Skocz do zawartości

scena3d: łódka, plaża i woda :)


Badyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

lodka ladna aczkolwiek dalej nie podobaja mi sie te gumowe deseczki o gory:P a tak to gites...no tylko przyczepie do tego co mowiles ze poprawisz czyli jakis zabrudzen bo tak to...hmm drewno burt wydaje mi sie nieco za ciemne...czy po wyplywaniu dol bedzie prawie czarny:/ ale zobaczymy co z tym zrobisz:} co do scenki to podoba mi sie koncept pana generala i nygasow:P do tego pogoda nieco burzowa , ladne mozre + wyspa w tle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"łódkę uważam za skończoną. teraz jakiś magiczny pomysł..."

 

Magiczny pomysł? ROZTRZASKAJ JĄ :P. Tak na serio to może zrób scene jak na obrazie, gdzie Washington i jego ludzie płyną w chwale i zadumie ;) ? (nie wiem jak sie obraz nazywał, nie znam się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gory odkladam w swojej glowie wszelkie scenki z udzialem ludzi... juz zaczynajac modelwoac lodke myslalem o lodce na plazy, ktorej zaloga wyszla na lad dajmy na to za potrzeba :). lodka lezalaby pochylona na jedna burte do polowy wyciagnieta na plaze (zeby ja fale nie zabraly). wiosla lezaly by obok albo w lodce, jakis czerpak, kawalek ubrania czy kapelusz zostawiony przez ludzia i powiedzmy kokos. na plazy klimat raczej tropikalny, piasek zolty oczo...dajny :P, na granicy miejsca gdzie fale zalewaja jakies glony, grudki syfu, woda blekitna a dalej ciemnoniebieska, i dajmy na to jakis krabik skubiacy ten kapelusz lezacy kolo lodki... fajnie sie to pisze :D ale.. moja rakieta ledwo co teraz juz wyrabia. scenke bede musial robic osobno a potem jakos to spasowac.

inny pomysl to:

lodka buja sie na falach w powiedzmy portsmooth przywiazana do palika na jakims pomoscie czy molo. pogoda nieladna, mzy mgla jak to w anglii.

 

co mysla panstwo? :]

 

dzieki za wszystkie opinie. w samej lodce nic juz nie bede zmienial bo po prostu nie mam juz checi ani samozaparcia. jest jaka jest i nic jej nie bedzie :).

staralem sie zeby byla wierna merytorycznie, a to z powodow takich, ze bawuie sie w modelarstow szkutnicze realne, wiecie sklejka, listewki, klej, maszty, zagle itd. na kompie jest znacznie latwiej i szycbciej sie robi takei rzeczy, jedynie drewno nie jest od razu drewniane... :)

pozdr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz za czysto ale jak dla mnie to 5+

pożądna robota od początku do końca

a co do sceny to też mi pasuje pomysł z waszyngtonem na fali :)

ale jak ma nie być ludzi to pomysł z plażą jest ok. Tylko jak przy łodzi, pamiętaj że w takich scenach (zresztą chyba we wszystkich) detale robią klimat więc zadbaj o ślady stóp na piachu, muszelki i patyczki na plaży, palmy lagunę i statek daleko w tle i inne rzeczy fajne (sam wiesz zresztą dobry pomysł z kapeluszem krabem..)

a ludzie... właśnie poszli zakopać skarb :)

a maszyna no cóż, trzeba sobie radzic z tym co sie ma to niezła szkoła jest. Najwyżej porenderujesz scene osobno, to osobno, tamto.. i posklejasz w post pro

powodzenia

dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ;]

W Imię Panskie, Amen. My Adam, Draakulem znanym na tymże forum, jak i klawisze nasze na klawiaturze, zadziwiliśmy sie ogromnie, gdy zakłuł oczy nasze tytuł wątku naszego, na stronie tak ordynaryjnie usadzony na przodku samym!:o Żadnych procesów, postęp pracy dających, nie zauważamy i nie zobaczymy w czasie przyszłym, a to dla dwóch conajmniej powodów podstawowych. primo, czasu nie staje na przyjemności, czyli grafikowanie pojęte szeroko i takoż rozumiane, secundo, srogą zdążyła dana szalupa niechęć i znużenie w sercu zrodzić naszym. ostatnimi czasy łikendowo próbowaliśmy modelować samochód wyżej przez czcigodnego brata, oby zdrowie długo zachował, Hatreda wymieniony i wydało się, iże sztuka to niemała a i niełatwa wielce.

Sugestyje wszelakie wyżej zawarte na pergaminach postowych, w głowie naszej zakontowaliśmy sobie już głeboko, i jako ziarno w żyznej glebie wzrasta, takoż i dane koncepty w naszych myśli kąpieli kąpać się beda a pławic by w koncu owoc wielki i liczny wydać co radością napełni serca i dusze wszystkich braci naszych pospołem z nami na świecie bozym żyjących w nauce prawej a jedynej.

amen

 

:D

 

co nie znaczy ze nie skoncze !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci odbiło ;) ale mniejsza o to;)

 

Pamiętaj że mężczyzny poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale po tym jak kończy. Tak więc kończ waść i d**y nie zawracaj ;)

Łódka jest piękna, to już wszyscy słusznie zauważyli. Szkoda zmarnować tak dopracowany model. Radził bym wziąć się w garść i dokończyć tą doskonale zapowiadającą się pracę. Popraw ujęcie i zrób ładne klimatyczne tło. Czekam na postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie doczekac rozwiazania problemu falujacej na brzegu wody.

ja też :D

i ja bym na pisaku dodał jeszcze takie świerze odbicia butów że ktoś niedawno tam przypłynął

ja też... tylko nie bardzo wiem jak... z bumpem probowalem, ale nie wychodzi to zadowalająco...

skopalem jak zwykle swiatlo. teksturke rysowalem sam - wiem, do wymiany i przerobki, ale na takiej podstawie bede sie opierał. to zielone tam dalej to w zalozeniach trawa bedzie no i takie tam.

o32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym namalował sobie rzeg w psie jako displace (chyba, że już tak robisz, ale coś małą rozdzielczość w takim razie masz :/)

Mimo niesamowicie brzydkiego otoczenia, łódka wyszło nadspodziewanie realistycznie ;] Pomyśl jak ładnie będzie, kiedy woda będzie rzucała caustic na deski :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęcia kaustyki nie wyciągniesz ale możesz wymodelować kawałek wody przy samej łódce (nie koniecznie ładny) ustawić mu żeby generował kaustyke i w properties odznaczyć "renderable" - wody nie będzie a kaustyka tak :] głupi sposób ale powinien zadziałać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności