Jump to content
Blaza

Teczka 3D ZBrush - Blaza

Recommended Posts

fajnie ze zaczynasz robic czaszki, jezeli jeszcze masz troche mocy w lapie 🙂 to po pierwsze zawsze rob takie rzeczy z referencji, staraj sie zrozumiec ksztalty i je zapamietac. Nawet jak za pierwszym razem nie pyknie, to warto czaszke studiowac powiedzmy ze raz w tygodniu 😉 Najlepiej wez sobie uproszczona wersje czachy i staraj sie ogarnac w pierwszej kolejnosci:

-1 proporcje

-2 proporcje

-3 proporcje

4- detale

jezeli zrobisz pierwsze 3 kroki dobrze, to nawet jak spierniczysz rzeczy ktore sa na gorze (czyli detale na oczodoalch itp) to czaszka nadal bedzie wygladac dobrze 🙂 

Skull Planes

Na maszynach nie znam sie za bardzo, ale robisz dziwne rendery, ktore nic nie pokazuja. Kamera jest za daleko, ujecia nudne 🙂

Dawno nic nie było, to tak skromnie jedna czaszka.

czaszka3.thumb.jpg.9aa857b175552dca09f561eb7ec36fd7.jpg

Takie mam referencje na których się wzoruje.

142652858_Adnotacja2019-09-08131649.thumb.png.94f81e13efffd90b57e4b1b3fa05bb76.png

Jeszcze takie daw przedmioty znalazłem

1661012186_Beznazwy-1.jpg.5feeb3703d8de984fb22f467c2f3f9b0.jpg

3.jpg.e20172452ba082880d17108764405334.jpg

wiem ze masz ta refke, ale uzywaj tylko jej i jedz krok po kroku pierwsze 3 stepy 🙂 

332efbfbcd01d945a451bb8025dc7864.thumb.jpg.2e32ef6715fe949351c4381b5cb82ac3.jpg

• Thanks 1

Jest taki gosciu - nazywa sie Gotfrid Bammes (moze troche inaczej sie pisze, ale mozna w necie na spokojnie znalezc jego pdfy.) W Polsce jest mniej znany, ale kraje wschidnie z niego korzystaja i ma bardzo mocna, podparta rysunkami wiedze. Proporcje, formy, w sumie wszystko tam znajdziesz.Polecam. Plus to dla artystow, wiec ostro jedzie tez z forma. No i moze Eaton. On pieknie opisuje, i pokazuje mechanizm miesni. Sam sie tego ucze juz kolejny raz. 

I zobacz na poczatku proporcje. Bo inaczej nie bedzie za duzo sensu z twoich prac, jak proporcje beda zle. To rzuca sie bardzo w oko. Szczegolnie anatomia czlowieka. Od tysiaca lat obserwujemy siebie nawzajem, i jak cos jest nie tak, to niestety ten szczegol odrazu sie rzuca w oczy. Na poczatku proporcje, pozniej anatomia i szcegoly. 

• Thanks 1

Nie rozumiem jednego, dlaczego nie słuchasz ludzi którzy Ci tu doradzają? Ok, chcesz sobie tworzyć, ale to wszystko co robisz jest na ten czas słabe przez to, że nie masz dobrych podstaw. Ludzie Ci piszą co robić, ale nawet im nie odpowiadasz na wiadomości i robisz to co robiłeś - tworzysz jak leci, byle co żeby tylko robić. Serio, musisz ogarnąć podstawy i dopiero się brać za tak skomplikowane rzeczy jak smok.

spokojnie 🙂 najwazniejsze to robic, powoli progress sam przyjdzie 🙂 wiadomo, ze jezeli bardziej sluchasz krytyki i feedbaku to skill leci szybciej, ale to zalezy od czlowieka

• Like 1

Spoko wszystko czytam i biorę sobie rady na poważnie. Nie sądziłem że muszę na wszystko odpisywać. Wolę się skupić na ćwiczeniach zamiast odpisywać na każdy post. Chciałem sobie zrobić coś innego żeby odpocząć od anatomii. 

• Like 1

3 minuty temu, Blaza napisał:

Spoko wszystko czytam i biorę sobie rady na poważnie. Nie sądziłem że muszę na wszystko odpisywać. Wolę się skupić na ćwiczeniach zamiast odpisywać na każdy post. Chciałem sobie zrobić coś innego żeby odpocząć od anatomii. 

Chyba że tak ;) Powodzenia.

1 godzinę temu, KLICEK napisał:

spokojnie 🙂 najwazniejsze to robic, powoli progress sam przyjdzie 🙂 wiadomo, ze jezeli bardziej sluchasz krytyki i feedbaku to skill leci szybciej, ale to zalezy od czlowieka

;)

Edited by brain

Powrót do czaszki, około 30 minut na jedną.

czaszka7.jpg.4c2fd6085f4294673362a98c62414ba5.jpg

czaszka8.jpg.dacce154f3fd230df89ec92f5232cb8d.jpg

czaszka9.jpg.03d6b27f635b000c1077e4d9c55ef546.jpgczaszka10.thumb.jpg.2577a9537142a22b88e41c94460cab14.jpg

Dodane w kolejność powstawania.