Jump to content

Graficzka na paczkomat

Recommended Posts

Hej chłopacy i panie! 

Natrafiłem na konkursik z paczkomatami w roli głównej i sobie pomyślałem, a czemu by nie wziąć w nim sobie udziału, biedny jestem, to może wpadnie jakiś grosz (czy coś) do portfela - choć szanse są na to takie jak na to że z procy dostrzelę kamuchem do księżyca. No ale co tam, może mnie to nie zabije 😄 

Tematem konkursu jest:  ŚWIAT PEŁEN MIŁOŚCI I JEDNOŚCI - nie jestem tym miłosnym ani jakoś nie jednoczę się, ale w dyńce zaświtała myśl na perfidny plan:

Zawsze chciałem wymodelować sobie Wilgę 35 - no wiecie, taki samolocik. Dawno temu jak byłem bobaskiem latały mi tabunami nad głową z racji tego że mieszkam niedaleko małego lotniska gruntowego i kiedyś chłopacy z aeroklubów śmigali nam po niebie z szybowcami jak dziki 😉 
No i przy okazji dodam sobie do kolekcji Wilgę, nie dość że będę szczęśliwszy to i może na konkursik coś będzie (WIN - WIN 🙂)

Ogólnie zamysł był taki aby samolocik nieco uprościć i wpisać go w stylistykę "realistycznej kreskówki". Więc beż zbędnego detalu proszę 😉 O konkursie dowiedziałem się w poniedziałek, a we wtorek zacząłem prace 😄 Na szczęście dzisiaj przesunęli termin końca konkursu z 10 czerwca na 24 😄YEY!! Będę w stanie ukończyć pracę i dodać nieco detali tu i tam, a przy okazji urozmaicić nieco obrazek 🙂  UFFF....
Psiaka skleciłem na szybcika metabollami - wyszło dość kreskówkowo więc komisja jakości (ja) dopuściłem ten twór do konkursu 😄 
Mam w planach dodać jeszcze jedną wilgę w tle - chyba że zmienię zdanie 😄 Czerwony samolocik pomaluję, jakieś emoikinki na poszycie dodam i jeszcze jakąś sentencję z miłością napaskudzę na dolnej powierzchni skrzydeł (tam gdzie zwyklejest rejestracja) 
No i pilota zdążę wymodelować, bo w panice zacząłem drugiego pieska kopiować i ustawiać go na pilota 😄 ale chyba teraz spokojnie mogę się zastanowić i wymodelować coś lepszego 😄 CHYBA?! 
Jak wyszło do tej pory?? Oceńcie i pokierujcie ku mojemu przyszłemu bogactwu! 😉 Szału nie ma, WIEM! 😐 Ale robim co mogem, w tym terminie kierowniku! 🙂 

Do wglądu dodaję siatkę, jak to będzie wyglądało na paczkomacie - wymogi konkursowe. Napis Inpost jest nietykalny więc jakoś chciałem go wkomponować w obrazek.

Ale mam też zagwozdkę bo szukam jakieś niedrogiej 🧐 dobrej render farmy pod blendera. Praca ma mieć wymiary 18k x 6k px.
Może słyszeliście lub korzystaliście z czegoś co nie zdarło by mnie 💵 a przy okazji dało szanse na jakiś normalny czas rederu. Scenka jak widać ma dużo volumetryki (a dostanie jeszcze więcej) i moja stacjonarna maszyna raczej nie dała by rady czegoś takiego udźwignąć na GPU a na CPU nie chcę nawet próbować 😄 bo by mi taki traffic wygenerowało, że chyba z parę dni kompilowało rezultat 😄 

konkurs_001_zb.png

konkurs_001.jpg

konkurs_001-siatka.jpg

Edited by Mortom
  • Like 8
  • bogactwo 2

Posted (edited)

@michalo Nie, nie! To nie jest samolot kamikadze! 😄 Pilot jeszcze nie dotarł na swoje miejsce 😄 - ba pilot jeszcze nie istnieje! Ale w planach jest 😄 

Może niech kot pilotuje?  - to by pasował w to hasło o jedności i miłości! Więc spoko dzienx! 

Edited by Mortom
  • Like 1
  • Haha 1

Graficzka fajna. Co do farmy to korzystałem z Rebusfarm. Cena jest ok, ale zdarzyło mi się, że kilka tekstur nie zostało przesłanych i byłem stratny o te punkty. Dodatkowo jak masz w domu/firmie jakiś drugi laptop/PC, albo coś to mogę Ci polecić wtyczkę https://www.crowd-render.com. Chodzi fajnie, choć to wieczna beta. Robisz sobie w niej nody i puszczasz render. Obrazek jest dzielony na kilka mniejszych kwadratów i potem składany na Twoim PC. 

• Thanks 1

11 minut temu, KLICEK napisał:

btw. wrzuc na serwery maxika zeby zostalo dla potomnych 😛 a tak to pewnie zniknie za jakis czas

No z tym dla potomnych, to tylko po to chyba żeby mieli się z czego się pośmiać, jak to stare ramole ciułały CzyDe 😜 - But as U wish my friend 🙂 

43 minuty temu, EthicallyChallenged napisał:

Super obrazek i powodzenai w konkursie! Co do problemu z wolumetryką i czasem renderu, to nie myślałeś o tym, żeby wyrenderować sam samolot a chmury, dym i serduszko namalować/photobashować w 2D? Rezultat byłby podobny a czas wykonania znacznie krótszy...

Pomysł dobry i racja na pewno będzie szybciej 🙂 ale obmyśliłem już plan taki - wyrenderuje 50% docelowej rozdzielczości i puszcze zniekształcenie w shader edytorze. Tak aby dostać dodatkowy detal niemal zerowym kosztem - skomponuje to potem w Pshopiku albo od razu w vieporcie i Voilà! Albo podmaluje. Jeszcze nie wiem. Ciągle zapominam że to nie jest animacja 😉 

Posted (edited)

Jak myślicie nie przesadziłem z tą graficzką?
Miałem w planie 2gi samolot - ale czas nagli bo jutro termin - więc chyba odpuszczę. 

Paczkomaty_konkursik_04_m.png

Paczkomaty_konkursik_04_cr.jpg

Edited by Mortom
  • Like 10

1 godzinę temu, Mortom napisał:

Miałem w planie 2gi samolot - ale czas nagli bo jutro termin - więc chyba odpuszczę. 

Wyszło genialnie. Trzymam kciuki za powodzenie całej akcji!

• Like 1

Wyszło super! 🙂 Ja osobiście wyrzuciłbym balon z lewego, górnego rogu. Jakoś tak zmienia środek ciężkości całej pracy i odwraca uwagę od samolotu i serca. Ale kawał świetnej roboty! Gratzy i trzymam kciuki 🙂

Edited by blazejbobek
  • Like 1

3 godziny temu, Mortom napisał:

Paczkomaty_konkursik_04_m.png

Paczkomaty_konkursik_04_cr.jpg

Kapitalne to!

• Like 1