Skocz do zawartości

złegoczłowieka


Rekomendowane odpowiedzi

Halo! Mam na imie Marcin! Swoja przygode z "powaznym" rysunkiem zaczalem jakies 6-7 miesięcy temu, poczawszy od zeszlych wakacji, wtedy to tez zaczalem korzystac z tabltu graficznego. Pozniej studia troszke krzyzowaly plany, lecz niedlugo mam obrone izynierska, po ktorej prawdopodobnie robie sobie rok przerwy, by dac sobie szanse na realizacje marzen bycia artysta koncepcyjnym/ilustratorem! Mam nadzieje, ze troche mi w tym pomozecie, slowem krytyki, dobra rada. Zobaczymy co z tego wyniknie... : )

 

Wstawiam kilka rzeczy, wykonanych i tradycyjnie i komputerowo, by dac wam poglad na czym stoje w chwili obecnej...!

 

Jeszcze tylko Pan Kromek, jako moj talizman szczescia, ktorego kolejne odlosny pojawiaja sie zawsze na pierwszej stronie moich szkicownikow. : )

 

Csthzyg.jpg

 

50x70 akwarelka

 

IS03OaY.jpg

 

50x70 cienkopis

 

X3gkg2u.jpg

 

 

Studia anatomii, taki tylko poglad jak podchodze do tematu, na przykladzie nosa/ust... : )

 

UvGwdID.jpg

 

 

Zabawa z dlugopisem...

 

7ti3JYn.jpg

 

NRV4IeB.jpg

 

E1U8IiM.jpg

 

QcyZ0EJ.jpg

 

Anatomie meczac, zaczalem takze studiowac rysunki mistrzow, tych starych jak i obecnych, glownie Michal Aniol, Santi, Glenn Vilppu.

 

 

zEoiixj.jpg

 

ovQGtzb.jpg

 

L5gCS5o.jpg

 

nH3AIod.jpg

 

 

a0A08Ix.jpg

 

Kilka z ref, kilka z glowy

Li4e1Ae.jpg

 

Zaczalem tez wykorzystywac nadarzajace sie mozliwosci rysowania z "zywego modela"

 

gQXN8we.jpg

 

Oof0f6G.jpg

 

eGTuezL.jpg

r7SbYWh.jpg

 

Moj pierwszy portret na "zywo"

 

F3VZ8Pm.jpg

 

I autoportret z okazji 1 listopada

 

2L9zNhe.jpg

 

Od niedawna do kawiarni chadzam by rysowac, zamiast pic kawe... : D

 

dDjOAix.jpg

 

bm6s624.jpg

 

Koniec czesci pierwszej. :))

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Niektore z wykonanych studiow mistrzow, i tak juz chyba zbytprzydlugawy to post...!

Oczywiscie brak trace/color pick

 

7nxeIYr.jpg

tFBVEzH.jpg

tc6Q32i.jpg

2715wAz.jpg

LZrrzlZ.jpg

UDxYsSe.jpg

7UL256S.jpg

2qJUjLx.jpg

crRH5Oj.jpg

O7E4GvZ.jpg

 

Studia portretow, ziew.

 

HbbSsJE.jpg

 

gDZTAY1.jpg

 

GQt2EHx.jpg

 

zfpx8iY.jpg

 

Praca nad lineworkiem, forma.

 

CsXtrR2.jpg

xIZCjqz.jpg

 

Czesc druga!

Edytowane przez zlyczlowiek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies pierwsze szkicowe podejscia, pewnie infantylne, do dizajnu.

 

c9IAemY.jpg

 

4d9F4Oa.jpg

 

0n9xoVW.jpg

 

V2AQcYH.jpg

 

VL7Avim.jpg

Inspiracja przyszla podczas cwiczenia szkieletu Loomisa. : )

2ttIlk3.jpg

 

81y9501.jpg

 

7AKASAv.jpg

 

z0bnEdL.jpg

 

zK7oY1n.jpg

 

xq3fgOR.jpg

 

P8swbX3.jpg

 

oBEQssN.jpg

 

nOkQBx3.jpg

 

PD7iXMp.jpg

 

 

I cos na co poswiecilem wiecej niz godzine... Ogolnie musze popracowac takze nad cierpliwoscia.

To jakos z poczatku przygody

25NoMiA.jpg

A to stosunkowo niedawno robilem, temat "flash of steel".

U7RSjim.jpg

 

Oraz cwiczenia ktore zaczalem niedawno praktykowac, thumbnaile landscape'ow, w przerwach od dyplomu...

jWjBi03.jpg

 

FnVkM0Z.jpg

 

Probuje ogarnac o co chodzi z mixer brushem...!

 

NobAAYJ.jpg

 

1DoJif8.jpg

 

gwimBNN.jpg

 

 

Coz, probowalem wyselekcjonowac prace, a i tak troche przydlugawy post chyba wyszedl... Bardzo prosze Was o opinie oraz rady! A od czwartku, po obronie, wlaczam hardcorowy mode rysowania, to i jakies nowe prace sie zaczna pojawiac! Podziekowania dla tych ktorzy przebrneli!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniej wypadają ci roboty: połączenie czystego kanciastego rysunku z szkicami w tle wygląda stylowo. Reszta wydaje się póki co trochę bezosobowa. Możliwe, ze pomogłoby ci zrobienie kilkunastu rożnych szkicy dla jednego pomysłu, by później przecedzić i wziąć do realizacji te najciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zwrocenie uwagi, bede probowal z tym walczyc! Wlasnie tworzenie robotow i tego typu rzeczy sprawia mi najwiecej frajdy, chociaz jestem na takim etapie, ze do kazdego zagadnienia podchodze z entuzjazmem! Pewnie ten stan przejdzie mi z czasem... :))

 

Master study

 

Lwh3sd2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zlyczlowiek

Bardzo fajne prace, dziwię się że taki mały ruch tutaj. :D Ciekawi mnie bardzo co takiego studiujesz oraz jak i kiedy uczyłeś się rysunku? Wdzięczny byłbym za odpowiedź. ;>

 

Halo! Dzieki! Studiuje architekture(albo raczej studiowalem, to zalezy czy wybiore sie na magisterskie:) ), wiec troche stycznosci z rysunkiem mialem na studiach, do ktorych takze z rysunku musialem sie przygotowac, bralem prywatne lekcje, przez 3 miesiace przed egzaminem. Lecz najwiecej jak do tej pory nauczylem sie w zeszle wakacje. Wtedy to zaczalem rysowac na tablecie, studiowac anatomie, prace mistrzow, przerobilem Loomisa, oraz inne ksiazki zwiazane z rysunkiem. Oczywiscie ogladalem i wciaz ogladam mase tutoriali online! Pozniej przyszedl semstr dyplomowy, zgasil troche zapal, ale staralem sie wykorzystywac kazda nadazajaca sie okazje by porysowac, zaczalem chodzic na sesje z "zywym modelem" raz w tygodniu, oraz do pewnej kawiarni, gdzie wraz z grupka hobbystow meczylem portrety. Jakby cos jeszcze Cie nurtowalo, to pytaj! :))

 

@genitalius

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to u Ciebie wygląda. Fajne koncepty i enviro. Ciekawe podejście do studiowania prac mistrzów, muszę też zacząć coś takiego robić:D Wspomniałeś coś o inżynierce, co studiujesz,że tak z ciekawości zapytam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super rzeczy! bardzo przyjemnie się ogląda. Fajne studia z postu #2

 

W skrócie:

comment_6tRIyuA7YX7Ii0CNfNXHHrsaitxZVGP0.gif

 

aha i byłbym zapomniał. Pana z 1 postu widziałem na swoim osiedlu

img_20140816_125315_by_sebel-d8iad23.jpg

 

Pozdrawiam i wyczekuję kolejnych postów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne rzeczy w teczce. Widać, że przez studia zaprzyjaźniłeś się z perspektywą ;)

Co do łowczyni demonów (skoro Rozpu już zaczął), to imho jak na kobietę (nawet taką mega wysportowaną i "mężną") ma nieco za silnie zarysowany podbródek i usta, cały feminizm przez to uciekł. Plus piersi, o losie. Wyglądają jak doklejone z gliny. Ona ma raczej takie sprężyste, drobne, a wyglądają na drobne i obwisłe (i doklejone). Do tego drażniący jest brak brodawek sutkowych. W każdym razie rysowanie piersi polecam poćwiczyć z natury ;) Ale poza tym to miodnie się dzieje :)

 

ed: Yeah, strzeliłam z tym feminizmem, miałam w głowie 'femininity' i przez zaćmienie nie mogłam znaleźć polskiego wyrazu ;p

Edytowane przez cho.co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feminizm? Lepsze słowo to kobiecość. Jakby to feministki miały kobiece kształty;)

Faktem jest, że postać wygląda jak mężczyzna z piersiami.Za to fajnie pędzlujesz:D

No i ta broń tej wojowniczki chyba z importu bo na bank nie z afryki;)

Edytowane przez Tomasz G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebel

 

Dzieki! Ah, miales szczescie, pan kromek nie objawia sie byle komu! :D

 

@Rozpu @Tomasz G @cho.co @DPFantasy

 

Taka profesja, lowca demonow, wyplukuje cala kobiecosc! Nie no, zartuje, wszyscy oczywiscie macie racje! Dzieki za spostrzezenia!

 

Zeby nie bylo, ze poscik bez obrazka, wrzucam skecza!

 

utFwlt0.jpg

 

@PS

Chyba faktycznie nie umiem narysowac dobrze piersi. Wpadne w depresje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zaraz plastikowa sukienka, sztywny neopren ot co ;) (który by się tu całkiem dobrze sprawdził, jeśli zechcesz poprawić ten okrutnie płaski dół białej części sukienki). Twarze kobiece wymagają od ciebie więcej uwagi, ta wygląda jak połączenie psiej mordki z małpią i kaczym dziobem, na dodatek wyciosane z granitu. Co dziwi w sumie, bo na kredkowo-ołówkowych szkicach z początku całkiem sobie z tym radziłeś. Postuluję o więcej subtelności w kobietach ;) ale podoba mi się to kolorystycznie. Poprawisz cycki i twarze i będzie super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no praca jest bardzo fajna ! Nie przeczę :)

 

Ja rozumiem że to taki nowoczesny design ale tworząc pewne rzeczy należy zachować konsekwencję.

Praca zyskała by jeszcze bardziej na czytelności jak by dopilnować tych szczegółów.

Bądź co bądź diabeł tkwi w szczegółach ;)

Takie jest moje zdanie a czy autor weźmie sobie to do serca jego sprawa :)

 

 

Aha ta małpia mordka spowodowana jest tym że jak do waloru lokalnego skóry dodamy za duży nacisk na ciemne tony,

skóra będzie wyglądała nie naturalnie. Należy zachować subtelność w tym względzie bo potem będą wychodzić posągi a nie żywe postacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za spostrzezenia! Suknia faktycznie moglabyby byc bardziej dopracowana, w zamysle stworzona w duchu mody minimalistycznej, chociaz jak spogladam teraz na "wybiegi" to i zagniecenia w tych sztywnych krojach takze wystepuja...! I ta "mordka", wszystkie uwagi w punkt! A i troche sie usmialem czytajac o mordce i jej dziobku. :D

 

Wczorajszy dzien poswiecilem glownie na zbrusha, ale i postudiowalem troche w przerwach. Jedna z kilku zarysowanych piersiami stron...!

 

nbZ4wnw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draxmusthurt

 

Tak, i czasem jakas fota zarzuce, pozmieniam blending mody, podmaluje brushem, pobawie sie mixer brushem, nie ograniczam sie jednym slowem i duzo eksperymentuje!

 

@Rozpu

 

Masz na mysli np to co sie dzieje na dole, czwartego thumba? Jezeli tak, to brush.

 

@DPfantasy

 

:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie dwa - podobają mi się, szczególnie paleta kolorów.

Obraz Bierdstadt'a rzeczywiście jest trudny, ale moim zdaniem bardzo dobrze z tego wybrnąłeś. Muszę chyba zgapić metodę studiowania mistrzów (szczególnie to uogólnienie pixelozą) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uwagi!

 

@sentiel Zyczenia chyba poskutkowaly, dzisiaj jest troche lepiej! :))

 

Proby wykreowania miasta zlokalizowanego na odleglej, pustynnej planecie! Moze ktorys pchne dalej, ktory thumb wydaje sie najmocniejszy?

 

hcE2RRU.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności