Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Lego Technic 8815


ultek

Rekomendowane odpowiedzi

Natchniony zaczalem robic klocuszki :) Bedzie to zestaw o numerku 8815 ;]

 

Na razie dwa klocuszki, calosc robie z suwmiarka, co do setnych czesci milimetra zgodne z oryginalem... :P

 

Material jeszcze musze dopracowac, ale nie jest najgorzej...

 

Niedlugo kolejne klocuszki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

3 klocki i 27k ??? no to weź sobie to pomnóż przez jakieś 1000 a jak komputer usłyszy wynik to ucieknie przez okno :D ale trzymam kciuki ;)

 

P.S. napis LEGO jest wymodelowany... no nie wierzę... wiesz, wszystko fajnie ale jednak lepiej by było gdybyś zastąpił to teksturką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietrus....... zdrajco ;)))))) Chevi... siatka jest tutaj http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?p=168837#post168837 ;)

 

no icekawy pomysł z tym samochodzikiem czy czymś tam ;) ja bym tam zostawił modelowane napisy, całe autko zrobił jako jeden mesch z texturkami i tylko dostawił klockowe elementy z góry i z dołu.... ale ja tego nie robię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome, toz to wip! :P

 

w sumie to pewno cza bedzie zastapic wymodelowane napisy "lego" na teksturke, bo to one bardzo duzo poly zzeraja...

 

no ale na razie komp mi wyrabia :P, nie jest zle... jak sie klopoty zaczna to sie pomysli...

 

EDIT: BTW. spojrzcie na to co jakis koles wymodelowal:

 

http://www.digitalbricks.nl/classics/8880/10240768_8880SuperCar.jpg

http://www.digitalbricks.nl/classics/8880/12801024_8880SuperCar.jpg

 

ILE TO MOZE MIEC POLYYYYY????? (przyjzyjcie sie cucyszkom - tez maja "lego" na sobie :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;] ja tez wymodelowalem napisy na klosckach ;]

 

ALE NIE NA WSZYSTKICH :P radze narazie je delete i dodac pozneij do klocków ktorych lepki beda widoczne

 

zerknij tu

 

http://www.augustow.mm.pl/~marcin18pl/siatka.JPG

to jeszcze siatka przed dodaniem napisów ... ;] powodzenia ... i radze zaczac prace na Layersach przy takiej siatce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedział że kilkaset lub kilka tysięcy, przecież napis lego nie ma wcale mało poly, a powtarza się wielokrotnie na każdym klocku.

 

wystarczylo troszke zmodyfikowac ten napis... dodatkowo - on nie ma tych bocznych scianek... przez to bardzo malo zajmuje, wyglada dokladnie tak samo jak ze sciankami i stanowi przez to jakies 2%-3% wszystkich poly w tej chwili...

 

Wolno robie, ale robie ^^ Mam kupe spraw na glowie, dwa kolokwia tuz po sylwku i malo wolnego czasu....

 

Pozdrawiam (niedlugo kolejne apdejty ;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po cholka z poly robisz te napisay nei latwien zamapowac je?, choc by nawet glupim displace'em, dlamnei to troche bezsex tak marnowac moc na takie g. jak napisay, nei wiem ile chcesz tych klockow zrobic ale pewnei nie zrobisz zbyt wiele: ] przy takiej rozpuscie: ] burzujstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z napisow poly pod natlokiem komentarzy (urgh!) zrezygnowalem... dodam je pozniej co najwyzej jako teksturke na "widocznych" cycuszkach...

 

Ponizej prezentuje male conieco: :P

 

(nie wiem tylko czemu w srodku "cycuszkow" porobily sie takie czarne plamy... na kolor "spadzistego" klocuszka nie zwracajcie uwagi bo zapomnialem go ustawic takiego jak innych czerwonych klockow i przez to nieco sie rozni...)

 

 

lego04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te klocki, może zatrudnią Cię w LEGO® corp. i będziesz sprzedawał filmy z instrukcjami do budowy samochodzików, albo możesz tworzyć grafikę do jakiegoś programu komputerowego do budowania z klocków lego. Ja bym osobiście tym klockom delikatnego reflektu dodał. Pracuj tak dalej. powowdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewno za niski sampling GI;>

 

Ano racja... Szkoda tylko ze stopniowe zwiekszanie znacznie wydluza czas renderki... Na razie zostawie jak jest... Jak bede robil finalny render to wtedy sie odpowiedni sampling ustawi...

 

 

BTW. Ponizej prezentuje jak do tej pory najmniejszy klocuszek, jednak zajal mi on najwiecej czasu z tworzonych do tej pory.... Wazy 1024 poly ;/

 

lego05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie w druga strone.... takie male stworki beda biegaly i raz-dwa-trzy zbuduja ten model.... cos w tym stylu ^^

 

zreszta, wygodniej jest tak robic bo to malutko poly jest, a byc moze te klocuszki sie przydadza do robienia modeli na przyszlosc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosko, akurat ten zestaw byl moim pierwszym zestawem LEGO Technic :)) Nawet teraz po tylu latach moglbym go zlozyc bez instrukcji :) Zabawa byla przednia, szczgolnie ze tlok sie poruszal i kola skrecaly, istny matrix ;D

 

Modelowanie dobrze ci idzie, wiec spodziewam sie szybko konca tego etapu. Powodzenia i wytrwalosci w animowaniu, szczegonie ze to jakies ludziki maja skladac, to bedzie chyba wieksze wyzwanie niz model glowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności