Skocz do zawartości

MARDINI - Houdini Daily Art Challenge


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, chyba głównie przez pas na drodze gruby jak opona od jelcza jest takie wrażenie, i może kamulce za duże i drzewa w oddali, na statyku prawie ich nie było widać ale przy ruchu już przeszkadzają, ale nie ma czasu za bardzo się nad tym rozczulać bo następne już są w kolejce 🙂 

Widok w viewportu za bardzo nie pomaga w ocenie bo shading dziadowy i bez tekstur a instancje mam tak zbudowane że nie wyświetlają się w viewporcie bo tak redshift rzadziej się wywala, także trochę trochę tak na ślepo się pracuje do czasu renderingu. Gdyby hudy miał takie eevee jak w blenderze to paaaanie, tymczasem viewport w hudym co jakiś czas się przytnie i coś źle wyświetla, zostają jakieś duchy, nie aktualizuje się i trzeba zrobić nowe okno z podglądem lub zresetować program. I to nie jest moje nieumiejętne podejście do tematu bo w tutkach też widziałem takie atrakcje ludzie mieli, i to jest słabe bo jak nie wiesz dokładnie co robisz to możesz ustawienia przekręcić bardzo a nie zobaczysz zmian do czasu renderingu 🙂

Screen 19.03.2021 0008.jpg

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mistrzu! 🙂

już 20 dni

0ZA618Z.jpg

 

btw w poprzedniej edycji zrobiłem jedną rzecz na temat Earth, bardzo dobre jakościowo 🙂

YXMUMYb.jpg

i mam tam konta od 2009? Chyba żeby podglądać załączniki na forum trzeba było być zalogowanym bo nie przypominam sobie żebym 10 lat temu do houdiniego podchodził 🙂

RhZh7BV.png

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi płatkami to chciałem symulować je bardziej miękko ale długo szło i ostatecznie poszło ciałami sztywnymi na odwal 😛 przygotowałem też kilak listków ale potem sobie przypomniałem że nie tak łatwo dodać wszystkie do instancjonowania jak w innych softach za pomocą jednego guziczka więc zadecydowałem że i tu obetnę jakość i jest tylko jedne listek 🙂 Nie było za bardzo czasu więc trzeba było dowieść co jest i następne 🙂

Z cieczą było bardziej od punktu A do B ale też widać, że dokładność symulacji i meshowania cząsteczek mogła by być większa ale znowu trzeba pędzić z robotą bo są inne obowiązki 🙂

Niektórzy jak ja robią tylko żeby wszystko zrobić i czegoś się nauczyć albo przyzwyczaić do softu bardziej, wszyscy już są umęczeni ale część Japończyków z początku stawki to podchodzi baaardzo ambitnie i kompetetywnie, wyliczają ilość punktów, jakie mają szanse, denerwują się na sędziów jakimi kryteriami się kierują itd 😄 Dobrze, że ja siętym nie spinam bo nawet przez chwilę nie zakładałem, że mam jakieś szanse coś wygrać poza nagrodą za udział 🙂 

No i żyję, ale co to za życie, od piątku spłacam dług energetyczny, kawa już słabo działa, trochę odsypiam mimo że mam sporo pracy do nadrobienia ale organizm już nie jest w stanie wytrzymać takiego tempa, ale jutro ostatni dzień i w weekend śpię do oporu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, michalo said:

Teraz cała kolekcja jako NFT

Haha no wiesz też mi to przez myśl przeszło🙂

Skoro beeple sprzedał swoje 5000 dni za 69 mln $ to by wychodziło, że moje 31 są warte prawie 428 tys 😄 czyli prawie dwie 3090 by się kupiło 🙂
5DAUofG.png

ILfNzCw.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 Fire

uMKatm7.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=8kP87nT4mPU&list=PLILVDLgbkBEVMjEhKVKCAh7m8-c4dJ0qn

 

Nareszcie koniec, dużo się nauczyłem, jeszcze więcej uświadomiłem sobie jak bardzo mało znam houdineigo i jaki ogrom wiedzy pozostał prawie nietknięty 🙂

 

Wielkie dzięki wszystkim za wsparcie 😘 bez tego nie dałbym rady i poddałbym się już dawno ale jak w dobrym teamie wspólnymi siłami jakoś to zrobiłem 🙂 

 

Nie wiem czy jeszcze kiedyś się na coś takiego zdecyduję, teraz mogę na spokojnie położyć się i umrzeć 🙂

babE477.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje 🙂 za głośne podsunięcie pomysłu biorę 5% - czyli jakieś jedyne 21 tyś - będzie na jakieś używane 1050 ti

 

Spoko, że dałeś radę. Ten ogień fajnie wygląda - super oświetlenie. Widać, że jednak ci zależało żeby jakoś to wyglądało. Brawa!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie wygrałem licencji Houdiniego fx za 4,5tys $ za któe można by było kupić używane i niesprawne chłodzenie do 3090 to najważniejsze, że dużo się nauczyłem, poznałem ludzi, zwierzęta symulacje i inne machinacje takie sytuacje i to jest najważniejsze w tym wszystkim.

Sędziowie wybrali zwycięzców, zgadzam się z tym i szanuję ich decyzje...

also me 😄

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer trochę mnie sprawy zdrowotne w tej pandemii zablokowały, ale coś postaram się wrzucić coby nie być gołosłownym. Gratulacje ukończenia tego maratonu. Houdini to zajebisty, ale jednak ciężki do nauki program, ze względu na to, że chcesz uzyskać jakiś efekt wizualny/artystyczny, a podejście jest jednak "ścisłe", trzeba trochę napieprzyć się z tymi nodami czasem, żeby prostą rzecz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alex3d spoko wiem jak jest, człowiek może by i chciał ale proza życia często stanie na drodze, zdrowie, rodzina i jakiś balans w życiu są najważniejsze choć sam się do tego często nie stosuję i potem musze to odchorować 🙂 

No i racja czasami w klasycznym dcc to dwa kliknięcia a w hudym to gimnastyka bez opamiętania, hudy zdecydowanie nie jest programem do rapid look development and prototyping 🙂 to bardziej mam dokąłdny plan co chcę zrobić i teraz powoli i pieczołowicie będę go realizował 🙂 Teraz jestem trochę rozpędzony to jeszcze siłą rozpędu trochę houdiniego się pouczę i może w końcu zacznę go bardziej regularnie używać 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gryzon dzięki.

Współczuję z kompem, bardzo się spalił? 

Ja od tego jak gdzieś na poczatku roku mi się płyta spaliła i wrzuciłe dużo kasy w nowy procek i kompa to teraz jak tylko poczuję coś niepokojącego to biegnę do kompa i wącham w środku czy tam się cos nie pali, jak sąsiad w środku nocy zapali papierosa to ja z bijącym sercem się zrywam i biegnę na ślepo do jednostki i badam czy wszystko ok a potem na balkon żeby mieć pewność, że to z zewnątrz 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna poszła. Próbowałem ją ratować w jakimś specjalistycznym zakładzie tropicieli usterek, ale napisali mi że laminat uszkodzony. Myślałem by zakupić taką samą, jednakże używki na eBayu drogie były i nie było pewności jak długo mi posłuży. Musiałem wyskoczyć na nową płytę, procek/chłodzenie, pamięci i dyski M2. Ale teraz jest dużo świeższy sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wrzucić mój filmik z breakdonwnem czy jak to nazwać. Początek nagrany w biegu, coś mi się pokiełbasiło z godzinami i ledwo zdążyłem, jeszcze nie mogłem znaleźć mikrofonu bo jest mały (samson go) i użyłem tego w kamerce więc dźwięk z wiadra, zdążyłem tylko przetrzeć czoło z potu, spiąć włosy i nieco uspokoić oddech i jak to zwykle bywa bez żadnego przygotowania wskoczyłem robić swoje 🙂 W drugiej części dźwięk już jest lepszy choć angielski jak słychać to nie miód pierwszej wody 😛

 

 

Teraz przypomniałem sobie jaką miałem maginifcent brodę, na pandemii poszedłem w stronę full Jesus Christ, jak nie teraz to kiedy? I ostatnio nawet bardziej zarostem jak wiking aż Rosjanie i Ukraińcy zagadywali do mnie po rosyjsku ale ale trochę ponad tydzień temu byłem u barbera który tak mi brodę przyciął, że miałem depresję przez kilka dni, clean look ale jakim kosztem?! A mówiłem tylko trochę wyrównać i żeby była kanciasta a tak zostałem skrzywdzony, że wracałem do starych zdjęć czy filmików żeby sobie przypomnieć jak kiedyś to było 😄

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee no panie, to widze ze nie tylko ja pandemie wykorzystalem jako pretext do zapuszczania sie. Znaczy wlosow, mialem na mysli.
Do Hudego - jak do barbera - sie nie zblizam 😉 Zbyt techniczne to wszystko jak dla mnie, chociaz grooming kiedys bym obczail jak juz beda mialy dni po 72h...
A poza tym slyszalem, ze juz nie bardzo jest sens w Houdiniego czas inwestowac bo wychodzi Blender 3.0 i teraz to juz na serio wszystko zmiazdzy 😛

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NezumiHaha zawsze chciałem sprawdzić jak to jest mieć długie włosy ale ze dwa razy zacząłem i nigdy nie pociągnąłem tego dalej bo ten "krótki" okres przejściowy co potrafi trwać ponad pół roku kiedy włosy są za długie żeby je ujarzmić pastą, pomadą a za krótkie żeby jest spiąć lub coś z nimi zrobić 🙂 Tuż przed pandemią i zamknięciem fryzjerów już miałem pompadoura z dłuższych włosów i już był czas żeby iść do barbera ale jak nie było okazji to powiedziałem, fuck it, I'm going full jesus christ 🙂

Teraz brodę mam malutką a idealnie byłoby zapuścić takie coś jak ten jegomość od houdiniego 🙂

https://www.youtube.com/c/SimpleandProcedural/videos

@Nezumi pochwal się jak tam się zapuściłeś, tzn włosy 😛 Kiedyś na forum był wątek ze zdjęciami i można było popatrzeć na kwiat polskiej cyfrowej sceny artystycznej a teraz to z bywalców wiadomo jak wygląd Klicek, dziadek 3d no i teraz ja ale to nie jest najlepsza wersja mnie  😛 

 

A co do żartu z blednerem to wcale tak daleko nie jesteś od prawdy 🙂 wszystko zależy czego potrzebujesz geometry nodes/ everything nodes już ludzie w blenderze robią rzeczy jak z hudego a niekwestionowaną przewagą bldnera jest to że masz w tym samym miejscu zwykłe destrukcyjne modelowanie, skulpt i co najważniejsze wyświetlanie w viewporcie które nie jest gónwem jak w houdinim 🙂 przeszkadzało Ci że maja nie wyświetla jakichś tekstur czy materiałów no to hudy jest jeszcze gorszy i co jakiś czas zostają "duchy" albo wyświetla to czego nie powinien albo nie wyświetla tego co trzeba, trzeba zamknąć taba z viewportem i zrobić nowego ale zresetować hudego zanim sam się wykrzaczy, nie jest to taki zaawanasowany super stabilny i wszystko mający program jak mogłoby się wydawać patrząc po trailerach 🙂

Edytowane przez Destroyer
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DestroyerNie naleze do osob co swoje fotki zamieszczaja ale musze uaktualnic na profilach bo mam jakies sprzed dekady... Tak ze KIEDYS podrzuce 😄 Najpierw byloby dobrze zrzucic pare kilo ale nic to...
Co do Hudego to sie nie wypowiem bo nie znam softu. W mojej wyobrazni figuruje jako "krol symulacji", widzialem troche groomingu tam ale to tyle.
A co do Blendera... no wez mnie nie prowokuj, nooo... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, symulacja i "wolność" to główna zaleta hudego ale im bardziej idzie się w modeling, UV czy nawet shading to czasem jest pod górkę gdzie w tradycyjnych programach jest kilka razy łatwiej i szybciej, ale to też nie jest główny target hudego ale mógłby wyświetlać przynajmniej to co się robi poprawnie 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności