Skocz do zawartości

Obiekt 3D: smigłowiec, helikopter.


Simple_man

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie weekedu się nudziłem, no to postanowiłem, że sobie coś skrobnę w Maxie. No i se skrobnełem :) Baza do budowy tego czegoś to Bell 212 ale troche go przerobiłem, ponieważ referki które znalazłem nie pokazują wszystkiego, a na stronie producenta już nie ma materiałów dotyczących tgo model, juz go nie produkują. Początkowo był pomysł, żeby go wystylizować na śmigłowiec z czasu apokalipsy, tzn. kawalria powietrzna i deska serfingowa i te sprawy, ale ostatecznie zmiany były tak wielkie, ze sobie odpuścilem.

No i jak zawsze tutaj jest highres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właśnie poprawiam wszystko, o czym napisaliście, że jest zrobione nie tak, pewnie jeszcze dziś zapodam nowy renderek. A tak po za tym to dzięki za dobre słowa, dzięki nim aż chce się pracować i robićwszystko jak najlepiej się da. No i ostatnia sprawa modele z maxa a składanie całości w psie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....nieeee - mnie nie oszukasz ;) -wiem co to za smiglowiec i widze ze twoj marnie go nasladuje a juz na pewno nie obfituje w detale (jak to ktos napisal)- niestety-moze i nieco texy go ratuja choc te obdrapania z farby przesadzone raczej i nic wspolnego nie maja z rzeczywistymi zniszczeniami eksploatacyjnymi- widac ze modeling potraktowales bardzo po macoszemu- piloci z dykty- pomysl na render dobry choc foto mizerne zwlaszcza w dole- chyba bym nie pokazywal gleby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki eco ale co ja ci złego zrobiłem. spodziewałem sie krytyki, ale nie spodziewałem sie, ze dostanę szmatą w twarz. O co come on? Czy ja ci moż psa zgwałciłem i teraz się za to mścisz. Dżizas jeden niezadowolony i jeszcze jedzie mnie jak gnojka. Sorki ale jeśli to nie była gruba krytyka to chyba nie zakminiłem żartu. A przy okazji to było macosze 40h modelowania, ale to tyko tak nawiasem mówiąc. Nie normalnie rozeźlił mnie gość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man, nie bulwersuj się tak:) zawsze staraj się wyciągać coś z tego typu krytyki (i trochę się dziwię, że odebrałeś to jako "szmatą w twarz", ja tam nie znajduję w wypowiedzi Eco niczego obraźliwego).

 

Od siebie dodam, że bardzo mi się podoba - niezły klimat i ładnie wpasowane. Co do dokładności modelingu nie wypowiadam się bo nie znam się na helikopterach. Tylko trochę razi takie nagłe obniżenie szczegółowości głów pilotów, co jednak widać na obrazku hi-res.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki eco ale co ja ci złego zrobiłem. spodziewałem sie krytyki, ale nie spodziewałem sie, ze dostanę szmatą w twarz. O co come on? Czy ja ci moż psa zgwałciłem i teraz się za to mścisz. Dżizas jeden niezadowolony i jeszcze jedzie mnie jak gnojka. Sorki ale jeśli to nie była gruba krytyka to chyba nie zakminiłem żartu. A przy okazji to było macosze 40h modelowania, ale to tyko tak nawiasem mówiąc. Nie normalnie rozeźlił mnie gość.

 

Wyluzuj trochę.

eco pojechał ostro ale niczym Cię nie obraził.

O ile pamiętam to nie pierwszy raz tak reagujesz na krytykę. :]

 

Co do samej pracy jest wporządku, chociaż tło się gryzie trochę z modelami. Widać skok jakościowy. Komponując obiekty ze zdjęciami często popełnianym błędem jest to, że nie pamiętamy o tym, że zdjęcia są gorszej jakości niż render i chcąc lepiej wkomponować model trzeba trochę zepsuć w post'cie render zrównując go z jakością tła.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...heh- nie spodziewalem sie az tak wyrazistego odzewu- Simple_man - co ja poradze ze widze niedociagniecia ? -forum jest miedzy innymi od tego by wytykac bledy i ja to zrobilem - sory, nie wiedzialem ze tak podchodzisz do krytyki i nie mozna zlego slowa mowic na temat Twoich prac. Sadzilem ze odpowiedzia bedzie np foto Twojego modelu zestawione z blueprintami, na ktorych go zrobiles, czy tez fotki smiglowca, na ktorym sie wzorowales. Ja obstawialem ze robisz Bell'a 212 i fakt faktem Twoj nieco inaczej wyglada niz orginal. Zestawiles model z fotografia- samo przedstawienie modelu wskazuje ze szedles w strone obrazka zblizonego do rzeczywistosci i ja tak to ocenialem.

 

BELL 212

http://www.bmlv.gv.at/download_archiv/photos/flieger/galerie.php?id=147&currRubrik=56

 

http://air.droessler.at/index.html?berichte/hgl_2003.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc szanowny eco przeczytaj to co jest nad rendrem w pierwszym poscie. Może to pomoglo by ci uniknąć tego typu wypowiedzi. A jeśli chodzi o moją reakcję to cóż, po wpowiedzi wspomnianego już eco: "-wiem co to za smiglowiec i widze ze twoj marnie go nasladuje...widac ze modeling potraktowales bardzo po macoszemu". Wybaczcie ale chyba miałem prawo się znerwić, tym bardziej, że z konstruktywną krytyką to ma wspólnego tyle co kombajn BIZON z F-16. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje moze i mi to umknelo ale tlumaczenie ze brakowalo Tobie "refereK' jest nieco przesadzone :) - znalezienie podanych przeze mnie obrazkow zajelo minute- ale ok... tak zeby zakonczyc nasze wynurzenia to powiem tyle - bede sie starac uwazniej czytac opisy do Twoich prac a Tobie zycze bardziej wyluzowanego podejscia - forum to nie kolko wzajemnej adoracji i mozna natknac sie na bardziej lub mniej zgryzliwe uwagi -nie uwazam bym Cie czyms obrazil w moich wypowiedziach ale jezeli masz takie odczucia to po prostu to olej- przeciez wiekszosc wyrazila sie na temat Twojej pracy w superlatywach a jak zapewne sie orientujesz w demokratycznych ustrojstwach to wiekszosc ma "racje" nie zapominajac takze o tym, ze do zachowania wywazonego klimatu potrzebna jest jakas opozycja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grrrrrrrrrrrrrrrrrr. Eco ja nie szukam poklasku, chociaż fajnie jest zobaczyć, ze praca spotkała się z dobrym przyjęciem. Nie mam do ciebie pretnsji, o to że tobie się nie podobało. Przecież masz miec prawo inną opinię. A jesli chodzi o podane przez ciebie fotki, to też je widziałem. Problem w tym, że żadna z nich niepokazuje właśnie strefy, wktórej pozwoliłem sobie na największą improwizację. Chodzi mi oczywiście o osłonę silnika, a szególnie o górną część tych osłon. Nie wspominając już o budowie rotora głównego. Nie chowam urazy and pace. Życie jest tak piękne, że walenie focha o zwykłą opinię na forum nie ma sensu. Wielkie pozdro dla ciebie i innych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby fajnie ale strasznie amatorskie błędy. Rendering wygląda tak jakbyś wyrenderował śmigła z motion blurem w maxie na białym tle i przez takie coś zrobiła się straszna kaszana. Dodatkowo już nie wspominając że te śmigła wyglądają tak jakby dopiero się rozkręcały albo drgały w miejscu. Nie wiem jaki czas naświetlania musiałbyś ustawić aby tak wyraźnie złapać śmigła ale z pewnością gdybyś to zrobił to tło wtedy nie było by rozmazane. Reszta uwag jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności