Skocz do zawartości

Unreal Engine 5.1 - tutoriale


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się odkryć, że jak uploaduje się shorta z apki na telefon to można wybrać obrazek początkowy z filmiku, z przeglądarki nic takiego nie można robić, trochę późno się o tym dowiedziałem 😕

Ale za to jakość filmiku jest bardzo niska i kolory wywaliło, nie wiem co się z tym dzieje ale działanie tego to jest taka bieda że masakra, google jak zwykle zrobi coś na ćwierć gwizdka a potem po jakimś czasie dorzuci do swojego cmentarzyska bo się nie przyjęło i to nie dlatego ma tylko skrawek podstawowej funkcjonalności. 

Głos nadal taki jak wiatr zawieje 🙂 

 

 

 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął miesiąc mojej kariery nieznanego jutjubera 😛 i trochę bardziej regularnej pracy na kanale więc chyba pora podsumowań 

Przekroczyłem psychologiczną barierę zawrotnych 100 subów na koniec miesiąca 🙂 

hsKM6nh.jpg

X1AFocl.jpg

45 godzin obejrzanych materiałów mimo, że za bardzo nie ma co tam oglądać 🙂 

6Ul91fZ.jpg

3 tys wyświetleń w ostatni miesiąc i 40h

t2t1rV2.jpg

ale 5tys ogólnie na kanale nie wiem czy lifetime czy w ostatni rok

C83mL90.jpg

50h w ogóle 

zIiz5ey.jpg

 

Kobiety co prawda oglądają ale... niezbyt dokładnie 😛

XVOPjLl.jpg

 

Plemiona germańskie wyprzedziły Filipińczyków

ozDS7S1.jpg

procentaż kobiet znacząco zmalał 

uuJ9d21.jpg

a audiencja się odmłodziła 🙂

QkBDjAW.jpg

Wrzucałem bardzo regularnie tj głównie shorty bo tylko to jestem w stanie rzutem na taśmę w tygodniu zlepić w biegu 🙂

8rT0Gzy.jpg

Początkowe staty shortów są jak wybory w rosji 🙂

zCkc0qe.jpg

cbfm73H.jpg

nie można dla nich zmieniać Thumbnaila dlatego większość wygląda jak kupa 🙂

qlSVESz.jpg

Ale dowiedziałem się, że wrzucając przez telefon ma się więcej opcji, różnie to działa i czasem kompresja randomowo filmik zmasakruje i zmieni kolory, nadal dziwacznie to działa ale da się wybrać główną grafikę jeśli się o tym pamięta bo potem już nie można zmienić. Ale trzeba przerzucać pliki na teflon i uploadować i to irytuje a na bluestacku youtube studio nie działa 😕 

Dzięki czemu teraz od kilku dni mam ładniejsze thumbnaile 🙂

sQahDWs.jpg

 

Ale żeby nie było tak kolorowo to w wielu miejscach youtube obcina wielkość filmiku więc trzeba uważać gdzie się stawia napisy bo zostaną ucięte, jak tutaj w głównej kanału 4 thumbainlu słowo Volumetiric całkiem ucięło. Obcina tak samo górę i dół również na polecanych na głównej bo tak sobie ktoś wymyślił.

dJSvdfH.jpg

I w każdym miejscu ucina trochę inaczej, zresztą zwykłe filmiki też różnie przycina ale już nie w takim stopniu 

e65r3lJ.jpg

I co tam jeszcze? A ten pierwszy filmik co wrzuciłem przez telefon to został pobłogosławiony przez algorytm googla i został w dwóch seriach wrzucony często na shortowego feeda i przez to w 2 dni zrobił najwięcej wyświetleń ale w klasyfikacji generalnej jest na 2 miejscu na kanale i przegrywa tylko z tą głupotką co wrzuciłem 2 miesiące temu i od czego się to wszystko zaczęło 🙂ale ma też najwięcej lików ze wszystkiego co wrzuciłem i przyciągnął najwięcej subów od randomów. 

Myślałem, że to może przez to ze wrzucane z komórki, albo że ma thumbaila sensownego albo godzina wrzucenia była odpowiednia ale nie udało mi się nawet w niewielkim stopniu powtórzyć tego osiągnięcia czyli to pierwszy filmik z komórki na zachętę a łaska jutjuba na pstrym koniu jeździ 🙂

Bb6wi32.jpg

G36OCMA.jpg

YOcSdRY.jpg

Wczuciem chyba ze 14 shortów codziennie i kilka zwykłych filmików, przetłumaczyłem jeden dłuższy na angielski i to z grubsza chyba  tyle 🙂

Czy było warto? 

TpRJCAs.jpg

 

 

----

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Destroyer napisał:

Minął miesiąc mojej kariery nieznanego jutjubera 😛 i trochę bardziej regularnej pracy na kanale więc chyba pora podsumowań 

Przekroczyłem psychologiczną barierę zawrotnych 100 subów na koniec miesiąca 🙂 

hsKM6nh.jpg

X1AFocl.jpg

45 godzin obejrzanych materiałów mimo, że za bardzo nie ma co tam oglądać 🙂 

6Ul91fZ.jpg

3 tys wyświetleń w ostatni miesiąc i 40h

t2t1rV2.jpg

ale 5tys ogólnie na kanale nie wiem czy lifetime czy w ostatni rok

C83mL90.jpg

50h w ogóle 

zIiz5ey.jpg

 

Kobiety co prawda oglądają ale... niezbyt dokładnie 😛

XVOPjLl.jpg

 

Plemiona germańskie wyprzedziły Filipińczyków

ozDS7S1.jpg

procentaż kobiet znacząco zmalał 

uuJ9d21.jpg

a audiencja się odmłodziła 🙂

QkBDjAW.jpg

Wrzucałem bardzo regularnie tj głównie shorty bo tylko to jestem w stanie rzutem na taśmę w tygodniu zlepić w biegu 🙂

8rT0Gzy.jpg

Początkowe staty shortów są jak wybory w rosji 🙂

zCkc0qe.jpg

cbfm73H.jpg

nie można dla nich zmieniać Thumbnaila dlatego większość wygląda jak kupa 🙂

qlSVESz.jpg

Ale dowiedziałem się, że wrzucając przez telefon ma się więcej opcji, różnie to działa i czasem kompresja randomowo filmik zmasakruje i zmieni kolory, nadal dziwacznie to działa ale da się wybrać główną grafikę jeśli się o tym pamięta bo potem już nie można zmienić. Ale trzeba przerzucać pliki na teflon i upomadować i to irytuje a na bluestacku youtube studio nie działa 😕 

Dzięki czemu teraz od kilku dni mam ładniejsze thumbnaile 🙂

sQahDWs.jpg

 

Ale żeby nie było tak kolorowo to w wielu miejscach youtube obcina wielkość filmiku więc trzeba uważać gdzie się stawia napisy bo zostaną ucięte, jak tutaj w głównej kanału 4 thumbainlu słowo Volumetiric całkiem ucięło. Obcina tak samo górę i dół również na polecanych na głównej bo tak sobie ktoś wymyślił.

dJSvdfH.jpg

I w każdym miejscu ucina trochę inaczej, zresztą zwykłe filmiki też różnie przycina ale już nie w takim stopniu 

e65r3lJ.jpg

I co tam jeszcze? A ten pierwszy filmik co wrzuciłem przez telefon to został pobłogosławiony przez algorytm googla i został w dwóch seriach wrzucony często na shortowego feeda i przez to w 2 dni zrobił najwięcej wyświetleń ale w klasyfikacji generalnej jest na 2 miejscu na kanale i przegrywa tylko z tą głupotką co wrzuciłem 2 miesiące temu i od czego się to wszystko zaczęło 🙂ale ma też najwięcej lików ze wszystkiego co wrzuciłem i przyciągnął najwięcej subów od randomów. 

Myślałem, że to może przez to ze wrzucane z komórki, albo że ma thumbaila sensownego albo godzina wrzucenia była odpowiednia ale nie udało mi się nawet w niewielkim stopniu powtórzyć tego osiągnięcia czyli to pierwszy filmik z komórki na zachętę a łaska jutjuba na pstrym koniu jeździ 🙂

Bb6wi32.jpg

Wczuciem chyba ze 14 shortów codziennie i kilka zwykłych filmików, przetłumaczyłem jeden dłuższy na angielski i to z grubsza chyba  tyle 🙂

Czy było warto? 

TpRJCAs.jpg

 

 

----

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DAJĘ REAKCJĘ THANKS, ALE WIEDZ, ŻE TO JEST PUCHAR ZWYCIĘZCY 

  • Like 1
  • Haha 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, blood_brother said:

Nie ma najważniejszego wykresu, ile milionów złotówek już wygenerował Twój kanał!

Wolę nie liczyć strat 🙂

 

---

Poza tym 

M8vMAgn.jpg

cT6BzX5.jpg

 

giphy.gif?cid=ecf05e47he3uo073mlod2zqpqm

 

Edytowane przez Destroyer
  • bogactwo 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lekko, żeby coś sensownego robić to trzeba być bezrobotnym albo mieć 15 lat i móc nie spać a na starość to tak się nie da 🙂 

O i jeszcze ten mikrofon yeti to śmieć! tzn nie sam mikrofon ale upośledzone sterowniki, a szukając w neci odpowiediz widzę że masa ludzi ma z gównaistym softem od logitecha problem.

gkE1KVD.jpg

 Tak jak przez dobre pół roku musiałem po uruchomieniu systemu włączać Logitech Options żeby działały takie zaawansowane opcje jak ustawienie szybkości poruszania się kursowa i też ludzie na to psioczyli. Tutaj podobnie ,ustawienia  potrafią się resetować albu działą z jakimiś randomowymi nastawami a jak się wywoła okno tego działdowskiego ghuba to nagle przeskoczy na te z programu i głos zupełnie się zmienia. Albo nieważne co by nie zmieniać to głos jest taki sam aż do resetu systemu bo w UI wyświetla a nie nie ma żadnego efektu. Raz tak maiłem, że ngrałem trochei głos był bardzo spoko a potem otworzyłem nastawy żeby trochę zmniejszyć imput gain i wszystko się wywaliło, zmarnowałem 2 godziny i nie wróciłem do tego co było 😕 Np jak się rozmawia przez skypa czy innego teama to chyba nastawy się jakoś zmieniają i potem można nagrywać i będzie lepszy efekt niż co by nie ustalić w programie 🙂 Zresztą nie wiem, może być i zupełnie randowmowo to wszystko ale to co jest pewnie to logitech i jego oprogramowanie to śmieć 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer dołączyłem do grona sub. Tak, dawaj w angielski, bo po polsku to ciężko będzie o publicity i fame, no chyba że odciągniesz 5 mln emerytek od tureckich seriali. Zrób jeszcze jakiś pic na wodę w stylu "unreal for blender users" i pójdziesz w tysiące. Wyświetlasz mi się na liście obok MPC 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alex3d dzięki! 🙂 wiem, że angielski to jedyna droga która daje jakąś nadzieję ale mój angielski to takie słabe 2/10 i bardzo się z tym męczę a nie mam za dużo czasu na te nagrywki dlatego shorty po angielsku a dłuższe filmy po polsku i potem tłumaczę jak znajdę czas 🙂 Choć chciałbym iść całkiem w angielski ale to jak już zapanuję nad procesem i nadal będzie mi się jeszcze cos chciało 😛 Ostatnio czuję zmęczenie i cały czas jestem zaspany i zmęczony i ledwo  daje radę z czymkolwiek, będzie cieplej i słonecznie to i trochę energii mam nadzieję przybędzie. 

36 minutes ago, alex3d said:

ak, dawaj w angielski, bo po polsku to ciężko będzie o publicity i fame

na sławie zupełnie mi nie zależy, chcę tylko za piniondze z jutuba wybudować 300m dom w otoczeniu min 10 ha lasów 🙂 Na razie mogę to zrobic w pirackich simsach z użyciem kodów na pieniądze ale jak utrzymam zawrotne tempo wzrostu to pod koniec roku może uda się kupić klucz do minecrafta na promocji 🙂

WRbtDIs.jpg

jakby to powiedział rabin: też dobrze 🙂 

Strasznie nie lubię robić takich clickbaitwych tytułów ale bez tego i mordy w thumbnailu chyba się nie da. Filmik " zacznij używać lepszej wersji unrela" się pod to łapie i ma najwięcej odsłon, lików i komentów a nawet nie było krzyczącej twarzy w miniaturce 🙂 
Ale prawdziwą sztuką jest zrobić 5-6 min film z prostą odpowiedzią albo dwoma kliknięciami, to jak te artykuły na 20,000 znaków co odpowiadają czy najbliższa niedziela jest handlowa 🙂 To zresztą tez mnie denerwuje, chcesz pokazać jakiś drobiazg, zaczynasz od pustej sceny ,budujesz coś na odwal przez 5 minut a potem klikasz dwa razy i masz odpowiedz a na koniec jeszcze pomędrkujesz i  powiesz, że sponsorem tego kolosalnego marnotrawstwa czasu jest shadow raid legends jeszcze większe marnotrawstwo czasu 😄

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął kolejny miesiąc ale w tym wrzuciłem tylko dwa nowe filmiki mimo, że nagrałem więcej ale nie miałem czasu nagrać lektora po bożemu 😕 i kilka shortów 

1Y4v6VH.jpg

 

 

No ale też wymieniłem wszystkie stare shorty na takie z normalnymi miniaturkami i teraz to trochę wygląda a nie jak wcześniej 

OXGbMuL.jpg

na tiktoku coś wrzuciłem ale bieda i chyba nie ma sensu tam się przebijać ale 1 like jest 🙂

93SWMKZ.jpg

 

--

Dla żartu wrzuciłem short o AI i algorytm go polubił na tyle, że natłukł 2,3tys wyświetleń w dzień a właściwie w godzinęto przez chwilę został promowany w feedach 

wD36Eel.jpg

ZotN6A3.jpg

 

a więc zrobiłem kolejne dwa i miały podobną ilość wyświetleń 

8uXm0qI.jpg

XevtY2O.jpg

 

shorty to clebracja chwili jak posty na instagramie, jak nie zdobędą wyświetleń w pierwszym dniu to już nie zdobędą nigdy i utoną na zawsze 🙂

ale 4 short o ai i już algorytm powiedział dość, z 10 godzin i nawet jednego wyświetlenia i był w feedzie dla 4 osób a nie 5 tys jak poprzednie  

u3S7iTV.jpg

 

Innymi słowy algorytm googla działa jak ten z tindera czy tiktoka, daje za darmo i bez powodu wyświetlenia i zastrzyk dopaminy a potem to zabiera żeby zapieparzać za darmo dla nich do roboty 🙂 Zresztą ostatnio natrafiłem na kilak filmików które też o tym wspominały od większych kreatorów, nawet linus z LTT chyba w wlan show mówił że algorytm raz ich poleca randomow i mają np o 25% większa oglądalności nowych odbiorców a potem leszy materiał ma spadek i nie ma to żadnego sesnu ani powiązania z jakością materiału. 

le dzięki tym 3 filmikom natłukłem trochę wyświetleń i miałem lekkiego boosta w statystykach który się skończył ostrym spadkiem w ostatnich dniach  😛

yre9egf.jpg

no i dwa achivmenty wpadły jako kolejny zastrzyk doaminy dla małego niewolnika platformy 

ykdgy6Y.jpg

mgHrTAI.jpg

 

Byłem też świadkiem tego że wyświetlenia czy łapki spadały w statystykach, a łapki w dół są często usuwane dla shortów 

Tutaj np short bez wyświetleń ale z likiem ale nie można dać lika shortowi bez jego wyświetlenia, także tego 🙂 

GoPpyI6.jpg

I jakoś to tam idzie choć gdybym coś bardziej się przyłożył to może by to nabrało tempa ale ostatnio ciężko znaleźć czas i energię na cokolwiek 😕

VqXEDiC.jpg

 

Albo to że jak algorytm poleci to jedne z najsłabszych shortów mają dużo wyświetleń i lików już w pierwszej godzinie a te które mają niezłą wartość i czegoś uczą to mają ze 20 wyświetleń po miesiącu 🙂 

JMbpuKb.jpg

 

o i natłukełm 7 tys postów tutaj 🙂

v7cHyrH.jpg

ale udało mi się wyczekać lepszy moment kilak dni temu 🙂

NufcsKv.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, KLICEK said:

co chlop niszczy internet to ja nawet nie 😄 dawaj dalej teraz 1000 subow 😄

w takim zawrotnym tempie do końca roku może się udać a potem przepuszczę całe pieniądze z jutuba na Simsy: Abrakadabra :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności