Jump to content
boba

konkursy arch.,urb., wzornictwo - linki i info

Recommended Posts

Kto ma pożyczyć legitymację studenta wydziału architektury?? To trochę dyskryminujące...

16 lutego we Wrocławiu został ogłoszony "Konkurs na opracowanie projektu plastycznego oraz koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Pomnika wspólnej pamięci".

Może nie jest to okazja dla każdego z forumowiczów, ale myślę, że szanowne architektorniczne grono użytkowników może to uznać za smakowity kąsek. Tymbardziej, że nagroda główna to 15 000 zł (+ 2 miejsca niższe 10 i 5 tyś.)

Więcej szczegółów pod tym adresem http://www.wroclaw.pl/m3529/p33857.aspx

Źródło: http://www.wroclaw.pl

Życzę powodzenia :)

P.S. Nie mam pojęcia co to jest IZBA ARCHITEKTÓW ;)

P.S.2 Szukałem takiego wątku zanim dałem do Newsów, przeoczyłem pewnie bo jest klejący.. pozdro boba :)

no a zeby nalezec do izby trzeba :

skonczyc wydzial architektury

odbębnic 3 lata praktyk

zdać egzamin dający uprawnienia architekta

ubezpieczyc sie na 5 cyfrowa sume w euro

wtedy mozna sie zapisac

i placic comiesieczna skladke :P

niestety wiekszosc konkursow w polsce ( sarpowskich jak i izby ) jest tylko dla wtajemniczonych czyli dla architektow ( nagrody sa wtedy badzo mile ) konkursy otwarte dla wszystkich pojawiaja sie bardzo rzadko i nagrody sa .... odpowiednio nizsze . SARP corocznie organizuje konkurs studencki.

konkursy sarpowskie to nie konkursy dla dzieci tylko przetargi w formie konkursu. zazwyczaj nie wygrywasz dyplomu plus zabawki tylko wygrywasz kontrakt na projekt realizacyjny i tu sa potrzebne uprawnienia, uzgodnienia, ekspertyzy itd.

a konkursy projektowe (niesarpowskie) w polsce maja najwyzsze nagrody w skali swiatowej :D

a konkursy projektowe (niesarpowskie) w polsce maja najwyzsze nagrody w skali swiatowej :D

powiedzial co wiedzial ten co piechota nie chodzi :D

w sarpowskich konkursach inwestor zaprasza do realizacji albo i nie. roznie bywa.

a nagroda 15k to troche smieszna suma jak dla biura ktore potencjalnie staruje wiec to prawda ze smakowitym kaskiem w tym przypadku jest zlecenie. tylko ta izba...grrrrrr...

hmm klopoty się piętrzą... no to w takim razie moze jednak ten guzik do toalety :>

nie nazwal bym tego kłopotami :) Raczej trudnościami :P a nam pozostaje robienie przyciskow albo znalezienie niespoelnionego architekta i namowienie go aby zrobil z nami konkursik dla wtajemniczonych :)

A mnie zastanawia zawsze przy okazji takich konkursów kwestia praw autorskich producentów oprogramowania, z którego niejednokrotnie mieliśmy okazję korzystać... wiadomo o czym mowa:)p

1. ŁAZIENKA

Firma KOŁO po raz kolejny zaprasza do udziału w VII konkursie na projekt łazienki.

Udział w konkursie jest bezpłatny, szczegóły znajdują się w regulaminie. Termin nadsyłania prac - 13 czerwca 2005 r., ogłoszenie wyników i wystawa prac od 04 do 09 października 2005 r w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

http://www.kolo.com.pl/konkurs-formularz.html

2. DOM PASYWNY

Firma Rockwool - ekspert w dziedzinie energooszczędnych rozwiązań izolacyjnych z wełny mineralnej - organizuje konkurs dla studentów architektury pod hasłem Dom Pasywny w Polsce. Jego celem jest przybliżenie studentom zasad i rozwiązań technicznych stosowanych w budownictwie pasywnym. Konkurs ma charakter ogólnopolski, skierowany jest do studentów wydziałów architektury. Wysoki poziom konkursu gwarantuje jury - wybitni polscy architekci, znani z zainteresowania budownictwem energooszczędnym, oraz osoby zajmujące się zawodowo tym tematem. Sędziowie: prof. arch. Wacław Celadyn (WA PK - Przewodniczący), arch. Maciej Miłobędzki (Warszawa), arch. Dariusz Śmiechowski (Warszawa), Maria Dreger ( Rockwool), Zyta Kusztra ("ARCHITEKTURA-murator"), Arkadiusz Węglarz (KAPE), Günter Schlagowski (Polski Instytut Budownictwa Pasywnego).

17.10.2005 (termin nadsyłania prac)

Informacje: http://www.dompasywny.rockwool.pl/

ps tak mnie jakos napadlo zeby to podac ;)

pss infotramcje o roznych konkursach, imprezach i wykladach tez u nas na forum w dziale kalendarium: http://almamater.ikb.poznan.pl/architektura/forum/viewforum.php?f=13

pozdr, boba

jest napisane ze konkurs jest kierowany przede wszystkim. wiec mniemam ze student tez moze... A z reszta wszystko inne jak w KOLE ... Ja tam chyab się skusze

student? a ja? tzn nikt? licealista? :D

ch**, nie przekonam sie jak nie sprobuje :)

zawsze mozna zadzwonic

w konkursie cersanit moga brac udzial osoby niepelnoletnie? Jak powinne wygladac projekty ? (w cad, czy wizualizacja? o_O)

w konkursie cersanit moga brac udzial osoby niepelnoletnie? Jak powinne wygladac projekty ? (w cad, czy wizualizacja? o_O)

Ten konkurs tak jak w podobne konkursy łazienkowe jest otwarty. Udział może brać każda osoba pełnoletnia. Osoby niepełnoletnie nie mogą brać udziału bo w przypadku wygranej podpisuje sie umowę o dzieło.