Skocz do zawartości

Graficzka na paczkomat


Mortom

Rekomendowane odpowiedzi

Hej chłopacy i panie! 

Natrafiłem na konkursik z paczkomatami w roli głównej i sobie pomyślałem, a czemu by nie wziąć w nim sobie udziału, biedny jestem, to może wpadnie jakiś grosz (czy coś) do portfela - choć szanse są na to takie jak na to że z procy dostrzelę kamuchem do księżyca. No ale co tam, może mnie to nie zabije 😄 

Tematem konkursu jest:  ŚWIAT PEŁEN MIŁOŚCI I JEDNOŚCI - nie jestem tym miłosnym ani jakoś nie jednoczę się, ale w dyńce zaświtała myśl na perfidny plan:

Zawsze chciałem wymodelować sobie Wilgę 35 - no wiecie, taki samolocik. Dawno temu jak byłem bobaskiem latały mi tabunami nad głową z racji tego że mieszkam niedaleko małego lotniska gruntowego i kiedyś chłopacy z aeroklubów śmigali nam po niebie z szybowcami jak dziki 😉 
No i przy okazji dodam sobie do kolekcji Wilgę, nie dość że będę szczęśliwszy to i może na konkursik coś będzie (WIN - WIN 🙂)

Ogólnie zamysł był taki aby samolocik nieco uprościć i wpisać go w stylistykę "realistycznej kreskówki". Więc beż zbędnego detalu proszę 😉 O konkursie dowiedziałem się w poniedziałek, a we wtorek zacząłem prace 😄 Na szczęście dzisiaj przesunęli termin końca konkursu z 10 czerwca na 24 😄YEY!! Będę w stanie ukończyć pracę i dodać nieco detali tu i tam, a przy okazji urozmaicić nieco obrazek 🙂  UFFF....
Psiaka skleciłem na szybcika metabollami - wyszło dość kreskówkowo więc komisja jakości (ja) dopuściłem ten twór do konkursu 😄 
Mam w planach dodać jeszcze jedną wilgę w tle - chyba że zmienię zdanie 😄 Czerwony samolocik pomaluję, jakieś emoikinki na poszycie dodam i jeszcze jakąś sentencję z miłością napaskudzę na dolnej powierzchni skrzydeł (tam gdzie zwyklejest rejestracja) 
No i pilota zdążę wymodelować, bo w panice zacząłem drugiego pieska kopiować i ustawiać go na pilota 😄 ale chyba teraz spokojnie mogę się zastanowić i wymodelować coś lepszego 😄 CHYBA?! 
Jak wyszło do tej pory?? Oceńcie i pokierujcie ku mojemu przyszłemu bogactwu! 😉 Szału nie ma, WIEM! 😐 Ale robim co mogem, w tym terminie kierowniku! 🙂 

Do wglądu dodaję siatkę, jak to będzie wyglądało na paczkomacie - wymogi konkursowe. Napis Inpost jest nietykalny więc jakoś chciałem go wkomponować w obrazek.

Ale mam też zagwozdkę bo szukam jakieś niedrogiej 🧐 dobrej render farmy pod blendera. Praca ma mieć wymiary 18k x 6k px.
Może słyszeliście lub korzystaliście z czegoś co nie zdarło by mnie 💵 a przy okazji dało szanse na jakiś normalny czas rederu. Scenka jak widać ma dużo volumetryki (a dostanie jeszcze więcej) i moja stacjonarna maszyna raczej nie dała by rady czegoś takiego udźwignąć na GPU a na CPU nie chcę nawet próbować 😄 bo by mi taki traffic wygenerowało, że chyba z parę dni kompilowało rezultat 😄 

 

konkurs_001_zb.png

konkurs_001.jpg

konkurs_001-siatka.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 8
  • bogactwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo Nie, nie! To nie jest samolot kamikadze! 😄 Pilot jeszcze nie dotarł na swoje miejsce 😄 - ba pilot jeszcze nie istnieje! Ale w planach jest 😄 

Może niech kot pilotuje?  - to by pasował w to hasło o jedności i miłości! Więc spoko dzienx! 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficzka fajna. Co do farmy to korzystałem z Rebusfarm. Cena jest ok, ale zdarzyło mi się, że kilka tekstur nie zostało przesłanych i byłem stratny o te punkty. Dodatkowo jak masz w domu/firmie jakiś drugi laptop/PC, albo coś to mogę Ci polecić wtyczkę https://www.crowd-render.com. Chodzi fajnie, choć to wieczna beta. Robisz sobie w niej nody i puszczasz render. Obrazek jest dzielony na kilka mniejszych kwadratów i potem składany na Twoim PC. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KLICEK napisał:

btw. wrzuc na serwery maxika zeby zostalo dla potomnych 😛 a tak to pewnie zniknie za jakis czas

No z tym dla potomnych, to tylko po to chyba żeby mieli się z czego się pośmiać, jak to stare ramole ciułały CzyDe 😜 - But as U wish my friend 🙂 

43 minuty temu, EthicallyChallenged napisał:

Super obrazek i powodzenai w konkursie! Co do problemu z wolumetryką i czasem renderu, to nie myślałeś o tym, żeby wyrenderować sam samolot a chmury, dym i serduszko namalować/photobashować w 2D? Rezultat byłby podobny a czas wykonania znacznie krótszy...

Pomysł dobry i racja na pewno będzie szybciej 🙂 ale obmyśliłem już plan taki - wyrenderuje 50% docelowej rozdzielczości i puszcze zniekształcenie w shader edytorze. Tak aby dostać dodatkowy detal niemal zerowym kosztem - skomponuje to potem w Pshopiku albo od razu w vieporcie i Voilà! Albo podmaluje. Jeszcze nie wiem. Ciągle zapominam że to nie jest animacja 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mortom napisał:

Jak myślicie nie przesadziłem z tą graficzką?
Miałem w planie 2gi samolot - ale czas nagli bo jutro termin - więc chyba odpuszczę. 

Wyszło genialnie. Trzymam kciuki za powodzenie całej akcji!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło super! 🙂 Ja osobiście wyrzuciłbym balon z lewego, górnego rogu. Jakoś tak zmienia środek ciężkości całej pracy i odwraca uwagę od samolotu i serca. Ale kawał świetnej roboty! Gratzy i trzymam kciuki 🙂

Edytowane przez blazejbobek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wyniku końkursu... no w sumie jest tak jak sądziłem... i jak to bywa w moim nudnym jak p***a życiu... I'M LOST! 
No ale co tam... dzięki chłopacy jeszcze raz za głosy 🙂 

https://artinpost.pl/wyniki 

Choć sądząc po 1 nagrodzie... chyba jestem jednak za mało postępowy i mam zbyt ciasne horyzonty aby coś ugrać w takich konkursach 😄 

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mortom napisał:

Są wyniku końkursu... no w sumie jest tak jak sądziłem... i jak to bywa w moim nudnym jak p***a życiu... I'M LOST! 
No ale co tam... dzięki chłopacy jeszcze raz za głosy 🙂 

https://artinpost.pl/wyniki 

Choć sądząc po 1 nagrodzie... chyba jestem jednak za mało postępowy i mam zbyt ciasne horyzonty aby coś ugrać w takich konkursach 😄 

Koszmar, po prostu koszmar.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... no to jest dramat w tych konkursach gdzie plebs glosuje, oczy krwawia. No jeszcze to pierwsze miejsce nie jest takie zle, ale czemu nawet wyroznienia nie dostales? wtf

 

glowa do gory, no te rzeczy co wygraly wygladaja jak robione w paintcie przez dziecko 🙂 i nie mowie teo zeby Ci bylo lepiej czy cos, i jebac nawet jak to robil ktorys z moich znajomych. Gowno i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, KLICEK napisał:

glowa do gory, no te rzeczy co wygraly wygladaja jak robione w paintcie przez dziecko 🙂 i nie mowie teo zeby Ci bylo lepiej czy cos, i jebac nawet jak to robil ktorys z moich znajomych. Gowno i tyle.

No nie dokońca przez dzieci i nie w paincie. Przykład 3 miejsce wygrała dziewczyna z którą pamiętam chodziłem jeszcze na grafikę, od lat projektuje i robi niezłe rzeczy. Miejsce drugie pewnie specjalnie "stylizowane" na dziecko. Tak czy siak po wynikach widać jakie mniej więcej są trendy, peace, love, kreskówka, tęcza (wiadomo), eko, ziemia itd. Chociaż myślałem, że stylistyka takich prac jak miejsce pierwsze, również trzecie, praca nr 2353, 2471, 2285 jest już passe - wszystkie są do siebie bardzo zbliżone... I nie piszę tego w obronie tych ludzi absolutnie. Prace oceniały osoby od lat będące w branży grafiki użytkowej i nie wzięły pod uwagę chyba jednego z głównych punktów projektowych (przynajmniej wg mnie) czyli nawiązania do tematu samej firmy inpost (przesyłki, dostarczanie, etc.) co w ogóle mocno szokuje (oczywiście można się doszukać zawsze, ale leżą one daleko od tematu). Bo idąc drogą tych prac, równie dobrze można byłoby jebnąć tam grafiti a tag zrobić w kolorach tęczy lol. Praca Mortoma z kolei świetnie nawiązywała do tematyki właśnie inpostu. Tak to już jest nie zawsze coś fajnego i trafionego wygrywa. Kiedyś brałem udział w konkursach koszulek https://www.threadless.com/make/past/ tak, żeby cokolwiek sobie porysować i pomimo w 2 przypadkach sporej ilości głosów i wysokiej średniej (pierwsza piątka) wygrywały zupełnie jakieś crapy, chociaż tam poziom niektórych konkursów mega wysoki i znani designerzy się w to bawią czasami. Także Mortom, jeb to, dla mnie super projekt zrobiłeś, także mocno marketingowy, gdzie żaden z wygranych taki nie jest LOL

 

Edytowane przez tobiq4
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wszystko rozumiem, co nie zmienia faktu ze te rzeczy sa z dupy i zawsze tak jest w tego typu konkursach i zawsze to powtarzalem (jak ktos chce poszukac posty nawet na maxiku hehe) zeby nie brac w czyms takim udzialu. No ale to co tu jest w wiekszosci to stylizacja stylizowal na brzydki rzyg i slodkie pierdzenie nic tu nie zmieni, albo dopisywanie wlasnie opowosci o tym ze ktos sie tym dlugo zajmuje 🙂  masz oczy widzisz co jest grane, ktos ma Ci tlumaczyc co widzisz? 😉  😄

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ciężko się wypowiadać na tego typu tematy bo absolutnie nie rozumiem co sprawia, że wygrywa praca X zamiast pracy Y i nigdy też nie biorę udziału w jakimkolwiek konkursie, który opiera się w jakiejś części na głosowaniu ludzi.

Dam jeszcze taki śmieszny przykład z głosowaniem widowni xD
Ogłoszono ogólnoświatowy konkurs na strój do gry MMO. Gra jest azjatycka, ale wydana na każdy rynek. Zamiarem było zrobić pospolite ruszenie w community gry, community gry miało wybrać najlepszy strój, strój miał zostać wykonany przez artystów 3d i trafić do gierki (a autor najlepszej pracy chyba 10k dolarów nagrody). Tera suaj bo tutaj zaczyna się ciekawa historia.

Wykonałem concept stroju, o dziwo nie trzeba było zapraszać wszystkich znajomych do głosowania i mój strój trafił do pierwszej 30 najlepszych prac w europie (zgodnie z głosami uplasował się chyba na 5 miejscu). W międzyczasie organizatorzy konkursu stwierdzili, że jednak finałową 10 wybiorą sami- i do finału trafiły mocno wyeksponowane, cycate designy (akurat tak się stało, że wszystkie 5 prac z topki wg głosowania zostały wyjebane i przeszły inne, w tym jedna z ostatniego miejsca). Poczułem rozczarowanie, trochę zazdrości, wściekłości i w sumie wszystkiego do kupy....przełknąłem "zniewagę", konkurs toczył się dalej.
Jak już wspomniałem wydarzenie było ogólnoświatowe, z każdego kontynentu przeszło 10 prac pod dalsze głosowanie widzów. Jak sądzicie, co się wydarzyło? 
Oczywiście Azja miała gigantyczną przewagę nad innymi bo...no wiadomo, w azji żyje najwięcej ludzi xD Organizator nawet nie pomyślał o tym by (na przykład) dać możliwość głosowania ludziom, którzy mieli konto w grze (a gra jest płatna więc nie byłoby aż tak dużo exploitów)- głosować mógł każdy podając adres mailowy. 
Najgorsze nadeszło potem bo xD
Wygrała praca gościa z Indii, który nawet nie grał w tę grę, a był jakimś znanym tam streamerem i osobowością, zachęcił swoich fanów do szturmowania głosowania...no i wygrał 😄

Praca, która wygrała:
bdo-global-costume-contest-winners_thumb.jpg

Kostium w grze xD
Jungle-Beast-Front.jpg


Dla porównania, inny design z konkursu, który również wykonali chyba na pocieszenie xD (człowiek, który grał w grę i czuł klimat):
image.png.240fd354cf4b238d9148c59d59bbf6d1.png

Kostium w grze:
image.png.f17d2e3615ec6dd4e36504843b4632fa.png

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze ja troche patrze przez pryzmat tego ze kolega to robil 😄 nie powiem ze nie. Aczkolwiek co sprawia ze jedna pracka jest lepsza od drugiej? no wszystko. 🙂 

Ja w pierwszej kolejnosci patrze na caloksztalt, pozniej czy tematyka jest spoko a na koncu na napracowanko. Finalnie ciezko powiedziec co jest wazniejsze a co czasem mniej wazne. Czasem jest tak ze final jest kiepski ale napracowanko wysokie i dam to na rowni z czyms co jest bardzo ladne ale np. proste jak stylizowany model pieknie wykonany 🙂 No musze miec gdzies w glowie to ze jeden spedzil nad czyms 3 wieczorki a 2gi 30 dni 😄 

Oczywiscie ile ludzi, tyle podejsc itp. Dlatego takie konkursy to gowno, bo raz ze ludzie glosuja totalnie od czapy, dwa ze koleszkowie sobie napedzaja grupy ludzi na glosowanka 🙂 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tak jest xD Niegrając w gre bez problemu można sywierdzić, że czarny kruk kozaczy. Tak nawiasem modele 3d w obu przypadkach odbiegające od konceptów. Wracając do inpostu, to ciekaw jestem czy jurorzy swoje wybory równie ochoczo by powtórzyli gdyby przyszło wybierać design na paczkomaty w ich studiach czy agencjach marketingowych xD ? Nie sądze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK proste, że jak się widzi ile zostało włożone pracy to też jakoś inaczej się do tego podchodzi...problem w tym, że często są konkursy, w których wziąłbym udział, ale wiem jak to się skończy xD I nigdy nie było inaczej- za każdym razem gdy widziałem jakie prace startowały i jakie wygrały to mówiłem do siebie "dobrze, że nie brałem udziału". Niby to gust, są jakieś kryteria pewnie, też nie jestem nieomylny, a moja opinia jest subiektywna...

@tobiq4 to już sprzed 5 lat kostiumy, teraz albo natrudnili mega zdolnych ludzi albo ogólnie poziom mocno skoczył. Ostatnio dodany fraczek wygląda na przykład tak:
image.thumb.png.7b7fd881923397417d78acf3b14c3267.png

A tutaj w ruchu:
https://i.gyazo.com/59aa1485258c9b2c8f7098ce98aa1163.mp4

Sorry za offtop 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, KLICEK napisał:

albo dopisywanie wlasnie opowosci o tym ze ktos sie tym dlugo zajmuje 🙂  masz oczy widzisz co jest grane, ktos ma Ci tlumaczyc co widzisz? 😉  😄

No to było na zasadzie, bo troszke  znajoma, jak Ty bo kolega 🙂 Wchodząc głębiej i na już na serio, dla mnie dopisywanie czegokolwiek czyt. tłumaczenie znaczenia danej pracy, ideii, konceptu żeby ktoś mógł zrozumieć i zobaczyć o co danemu artyście chodziło to takie dzieło to CRAP. Dobre rzeczy same się bronią bez słów i zbędnych gestów. Tak pije już tu do wszelakiej grafiki i nie tylko, głównie współczesnej. 

Edytowane przez tobiq4
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tobiq4 napisał:

No to było na zasadzie, bo troszke  znajoma, jak Ty bo kolega 🙂 Wchodząc głębiej i na już na serio, dla mnie dopisywanie czegokolwiek czyt. tłumaczenie znaczenia danej pracy, ideii, konceptu żeby ktoś mógł zrozumieć i zobaczyć o co danemu artyście chodziło to takie dzieło to CRAP. Dobre rzeczy same się bronią bez słów i zbędnych gestów. Tak pije już tu do wszelakiej grafiki i nie tylko głównie współczesnej. 

no mowie, ja rozumiem bo tutaj tez wjechalem w agresywnym stylu zeby troche podbudowac kumpla z forum 😄 ale no sami widzicie co jest grane 😄 

btw. nie mowie ze wszystkie prace sa slabe, bo naprawde jest kilka fajnych pomyslow 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KLICEK napisał:

no tutaj wlasnie to nie wiem 😄 czy to art czy art of trolling XD bo tez to widze XD

Jeśli to dostrzegacie to znaczy, że praca wspaniale wspisuje się we współczesne modne kulturowo trendy LOL.

Btw. jeśli kiedykolwiek zobacze na paczkomatach jakąś grafike eko, bo tu pare pomysłów było, to parskne śmiechem, bo ta firma ma tyle wspólnego z ekologią co wegańskie parówki z mięsem.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom mówiąc delikatnie odjebałeś kawał dobrej roboty i powinieneś być z tego dumny, ja jestem dumny z Ciebie 🙂

A konkursy to wiadomo jak to konkursy, pan bóg kule nosi 🙂 Za dzieciaka jeszcze przed czasami komputerów to z kółka plastycznego też czasem wygrywałem jakieś miesca w konkursach nawet na randzie międzyn... tj wojewódzkiej 😉 i już wtedy widziałem, że wygrane czasami są dyskusyjne. Ale jako dzieciak jak mogłem gdzieś pojechać do innego miasta po odbiór nagród i jak jeszce był poczęstunek ze stołem szwedzki gdzie mogłem się nażreć ciasta i pochować cukierki po kieszeniach do oporu na drogę to aż tak bardzo się nie zastanawiałem nad sprawiedliwością tylko rozkoszowałem się słodkim smakiem  zwycięstwa i czekolady 🙂 

A co do konkursów w szczególności z otwartym głosowaniem to historia uczy żeby nie brać udziału albo traktować to tylko jako motywacja do skończenia pracy dla siebie.

Te obrazki chyba już każdy widział, przynajmniej kilka z nich bo krążą po internetach od lat

BUPHG0w.jpg

eCmDnZH.jpg

UMiVNY8.jpg

iJSQbVx.jpg

txkedaf.jpg

---

2 hours ago, RaVirr said:

proste, że jak się widzi ile zostało włożone pracy to też jakoś inaczej się do tego podchodzi

No nie bardzo 🙂 My tak podchodzimy bo w tym siedzimy i się opatrzyliśmy, widzimy co jest noisem z generatora a co ręczną dłubaniną, co jest łatwe co jest ekstremalnie trudne zwykły ludek tego nie widzi. 

Przykład z życia sprzed kilku miesięcy, kolega robił test gamedev z postacią, miał refkę innej postaci trochę biedną ale do gry twin stick shooter czy podobne perspektywy, dostał babeczkę low poly z wypalonymi mapkami i miał zrobić tekstury według konceptu. Ale jak tam wypytywał to powiedzieli mu żeyb zrobił jak chce ale żeby pokazał że potrafi i byłą jakość, to uniósł się honorem bo pierwsze wrażenei możesz zrobić raz, podrzeźbił to low poly w zbrushu, wypalił od nowa, dodał detal w paiterze, odjebał tekstury, jakieś detale, światełka, neony chuje muje i naprawdę było niebo a ziemia. W porównani z tym modelem referencyjnym to był dekada róznicy w jakosći ten refernycjny to jak graz sprzed 10-15 lat a jego prawie z Gearsów. Akurat z nim gadałem gdy znajomy się przypałętał to mu pokazałem oba modele żeby zobaczył i powiedział który mu się bardziej podoba, któy ma lepsza jakość itd. dla nas oczywistość a on tak patrzy, stęka, stęka jak na lekcji polskiego gry odpowiadasz a nie czytałeś książki, poprowadziłem go za rączkę to w końcu przygnał że model kolegi lepszy ale to było takie bez przekonania.  Zwątpiłem wtedy w zwykłych ludzi, z kolegą co jakiś czas do tego wracamy bo kolega był na linii na skypie i słuchał tego stękania i powoli umierał 🙂 I tego nie mogę zrozumieć, to nie jest to rozłożona uvałka czy kawałek kodu tylko sztuka wizualna, jak wybierasz kobietę to ocenisz która jest ładniejsza w 0,3s, samochód ocenisz który jest ładniejszy a ktory pordzewiałym szortom i tak z niemal wszystkim a jak przychodzi co do czego to ludzie są ślepi a naprawdę różnica była kolosalna. I jeszcze się chłop czuł niekomfortowo że go zmuszam to tak ciężkiej intelektualnej pracy jakbym mu pokazał zdjęcie swojego dziecka i pytał niech zgadnie ile ma lat 🙂  

 

---

2 hours ago, tobiq4 said:

Ps. nie wygrałeś bo samolot zanieczyszcza ziemie!!!

 

 

1 hour ago, tobiq4 said:

Btw. jeśli kiedykolwiek zobacze na paczkomatach jakąś grafike eko, bo tu pare pomysłów było, to parskne śmiechem, bo ta firma ma tyle wspólnego z ekologią co wegańskie parówki z mięsem.

weeell teraz wprowadzaja apkomaty tj paczkomaty tez ekranu co mają zużywać mniej prądu i do tego panele na wierzchu więc trochę bardziej eko

Inna sprawa, że ludzie od pandemii i dobrobytu dostali wścieku macicy i zamawiają każdy śmieć bo tanio np ołówek z amazon bo z prime jest za darmo przesyłka i tam pakują taki ołówek , czy 4 baterie do pudła jak mikrofalówka i wiozą przez pół polski a czasem nawet z innego kraju. I wszędzie kurierzy i paczkomaty a przy śmietnikach piętrzą się kartony każdego dnia. Albo jak shopii wchodziło do Polski to ludzie po dosłownie kilka gr kupowali jakieś chińskei gówieko i potem prze pół świta to im jechało i takich ludzi było tysiące. Przyznam, że też trochę dałem się ponieść i np na black friday też parę paczuszek za dużo kupiłem czy na promocjach pandemicznych ubrania za pół darmo których nigdy nie założyłem a potem schudłem i już nie założę tego co zgromadziłem na zapas i "zaoszczędziłem" 🙂 ale walczę z tym zbieractwem 🙂 

I kończąc temat ekologii to w dobie niestabilności dostaw żywności i wizji wielkiego głodu w kanadzie i Niderlandach chcą ograniczyć prace rolnikom bo oni zanieczyszczają środowisko swoimi działaniami, jeżeli to nie jest planowany głód i depopulacja to jest cyrk jeszcze bardzeij monumentalnych rozmiarów a już od dawna nie jest śmieszny 😕 

https://tnc.news/2022/07/11/canadian-farmers-netherlands/ 

Na szczęście mamy doskonałego przywódcę wolnego świata i gospodarczej oraz militarnej potęgi to nic złego nie może się stać pod jego skrzydłami

 

 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
  • kekw 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie chodzilo mi tylko i wylacznie o ludzi z branzy 😉 i watpie, ze w takich konkursach w jury siedzi pani Kasia- kadrowa z panem Jankiem-kierowca wiec teoretycznie tez powinni miec wieksza wrazliwosc i jakies pojecie o temacie/przekazie. Dokladnie o tym wspomnial kolega @tobiq4- wiekszosc tych prac to przypadkowe obrazki niemajace nic wspolnego z inpostem..nawet krzty odwolania do przesylek 😄

Swego czasu mialem taka sytuacje, ze pokazalem komus swoja prace z moich poczatkow i dla porownania to co robie teraz ( uwazam, ze roznica kolosalna i nie do przeoczenia)- padlo pytanie "ale ktora to ta najnowsza?" po wskazaniu "a no no zajebiscie, widac roznice"..takze tego, pewnie wiekszosc z nas przezyla cos podobnego 😉

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, RaVirr said:

Swego czasu mialem taka sytuacje, ze pokazalem komus swoja prace z moich poczatkow i dla porownania to co robie teraz ( uwazam, ze roznica kolosalna i nie do przeoczenia)- padlo pytanie "ale ktora to ta najnowsza?" po wskazaniu "a no no zajebiscie, widac roznice"..takze tego, pewnie wiekszosc z nas przezyla cos podobnego 😉

Współczuję 

Jeszcze kolejna klasyka gatunku po pokazaniu swojego dzieła czy portfolio zwykłemu ludkowi " chciało ci się " bo wiadomo, że kustosz tekila pod Żabką o 10 rano jest lepszy i można poczekać aż rząd da kolejne 500+ bo się należy, końcu szlachta nie pracuje 🙂

A z tymi konkursami i kto decyduje to też bym nie był takim optymistą 😄 czasami konkurs jest tylko dla rozgłosu czy prestiżu i mało kogo obchodzi kto wygra i czy będzie sprawiedliwie. Czesne tylko zbierają różne pomysły, ze groszowe pieniądze w przeliczeniu na ilość inspiracji. Takie głosowanie znajomych to ściąganie ludzi i zainteresowania do produktu czy usługi a im coś częściej widzimy tym bardziej się do tego przyzwyczajany i temu ufamy - błąd poznawczy czystej ekspozycji i tak przez reklamy są budowane "lepsze" marki. A czasem też właśnie pani Krysia czy inna chce się poczuć potrzebna i że jej decyzja się liczy a wiem , że im większa firma tym więcej tzw "bullshit Jobs" bezwartościowych meetingów, konferencji i innego śmiecia żeby stwarzać wrażenie, że coś się dzieje a tym mniej samej pracy. 

Dlatego konkursy to jak loteria i tak to trzeba traktować wszystko inne jest krótka droga do rozczarowania 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortomsuper pracę zrobiłeś, o wiele lepszą, estetycznie przyjemną i na temat od tych które wygrały. Ja nie biorę udziału w takich konkursach, ale teraz jeszcze bardziej mi się odechciało, a myślałem, że już bardziej się nie da ;]. A co do prac zwycięzców, to sprawa jest prosta - architektura, sztuka i wszystkie inne elementy estetyczne eksponowane w przestrzeni publicznej są dobierane tak, aby jak najmocniej stłamsić duszę i odbrać ludziom chęć do życia, więc widać to czego się spodziewałem. Gdyby władze nie musiały się liczyć z ryzykiem zrywów ludowych, to pewnie na wszystko by naklejali wyłącznie Cleon'a Peterson'a.

Edytowane przez EthicallyChallenged
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KLICEK napisał:

wiadomo ze ja troche patrze przez pryzmat tego ze kolega to robil 😄 nie powiem ze nie. Aczkolwiek co sprawia ze jedna pracka jest lepsza od drugiej? no wszystko. 🙂 

Ja w pierwszej kolejnosci patrze na caloksztalt, pozniej czy tematyka jest spoko a na koncu na napracowanko. Finalnie ciezko powiedziec co jest wazniejsze a co czasem mniej wazne. Czasem jest tak ze final jest kiepski ale napracowanko wysokie i dam to na rowni z czyms co jest bardzo ladne ale np. proste jak stylizowany model pieknie wykonany 🙂 No musze miec gdzies w glowie to ze jeden spedzil nad czyms 3 wieczorki a 2gi 30 dni 😄 

Właśnie sobie przejrzałem listę prac. Raczej nie spinałbym się z tego powodu, że nie wygrałeś itp. Te prace tam przecież też nie są złe. Ogólnie ten konkurs naprawdę miał tysiące uczestników i jak dla mnie trochę to była loteria, ale dramatem bym nie nazwał prac, które wygrały na pewno.

Bywa. Pamiętam jak mieliśmy bitwy gdzie było więcej prac. Było ciężko. Tutaj myślę, że był poziom ultra jeśli chodzi o wybór prac najlepszych - po prostu mieli ich za dużo. 

Tutaj bym raczej nie demotyzozwał ogólnie takich konkursów. Ten uważam za naprawdę dobrze przeprowadzony i zorganizowany. 

A Twoja praca też super 🙂 (dla mnie w tym konkursie to była loteria, bo naprawdę dobrych grafik tam nie brakuje - przeróżne style). Aż mi się łezka zakręciła i przypomniałem sobie bitwy 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adek napisał:

Właśnie sobie przejrzałem listę prac. Raczej nie spinałbym się z tego powodu, że nie wygrałeś itp. Te prace tam przecież też nie są złe. Ogólnie ten konkurs naprawdę miał tysiące uczestników i jak dla mnie trochę to była loteria, ale dramatem bym nie nazwał prac, które wygrały na pewno.

Bywa. Pamiętam jak mieliśmy bitwy gdzie było więcej prac. Było ciężko. Tutaj myślę, że był poziom ultra jeśli chodzi o wybór prac najlepszych - po prostu mieli ich za dużo. 

Tutaj bym raczej nie demotyzozwał ogólnie takich konkursów. Ten uważam za naprawdę dobrze przeprowadzony i zorganizowany. 

A Twoja praca też super 🙂 (dla mnie w tym konkursie to była loteria, bo naprawdę dobrych grafik tam nie brakuje - przeróżne style). Aż mi się łezka zakręciła i przypomniałem sobie bitwy 🙂

to prawda, aczkolwiek my mielismy jury + nagrode publicznosci. Ta wlasnie nagroda publicznosci to byly takie lajki za prowadzenie watku ilosc wrzutek itp 🙂 

Dobre czasy

 

a i tak zgadzam sie, duzo fajnych rzeczy bylo, tylko szkoda ze wszystko co fajne nie jest w top 3  🙂 pierwsze trzy miejsca mocno takie sobie zeby nie napisac dosadniej. Takie jest moje zdanie w tym temacie 🙂 Wiem ze probujesz byc neutralny, ale naprawde nie ma takiej potrzeby 🙂 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota od rana zagoniła człowieka i zapominałem co to tam się staneło w internetach wczoraj 😄

W sumie od razu wiedziałem, że nic z tego nie będzie. Jednak jako istota ludzka, miałem (malusią) nadzieje - choćby na te 100 zł 😄 tak dla podbudowania ego. 
No ale jak to u mnie bywa, ego dostało strzała w czteroliterową część pleców, ale idziem dalej 😄 

Nauka na przyszłość: więcej roboty! Mniej konkursów 😉 I się człowiekowi odechce jeszcze ciułać po nocach pracki na jakieś konkursowe zawody 😄 

Dzięki za dobre słowa - ego odbudowane 🧱 i z gipsem na d***e macha do was kulasem  🤕

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja pracka super. Ale przy takiej ilości nie dziwię się, że nie wygrałeś-ale nie twierdzę, że nie zasłużyłeś na wygraną. Te 3 prace nie są wcale jakię oal-baga. Złe też nie są.

Po prostu trzeba mieć pewnie 90% farta przy tego typu konkursach.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michalo napisał:

ale nie twierdzę, że nie zasłużyłeś na wygraną. 

Kto wie, może jest jeszcze z 200 innych prac, które są mega fajne ( fajniejsze niż dzieło kolegi @Mortom), a nawet "nie zasłużyły" na wyróżnienie 😄 Tak jak napisałeś- w 90% to fart 🙂

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności