Skocz do zawartości

Topogun 3 sneak peek


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

  • KLICEK featured this temat

Wygląda bardzo fajnie. 
Szkoda, że taki Topogun czy inny soft do retopo czy mapowania nie jest dostępny jako plugin do kombajnów jak Maya czy Max. Lenistwo jednak zwycięża i po prostu nie chce mi się bawić w instalacje kolejnego softu i import/export obiektu.  
Patch tool wygląda zacnie....kurde Autodesk mógłby coś takiego zrobić do Mayi 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 🙂 Patch tool bardzo fajnie wygląda.  Może bym kupił go gdybym nie miał już MODO. Druga sprawa  nie pamiętam kiedy ostatni raz retopowałem głowę od zera. Zazwyczaj wciągam poprawne siatki ZWrapem a potem coś tam tuninguję poprawię lekko, część z rzeczy z pół amutomatu ZBrush, parę poprawek i gotowe. 

Jednakże! Jestem żywo zainteresowany, bo program ożył i ruszył z katakumb, może jeszcze nie jedną rzeczą zaskoczyć. 

@nielot007 ale program jest lekki dla portfela (100$) i działa na bardzo dużych polycountach. Jak mam sobie wyobrazić to w kombajnie Autodeski to mi się kręci w żołądku 🤣

Edytowane przez gryzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/2/2020 at 1:46 AM, nielot007 said:

Autodesk mógłby coś takiego zrobić do Mayi

To już blender z dodatkami ma lepsze narzędzia do retopo niż maja tyle, że wydajność chyba jeszcze gorszą, topogun już 10 lat temu mógł przetrawić bardzo dużą ilość poly. A w majce dali najbardziej podstawowe narzędzia i jak zwykle koniec tego dobrego dalej radźcie sobie sami 😕

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 18:14, PLS napisał:

Wygląda świetnie, ale dla mnie wielkim nieporozumieniem jest brak możliwości rozkładania UV'ek - taki soft powinien to mieć z automatu:classic_wacko:

Serio? Popatrz na RizomUV. Może w przyszłości będzie tak że za ułamek ceny kombajnu typu Maya, freelancer kupi kilka małych narzędzi na których wypracuje kilkukrotnie szybszy workflow. 

Dziś obadam tą betę jeśli jeszcze jest otwarta. Ja na MODO retopuję, ale bolesny czasami jest widok który nie jest w pełni customizowalny. Czasami wszystko jest za ciemne, nie widzę czytelnie modelu i topologii. Teraz kopią w tym sporo bo doszedł widok Advenced. Ogólnie od czasu wejścia viewportu nowego i różnych opcji, wszystkie funkcje wyświetlania są rozkopane w tym sofcie. Wracając do Topogun3, z tego co już tutaj wrzucaliście ze sneak peaków to od razu widzę, że te nowe narzędzia Topogun3 kładą MODOwe toole do tej samej roboty. 

W dniu 22.05.2020 o 21:01, JackTheRippy napisał:

Niby powinien, ale przypominam, ze to robi jeden typ 😄

Tak coś czułem że ten soft jest tworzony przez jakiegoś samotnego strzelca, który słusznie zauważył potrzebę powstania lekkiego toola do jednego rodzaju roboty. 

Edytowane przez gryzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2020 o 10:48, gryzon napisał:

Serio? Popatrz na RizomUV. Może w przyszłości będzie tak że za ułamek ceny kombajnu typu Maya, freelancer kupi kilka małych narzędzi na których wypracuje kilkukrotnie szybszy workflow.

Z jednej strony masz trochę racji, ale z drugiej jeśli będziemy się tak rozdrabniać to niedługo będziemy mieć osobny soft do modelowania konia i osobny do modelowania krowy. Zbyt mocne rozdrabnianie się nie przyspieszy zbytnio workflow'u, bardziej nawet wprowadzi chaos. Robisz postać w ZB, później retopo w TopoGun, następnie UV z RizmoUV i wrzucasz do Mayki aby zrobić render - ale nagle okazuje się, że trzeba zmienić jakiś element - no to  od początku ZB-TopoGun-RizomUV-Maya - a w niektórych przypadkach może jeszcze Marvelous Designer i inne;) Jeśli będziesz mieć większą ilość takich poprawek to przestanie Cię to bawić, poczujesz że czasem wygodniej jest zrobić dużą część rzeczy w jednym sofcie pomimo jego pewnych ułomności;) Moim zdaniem wygodniejsze są kompleksowe rozwiązania. Więc taki soft do retopo powinien mieć przynajmniej narzędzia do UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje. Długo się pasłem na takiej filozofii a potem zobaczyłem że kto nie kombinuje i nie speeduje ten nie pije szampana. Kiedyś podchodziłem też do tego wszystkiego zbyt idealistycznie a potem przekonałem się jak ta branża naprawdę wygląda. Softy się pojawiały, znikały.  Kiedyś poświęciłem masę czasu by poznać jeden tool bardzo dobrze i robiłem na nim wszystko, do póki nie odebrano mi licencji a potem go skasowano. Uczyć się wtedy nowych softów od zera, o których nie miałem zielonego pojęcia było prawdziwą karą i spowolniło mnie. Kiedy koledzy wchodzili już na górne warstwy atmosfery, ja dopiero budowałem od nowa rakietę. Minęło trochę lat od tamtego czasu i wolę działać na różnych płaszczyznach. Po prostu never again 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 12:19, PLS napisał:

Robisz postać w ZB, później retopo w TopoGun, następnie UV z RizmoUV i wrzucasz do Mayki aby zrobić render - ale nagle okazuje się, że trzeba zmienić jakiś element - no to  od początku ZB-TopoGun-RizomUV-Maya - a w niektórych przypadkach może jeszcze Marvelous Designer i inne;) 

Nie wspomniałeś jeszcze o Substance Painterze, gdzie teksturujesz no i oczywiście nie masz wszystkich materiałów w Substance Source więc musisz odpowiedni zrobić w Designerze 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2020 o 21:25, triget napisał:

Nie wspomniałeś jeszcze o Substance Painterze, gdzie teksturujesz no i oczywiście nie masz wszystkich materiałów w Substance Source więc musisz odpowiedni zrobić w Designerze 😄

Albo wchodzimy na Substance Source gdzie mamy bibliotekę materiałów i skanów tak potężną że Designer zostanie dla pasjonatów 😄  😄  😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności