Skocz do zawartości

Matte Painting WIP - Góry


Cpt.Obvious

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Biglebowsky, to tak jakbyś powiedział po co modelować auto i później się tyle męczyć z renderowaniem jak można po prostu zrobić mu zdjęcie ;)

 

Tiger, będe niesamowicie oryginalny i powiem, że jesteś według mnie najlepszym malarzem (chyba mogę tak powiedzieć) na tym forum, praca jest po prostu niesamowita

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger, będe niesamowicie oryginalny i powiem, że jesteś według mnie najlepszym malarzem (chyba mogę tak powiedzieć) na tym forum

poczekaj poczekaj ...dopiero kupiłem tablet ;)

 

 

niebardzo rozumiem poco Ci bylo sie nad tym tak dlubac

z czystej ciekawosci. czym te gory roznia sie od twoich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tiger, będe niesamowicie oryginalny i powiem, że jesteś według mnie najlepszym malarzem (chyba mogę tak powiedzieć) na tym forum..."

 

Wg mnie tez... jak umrze Bigu, Mime i Pawel Lipka.

 

 

"niebardzo rozumiem poco Ci bylo sie nad tym tak dlubac"

 

Pewnie dla wprawy. Wywalic z tytulu 'matte' i po sprawie ;)

 

Peter: sio od tabletu, chcemy projektow... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemiksowanie tej refki w szopie zajelo by pewnie 10x mniej czasu, niebardzo rozumiem poco Ci bylo sie nad tym tak dlubac.

 

to racja, wychodze jednak z założenia ze w prackach osobistych nie uzywam i nie montuje fotek, o ile to 10x ułatwia sprawe o tyle tak na dłuższa mete nieczego nie uczy(poza fotomontazem:)

 

Pewnie dla wprawy. Wywalic z tytulu 'matte' i po sprawie ;)

Też, zdaje sobie sprawe że zrobic dobry fajny matte malując nie montujac jest ciężko, brak mi jeszcze w tej dziedzinie doświadczenia.

Traktowałem wiec ta pracke (jak zreszta poprzedni matte Plaza) jako trening i jako fajny stuff do portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oh zaraz sie ot zacznie :D

ciekawych scen z modelami postaci jest rownie duzo co z modelami aut. po co modelowac postacie?

a widoczkami to juz uczniowie liceum plastycznego w jego polowie wymiotuja.

 

No ale kto powiedział że tyczy się to tylko samochodów ;)...

 

 

A opuszczając OT... Co do pracy to nie rozumiem jednego... Czemu nazwałeś to matte paintem, przecież to jest ilustracja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemiksowanie tej refki w szopie zajelo by pewnie 10x mniej czasu, niebardzo rozumiem poco Ci bylo sie nad tym tak dlubac.

 

 

no właśnie...podobało mi się bardziej dopóki nie zobaczyłem foty... znaczy podoba mi się, ale myslałem że refka była mniej dosłowna...

 

 

Cytuj:

Originally Posted by Levan

...nie wiadomo ile jest w tym twojej pracy.

 

 

dobre :)

 

Świetna robota mistrzu, pełen respekt :) może jakiś krótki making of ?:)

 

...widzisz Vorek myśle że właśnie o to chodzilo w stwierdzeniu "ile w tym jest twojej pracy"; oczywiście mogę się mylić...;]

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tig: no wlasnie zalezy czego chcesz sie nauczyc - jesli renderowania detali to idzesz wlasciwym tropem ale to doskonale Ci zawsze wychodzilo i tej umiejetnosci nie stracisz.

 

Peter - inaczej - Nie rozumiem po co brac fote i odmalowywac ja od zera z takim pietyzmem praktycznie niezmieniajac kompozycji ( rytmy sa niemal identyczne jak na focie ), kolorow, niedodajac niemal niczego od siebie ( no, jest troche wiecej choinek, w koncu swieta blisko). Poprostu sam robie zupelnie odwrotnie, najpierw luzny szkic, taki jak ja chce a faktury jak trzeba i mam mozliwosc to highpassem i overlayem z foty bo jesli nie musze to wygladzanie mnie nie interesuje, wtedy czuje przynajmniej ze to ja sprawuje kontrole nad obrazkiem a nie fota dyktuje mi co mam zrobic. btw. za moje mi placili, inaczej bym nie mial zadnej motywacji zeby te gorki zrobic:)

 

Adas: Odnosnie do tej pracki widze tak: Robisz fotke samochodzika a potem modelujesz i renderujesz nie na tysiace sposobow ale tak zeby render wygladal niemal dokladnie jak ta zrobiona wczesniej fota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem ale dla ogladajacego ma to chyba newielkie znaczenie czy zmieniasz czy przerysowujesz. efekt w sumie jest podobny w przypadku waszych prac (nie wdajac sie w dyskusje która lepsza bo szkoda sensu) wiec chyba nie ma znaczenia jak droga doszliscie do tego. "matte" to czy nie tez bez znaczenia, grunt ze jak juz mowiłes na brame florianska sie nada ;)

generalnie podziwiajac sprawnosc techniczna podpisałbym sie pod "widoczkami to juz uczniowie liceum plastycznego w jego polowie wymiotuja" :) mimo ze ja po technikum elektronicznym (ale o tym juz chyba mówiłem)

pozdr.

przepraszam za ot

ps: oczywiscie to ze ci płacili tłymaczy wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez przecie chciales porownywac:> Moze dla ogladajacego niema to znaczenia ale dla mnie ma, w przypadku takich pracek wlasciwie mozemy oceniac jedynie rzemieslnicze umiejetnosci autora a imo Tig poszedl na skroty i to poszedl bez sensu bo sam pisze ze celem jest nauczyc sie czegos - pewno jest lepszy teraz - w rysowaniu wylomow na skalach. No!, niewiesz ze ja mam zawsze racje:)? a z reszta tego co napisales sie zgadzam w 100% w zasadzie niema sensu nad pocztowkami debatowac, jestem pewien ze taki obrazek na ew. klientach wrazenie zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat poruszyliscie, oczywiscie ilość pracy jaką włożył tiger należy podziwiać i docenić jednak pasowałoby sie zastanowic czy takie coś ma sens, moim zdaniem powinno sie isc po jak najmniejszej lini oporu i maxymalnie ułatwiać sobie zadanie przeciez od tego są komputery dlatego szkoda ze taki rodzaj wlozonego wysilku potrafia docenic tylko ci ktorzy sami probowali i wiedza jak trudno jest malowac, konkludujac uwazam ze niewarto jest tracic czas na przemalowywanie, lepiej byloby do tej skaly ktora pokazal nam tiger jako referencje domalowac inne rzeczy i sprobowac ubudowac inny klimat np cos czego jeszcz nikt niewidzial to byloby swietne i pobudzalo wyobraznie... to tyle na ten temat pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super pracka, normalnie mnie zatyka, tylko jednej rzeczy mi brakuje - pogoda wskazuje że jest zimno, zara lunie, góry i tylko śniegu brakuje, mógłbyś go dodać gdze niegdzie na krawędziach gór co nieco, ale nie znam sie zabardzo na 2D więc nie wiem czy teraz to jusz nie jest całkiem za późno na to

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter_muler- jesli umiescil bym tutaj zdjecie z podkreconym w photoshopie kontrastem i jakims delikatnym filtrem, ocenial bys ta prace tak samo jak prace Tigera? Oczywiscie ze to ma znaczenie jak praca zostala zrobiona. U Biga moge ocenic kompozycje, wyobraznie, umiejetnosc pracy z kolorem i w koncu tehniczna bieglosc. U Tigera tylko tehniczna bieglosc w odwzorowywaniu zdjecia. Jest w tym bardzo dobry, ale skaner ciagle radzi sobie z tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności