Skocz do zawartości

Scena 3d: Submarine wreck


ArMoor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie to totalna miazga, świetne światło, modele i niesamowicie dobrany kolor toni wodnej...Cudeńko! :) Aż chciałoby się ruszyć kamerą by zobaczyć co się kryje za skałą z lewej strony. Mocno inspirujące i zachęca mnie żeby swoje stare sceny zacząć odkurzać :)

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze!

 

czaaje:

Pierwsza myśl jak zobaczyłem siatkę ,,Łooo kur**";p

No trochę się rozrosła ta scenka, finalnie 15mln tris + displacement, ale maya viewport 2.0 łykał to bez zgrzytnięcia więc dlaczego nie;]

 

Hris

Aż chciałoby się ruszyć kamerą by zobaczyć co się kryje za skałą z lewej strony

Na początku miał to być tylko model statku;] Później dorobiłem scenkę, zaanimowałem nurków, ryby, kamerę, część klatek wyrenderowałem został compositing i particle. Kiedyś może wrócę do tego i poskładam krótką animację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dzięki za tak pozytywne komentarze!

ETA: wzorowałeś się na konkretnym modelu łodzi czy bardziej swobodnie potraktowałeś temat ?

Dosyć luźno wzorowałem się na U-boot TYPE VII C/41e - ma sporo ciekawego detalu na "kiosku" :)

 

Bonifatz: Jedyne co mi brakuje to ławica ryb ;)

Racja, mimo, że trochę tych ryb tam dodałem to w całości gdzieś się zgubiły, dodam w animacji jeśli kiedyś do tego wrócę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArMoor, wybacz, ale po za tym że scena jest "fajna", to nic w niej nie ma sensu.

NIC.

Pierwsze nie - STATEK- tylko okręt podwodny.

Tu akurat wzorowałeś się na U boocie Typ VIIC/41. Jego uzbrojenie na kiosku, to 2 podwójnie sprzężone KM 20 mm a nie jeden.

Ten OKRĘT miał 63 m, a patrząc na Twoich nurków, wygląda jakby miał 200. Jeśli nurkowie mogą do niego zejść, to min nie ma prawa tam być. Zresztą nurkowie mają dość rozsądku by nie ładować się w pole minowe.

Popraw scenę, bo kompozycja jest dobra, brakuje dopieszczenia

Pozdrawiam,

 

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goral_44

Za słownikiem języka polskiego: okręt 1. «duży statek morski» 2. «statek należący do marynarki wojennej»

Inaczej, każdy okręt to statek, nie każdy statek to okręt. To tak, jakbyś mówił ,,To nie człowiek, a marynarz''. Uważam że błędu nie popełniłem.

 

Działka są dwa na kiosku, w tej rozdzielczości, zgadzam się, słabo to widać ale zapewniam, że jest komplet ;) Nie wiem czy to akurat dokładnie

2 podwójnie sprzężone KM 20 mm
bo jak napisałem wcześniej tylko WZOROWAŁEM się na tej jednostce.

 

Odnośnie skali, słusznie zauważyłeś że jest nieco większy niż model VIIC/41, ale nie ma 200m a dokładnie 73m, nurek około 175cm.

 

Co do tego czy takie nurkowanie byłoby możliwe z prawnego punktu widzenia, pewnie nie. Natomiast sprzęt do nurkowania może kupić każdy, jest sporo odkrywców amatorów, nie traktował bym "nurków" jako jakiejś zamkniętej kasty, w której nie trafiają się amatorzy szukający przygód lub po prostu idioci.

 

Ogólnie to dzięki za komentarz. Jestem świadom, że praca ma sporo niedociągnięć, raczej nie będę już do tego wracał. Trzeba iść do przodu.

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArMoor, nie miałem najmniejszego zamiaru pisać źle o Twoim obrazie, bo koncepcyjnie jest doskonały.

Okręt podwodny to jest OKRĘT, jak mawia mój znajomy okręty dzielą się na podwodne i ich cele, celami często bywały statki.

W okrętach niestety, jestem zawodowcem, w grafice, grafikiem okrętowym.

Proszę zobacz linki porównujące człowieka stojącego przy U 995 typ VIIC/41

http://memberfiles.freewebs.com/64/83/47918364/photos/UBoat-U995-Kiel-Germany/U995-Kiel-30_RS.JPG

 

a podwójnie sprzężone KM to nic innego jak 2 karabiny maszynowe kalibru 20mm na jednym łożu, strzelające jednocześnie. Na modelu powinny być dwa, tak jak na tym zdjęciu

 

http://www.uboot-netz.de/HTML_pics/u995turm.jpg

 

Pozdrawiam,

 

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności