Skocz do zawartości

Teczka 2d replit7


replit7

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, postanowiłem założyć teczkę, w której będę wrzucał jakieś ćwiczenia, prace. Spoko będzie, jakbym dostał jakieś rady, sugestie, krytykę odnośnie rysunków i ogólnie, żebym wiedział, nad czym pracować. O może jakieś książki polecicie, poradniki, żeby z czasem progressować🙂

Cel to zostanie koncept artystą 

Na ten moment ćwiczenia z książki How to Draw

1.png

2.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SebastianSz napisał:

Nie no, komenatrz Nezumi bardzo pomógł widzę, anatomia dużo lepsza niż w pierwszym poście 😄 

Tak z ciekawości się zapytam: korzystałeś do tego konceptu z jakichś AI (Midjourney itp.)?

Tak, tutaj jedynie twarz i bronie w sumie zrobiłem sam XD
Ale skoro AI to narzędzie to uznałem, że do konceptu czemu tego nie wykorzystać skoro są photobashingi, matepaintingi

Chciałbym złaąpać pare zleceń tylko problem jest bo spora konkurencja a ja w sumie zaczynam od zera jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro AI potrafi zastąpić warsztat, to może jeśli aspirujesz do conceptartu, to skup się na oryginalnych pomysłach, studiuj design różnych rzeczy oraz to, jak można je ze sobą połączyć w ciekawy sposób.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zabawmy sie w prawdziwe zycie - oddales ta wypluta przez AI (w 95%) babeczke klientowi a temu sie spodobalo i zaakceptowal koncept. I teraz mowi - Panie replit7, to jest to o co mi chodzilo! Prosze dostarczyc widoki z boku i z tylu z dopracowanymi detalami, zblizenia na bron tez poprosze i na te buciki, zebysmy mogli to wszystko ladnie wymodelowac.

Jesli umiesz zmusic AI zeby Ci to wyplulo to masz robote.

Jesli nie, to musisz sam umiec to narysowac albo nie masz roboty.

Przyklady realnych konceptow do realnego projektu (nie moje, po prostu przyklady). Koncepty do filmu Prey. Koncept broni, pokazujacy tez jak ma dzialac - zwracam uwage na poziom detalu. Drugi to rozne fryzury predatora. Koncepciaz nie tylko robi takie na wpol oniryczne wizje namaziane ale tez calkiem konkretny detal. I co - powiesz, ze AI nie chce wypluc tego co potrzebujesz?..

300269088_420195003302483_3215077611524545386_n.jpg

305749105_1803040249866478_2802060088940757488_n.jpg

Edytowane przez Nezumi
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie największy argument przeciwko AI, że to w zasadzie ślepa uliczka.  Trzeba skillować, nie ma drogi na skróty bo te wszystkie umiejętności i tak się w końcu zweryfikują. 
Ja olałem modelowanie na rzecz sculptu, bo akurat sculpt pojawił się kiedy uczyłem się modelowania, które już nieźle zaczynało mi iść.

Teraz za często tego żałuję jak są jakieś bardziej skomplikowane formy hardsurface.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Nezumi said:

Przyklady realnych konceptow do realnego projektu (nie moje, po prostu przyklady). Koncepty do filmu Prey. Koncept broni, pokazujacy tez jak ma dzialac - zwracam uwage na poziom detalu. Drugi to rozne fryzury predatora. Koncepciaz nie tylko robi takie na wpol oniryczne wizje namaziane ale tez calkiem konkretny detal. I co - powiesz, ze AI nie chce wypluc tego co potrzebujesz?..

300269088_420195003302483_3215077611524545386_n.jpg

305749105_1803040249866478_2802060088940757488_n.jpg

 

1 hour ago, michalo said:

To jest dla mnie największy argument przeciwko AI, że to w zasadzie ślepa uliczka.  Trzeba skillować, nie ma drogi na skróty bo te wszystkie umiejętności i tak się w końcu zweryfikują.

Dokładnie ten sam problem miałem, jak chciałem do swojego projektu zaangażować AI. Ładne obrazki, ale o użyteczny design, który można później wykorzystać do ilustracji czy komiksu to niestety, ale nie działa.

A zapytałem się o to AI przez takie charakterystyczne randomowe bloby i nieostrości na pracy i chciałem się upewnić, czy to faktycznie aż tak widać, czy tylko przewrażliwiony jestem. Nie ma nic złego w korzystaniu z nowych rozwiązań, ale dalej podstawy będą potrzebne, nie uciekałbym od nich.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2022 o 23:59, Nezumi napisał:

OK. Zabawmy sie w prawdziwe zycie - oddales ta wypluta przez AI (w 95%) babeczke klientowi a temu sie spodobalo i zaakceptowal koncept. I teraz mowi - Panie replit7, to jest to o co mi chodzilo! Prosze dostarczyc widoki z boku i z tylu z dopracowanymi detalami, zblizenia na bron tez poprosze i na te buciki, zebysmy mogli to wszystko ladnie wymodelowac.

Jesli umiesz zmusic AI zeby Ci to wyplulo to masz robote.

Jesli nie, to musisz sam umiec to narysowac albo nie masz roboty.

Przyklady realnych konceptow do realnego projektu (nie moje, po prostu przyklady). Koncepty do filmu Prey. Koncept broni, pokazujacy tez jak ma dzialac - zwracam uwage na poziom detalu. Drugi to rozne fryzury predatora. Koncepciaz nie tylko robi takie na wpol oniryczne wizje namaziane ale tez calkiem konkretny detal. I co - powiesz, ze AI nie chce wypluc tego co potrzebujesz?..

300269088_420195003302483_3215077611524545386_n.jpg

305749105_1803040249866478_2802060088940757488_n.jpg

Jeszcze AI się uczy to tylko kwestia czasu aż będzie bardziej doszlifowana, 2-5 lat i bedą konkrety

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, replit7 said:

Jeszcze AI się uczy to tylko kwestia czasu aż będzie bardziej doszlifowana, 2-5 lat i bedą konkrety

Moja ulubiona fraza - przewidywanie przyszlosci, wrozenie z fusow, kategoryczne stwierdzenia o czyms co sie nie stalo jeszcze przy jednoczesnym totalnym olaniu faktow ze inne projekty ktorym wrozono taka przyszlosc po latach wcale nie osiagnely tej przyszlosci. Nie mowie ze jest to niemozliwe - ale bawi mnie pewnosc z jaka wyrazane sa te sady co do przyszlosci.

Jest co jest a co bedzie to sie przekonamy. Na razie nie ma sie czym jarac.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AI ma jakąś przyszłość. Mam nadzieje, że okaże się pomocne i nie tylko przy tworzeniu obrazów. Warto śledzić ten temat ale nie ma co się napalać i stresować. Skoro AI czyta same frazy, nauka tego to nie przesiadka z box modelingu na sculpt tylko na pisanie smsów więc nawet stare pryki jak niektórzy my to ogarną jak przyjdzie czas.

Na pewno błąd to polegać tylko na tym i czekać na jakąś rewolucję. Bo AI jest łatwe w obsłudze, konkurencja będzie wielka. A stawki za taką robotę raczej słabe. Mało kto to doceni, imo.  Tzn technologia będzie doceniona, ale raczej "artysta" nie. - zwykli ludzie często nadal myślą, że malowanie, modelowanie na kompie to coś banalnego i prostego, że każda małpa się nauczy 😉 Jak do tego dodać ai co odwala całą robotę to już więcej repsektu będzie miał budowniczy z klocków lego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, formconstant said:

Czemu masz cel zastania concept artystą, skoro już wiesz, że już za 2-5 lat będziesz zastąpiony przez AI? Szukaj innej pracy.

Bo trzeba być ambitnym i stawiać sobie niemożliwe cele do osiągnięcia, być jak John Henry, zmierzyć się z maszyną i wygrać za wszelką ceną nawet ponosząc naważysz koszt 🙂 I can respect that 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, formconstant napisał:

Czemu masz cel zastania concept artystą, skoro już wiesz, że już za 2-5 lat będziesz zastąpiony przez AI? Szukaj innej pracy.

No może to ja bede wpisywać co ma ai wykonać 

Tak z innej beczki, jak szukać klientów? Chciałbym zacząć zarabiać ale na tych platformach freelancer guru itp nie da sie przebić, pełno hindusów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, replit7 said:

Tak z innej beczki, jak szukać klientów? Chciałbym zacząć zarabiać ale na tych platformach freelancer guru itp nie da sie przebić, pełno hindusów 

Jak nie masz dobrego portfolio to właśnie serwisy jak freelaner, odesk, upwork, feever itd + ogłoszenia na forach czy grupach. Dopóki nie zrobisz sobie dobrego folio i nie będziesz miał doświadczenia to niestety będziesz musiał się mordować na dole i "grzebać w śmietniku". Pamiętam jak kiedyś tak łapałem zlecenia to w arcie w jednym z serwisów była statystyka, że średnio na 60 zgłoszeń udaje się zdobyć jedno zlecenie. Jeśli masz lepsze portfolio i projekt bardziej zbliżony to tego co już robiłeś to większe szanse a jak masz niewiele do pokazania to jesteś na przeciwnym biegunie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@replit7osobiscie moge polecic Upwork. Sporo fajnych zlecen tam zlapalem, niektorzy przeksztalcili sie w dlugoletnich klientow. Nie licz na to, ze szybko zlapiesz zlecenie. Mnie zszedl na poczatku ponad miesiac wysylania zanim cos zlapalem. Ponad miesiac, dzien w dzien przegladania i wysylania. Ale da sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi a to nie jest tak że od kilku lat wprowadzili connections czyli takie punkty którymi możesz zgłaszać się do pracy żeby nie spamować wszędzie? I lepsze prace to więcej puków a jak się kończą to możesz sobie je dokupić.  Dodatkowo gdy byłem tam aktywny to zdarzało, że balowali ludzi z platformy gdy nawet mieli podejrzenie że wyciągnęło się klienta poza platformę, utrudniali kontakt poza serwisem a ich komunikator i cały system był często nieodstępny czy gubił wiadomości. Ludzie tam na ich forum sięskarżyli, że np żyją tylko z teog, zarabiają przez platformę po kilka tys $ miesięcznie i nagle dostali bana bez możliwości apelacji czy wyjaśnienia. Ja tez w końcu dostałem bana bo" najwyraźniej moje usługi nie są potrzebne" bo nie konkurowałem ceną z Pakistańczykami czy hindusami i zgłaszałem się tylko do fajniejszych prac  a nie byle gówna byle tylko coś było bo miałem stałą prace a to traktowałem jako cos dodatkowego i żeby jakaś odmiana była i coś fajnego i ustawiałem stawkę za którą byłbym zadowolony to mało kto się w ogóle odzywał 🙂 no i w końcu powiedzieli ić pan w uj jak nie chcesz być murzynem a tylko średnią wycen zawyżasz 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DestroyerTak, teraz sa punkty zwane "connects", to prawda. Jako ze mam robote poza upworkiem to mam ich tam pelno 😄 No mnie nie zbanowali a klientow wyciagnalem poza platforme kilku ale niewielu bo to jednak nie znajac ludzi bezpieczniej dac im ten procent ale upewnic sie ze klient cie nie wykiwa z kaska. Mialem tak, ze zrobilem robote a koles przestal sie odzywac po prostu. Cholera wie co sie stalo. Ale jako ze kaske do Escrow wplacil to po dwoch tygodniach ciszy z jego strony dostalem ta kase po prostu. A jakbym go wyciagal poza Upworka to bym nic nie dostal i by sie kontakt urwal. Na ich forum chyba nigdy nie bylem, interesowalo mnie zlapanie roboty, jej zrobienie i dostanie kasy a nie dramy na forach. Od tego mam max3d 😄

Co do bana to mozna chyba bylo dostac jak nie starales sie o prace przez dluzszy czas. Bo bana za to ze nie znalazles roboty nie ma 😄 Cane mozesz dac jaka chcesz - mozesz wpisac million dolaruf za logo jak chcesz - jedyna konsekwencja to fakt ze roboty ci nikt nie da ale to tyle. Co do stawek to nie wiem - moze to sa male pieniadze ale na przyklad dostawalem tam roboty za $350 - wyrzezbic noge swini 😄 Jeden wieczor roboty. Sa fajne zlecenia tylko trzeba szukac, nie poddawac sie i miec zaciecie.

Przypomnialem sobie ze sie tam nie logowalem od miesiecy. Wysle jakas propozycje zeby mnie nie zbanowali za to, ze nie szukam niczego 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi no ja gadałem z supportem i taki był właśnie oficjalny powód 🙂 inna sprawa że też kilku klientów wyciągnąłem poza platformę ale to w czasach odesk gdy jeszcze nie mieli swojego wewnętrznego systemu komunikacji tak rozbudowanego i masy zabezpieczeń i automatycznych systemów 🙂 Jeden klient mi nawet przez Western Union wired transfer zapłacił 1500$ 😄 A co do zleceń to jak już poznałem na czym to polega to brałem tylko od sprawdzanych klientów którzy kilak tys$ już zapłacili prze platformę i jak klient miał budżet 5tys$ to ustawiałem stawkę 5tys a nie 2 nawet jeśli za 2 bym z pocałowaniem rączki zrobił 😛 

Założyłem tam po jakimś czasie alternatywne konto ale bez historii zleceń to już ciężko coś na szybko złapać z doskoku i tylko ze 3 razy w roku mi przypominają, że mam niewykorzystane connections 🙂 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności