Skocz do zawartości

SWRSC

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SWRSC

  1. SWRSC odpowiedział Leru → na temat → Wolne dyskusje
  2. SWRSC odpowiedział Leru → na temat → Wolne dyskusje
    winda .
  3. SWRSC odpowiedział Leru → na temat → Wolne dyskusje
    nieprawda. masz krzywe krzesło!
  4. SWRSC odpowiedział Leru → na temat → Wolne dyskusje
  5. Tomuś posiedź następnym razem troszke nad materiałami. Jakbyś wrzucil mapke b&w podłogi do hilight gloss. w materiale podłogi to efekt byłby o niebo lepszy - teraz wygląda jak jakas gladka okleina a nie parkiet w miejscu gdzie słońce bezpośrednio pada na nią. Loki: po mojemu to przyta się zmniejszyć GI saturation (GI settings w vRay), np do 0.6
  6. 4h na dwoch xeonach.
  7. Cześć, nie znalazlem sposobu na przeliczenie panoramy w postaci takiego obrazka za pomocą fizycznej kamery vRay. (korzystam z vRay sun&sky) Niestety jedyny sposób na przeliczenie tego (chyba, że jest coś o czym nie wiem) to przeliczenie rendera standardową kamerą z obcją box camera. Następnie wrzucamy render do PSa i wycinamy poszczególne boxy. Pliki wrzucamy do Pano2QTVR, który wygeneruje nam taki właśnie obrazek jak powyższy. Pionix - to tylko test w niskiej rozdzielczości dla klienta (przeskalowalem z rozdziałki 2000px w szerokości dla forum). Wiem już że zmienią się ściany, niestety musi być stara czerwona cegła :/ Finalna panoramka będzie miała 8000px w szerokości - taka dopiero fajnie wygląda w viewerze :)
  8. test wszystkiego:
  9. dlaczego nie tną xeonów :/
  10. arch515: pytałem bo zaciekawiło mnie jak z tego nalesnika robisz obrazek. TiF Tifowi nie równy - czy to jest tak, że zapisujesz do LogLUV i w jakiś magiczny sposób otrzymujesz taki obrazek czy pierwszy lepszy TIF i nie ma to znaczenia?
  11. A do jakiego formatu zapisujesz render z maxa?
  12. wypasiony w kosmos!
  13. SWRSC odpowiedział polon → na temat → V-Ray
    no w sumie tak, do takiej sceny wystarczy małe HDRI. Jak chcesz oświetlac jakiś obiekt co ma powierzchni odbijających to wtedy lepiej stosować duże hdri.
  14. SWRSC odpowiedział @seba@ → na temat → Galeria 3D (Finished Works 3D)
    bardzo fajnie. Widze, że set sprawdza się wyśmienicie :)
  15. masz mapowanie envoronment złe. najlepiej to już manualnie dodaj je w PS
  16. po założeniu działalności zacząłem przyzwyczajać obecnych, stałych klientów do nowych cen wnosząc na rozmowie, że sytuacja się zmieniła, wystawiam f-vat bl bla bla i że ceny będą teraz większe. Z tym że dla nich ceny będa powoli, stopniowo wzrastały - kiedy dodałem, że dla nowych klientów ceny odrazu są większe to nie było problemu ze zrozumieniem i praktycznie wszyscy przyjeli tą nowinę ze zrozumieniem.
  17. no chyba ze inch to tak. Laik by przeliczył w mm albo cm i by mu bzdury powychodziły.
  18. SWRSC odpowiedział KLICEK → na temat → Wolne dyskusje
    i ja również :)
  19. http://61226.com/share/hk.swf
  20. wycena dla klienta...: Termin wykonania - sam starasz się ustalić termin wykonania w oparciu o sugestie klienta (negocjujesz termin) Wycena: - cena za wykonanie wiz wg specyfikacji klienta (liczba ujęć, wersje etc.) - dodatkowa kwota za poprawki (o ile nie wynikają z naszych niedopatrzeń) i tak jak napisał Kici: To Ty masz wiedzieć czy na tym zarobisz na koszty utrzymania sprzętu Nie wiem jak to ludzie rozumieją, ale wiadomo że klientowi nie napiszesz że do ceny doliczasz koszta utrzymania sprzętu, prąd i inne duperele bo go to nie obchodzi. Musisz to jednak uwzględnić przy planowaniu oferty dla klienta aby chociażby wiedzieć ile kosztuje Twoja robocizna a ile pochłania reszta. To ważna informacja jeżeli myślisz o dłuższym siedzeniu w komercyjnym 3D. Zaczynasz od podliczania kosztów prądu i dupereli a z czasem doliczasz utrzymanie pracowników... Przy wycenie należy uwzględnić rozdzielczość wiz. Standard przyjęty w PL to raczej A4 300 DPI a więc coś koło 3500 px. - w przypadku kiedy klient chce większe - musi dopłacić określoną kwotę w zalezności od przyjętych stawek dla różnych rozdziałek Warunki: - co obejmuje cena (przekazanie autorski praw majątkowych, do prac zaleznych, czy przekazywane są pliki źródłowe itd.)
  21. 100 lat Panowie!
  22. http://www.spot3d.com/vray/help/150R1/tools_vrimg2exr.htm
  23. Po co komu taka wycena cząstkowa? Lepiej uwzględnić wszystko odtrazu dla klienta niż później ma marudzić że trzeba dopłacić. Hcpiter, nie najezdzam, ale naprawde inne są realia. Zgadzam się w 100% z Kicia i MF popierając to swoimi własnymi doświadczeniami z którymi borykam się już kilka lat.
  24. Hynol, troszke inne równanie jest niż [300 DPI x wymiary druku], ale to szczegół nie zwiazany z tematem.

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.