Jump to content

Recommended Posts

Takiego sobie rzeźbię Skurczybyczka po godzinach od ostatnich paru miechów. Czasu wolnego nie miałem zbyt wiele więc projekt trochę się ciągnie. Planowałem dokończyć tę pracę i wrzucić od razu do Finished ale do tego jeszcze daleka droga więc zakładam WIPa. Na razie prace widziały tylko 3 osoby więc chętnie przyjmę każdy feedback.

 

Docelowo to ma być gameartowy model pod specyfikacje nowych konsolek. Celuje w około 60k trisów i mapki 4k. Ewentualnie 8k jeśli mój złom pozwoli mi na ich wygenerowanie w Substance Designerze. ;)

 

Mam za sobą 90% retopo, te skorupki na grzbiecie do dzisiaj śnią mi się po nocach. ;) Jak zrobię poprawki po waszym feedbacku i dokończę modelowanie low to pokaże co mi wyszło. Tymczasem rendery hi-poly z zetki.

 

 

AS7csox.jpg

 

ZTs3Ojd.jpg

 

Ypf7bqi.jpg

 

Hot or Not?

Edited by Monio
Link to comment
Share on other sites

Wolałbym uniknąć znacznej edycji tych łusek na grzbiecie. Jeszcze się nie otrząsnąłem z traumy po ich retopologii. Za gruby detal na rormalkę przy planowanym polycouncie, tesselacji i (vector) displacement chciałem uniknąć bo vertex shadery są drogie (może PS5?). Obstukałem prawie 500 tych łusek ręcznie. ;) Następnym razem inaczej bym to wyrzeźbił po prostu, żeby nie wystawały pod tak ostrym kątem.

 

Ogon mi się nie podobał więc faktycznie go przemodeluje. Zrobię z tamtych łusek kolce jak u wyżej wymienionych dinosów. Nad zębami też posiedzę.

Edited by Monio
Link to comment
Share on other sites

Update! Poprawiłem proporcje tego ziomka i popracowałem nad charakterem. Jeszcze ciepłe rendery z cyclesa.

 

rYWh1fD.jpg

 

yxFZULU.jpg

 

6lQH8Br.jpg

 

pymWmAT.jpg

 

Zmiany prezentują się tak:

 

ctc6PIw.gif

Hiresy: Stary / Nowy

 

Jutro zabieram się za zęby i kolce na ogonie. Pokombinuje jeszcze z detalem na rogach.

Link to comment
Share on other sites

Fajny pomysł na stworka. Jesli moge cos dodac od siebie to bym jeszcze bardziej urozmaici ta bryle sylwetki , bo poza fajnym deatalem i rogami bryla jest dosc nudna i prost szczegolnie patrzac z przodu. Chodzi mi o syluete ciała. Nawet nosorożce nie ma jednakowej grubości nóg i katy pod ktorymi sa kosci. Skupilbym sie na nogach bo strasznie prosty krsztal z przodu wyglada. Może skoro to takii mały krepy skurczybyk to troche inspiracji zczerpnac ksztaltujac nogi z buldoga angielskiego. Poza tymn ogi sa na przeciwko siebie bedzie mial problem z bieganiem. Tygrysy przykldowo maja tylne lapy dosc waska i bardzo waska doupke. Tu nogi sa w dosc bliskiem odleglosci nie tak jak u nosorozca gdzie nia ma opcji by zahaczyly o siebie. Przy okazji jak przod bedzie szerszy bardzij od tyly bedzie fajniejsza sylwetka. Nogi tylne tez bym dal juz od pachwin pod wiekszymi katamitak 20-30 stopni by nadalo charactery i tez by pomoglo rozminac sie nogom.

No ale to twoj projekt pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za feedback Seba. Bardzo pomocne rady! Kilka dni temu skończyłem robić poprawki na sculpcie i teraz finiszuje retopo. Bezboleśnie udało mi się zrobić synchronizacje siatki low po tak grubych zmianach w proporcjach modelu. Workflow taki: Exporty obu wersji modelu z zetki na jakimś niskim subdivie (tym samym oczywiście), displace na obu żeby pokrył wszystkie verty lowpoly, zrobienie blendshape'a z tych siatek. Potem mesh deform na siatkach low sterowany obiektem z blendshapem. Po całej tej zabawie musiałem poprawiać może z 5 vertów. Będę z tego korzystał nagminie w przyszłości. :)

Nie dotykam już sculptu bo trzeba to kiedyś skończyć. Ewentualne poprawki w pozie będę robił już na low.

 

Porównanie poprzedniego passu poprawek i najnowszej wersji:

wPdMZVE.gif

 

 

fiPbsPR.jpg

3XymYHX.jpg

UHZWlxJ.jpg

q6vhDbD.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sculptu już nie ruszam. Done better than perfect. Poza tym ja uwielbiam rogi wszelakiego rodzaju. :) To cliche ale w tym stworku to jest kluczowy element designu. W plikach projektowych mam go nazwanego Ring Beast od kształtu w jaki układają się jego rogi.

Edited by Monio
Link to comment
Share on other sites

Witam

Bardzo fajna postać. Jedynie do czego osobiście miałbym ale;) to rogi dziwnie się schodzą do siebie, powinny być nieco zakrzywione w przód lub do tyłu by się minęły przy rozrastaniu. Wiem, wiem nie chcesz ruszać modelu, ale to można na gotowym np. softselect i bend lub twist.

Poza tym Super.

Link to comment
Share on other sites

Skończyłem retopologie. 50.000 trisów. Jakieś 80% czasu poświęciłem na te płytki na grzbiecie... wszystko manualnie. :O Jakbym robił coś podobnego w przyszłości to bym postawił na automatyczną decymacje mesha i potem robił poprawki. Jakość byłaby pewnie mniejsza ale skończyłbym pewnie w 1/3 tego czasu.

 

NesCWPg.jpg

 

Możecie obadać topologie w przeglądarce dzięki Marmoser Viewer. Kliknijcie na ikonę z trzema paskami z lewej i wybierzcie zakładkę Topology.

http://dl.dropboxusercontent.com/u/141361333/marmo/ring_mesh.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy