Skocz do zawartości

Problem z firmą Au*****k


Wirnik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Po wielu latach posiadania licencji opłacania subskrypcji postanowiłem przesiąść się na inne oprogramowanie i zakończyć współpracę z firmą wymienioną w tytule.

Pół roku po tym fakcie wyżej wymieniona firma zwróciła się do mnie z roszczeniami.

Poszukuję osób, które mają podobny problem.

Ja chętnie opiszę cała sprawę na forum ku przestrodze tych, którzy jeszcze takiego problemu nie mają jak rozwiążę problem.

Jedyne co mogę w tej chwili napisać jeśli kończycie współprace z tą firmą to od razu wysyłajcie pismo o usunięcie wszelkich waszych danych osobowych z ich rejestru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie zasada jest prosta, to co autodesk instaluje u ciebie na kompie to jest zwykly maleware sledzi co odpalasz, kiedy i wysyla na serwerek. MIlismy kiedys taka sytuacje, ze kolega w domu (mial zainstalowana wersje z krakowa) mial 3dsmaxa/maye 🙂 pozniej dostal licencje z pracy do pracy w domu. Niewiele myslac przelogowal sie po prostu i pobral juz oryginalnego maxa i maye. Za 3 tygodnie przyszlo pismo z prosba o zaplate za dodatkowe licencje 🙂   Zakladam ze masz podobna sytuacje, niestety nie wywiniesz sie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś na tweeterze pokazywał ile procesów w tle działa czy to autodesku czy adoba i jaką ilość danych zbierają. 

Wychodzi na to autodesk podobnie jak the Foundary patrzy kto tam z kasą używa ich softu i się upomina o swoje choć o autodesku to do tej pory za bardzo nie słyszałem ale o foudry to już od lat legendy o tym krążą i nawet znam podobną historię z pierwszej ręki a nie od kolegi stryja gdzieś tam 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Destroyer napisał:

Kiedyś ktoś na tweeterze pokazywał ile procesów w tle działa czy to autodesku czy adoba i jaką ilość danych zbierają. 

Wychodzi na to autodesk podobnie jak the Foundary patrzy kto tam z kasą używa ich softu i się upomina o swoje choć o autodesku to do tej pory za bardzo nie słyszałem ale o foudry to już od lat legendy o tym krążą i nawet znam podobną historię z pierwszej ręki a nie od kolegi stryja gdzieś tam 🙂 

wszystko co od foundry to odradzam nawet przechodzic obok tego. Tez bylem swiadkiem cyrkow 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, KLICEK said:

no zabawy z lajkonikiem odradzam, bo moga byc klopoty najmana XD 

 

Trafne porównanie bo foundray jak pudzian może powiedzieć o każdym swoim sofcie że "tanio skóry nie sprzedam", możesz blokować firewallem czy kombinować ale 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Destroyer napisał:

Trafne porównanie bo foundray jak pudzian może powiedzieć o każdym swoim sofcie że "tanio skóry nie sprzedam", możesz blokować firewallem czy kombinować ale 

Ja tam owijam łeb i monitor folią aluminiową i śmigam bez strachu.

 

W ogóle skąd to porównanie "wersja z krakowa"

Domyśliłem się tylko z kontekstu ale wyrażenie pierwsze słyszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, michalo said:

W ogóle skąd to porównanie "wersja z krakowa"

Crack - Krak - kraków 😜

Edit: doprecyzuje, młodzież może nie zna... Crack to sposób obejścia zabezpieczeń softu w wersjach pirackich. U nas się mówiło... masz kraka do szopa? Najczęściej to był generatorek Serial Numbers, albo jakiś podmieniony dll, który trzeba było wrzucić.

Edytowane przez kengi
  • Like 1
  • bogactwo 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, michalo said:

W ogóle skąd to porównanie "wersja z krakowa"

Też mnie to zainteresowało ale może przez stare miasto które jest pełne żydów i jak czasem ich mijasz to widać, że nie darzą sympatią gojów 😉 a weź rzuć tam pieniążek 😄 

Just now, kengi said:

Crack - Krak - kraków 😜

no w sumie bardziej logiczne jak już człowiek zna odpowiedź 😄 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kengi napisał:

Crack - Krak - kraków

Dobre, do tego nawet logiczne. Ale pierwszy raz się spotykam 😛

Może dla tego, ze już dawno nie odwiedzałem Krakowa 😛

 

 

6 minut temu, kengi napisał:

Edit: doprecyzuje, młodzież może nie zna... Crack to sposób obejścia zabezpieczeń softu w wersjach pirackich. U nas się mówiło... masz kraka do szopa? Najczęściej to był generatorek Serial Numbers, albo jakiś podmieniony dll, który trzeba było wrzucić.

Dodaj do tego trojany i inne wirusy

 

Do dziś pamiętam ruskie składanki z grami. Trojanek zawsze był jako bonus. No i płyty tak porysowane, że czasem czytnik wymiękał. No ale takie czasy 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michalo napisał:

Do dziś pamiętam ruskie składanki z grami.

Ruskie chociaż dbali o swoich klientów i robili swoje wersje polskich lokalizacji, żeby nie było, że ich wersje gorsze. Do dzisiaj pamiętam "hej, chopy, jesteście tam?" z silnie wschodnim akcentem z Maxa Payna pierwszego.

 

A wracając do tematu, to nie spodziewałem się, że aż tak do tego producenci podchodzą. Ale z drugiej strony właśnie zdałem sobie sprawę, że ludzie używających krakowskich wersji do nauki softu są raczej w zdecydowanej mniejszości.

Edytowane przez blood_brother
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, blood_brother said:

Ruskie chociaż dbali o swoich klientów i robili swoje wersje polskich lokalizacji, żeby nie było, że ich wersje gorsze. Do dzisiaj pamiętam "hej, chopy, jesteście tam?" z silnie wschodnim akcentem z Maxa Payna pierwszego.

Taaak! Mi w pamięci zapadła wypowiedź z sołdżerów fortuny o opancerzowaniu. Tam często były takie twory językowe, że można było się poczuć jak najemnik w międzynarodowym zespole gdzie każdy po swojemu gada 🙂 to były piękne dzikie czasy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności