Napisano 30 Lipiec 20186 l Witam wszystkich. Otwieram swoją teczkę, będę tu wrzucał swoje ostanie prace z game artu. Na początek niektóre modele które zrobiłem do Car mechanic simulator 2018. Więcej jak tylko wyrenderuję. Link do artstation: https://www.artstation.com/artwork/aA5Pz
Napisano 1 Sierpień 20186 l Bardzo fajne modele. Jedynie zastrzeżenie mam do tarczy na zegarach. Czy tak drobny font nie będzie wprowadzał szumu na modelu. Z jakiej odległości będzie widoczny ten zegar? Jeśli z bardzo bliskiej odległości to ok, ale jeśli z większej to szkoda zachodu na taką drobnicę (choć sam w swoim portfolio taką stosuję - tylko do porfolio). Nie będzie tego widać, gorzej... będzie wielka biała plama.
Napisano 1 Sierpień 20186 l naprawdę robi wrażenie. Świetne propsy, aż czuć zapach spalonego szliferką smaru :D
Napisano 1 Sierpień 20186 l Autor @gigant84 Tak wyglada w grze: Te modele miały być bisko "oczu" gracza, wiec nawet się nad tym nie zastanawiałem. Myślę, że jest ok. @olaf Dzięki :] Tutaj opony do cmsa, wrzucam 5 najciekawszych. Wszystkie tutaj: https://www.artstation.com/artwork/9Yq6a
Napisano 2 Wrzesień 20186 l Swietne te modele, zajbiscie sie prezentuja. Powiesz cos wiecej o workflow? Jaki soft, w czym texturki(domyslam sie ze substance). Mozesz pokazac siateczki low i hi poly np tego multimetra?
Napisano 3 Wrzesień 20186 l Autor @Sebazx6r Dzięki ;] @Pawelkos Soft to blender, substance painter i photoshop. Bake w painterze dwóch setów tekstur(z cage/average normals i bez), potem mix tego w photoshopie. Tekstury w painterze. Jak widać na highpoly są ngony i floating geometry, nie ma to jednak żadnego znaczenia, bo końcowym modelem jest obiekt lowpoly. Multimetr ma prawie 6k tris, tester kompresji 2k. Tarcza do testera robiona w blenderze. Tu screeny https://postimg.cc/gallery/osrlnygo/ https://postimg.cc/gallery/wun6ruig/ Następne rzeczy też z cms'a 18: Więcej na artstation(przez limit obrazków w poście): https://www.artstation.com/artwork/RA2RX
Napisano 10 Październik 20186 l swietne modele! a te opony (bieznik) sa wymodlowane czy tak ladnie normalka dziala?
Napisano 10 Październik 20186 l Autor @Wichur Dzięki ;] Tu na renderach jest teselacja, dlatego może wyglądać lepiej niż z sama normalka. W grze jest tylko normalka, bez teselacji. Tu garaż zrobiony też do cms18. Prawie wszystkie modele moje: Wiecej tutaj: https://www.artstation.com/artwork/N5wzLN
Napisano 10 Październik 20186 l No CMS18 jest mega, piekne objekty i materialy :) (szkoda, ze u mnie w grze tak slabo wszystko wygląda) :) Te opony w grze wyglądają pięknie, podzielisz się jak wyglądają texturki? :) Jestem ciekaw jak uzyskałeś tak ladny efekt głębi normalmapy :) No i co uzyles do texturowania, nDo czy substance?
Napisano 11 Październik 20186 l Autor @Wichur W sumie, nie ma tu nic nadzwyczajnego. Bieżnik jest bejkowany z highpoly w xnormal. Heightmapy finalnie zostały użyte tylko tutaj na renderach. Tekstury koloru i smoothness są takie same dla każdego bieżnika.
Napisano 27 Grudzień 20186 l Autor Pracuje nad małą paczką na UE4 marketplace. Tutaj na filmach niektóre z funkcji w głównym materiale w UE4. Zmiana kolorów i blending dwóch tekstur wraz z bumpem. Zmiana kolorów: blending:
Napisano 3 Sierpień 20195 l trzaskasz tych assecikow na potege 🙂 jak wyglada monetyzacja? da sie przezyc? 🙂 mozesz dac jakies info?
Napisano 3 Sierpień 20195 l Autor Modele nie są jakieś wybitne, więc wychodzi różnie. Ogólnie mam nieco mniej niż zarobek, gdy pracowałem na zlecenie. Jednak z roku na rok więcej, a ze stokami jestem związany od 2013r. Krytyka do modeli mile widziana,bo w sumie stoję z jakością od jakiegoś czasu.
Napisano 5 Sierpień 20195 l czy ja wiem czy stoisz z jakoscia, ja widze progress, ale wiadomo ze czasem ten prostszy obiekt tak naprawde ciezej zrobic i sprzedac, niz ten ktory jest bardziej skomplikowany. Pewnie dlatego Ci sie wydaje ze stoisz w miejscu. Anywasy czyli rozumiem, ze klepanie tych assetow na stok to teraz Twoje glowne zajecie? zamiast etatu/freelancu?
Napisano 5 Sierpień 20195 l Autor @KLICEK Zgadza się, głownie robię assety na stoki. Planuje też większy projekt, ale nie związany ze stokami, jak będzie już co pokazać, na pewno wrzucę.
Napisano 11 Grudzień 20195 l Autor Outline post process material do UE4. Artstation: https://www.artstation.com/artwork/Oyegwb Ue4 marketplace: http://bit.ly/UE4OutlinePostProcess Prezentacja:
Napisano 13 Styczeń 20205 l Autor Jakiś czas temu zacząłem nową scenę w UE4. Strefę przemysłową. Będę wrzucał progress.
Napisano 13 Styczeń 20205 l Widząc twoje poprzedni prace wszyscy wiemy, że efekt finalny technicznie będzie powalający, jednak an tym etapie skup się na koncepcie. Przede wszystkim hale budowało się dla konkretnie tego co ma być w niej wytwarzane. Zrób sobie takie założenie lub kilka propozycji a łatwiej będzie Ci później szukać referencji i utrzymać spójne założenie. Pisze to bo na razie masz wysoki budynek i niskie drzwi - cokolwiek dużego tam wytworzą, nie wyjedzie z hali. Belki suwnicy są w 1/3 wysokości, jeżeli postawisz suwnice i ma ona przejechać nad cała halą, kubatura nad suwnicą jest praktycznie zmarnowana. Zastanów się jaki chcesz klimat uzyskać, bo takie żelbetowe konstrukcje jak ta nie wystepowały w ceglano-stalowych budynkach. Kratownice dachu są przeskalowane i powinny składać się głównie z trójkątów, miejscami płaski dach to też błąd. Powodzenia. Edytowane 13 Styczeń 20205 l przez stormwind
Napisano 14 Styczeń 20205 l Autor Dzięki za podpowiedź. Nawet nie wiedziałem, że te belki robi się pod suwnicę. Wygląda na to, że muszę się cofnąć, i lepiej zaplanować pracę. Kratownice faktycznie wyszły za grube i widziałem to jak składałem moduły, dlatego nie robiłem wszędzie poprzeczek, wyszłoby jeszcze gorzej. Dach na jednej refce wydawał się płaski, taki też chciałem zrobić, może jest to tylko mur zewnętrzny. Tutaj refka: http://egidafinanse.pl/wp-content/uploads/2017/11/industrial-building-2838160_1920.jpg
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto