Skocz do zawartości

Focke Wulf Fw 190 D9 & Jumo 213 engine


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle niemożliwy 🙂 Zazdroszczę determinacji. Śledzę od lat i poziom jak zwykle zaskakuje za każdym razem. Fajnie, że trafiłeś na czas, gdzie możesz w pełni skille wykorzystać i się pobawić 🙂 Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryzon- nic nie mówią bo nie uczęszczam to żadnej modelarni...ale ciekawe swoją drogą.. co też by powiedzieli...pomijam ortodoksów którzy poza plastikowymi i kartonowymi modelami ze sklepu , wszystko co inne  uważają za  wybryk  natury i modelarstwem to  nie jest....

 

 przy okazji komplet wydechów na prawą stronę silnika:

20200401_214617.jpg

20200401_221155.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja ci wtedy mówię. Zapisz się potem (po zakończeniu projektu) na jakieś forum modelarskie i koniecznie pokaż tam wynik swojej pracy, a potem cały progress. Jestem ciekaw reakcji ludu. Na czym modelujesz? Bardzo duża dbałość o szczegóły. Musiałeś mieć dość szczegółową dokumentację techniczną, przypuszczam. 

Ty to spokojnie z tym projektem mógłbyś startować do jakiegoś muzeum techniki bo jeśli to tylko hobby to czemu na nim też nie zarobić? 🙂

 

Edytowane przez gryzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2020 o 20:15, kliment woroszyłow napisał:

gryzon- w tej skali to kadłub miałby ok 60 cm długości.. więc raczej odpuszczę drukowanie całego samolotu 😉  Drukowane na Wanhao GR1.

@kliment woroszyłow Podłączam się do pytania jak kosztowo wychodzi cię drukowanie takich rzeczy? 

Nie ukrywam że tak jak każdy modelarz MARZĘ po prostu o tym by sobie taki sprzęt sprawić 🙂

Edytowane przez gryzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co pokazuje w tym wątku było drukowane na Wanhao GR1.  Mam jeszcze phrozena xl. W najbliższym czasie kupie drukarke 4k.  Co do kosztów, drukarka mnie kosztowała  2,5k.  litr żywicy to  koszt od 250 do 350 zł . Do tego by trza doliczać prąd... druki lubią trwać dość długo więc się uzbiera tych Kwh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicuś, mordasiewiczu jedyny ty mój! 😄 odpowiedź nie jest łatwa.. ale odnoszę wrażenie  ze wszystkie drukarki mieszczące się w przedziale cenowym 3- 10 k w zasadzie prezentują  podobny poziom jakości druku. Jak przetestuje drukarkę 4k powiem czy warto w nie inwestować. Nie jakość jednak ,  ale trwałość tych urządzeń  zdaje się być kwestią kluczową.  A dokładnie żwotnoścć ekranów LCD.   Więc jeśli idzie o wybór to mamy wciąż  ten jaki oferuje nam rynek w  przedziale cenowym  3- 10 k PLN,   następnie urządzenia w koszcie 20 - 30k PLN...no i potem  20 - 70 tys EURO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam testuję ostatnio PhotonS za 1.2k do figurek. Tak prawdę mówiąc, to technologicznie to jedyna ważna rzecz jest LCD, który jest dosyć tani. Co mają lepszego drukarki za 10k tego nie wiem, bo się nie znam aż tak. Mogę jedynie powiedzieć, że jakość na drukarkach SLA jest zatrważająca. W odlewach ciężko czasami uzyskać taki detal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dokładnie tak jak napisałeś. Nie spodziewałem się kompletnie tak dobrej jakości. Do tych drukarek photonS LCD kosztuje 50$ więc zawsze można sobie wymienić 😉 , po jakimś czasie. Bardzo użyteczna rzecz dla modelarzy. Przy tej skali co robisz reprodukcję, to rozumiem, że koło miesiąca całość będzie się drukować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności