Skocz do zawartości

Affinity 1.9


Rekomendowane odpowiedzi

Aplikacje affinity doczekały się aktualizacji do wersj 1.9.

 

Wśród usprawnień i nowości jest min. Akceleracja GPU dla windowsa, ogólna poprawa wydajności, biblioteka contentu, wreszcie możliwośc edycji kanałów, darmowy kontent dal tych co się zalogują do apki, zresztą zerknijcie sami 😉 

 

Affinity 1.9 is here

Experience the latest versions of all our apps today

Our latest major update has arrived, bringing loads of new features and improvements across all Affinity apps. Just some of the additions you can look forward to include a new contour tool and select same in Affinity Designer, package output, data merge and PDF passthrough in Affinity Publisher, and the ability to add non-destructive liquify layers, path text and linked layers in Affinity Photo.

Head over to our website to learn all about 1.9 and download today (free for current app owners). You’ll also get a range of incredible free content with your download after you register your app, including brushes, textures, overlays and templates, so don’t miss out!

LEARN MORE

For even more information about 1.9, check out our upcoming creative sessions led by our in-house product experts, who will explain the major updates to each app. Join us for the premieres showcasing the new features in each app on Friday, 5 February starting at 4pm GMT on our official YouTube page. The sessions will also be available to stream at any time following the premiere.

VISIT OUR CHANNEL

 

 

 

image.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny updajcik, kupiłem photo w 2016 za jakieś 150zł i cały czas darmowe aktualizacje aż mi głupio to i designera kupiłem mimo że tak ze 3 razy użyłem i za bardzo nie potrzebuję 🙂

Fajna jest warstwa liquify którą można przenosić nawet na inne warstwy, wydajność mogła by być wyższa no ale i tak nie będę jej używał tak często to przeżyję 🙂 
Linkowanie plików też super i oczywiście akceleracja i performance 🙂

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK featured this temat

Ja też, photo i designer - spełniają 100% moich potrzeb i aktywny rozwój tych apek sprawia, że nie rozglądam się za żadną alternatywą. Wcześniej używałem trochę PSa albo próbowałem z Gimpem czy Kritą i jakoś do końca mnie nie zadowalały. 

Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie 2d to pewnie Photo mu nie styknie bo to jednak i brushe tak nie działają jak w Photoshopie i brakuje niektórych funkcji ale jako program pomocniczy  to w 110% wystarcza.

Bardzo podoba mi się integracja Photo z Designerem.

 

Teraz jest znowu jakieś promo więc szansa żeby kupić taniej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam codziennie dwóch aplikacji Designera i Publishera. Generalnie są mega wygodne i mogę polecić każdemu. Złapałem się nawet na tym, że ostatnio jak chciałem przyciąć jakąś grafikę to wrzuciłem to po prostu do Designera i przyciąłem artboard 😀 (zamiast wrzucić to do PS)

Edytowane przez triget
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga 119zł teraz na promocji to jest ile? 1,5 miesiąca subskrypcji samego photoshopa? Ta cena wydaje się aż za niska jak za jakiś gówno programik z 4 opcjami a ja affinity używam niemal zawsze jak obrabiam wszelkiej maści wykrojniki i kartoniki do packshotów bo radzi sobie o niebo lepiej od photoshopa🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne ceny u Affinity, też zakupiłem Designera i Photo.

Pewnie trochę offtop, ale może jednak będzie pasowało tu pytanie:

Czy ten soft obsługuje jakieś akcje / skrypty?
Albo czy w jakiś iny sposób da się podpiąć pod skrót klawiszowy zmianę nazwy warstwy?
W PS / Illustratorze wciskam sobie po prostu F2 i nazywam warstwę, tu nie widzę nawet odpowiedniego polecenia (trzeba się naklikać na panelu).
Jeśli da się robić skrypty, to jak zrobić toggle widoczności warstwy pod jednym klawiszem?

Pozdrawiam


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma skrótu, podwójne kliknięcie na nazwę warstwy lub pojedyncze na aktywnej warstwie to w zasadzie jedyne opcje.

I są makra ale też tak różnie działają choć używałem ich kilka razy z różnym skutkiem 🙂

https://affinity.help/photo/en-US.lproj/index.html?page=pages/Macros_Batch/macros.html?title=Macros

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale mnie sie lepiej pracuje Affinity, ktoremu brakuje kilku funkcji jeszcze od bloatnietego bzdurami Adobe 😄
Publishera kupilem tylko po to zeby dac im kase ale Photo i Designera uzywam codziennie od 4 lat a kupilem za jakies $70 obydwa. Zarobily juz na siebie tysiac razy.
2.0 juz chyba bedzie platnym updatem, ale nie mam nic przeciwko. Ostatnio w koncu wytrybilem jak z-depth pass mozna uzyc w Photo do blura a dodatkowo okazalo sie, ze darmowy pakiet filtrow G'mic (
http://gmic.eu/download.html ) dziala bez problemu z Photo (G'mic ma totalnie amatorsko wygladajaca stronke ale posrod bazyliona filtrow z tego pakietu znajduje sie kilka na prawde przydatnych). Jest miodzik.

Makro sa ale nie sa zbyt rozbudowane. Co do skryptowania to gadalem kiedys z Josephem Drustem a propos mozliwosci napisania do ZBrusha takiego pluginu jak "Zbrush to Photoshop". On byl chetny, bo sam uzywa Affinity, ale niestety okazalo sie ze skryptowania nie ma jeszcze. Pomalutku. Osobiscie juz w mam wszystkie potrzebne mi opcje tak na prawde, a bedzie tylko lepiej.
No i moge na Forum Affinity pogadac z devami albo kims kto devom przekaze. A Adobe tylko wyslalo mi pare razy automatyczna odpowiedz "dziekujemy za opinie! Nasz team niestrudzenie pracuje nad polepszeniem naszego oprogramowania" 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Photo i Designera jakieś 2 czy 3 lata temu...Totalnie ich nie potrzebuję ani nie używam, chciałem tylko dać kasę ludziom którzy stanowią realną przeciw wagę dla produktów Adobe. Ale widzę że przez ten czas soft nie stoi w miejscu i chyba go w końcu zainstalować muszey tylko klucze gdzieś na poczcie są Zakopane w mailach. Trza poszukać skoro tak zachwalacie:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja widzialem na jakiejs stronie, ze microsoft zrobil blad i puscil wszystkie programy za 99zl 🙂 trzeba bylo jezyk na wegierski przelaczyc 🙂 

 

Ja kupilem chyba za 120 zl 🙂 imo zaczne uzywac, moze sie przerzuce z fotoshopa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hris klucze powinieneś mieć na koncie jak się zalogujesz, obok linki do ściągnięcia i dodatkowe brushe czy co tam było gdy kupowałeś. Nie wiem czy mają jakiś limit aktywacji ale ja na dwóch maszynach używałem ale nie w tym samym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowej opcji z GPU to nie odczułem różnicy. Załadowałem bardzo duże pliki z wektorami (rysunki w PDF po eksporcie z Inventora) i moim zdaniem muli tak jak poprzednio (chyba, że zbyt wiele się spodziewałem, ponieważ tam ilość linii jest po prostu mega wielka).  Najlepsza opcja w 1.9 to szukanie elementów po kolorze. 

Jestem ciekaw ile ew. upgrade do 2.0 będzie kosztował. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że ostatnio rozwój się troszkę zatrzymał. Dodają kosmetyczne zmiany, a wielu narzędzi brakuje, żeby móc zagrozić Illustratorowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muli? 😕 Ja tworzylem w Designerze dokumenty ktore nie mialy nawet szansy zadzialac na Illustratorze. Mulenie illustratora bylo glowna przyczyna dla ktorej szukalem alternatywy 😄 Do dzis mam zapisany projekt z chyba 30 artboardami - kazdy wielkosci kilku metrow z masa elementow. Illustrator poplakal sie przy polowie tego. Nie wiem jak to mozliwe zeby nam chodzily dokladnie odwrotnie te softy...

Jak chcesz odczuc roznice z GPU to sobie sprobuj w Photo na przyklad porysowac cos - na duzym formacie. Roznica jest diametralna z wlaczona akceleracja i bez. W Designerze przy wektorach nie czuc tego tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, triget napisał:

Dzięki za info. Nigdzie nie widzę changeloga. To chyba jakieś kosmetyczne poprawki?

Też czekam na jakieś info. Do poprzedniej wersji dali changelog na forum, może też pojawi się post.

 

Ok, jest changelog:

https://forum.affinity.serif.com/index.php?/forum/4-news-and-information/

 

 

Photo:

The changes in Affinity Photo for Windows 1.9.2 (made since the last release Affinity Photo for Windows 1.9.1) are as follows:

Fixes & Improvements:

    Improved hardware acceleration with live filters
    Fixed Live filters that have any position controls being broken on saving and re-opening the document
    Fixed Canon D90 + EF-S10-22mm f/3.5-4.5 USM lens not being identified
    Added lens corrections & LensType mappings for Irix 11mm F4 and Irix 150mm F2.8 lenses
    Added support for Adobe Lens Correction Profiles
    Improved performance of Export and Merge Visible for documents with lots of live filters by working in larger tiles
    Fixed crash at startup due to bad OpenCL drivers (really this time)
    Fixed some downloadable brushes being considered undeletable
    Fixed being unable to download full resolution OpenAsset images
    Improved Brush and Asset categories to be alphabetically sorted
    Fixed line breaks not being copied to clipboard.
    Improved Lens Correction identification
    Misc fixes for My Account feature and content downloads.
    Added ability to organise LUT adjustment presets, including support for multiple categories and import / export as ".afluts" files
    Fixed loading of certain assets consuming huge amounts of memory
    Fixed specific Print Profile crash
    Fixed crash when dragging Unsplash images from panel when Unsplash is returning errors
    Added F15 / F16 zoom shortcuts for tablets
    Fixed print orientation being wrong when printing Label with Auto Rotate selected
    Fixed stroke width being printed incorrectly on rotated objects
    Fixed "Print job was cancelled from print manager" using Canon iPF 5100 drivers
    Fixed ending the print spooler from Services causing the app to hang
    Various stability improvements
    Help and Localisation improvements

Changes and fixes in 1.9 made since 1.8 (including the new 1.9 features) are listed in some detail in this 1.9.0 Photo Windows update announcement

 


Designer:

 

 Fixes & Improvements:

    Fixed crash at startup due to bad OpenCL drivers (really this time)
    Fixed some downloadable brushes being considered undeletable
    Fixed being unable to download full resolution OpenAsset images
    Improved Brush and Asset categories to be alphabetically sorted
    Fixed line breaks not being copied to clipboard.
    Misc fixes for My Account feature and content downloads.
    Fixed Assets and Symbols transforming when dragged onto resized artboards or groups
    Fixed crash with Vector Brush Tool when the Appearance panel is open and undoing a brush stroke and selection changes to an object that had no linestyle
    Fixed failure to create an object style if the only delta was line weight
    Fixed loading of certain assets consuming huge amounts of memory
    Fixed specific Print Profile crash
    Fixed crash when dragging Unsplash images from panel when Unsplash is returning errors
    Added F15 / F16 zoom shortcuts for tablets
    Fixed print orientation being wrong when printing Label with Auto Rotate selected
    Fixed stroke width being printed incorrectly on rotated objects
    Fixed "Print job was cancelled from print manager" using Canon iPF 5100 drivers
    Fixed ending the print spooler from Services causing the app to hang..
    Help and Localisation improvements
    Various stability improvements and assorted other small fixes.

 

Edytowane przez michalo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michalo napisał:

Kurde, chyba nigdy się nie spotkałem, albo na starość zamieniam się w trolla. 😉 że się czepiam]

Ostatnio też się z tym spotkałem i byłem równie zdziwiony. Najgorzej się potem te aplikacje sortuje w folderze jak jest kilka exe. Zawsze się pomylę przez to :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po testach. Załadowałem rysunek maszyny z CAD (eksport rzutu z inventora do PDF). Nie jest to jakaś mocno skomplikowana bryła. Z bólem serca muszę powiedzieć, że chodzi to bez zmian. Tragicznie tak samo jak wcześniej 😭  Zaznaczam i próbuje przesunąć jeden z rzutów. Wtedy Designer się wiesza i po 30sek dopiero się odwiesza. Mam przyspieszenie z GPU włączone. Jestem rozczarowany 😢 (ale nie na tyle, żeby wrócić do Ilustratora hehe)

 

EDIT. Zauważyłem jednak jeden plus. Jak wybiorę jakąś linie rysunku i zacznę ją przesuwać/edytować wtedy chodzi ok. To się poprawiło względem wersji 1.9, ponieważ wcześniej w tej sytuacji również się wieszał.

EDIT 2. Publisher chodzi nieznacznie szybciej (może na siłę szukam poprawy, ale tak mi się wydaje). Załadowałem katalog, którym ma ok. 120 stron z rysunkami i renderami. Wydaje mi się, że chodzi troszkę płynnie, ale nie jest to duży skok.

Edytowane przez triget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też musiałem ściągać.

Jak to jest z updatami? Zakup daje wszystkie za free tylko w wersji 1.x czy ogólnie na zawsze? 

Bo byłem pewien że była gadka że płacisz raz i masz soft z przyszłymi wersjami, a teraz jak gadają przy okazji nowych wersji wychodzi na to, że tylko wersja 1 jest za free a 2 już będzie za hajs/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi tak samo szybko jak wczesniejsza wersja 😄 W tym sensie ze chodzilo swietnie i nadal swietnie chodzi. A mam dosyc ciezkie rzeczy przez wektorowe patterny w tle gdzie mase roznych paseczkow, "honeycombow"  i innych dupereli plus duze fotografie.
Mialem w poprzedniej wersji problem - Photo sie wywalalo z wlaczona akceleracja. Chodzilo spoko bez wiec po prostu wylaczylem. W nowej mam wlaczona znowu i wyglada na to, ze problem zostal naprawiony.

Potwierdzam, ze darmowka byla od poczatku zapowiadana do wersji 2.0 ALE nie jest tak, ze poprzednia wersja przestanie ci dzialac i w tym sensie masz to za co zaplaciles (plus kilka lat updatow...). Ja kupilem w styczniu 2017 i natychmiast sie przesiadlem z PSa i illustratora na Photo i Designera. To juz mam ponad 4 lata updatow za na prawde niska cene. Dokupilem potem Publishera dla samych tabelek - przy tych cenach nie narzekam 😄

Myslalem ze sie zbliza juz 2.0 a tu nagle wskoczyli z 1.10 😄 Przyjdzie poczekac na to 2.0 jeszcze.
Nie wiem czy widzieliscie kiedys to:

http://www.cgchannel.com/2020/04/serif-is-working-on-3d-texturing-tools-in-affinity-photo/

Z jednej strony nie mialbym nic przeciwko, z drugiej nie chcialbym zeby zapchali Photo niepotrzebnym bloatem jak to sie stalo z Photoshopem. Jednak jak sobie pomysle ze moglby byc porzadny konkurent dla Paintera... Diabli wiedza, na razie sprawa ucichla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności