Skocz do zawartości

scena 3D: Wizualizacja WNĘTRZA


Quadysz

Rekomendowane odpowiedzi

greetings

wizualka dla klienta, projekt nie moj...

modeling - niedzielny wieczor (o wiele za krotko :) )

rendering - o wiele za dlugo :)

wiem ze jest malo fotorealistycznie, i przebajezone tą poswiatą, ale trzeba bylo cos takiego wprowadzic zeby jajoglowym sie spodobal obrazek, technicznie nic wielkiego tu nie ma, zamierzam poprawic to jeszcze dla wlasnej satysfakcji ale to jest chyba jedyna praca godna uwagi jaka ostatnio zrobilem :) wiec dziele sie nia z wami...

co do samego renderingu, widac jeszcze duzo baboli spowodowanych za mala iloscia RH raysow i zlym rozlozeniem sampli ale termin byl zabojczy jak to zwykle bywa i tak musialo byc, co najsmieszniejsze, to co mnie drazni - jajoglowym sie podobalo :)

 

Zapraszam do komentowania...

 

TO wyszlo bezposrednio z MAXA:

wiz2.jpg

 

a to wersja BW, a jak to zwykle z BW bywa ladniejsza :):

wiz1.jpg

 

moglbym sie bawic jeszcze w PS ale darowalem sobie i tak chce to jeszcze lekko poprawic niezaleznie od zleceniodawcy

aha soft:FINAL RENDER stage-1 MAX6

rendering time ok 6h (hehe ale mam nadzieje na mniej :) )

 

greets

 

ps. konstruktywna krytyka bardzo mile widziana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No więc tak: krzesła mi się nie podobają - takie płaskie placki, tyłki by robolały pracowników;)

Ale nareszcie render w którym rozświetlone okna porządnie odbijają się w posadzce!

Światło w gablotce chyba wymknęło się spod kontroli i wypaliło trochę przestrzeni, co tam jeszcze: klawiatury chyba ciut za małe w ogólnej skali. I ta ostra krecha - jakiś drastyczny podział posadzki też mi nie pasi - po prostu zakłoca całość.

Ale ładnie, starannie i cukierkowo - klientowi się spodoba napewno! A wersję BW bym lekko doszumił, no ale to już moje widzimisię :)

Dobra robota po prostu! Podoba się

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, ale drażnią mnie przepalenia.

Przez nie nawet do głowy nie wpadłoby mi, że to co nad fotelami jest to są okna - wyglądają na rozświetlone gabloty, zresztą wskazuje na to atmosfera wnętrza.

Nie lubię takich kontrastów w oświetleniu, ale wiem, że laikom może się podobać:-)

No, ale jak na jeden wieczór pracy to jest to super WYPAS:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie co do WYPASU :D

Przepaly raczej dzialaja na korzysc, na 'jajoglowych' czy 'laikow' taki silny glow w kilku miejscach zawsze dziala pozytywnie :) Przynajmniej przy pierwszej stycznosci z obrazkiem. No i jako klient wolalbym kolorowa wersje oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybkie komentarze

 

MAREG:

krzesla wziete z biblioteki ale co prawda to prawda, nie chcialbym siedziec na nich :)

w gablotce faktycznie sie nie popisalem ale postaram sie nad tym popracowac

z ta krecha - podzialem posadzki czy chodzi o to w dolnym lewym rogu? jezeli tak to jest to szafka ktora w nocy jak spalem, podstepnie przesunela sie w kadr :)

ciesze sie ze ci sie podoba :)

 

WIELKA_SIOSTRO: z tymi przepaleniami to jest tak roznie, akurat tu moze nie do konca szczesliwie wpasowaly sie w klimat troche ciemnego pomieszczenia przez co powstal zbyt duzy kontrast ale musialem sprobowac je wstawic (zawsze sie zastanawialem jak je sie robi :D ) no i masz racje, laicy lubia kontrasty :)

poza tym jestem na etapie gdzie wszedzie walilbym takie przepalenia :) nie zawsze slusznie :) hihi

dzieki za uwagi

greets

 

ps

leander: hehe jajoglowi lubia kolorki, flarki, glowy i wszelkie tego typu "ulepszenia" :) oni je uwielbiaja :)

 

o wlasnie przyszlo moje WC (water cooling) :D ide rozpakowac

CYA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem fajne. Przepalenmia faktycznie w kilku miejscach troche wala po galach. Krzeslo najbardziej z prawej strony na 1 rzut oka wisi nad podlaga, ale to pewnie zludzenie spowodowane odbiciem. W kilku miejscach przydalby sie lepsze wygladzenie krawedzie (okna na przyklad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Quadysz, rzeczywiscie jak na jeden wieczor pracy jest swietnie. pierwsze co rzuca sie jednak w oczy i to dobrze widac na B&W, ze zbyt maly jest udzial dziennego oswietlenia we wnetrzu- tak mocno rozswietla okna, a tak szybko ginie w swietle lamp. tym niemniej dobra robota. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fuuu win xp nie mogles dac jakis zwyklych biurowych programow?

krezus, handel_ps, niebieskie ascii okienka itd , a ta straszysz windowsem

 

[zart] of kors, ladna praca, mile warunki, cieplo (chociaz troche za cieple kolory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie za kolorowo .. wogóle nie czuć dziennego światła..wszystko jakies takie hmm...w pierwszej chwili pomyślałem że to miała być scena oświetlona światłem sztucznym..dopiero jak zobaczyłem te drzwi to chwyciłem że to dzień...shadery i materiały nie te... sory za tę krytykęale jak na 6 h renderingu mogło być lepiej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na jeden wieczór to super praca.

 

Przepały i glow zdecydowanie na nie.

 

Nie uważam, aby BW prezentowała się lepiej, pomimo "cukierkowości" kolor wygląda lepiej.

 

Takie duże okna i drzwi, a pod sufitem tak ciemno ?

 

Faktycznie ten win nie powinien się tu pojawić bez względu jak bardzo jest widoczny... szczególnie w przypadku takiego klienta.

 

peter_muler: czy tobie kiedykolwiek się coś podobało ;P

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym xp to do konca sie nie zgadzam bo to jak wyposarzyc projekt w jakies meble. nie tyrzeba miec zgody producenta. jezeli wstawie w renderze sklepu lodowke coca-coli to tez musze miec pozwolenie na umieszczenie logo? chyba ze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche denerwujaca jest ta powtarzalnosc na biurkach mogles jakos te lcd i folder poprzekraecac a tak widac ze biurko jest 3xCOPy z calym sprzetem bnizyl bym troche saturacje jak na ten czas renderingu to nie porywa. Tez przez jakis czas wydawalo mi sie ze FR jednak VRAY rules> Troszke denerwuja te artefakty po lewej stronie przy tym drewnie na scianie poz tym OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dluzszym zastanowieniu, zmieniłem jednak troche zdanie... doszedłem do wniosku ze woje wnętrze, w całej tej swojej cukirerkowatej kolorowości i tych niebiańskich glowach, ma coś w sobie, oczywiście to co ma w sobie jest o 180' od realizmu (fotrealizmu) ale po mimo paru bledow, tworzy jakas tam idealizację, a raczej stylizację, wygląda to jak poczekalnia u św. piotra w niebie, i zdaje się ze jajoglowym o to chodziło.. ? jest wąska granica między stylizacją tego typu, a kiczowatością ktorą w tak czy inny sposob Ci tu powypominano.... ale ja stawiam ciebie jeszcze po stronie stylizacji, bo pracka mimowszystko ma coś w sobie, zapewne wszystkich uzekła ale nikt się nie przyznaje, bo bycie jajogłowym sux. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł ewrybady

no wiec tak, dzieki za komentarze, te dobre i te zle, nie pisalem nic wczoraj, abyscie mogli sie wypowiedziec, dzis napisze,

damian: po czesci masz racje, jest to troche stylizowane, taki byl po czesci zamiar aczkolwiek w mojej glowie jednak wygladalo to troche inaczej, jednak nie bylo czasu na poprawki, ba ni emialem nawet czasu na pozadny probny render :(

 

przepalenia mimo ze draznia, mnie osobiscie sie podobaja, choc akurat nie pasuja do tej sceny, ale i tak postanowilem je tam wstawic, spotkalo sie to z pozytywnym odzewem wiec efekt jaki chcialem uzyskac uzyskalem,

 

peter muler: to jest wizualizacja architektoniczna, i nie wyobrazam sobie prezntowania jej tak jak podales w linku, ktory swoja droga nie wiem po co podales ale nie wnikam,

 

babole i inne takie oczywiscie sa, i od poczatku o tym trabilem, co do kopiowania lad... w tym czasie co mialem uznalem ze nie beda razic monitory w takim samym ustawieniu, poprzestawialem za to krzesla :) mozna oczywiscie zapytac jescze a gdzie sa myszki :) myszek nie ma, zapomnialem, jak bedzie czas to dojda,

 

Dr.UG - tlo, poprawilem, nie wypowiadam sie co do zarzutow na pewno masz racje, aczkolwiek takie manewry nieswiadome zdarzaja sie tak czesto ze przechodza bez echa, pozatym nie jest to ogolnopolska kampania browaru czy telefonii zeby ktos mogl sie przyczepic, jednakze aby byc poprawnym prawnie politycznie sexualnie itp poprawilem :)

 

TAKZE LINKOWANE SA JUZ OBRAZKI Z POPRAWIONYM TLEM NA MONIOTORACH

 

 

sith_lord: spoko, przyjmuje kazda krytyke, co do 6h renderu.. coz moge powiedziec na tyle mnie bylo stac w tym czasie i juz

 

martez: prze(y)paly byly zamierzone, a pozbyc sie ich mozna w sumie latwo, ostatnio ciezko bylo mi je raczej uzyskac hehe :)

 

dobra chyba odpowiedzialem na wiekszosc komentarzy, jezeli na jakis nie odpowiedzialem przepraszam, kolejnosc odpowiedzi czysto przypadkowa :) jeszcze raz dzieki, w najblizszym czasie beda poprawki, wiec pewnie jeszcze cos wrzuce, tymczasem przez najblizsze dwa dni nic sie w tym temacie nie zmieni poniewaz moj dlugo oczekiwany bloczek na CPU okazalo sie ma inny rozstaw dziurek :( niz moja plyta i musze czekac na wymianke a nie chce mi sie skladac kompa i rozkladac co chwila

 

valah: masz zupelna racje z tym oswietleniem, ostatnio pytalem kogos kto nie ma pojecia o 3d co za tym idzie ma dystans do strony tecnicznej i powiedzial prawie to samo co ty...

 

 

greets

 

BTW. ciesze sie ze sa takie rozne komentarze, najgorzej jak 90% ludzi przechodzi obojetnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slicznie oswietlone.. przemyslane..bardzo ladnie dobrane kolorki fiu fiu. jak na jeden dzien to klasa.

Bardzo wyrazisce , mimo ze mase bledow

Napewno klyent sie ucieszy bo wszystko wyraznie widac i ladnie pasie sie na swiatelku jak owieczki. Ale te przepalenia jak dla mnie to deko przymocne

Odsun fotele od okien bo sobie ludzie poobijaja karki o ten parapet i bedzie masakra

szkoda ze AA takie cieniutkie :(

 

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze mi sie wydaje że obrazek jest po fotoszopowym sharpenie? i dlatego AA troche siadlo?

BTW kto mi powie jak to zrobic żeby nie trzeba było wyostrzać renderu, żeby on juz sam zsiebie był ostry?

ogólnie mimo dostrzegalnych dla grafika błędów (AA, artefakty GI, zwalone kanciaste modele prosto z biblioteki, przepalone miejsca latające krzesło z prawej i pare innych) praca całkiem ok przyciaga oko itd. Mysle że spełniła swoje zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ci sie wydaje :p

aby z maxa wyszlo ostrzej musialbym inaczej ustawic parametry AA ale wtedy to juz bym sie nie wyrobil z terminem :) sharpen edges z fotozloma jak narazie spelnialo swoja role choc troche miejscami za mocno wyostrza

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie wrzuciłbym na Photoshopa i ściągnął trochę koloru.

Ale jajogłowym podobają się "kolorki".

Ja zawsze to robie po renderingu (Lightwave pokazuje finał w 128 bitach!

potem mam podgląd w 32 bitach a i tak jest za cukierkowo)

Nadal się meczę nad internalami w LW ale kiedyś osiągnę to co chcę.

Projekcik fajny jak na speeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności