Skocz do zawartości

WIP 2D: Pościg (7 grudnia)


noiprox

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualne:

poscig4d.jpg

 

 

------

 

 

Było w teczce, ale zakładam oddzielnego WIP'a, bo w końcu widać chociaż zarys całości

 

Jedna z ilustracji na pracę inżynierską

Krótki zarys historii, dosyć tandetny, ale miało to być tylko tło żeby postać nie była taka pusta:

 

Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, gdzie dzięki całkowitemu rozkodowaniu genomu człowieka i sporym postępom w dziedzinie inżynierii genetycznej, rozwinięto technikę klonowania ludzi. Klony te miały tworzoną lub kopiowaną z istniejącego człowieka pamięć wraz z umiejętnościami. Sami naukowcy twierdzili, że mimo że klony zdają się mieć świadomość i wolną wolę - tak naprawdę są zaprogramowani żeby takie wrażenie sprawiać. Wiązało się to z poważnymi dylematami moralnymi, o których dzisiaj niewielu już pamięta.

Z czasem zaczęto szeroko je stosować: jako tania siła robocza, zabawki seksualne lub źródło zdrowych, zapasowych tkanek i narządów. Ze względu na coraz większy popyt, zaczęło powstawać nielegalne podziemie klonujące na zlecenie. Tacy piraci nie zawsze posiadali wystarczające umiejętności programowania pamięci, aby uniemożliwić bunt osobnika.

Zorganizowano specjalne oddziały polujący na klonujących 'piratów' oraz na pojedyncze lub całe grupy buntujacych się klonów.

Laura, główna bohaterka, jest kapitanem jednego z takich elitarnych oddziałów.

Z czasem dowiaduje się, że ona sama jest klonem martwej już byłej kapitan. A kiedy zdaje sobie sprawę że, wbrew zapewnieniom naukowców, sama ma wolną wolę, świadomość oraz odczuwa ból, z wyrzutami sumienia zaczyna działać na rzecz klonów. Ostatecznie buntuje się i dezertuje ze oddziału. Jest to oczywiście dla samej organizacji niebezpieczne ze względu na stanowisko jakie obejmowala - posiada teraz wiedzę którą lepiej, żeby wróg nie posiadał. Oczywiście cała akcja wymaga wysłania większych sił ze względu na skradziony przez Laurę sprzęt (w torbie), oraz jej umiejętności.

Tak zaczął się pościg

ilustracjaroxkox10.jpg

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolorki IMO bardziej mi się podobają z pierwszej wersji. Hmm jedna rzecz mnie zastanawia mianowicie światłocień na gł. bohaterce. W scenie światło słoneczne pada z lewej strony i mimo że laura wybiegła już z cienia mostu jest jakby oświetlona z przeciwnej strony. Sugeruję się rękoma i twarzą. Co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet, coś ty zrobił z ta kompozycją :( lepiej było jak panienka biegła przy ścianie. no i nie byłoby teraz tego problemu ze swiatłocieniem, o którym mówił emilius.

noga dopracowana, ale wydaje mi sie za bardzo skrzywiona w lewo: udo jest w dobrej perspektywie, łydka za bardzo skrzywiona w lewo.

podoba mi sie to co zrobiłeś w tunelu.

nie podobają mi sie za to te latające cosie. wyglądają jak ufo ;P

no i te budynki są jeszcze jakby za bardzo w 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladna kompozycja

moglbys rozwazyc przyprawienie tego swiatlem konturowym, tak by by chwycilo czesc postaci wyskakujacej z tego pasażu no i bohaterke

obrazkowe przedstawienie o co mnie chodzi:

http://img29.imageshack.us/img29/8772/nprox.jpg

 

wydaje mi sie ze zbyt uwypuklasz perspektywe zwlaszcza postaci w swoich pracach, pamietaj ze ludzkie oko ma inna percepcje niz kamera i potrafi sobie skompensowac znieksztacenia perspektywiczne

 

moze sprobuj jeszcze dodac kawalek kadru z lewej, tak by pani znalazla sie w zlotym srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietna buźka wyszla

narazie zostawilbym szczegoly postaci i poustawial calosc sceny

czyli dopasowal tlo tak zeby podkreslało najwazniejsze elementy 1 planu (w tym przypadku relacji miedzy 2 postaciami, przy czym 1 jest wyraznie wazniejsza)

 

zeby podkreslic postacie elementami tla musisz sie uciec do takich trikow jak rozjasnienie tla graniczacego z ciemniejsza strona postaci i/lub przyciemnienie tla po oswietlonej stronie postaci (lub wybranym fragmencie postaci oczywiscie)

Czesto wykorzystuje sie tez rozne gradienty(w sensie plynne przejscia) jasnosci, intensywnosci koloru, ilosci detalu itp do kierowania wzroku na wybrane elementy

 

innym sposobem jest takie wykorzystanie elementow obrazka by prowadzily wzrok na wybrany obszar, swoja krawedzia, masa , ksztaltem

 

http://media.photobucket.com/image/frozen%20throne/Mystal_ice/frozenThroneOpenGL.png

 

w przypadku postaci np wzrokiem lub gestem

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cf/Leonardo_da_Vinci_027.jpg

 

w tym wszystkim musisz jeszcze uwzglednic poprawna perspektywe i relacje przestrzenne obiektow, najczesciej oslabiajac tlo na styku z elementem majacym "wyjsc do przodu"

 

sporo informacji o takich rzeczach bylo w ksiazkach loomisa o rysunku

 

tutaj sugerowalbym jeszcze dodac jakis budynek lub panorame miasta z lewej ktora bedzie kierowac wzrok na twarz uciekinierki i bedzie w kontrze do trojkata tworzonego przez ciemna masą mostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncept lepszy o niebo od poprzedniego. Czuć dynamikę .Świetnie wyszła twarz dziewczyny na pierwszym planie. Pewnie sam wiesz że musisz popracować nad jej piersiami i nogami.Jest tak jakby troszeczkę rozciągnięta. Mimo tych szczegółów jest bardzo profesjonalnie. Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, duzy postep wzgledem wersji znajdujacej sie w pierwszym poscie, kolorki zaczynaja ladnie wspolgrac. Panienka moze troszke za bardzo sie jeszcze swieci, ale mysle ze to jeszcze poprawisz, tym bardziej ze warto by bylo sie w tym miejscu zatrzymac aby dopracowac anatomie, ktora dosc mocno kuleje(przede wszystkim: glowa panienki jest nieksztaltna, tzn gornej czesci czaszki jej brakuje, twarz jest bardzo fajna choc imho zbyt malo emocji na niej jest zarysowane, Oczy wypadaloby popprawic bo wygladaja jakby sie zbiegaly co powoduje wrazenie zeza, moze poszukaj referek do takiej pozy jaka rozrysowales. Wydaje sie byc ona troche nienaturalna, uklad rak i nog jest nieciekawy a szkoda by bylo by postac miala tylko fajna twarz :) Co do kolesia mimo iz jest w dynamicznej pozie nie czuc jeszcze tego ruchu, przeskoku tak wiec mysle ze warto pomeczyc sie teraz nad poprawna anatomia tych postaci i miec pewnosc ze wszystko siedzi bo kolory i detal niestety nie uratuja pracy jesli podstawy beda zachwiane.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JakóbM - dzięki wielkie :)

 

@Daroz - dzięki :) Uwierz mi że nad anatomią siedziałem bardzo długo przy tej pracy - i nie chce mi wyjść tak jak powinna. Muszę poćwiczyć rysowanie ciała w takich powyginanych pozach, ale to jako osobne ćwiczenia. Bogatszy o doświadczenia pewnie jeszcze wrócę do tego obrazka;)

 

@maxymilian - dzięki za uwagę :) nad głębią na pewno będę pracować

 

@telthona - dzięki stara :D

 

Po odłożeniu pracy na jakiś czas, wróciłem do niej żeby mieć świeższe spojrzenie i trochę bardziej przemyślanie do niej podszedłem. Na razie taki szkic tła (tak wiem, że pan przeskakujący nie chwycił się rury ;) ), na pewno pousuwam trochę szczegółów z mostu, żeby ilość detalu panienki wybijała ją trochę do przodu, w tym samym celu pobawię się jeszcze jasnością i oświetleniem. Przerzucone w poziomie chyba lepiej się czyta - mam wrażenie że wzrok kieruje się w prawo, czyli zgodnie z kierunkiem czytania, ale mogę się mylić rzecz jasna:)

edit: ups, torba się gdzieś zapodziała

pocig9.jpg

A tutaj ułożenie nóg, z którego zrezygnowałem:

screenshot12545176161.jpg

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ułożenie nóg szczurze powiedziawszy zgubiłeś dynamike, teraz wygląda jakby się kobita opierała na klęczko/kucaka o barierkę (której nie ma) dobrze radzi Telthona no i faktycznie krawędź góry mostu ucina kobiecie głowę... pozdrawiam i do przodu bo zapowiada się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurcze fajny potencjal ma ta pracka, coraz ciekawiej idzie ale anatomia nadal jest bardzo NieOK. Koles skaczacy wyglada bardziej jak kukielka, pannie twarz lekko przuyciales przez ten kolnierz, nogi sa zle anatomicznie to samo dlonie i wlosy ogolem poza nie przekonujaca jak dla mnie. Najlepiej rozrysuj sobie postac a potem ją "ubieraj" we wszelkie wdzianka typu pancerze itd. Szczerze polecam zeby przysiasc przy wiekszej pracy nad anatomia nawet kosztem innych lepszych "efektow" bo piekne kolory i detal nie przyslonia brakow wiec naprawde warto ;)

 

z mojej strony over, bo mysle ze lepiej mi bedzie to po prostu zobrazowac, a teraz do ciebie nalezy decyzja co z tym dalej zrobisz ;] zycze powodzenia

 

noiproxdarov.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo podoba mi się over DaRoZ'a. szczególnie jeżeli chodzi o babkę. Myślę że powinieneś skorzystać z niego. Aha i to coś dziwnego co dodaje chaosu a wygląda jak rozwiany śnieg/lód... no to właśnie chodzi o to że dziwnie wygląda i nie wiadomo co to właściwie jest.

Pracuj dalej, chętnie zobaczę jak poprowadzisz tę pracę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też sie nie podoba ten dym. wygląda jakby laska spadała na fali prądu powietrznego.

over DaRoZ'a też mi sie bardzo podoba, mimo że kadr ucina teraz panience noge. ale ci powim że taki zabieg to chyba nawet nadaje dynamizmu.

 

kombinuj dalej, zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem

Zapomniałem Daroz że zrobiłeś overpainta i nie zerknąłem na niego zanim zacząłem rysować swój, następnym razem poprawię swoje inne błędy :)

A na tym rysunku i tak widzę sporo błędów anatomicznych, więc spoko

pocig12.jpg

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noiprox: zbierz wszystkie wersje tej pracy do jednego obrazka i wygrana w tygodniowym speedpaintingu "Determinacja" masz w kieszeni! :))

 

Wydaje mi sie, ze teraz zrobilo sie zdecydowanie zbyt symetrycznie, poprowadz os symetrii przez kolesia na srodku i popatrz na uklad rak i nog dwoch postaci z przodu. To wrazenie poteguje fakt, ze w tej wersji jeszcze bardziej zblizyly sie do siebie rozmiarem. Mniej oczywiste stalo sie tez to, ktora z nich jest najwazniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsza pomoc jaka mozna dostac, to dobry overpaint, to najlepiej prezentuje co mozna by poprawic, sam nie potrafil bym jeszce zrobic tego jak daroz, ale mniej wiecej podobna wizja chodzila mi po glowie, zwroc tez uwage jak chmury na jego overze dodaja klimatu pracy. Generalnie podobaja mi sie kolorki jakie tu wykorzystales i historia jaa starasz sie przekazac, wpadne jeszce zerknac na gotowa prace, pozdrawiam cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@urbanbookie - hah, zraziłem się do tego konkursu (bezpodstawnie, ale trauma mi pozostała), więc chyba nie będę już tam brał udziału ;)

 

@aspenboy - dzięki za komentarz

 

@icecold - dzięki :)

 

Na conceptart.org ktoś mi fajną wskazówkę dał jak z tym iść dalej

attachment.php?attachmentid=837092&stc=1&d=1259031751

Ale stwierdziłem że mój ogólny pomysł na to co ma dziać się w ilustracji jest kiepski u podstaw, więc:

po_cig_najnowszejszy.jpg

poscig4m.jpg

I wersja większa (chyba bardziej widać szczegóły):

http://i.imagehost.org/0620/poscig4d.jpg

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie sobie poczynasz ... co mnie najbardziej razi to w tej ostatnie pracy myslalem za pierwszym razem ze to 4 osobne obrazki dopiero jak otworzylem link z wieksza wersja skumalem ze to calosc ...chyba krawedz budynku jest zbyt ostra przez to odbior obrazka jest taki ze czyta sie go jako dwie osobe prace. Co mi sie podoba to okolice klatki piersiowej, bardzo ladnie namalowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piersniki glownej postaci sa genialne, w ogole jej stroj. Pozniej jednak cos sie kopie, sztywna poza jakas i z deka na waska . Sugerowlabym by cos wyrazala,jakies gesty czy cos to samo z facetem ktory biegnie, w sumie nie wiadomo po co biegnie :)

 

jej dalbym ganta albo granata a jemu bazooke ....( joke z ta bazooka) ...ale przypisalbym mu jakas misje ;) cos zrobil z jego poza:) i uwidocznil jakos twarz:)

 

ja to tak widze...

 

pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za szybko z nowu poszedles w detal, choc trzeba przyznac ze rendering calkiem fajny jest.

Kolory sa jeszcze przybrudawe miejscami, ogolem znowu sie targnalem na overa- nie wiem czy potrzebnie czy nie ale lepiej mi sie wytyka bledy obrazkiem niz textem :P

Staralem sie po prostu chwycic klimat i kolorystyke w troche inna strone popchnac, nie zmieniajac zbytnio kompozycji ktora jest jak ktos napisal oklepana ze az boli :] sorry za taka "pokraczna" anatomie ale robione an szybko z glowy i na kolanie ;p

 

do dziela!

 

poscig4ddarozoc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@madts - ogólnie to chciałem właśnie eksperyentalnie podzielić cały rysunek na jakby dwie sceny kontratujące ze sobą - jedna ciemna i spokojna, druga jasna i z czymś ruchomym. No ale wiadomo jak to bywa z eksperymentami - w nich zawsze musi się coś spieprzyć :)

 

@Mruk - hah, świetne to porównanie do Wolfensteina :D Zdaję sobie sprawę że kompozycja oklepana, ale co zrobić ;)

 

@IN Flaamess - dzięki za komentarz :)

 

@DaRoZ - kurde świetny ten over, aż szkoda że goni mnie termin oddania pracy inżynierskiej i nie mam czasu zaczynać tej ilustracji znowu od nowa (przypominam że to trzecia jej wersja, a pierwsza powstała jakieś pół roku temu..)... Ale już zapisuję sobie na pulpicie i na pewno nie zapomnę zrobić remake'a tej ilustracji więc się nie zdziw jak za kilka miesięcy zobaczysz coś znajomego na forum :) Zbroję też bardzo fajnie rozwiązałeś i świetnie uchwyciłeś kolory. Szczerze mówiąc trochę bałem się użyć tutaj brązowego jako skórę, ale u ciebie wyszło to genialnie więc na pewno posłuży to za refkę

 

@maxbielecki - teżciekawa wariacja kolorystyczna:) Hmmm...

 

@RaVirr - :D:D

 

@maxbielecki - (i odpowiedź do następnego posta) :D:D:D

 

Ogólnie to temu rysunkowi jeszcze sporo brakuje do wykończenia (między innymi ten panocek co biegnie i tło będzie do przemalowania), no ale powoli do przodu.

[edit]A własnie, zapomniałem tu na forum wrzucić nową werję konceptu tej panny (w sumie i jak nikt nie pamięta poprzedniej ;) ). Kiepski bo kiepski, ale na pracę inżynierską starczy

laurakoncept.jpg

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności