Skocz do zawartości

Teczka 3D ZBrush - Blaza


Blaza

Rekomendowane odpowiedzi

Jest lepsza od tej sprzed roku, więc postęp jest, ale do perfekcji jeszcze sporo brakuje. Chyba byłoby lepiej, gdybyś zrobił żuchwę jako oddzielny element i przyjrzał się uważniej proporcjom i położeniu. Obadaj też, jak te wszystkie wypukłości i dziury odnoszą się do ludzkiej głowy która już jest obleczona mięśniami, chrząstkami i skórą, bo gdyby na tej czaszcze poumieszczać na przykład uszy, usta, oczy, poruszać rzuchwą, to by sie zrobił troche bałagan i szybko by wyszło w praniu, że wiele rzeczy jest nie na swoim miejscu. No chyba, że to nie jest ludzka czaszka tylko jakiegoś innego stwora.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata już minełu od 1 postu. Proponuje zacząć rzezbic czesciej i mimo wszystko na początek opanuje podstawowe propocje. Wielkosci oczu etc. 
Moim zdaniem musisz robić tego w **uj...  dużo. tylko z krótkimi przerwami na otrzezwienei z amoku zajebistości. I nie sluchaj rodziny bo sie nei znaja dla nich bedzie to piekme.

Ja pierwsze lata cisnałem nawet 16h dziennie xD... from zero to eeee **uj artysta to ja nie jestem xD... Nie fiksuj sie ne jednym sofcie topo stawiac tez trzeba umić.
Z czasem moze byc tak ze bedziesz lepszy w czyms innym i co innego moze cie zaczac jarać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje rzezbic i wrzucac sobie do podmalowke. Wokol mozesz wszystko narysowac a rzebe uzyc z jakims toonem wyrenderowac lub uzyc pod spod. 
Tak samo poustawiac perspektywe poustawiac w nie koniecznie w zbrushu. Wypluc obrazek do podmalowania.
To jest czesto uzywane przez konceptartystow.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 
Polecam dodać jakąś mimikę na twarzy, uczyni to portret ciekawszym. 

Jeśli masz trochę kasy na dawkę wiedzy to polecam  DESIGN + ANATOMY TUTORIAL PACKAGE Rafaela Grassettiego. Bez owijania w bawełnę są jego tutoriale ale dawka wiedzy potężna.

W tej paczce jest anatomia i rendering zbrush bpr passes do psa. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BPR ma filtry, na nich też można trochę podziałać - dodać blura, przyostrzyć, jakieś tam manipulacje barwami, obrysy itp. Mało to precyzyjne ale potrafi dać spoko efekty.

Warto też używać różnych materiałów.

Zajrzyj na ZBC tam jest fajna ilustracja renderowana w ZBrushu. 

https://www.zbrushcentral.com/t/daisy-dream/420491

 

@Blaza postać całkiem spoko i render też w miarę jak na zb. ALe ta peleryna to jakaś masakra. NIe ufał bym dynamice z zb. Albo zrób to ręcznie rzeźbiąc albo wymodeluj na lowpoly jakieś grubsze fałdy, bo w sumie nie musisz bardzo pofalować takiej peleryny żeby było spoko. Na insta wrzuciłem filmik jak robię właśnie takie fałdy na modelu low poly zwykłym brushem - chyba orbcracs lub coś takiego. Siatkę wygładzam dynamic subdiv a jak potrzebuję robić mniejsze fałdki to skaczęo 1 w standardowej subdiv.  Zerknij to może ci się przyda. 

https://www.instagram.com/p/COiMO_mjdCZ/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Bo taka peleryna to idealny przykład pod ten workflow. 

Na low poly też te dynamic brushe lepiej działają, bo one zaginająsiatkę. Więc czym gęstsza tym dziwniej to zaczyna wyglądać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blaza napisał:

Tutaj podpatrzyłem jak gość robi render. Filtry są i materiały również 👍

ZBRUSH BPR Filters Tutorial - Spyro Concept - YouTube

Zauważ, że dużo roboty  robi tam sam detal na modelu i polypaint. To jest w sumie część sukcesu dobrego rendera w bpr. Możesz podrasować taki detal AO i fajnie będzie to wyglądało. 

Bo w sumie dobry model hd sam się broni nawet przy najprostszym renderze. A braków w detalu nie ukryjesz, chyba, ze robisz celowo taki model/render. Artystycznie czy coś 😉

 

Czyli ja bym najpierw podrasował ten model. Moze trochę dodał grubości do elementów zbroi. Gdzieniegdzie jest bardzo płasko - np boki brzucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, michalo napisał:

Gdzieniegdzie jest bardzo płasko - np boki brzucha.

Nie chciałem też przesadzać z grubością. Starałem się myśleć jak by to miało wszystko działać w realu i żeby trochę mobilności było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności