Jump to content
Blaza

Teczka 3D ZBrush - Blaza

Recommended Posts

Witam

Od jakiegoś czasu modeluję w Zbrush. Wrzucę kilka praca, proszę o jakieś rzeczowe komentarze.

2jpg_qwrhqae.jpg

Bez-nazwy_qwrhqaa.jpg

renjpg_qwrhqqp.jpg

glowajpg_qwrhqqr.jpg

orkjpg_qwrhqqx.jpg

skorjpg_qwrhqqs.jpg

5jpg_qwrhqqa.jpg

rycerzjpg_qwrhqqq.jpg

Hej,

radził bym skupić się na nauce anatomii, proporcji. Brak wiedzy bardzo widać.

Fajna jest stronka anatomy4sculptors. Polecam książki bo śwęeta się akurat zbliżają ;)

Podoba mi się, że starasz się zrobić coś kompletnego - kolor, postać, poza. To zaowocuje ale wróć do podstaw i korzystaj z nabytej wiedzy w takich projektach.

Trochę bardziej rzetelnie i bardziej efektywnie podchodź do ćwiczenia podstaw. Ściągnij sobie: The Artist's Complete Guide To Facial Expression - Gary Faigin. I ćwicz anatomię głowy rysując. Będzie 10x szybciej i 10 x lepiej. Zacznij od niecieniowanych czaszek z różnej perspektywy. Tak z 5-6 dziennie. Do momentu aż przekroczysz stówę i będziesz ją znał na pamięć. Anatomia to nie są jaja.

Jakby tak zbroja mu nie lewitowała było by lepiej. Ma taki trochę klimat z HoMM.

Dla potrenowania anatomii zrobiłem takiego zombi maga.

golasjpg_qwwxphe.jpg

renjpg_qwwxphw.jpg

ren2jpg_qwwxphs.jpg

magpjpg_qwwxphn.jpg

Na tych screenach jest większość. Dużo anatomii z pinterest. Jeżeli chodzi o pomysł to własny.

Adnotacja_qwwxpxr.jpg

Adnotacja_qwwxpxx.jpg

Trochę słabe proporcje. Zobacz przyrówanie do 7,5 głowy (taki standardowy człowiek). Oczywiście nie chodi mi o muskulaturę jak na obrazku tylko proporcje.

attachment.php?attachmentid=105472&stc=1&d=1548844465

Taki zombiak mag na pewno skorzystał by z proporcji równych 8 lub nawet 9 głów. Popatrz rysunki Loomisa.

Co do anatomii. Jakbyś porobił studia typu ecorche, zrobił własny szkielet, potem wszystkie mięśnie, to byś moment skumał co się dzieje na obrazkach na które patrzysz. A potem to już praktyka, praktyka, praktyka, obserwacja.

U ciebie to wygląda jak próba przerysowania, właściwie bez wiedzy co to jest i czemu tam jest.

Szkielet zrobiłem jest kilka postów wyżej. Teraz właśnie chciałem coś z mięśniami zrobić, tylko chciałem żeby był bardzo chudy.

Coś w innym klimacie, nie do końca moim bo nie lubię cyberpunku.

5jpg_qwwenqs.jpg

cyberjpg_qwwenqw.jpg

Do anatomii nie wypowiem się, ale zostań proszę przy renderach clay. Kolorowe, są, mówiąc delikatnie, nie za dobre. Clay jeszcze się bronią, i swoją drogą ja bym nad formą jeszcze mocno popracował przed wchodzeniem w robienie jakiegokolwiek koloru / materiału. Ale to nieraz się widzi, że sculpt fajny, a jak ludzie kolorują, to robią z niego kaszanę potworną, aż szkoda.

work in progress...

Bez-nazwy_qwwqarp.jpg

Od razu powiem, że to będzie murzynka.

Dlaczego aż dwa lata, tak słabo to wygląda?

Mógłby ktoś wskazać dokładniej miejsca w których jest najgorzej? Łatwiej by mi było zobaczyć braki i skupić się na ich poprawie. Chodzi o ostatni model.

Właściwie wszystko jest źle zbudowane lub niedobudowane. Jeśli chodzi ci o naukę anatomii na własną rękę, to nie spiesz się. Pracuj nad jedną częścią ciała na raz. Kilka godzin dziennie, codziennie a za te "2 lata" będzie super. Pytanie, czy masz w sobie tyle samodyscypliny?

Jest kupa wiedzy do zdobycia i umiejętności do wyrobienia.

A jak cię stać na kursy to też polecam, nawet bardziej.

Żeby nie zapomnieć jak działa Zbrush, zrobiłem kilka broni. Dodatkowo chciałem sprawdzić  Substance Painter.

1.thumb.jpg.d687cd298b7cb4e5c57cea7b3e3f8d30.jpg

2.thumb.jpg.f6cbd3e6dc585c4b42e84da031c12e3c.jpg