

Założeniem projektu jest odwzorowanie tylu elementów ile tylko się da na podstawie zdjęć (podwozie ,układ jezdny) ,oraz sensowna

dedukcja elementów występujących na szkicach .

Co do materiałów to w kilku książkach traktujących głównie o Mausie jest przyklejony rozdział o odnalezionym podwoziu e-100.

Pozdrawiam :)

eyb6.jpg

Edytowane przez Pixel-Factory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

YetoKnight - podzielił sobie cylinder na dużo edgów wewnatrz tak samo, zaznaczył poligony które chciał zaokrąglić dał inseta potem pluginem reqularizeedgeloop zrobił z zaznaczonych poligonów z automatu coś ala kółka i bridge to tyle

 

 

PixelFactory masz jakieś strony/zdjęcia z detalami is-3 te googlowe są conajwyżej średnie(chodzi najwiecej o gąski/koła) będę wdzięczny i trzymaj poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ch3steros - żadnych pluginów nie używam ,ręcznie wymodelowałem zaczynająć od plana , podzielonego 4x4 , potem tylko kopiowałem go 6 razy i otrzymałem jeden rząd otworów . potem przez 16-sto krotne powielenie dookoło uzyskałem cylinder z otworami.co drugi rząd przesunąłem i Voilà .

 

masz tu kilka fotek is-3

http://www.primeportal.net/tanks/carrey/is-3/

 

http://www.primeportal.net/tanks/dmitry_kiyatkin/is-3/

Edytowane przez Pixel-Factory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ile masz ramu?? bo robisz tak ładnie wszystko detale to podejrzewam, że trzeba mieć sporo z 8 Giga ramu to chyba minium. jak się mówi diabeł tkwi w szczegółach, pięknie Pozdrawiam i Wesołych życzę :)

 

Podczepiam się pod pytanie jaki masz parametry komputera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byczek82,Szwadron -

proc 2600K podkręcony do 4.8 czasem zmieniam na 5 Ghz na wodnym chłodzeniu

32 Gb ramu od Gaila

płyta asus revolution P8P67

Quadro plex d2 (wypożyczony jako narzędzie do szczególnie ciężkich projektów przez jednego z klientów) sam mam quadro 5800

2 x tesla c1060

dwie pary dysków corsair force gt 240 ( w raid 0)

dwa velociraptory 300 też w raid 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Med wed ,chyba nie będzie emitera z przodu , przeczytałem ostatnio osiem pozycji Waldemara Trojcy o Panterach ,oraz to co znalazłem przy okazji szykania materialów do E-100 i wynika w nich że proces produkcji pierwszych noktowizorów był tak zawiły i skomplikowany w uwczesnych czasach że tylko dowódcom miał przysługiwać noktowizor, ( w fazie wprowadzania do urzytku) a następnie celowniczym i kierowcom.Jedyne mi znane zdjęcie pantery z trzema urządzeniami IR okazało się fotomątażem ,więc u mnie będzie tak jak na panterze G czyli tylko na wieży dowódcy . Poza tym mam zamiar pobawić się z czyms innym przy okazji tego projektu i ten emiter może trochę przeszkadzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek zrobisz będzie cudnie.Kilka fotek z Infrarot-Scheinwerfer dla kierowcy.Fakt że pod Sd.Kfz. 251/20 "Uhu" LiveLeak-dot-com-7be_1383250165-L35016f2.jpg?d5e8cc8eccfb6039332f41f6249e92b06c91b4db65f5e99818badf9e4940dad78a59&ec_rate=230

 

artnfpanth5.jpg

 

artnfpanth4.jpg

 

Image22.jpg

 

Image23.jpg

 

 

 

i taki text znalazłem : Sd.Kfz.251/20 na którym montowano UHU był częścią grupy przeznaczonej do niszczenia celów w warunkach nocnych. Sd.Kfz.251/20 posiadał platformę na której znajdował się 600 mm reflektor podczer-wieni Beobach-tungs Gerät 1251 którego zadaniem było "oświetlenie" promieniami podczerwieni pola walki. Przewidywano że głównym elementem zespołu byłby czołg "Panther" Ausf. F lub "Panther" II który posiadał celownik noktowizyjny FG 1250. W skład zespołu miał by także wchodzić czołg eskortujący "Falke" również wyposażony w noktowizor. Czołgi bojowo używane były w Ardenach. Istnieje wzmianka z danych wywiadu Armii Czerwonej że jedna grupa miała być używana w walkach o Oksywie...AFAIK urządzeń podczerwonych Niemcy nigdy nie użyli na froncie zachodnim (z bliżej nie określonych przyczyn), a tylko sporadycznie na froncie wschodnim. Chociaż w Ardenach rzeczywiście znajdowała się grupa bojowa wyposażona w IR w ramach Panzer Lehr.

Na froncie wschodnim użyto sprzętu IR w bardzo ograniczonym zakresie w czasie walk na Węgrzech przez I/PzRgt 24 i prawdopodobnie również na Pomorzu i obronie Berlina (dywizja Munchenberg). Wiadomo że wyposażenie IR miało się standardem montowanym od drugiej połowy 45 na Pantherach i Tiger II. Na tych pierwszych zaczęto montować na części pojazdów specjalne tylne zasobniki do przewożenia aparatury już od początku 45, ale wiadomo jednak, że jej przeważnie nie miały zainstalowanej. Liczba tak zmodyfikowanych pojazdów nie jest znana.

Oprócz Panther i ich pojazdów pomocniczych – wiadomo, że były też prowadzone testy na Pak40 i Marder II (te ostanie podobno mogły być użyte na Węgrzech).SdKfz_251_Falke_night_vision.jpg

Edytowane przez medwed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Masz kilkaset różnych elementów, mapujesz je. Jak dopasowujesz skalę mapowania?

 

Yakto jak? Od tego jest szachownica? tak zwana testowa teksta... :D albo w blenderze jest opcja która sama z automatu ci wszystko do tej samej skali robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności