Skocz do zawartości

Scena 3D: Moj pokoik


Georgas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 263
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pracka idzie do przodu :) Powiedz mi jedno ? Czy rzeczywiście masz żyrandol zamontowany w dokładnie tym miejscu koło okna? Bo jak dla mnie to jest dosyć potężny błąd przy montażu oświetlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracka idzie do przodu :) Powiedz mi jedno ? Czy rzeczywiście masz żyrandol zamontowany w dokładnie tym miejscu koło okna? Bo jak dla mnie to jest dosyć potężny błąd przy montażu oświetlenia

 

Wszystko jest OK, dokładnie w tym miejscu jest żyrandol :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość makbol

bardzo ladnie, co prawda mało szczegołów ale jestem pewien ze juz wkrotce bedzie ich o wiele wiele wiecej.

Praca estetyczna i jak juz ktos wczesniej napisał bezfajerwerków.

Zycze powowdzenia w dalejszej pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Przez dłuższy czas nic nierobiłem w maxie ale ostatnio znowu zacząłem sie bawić:]

Nałożyłem texturki i wymodelowałem monitorek (nie jest to mistrzostwo świata) ale jak będziecie widzieli jakieśbłędy to postujcie

 

Zapraszam do komentarzy

 

A tu są linki:

http://img204.echo.cx/my.php?image=41we.jpg

http://img61.echo.cx/my.php?image=20po.jpg

http://img102.echo.cx/my.php?image=62ff.jpg

my.php?image=41we.jpg

my.php?image=62ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na moja opinię :D

Zaczne od rzeczy przyjemnych:

- ogólnie ładna pracka;

- przyjemna kompozycja,

- i przede wszystkim jasna;

- moim zdaniem tekstyrki i modele też są okey.

Ale żeby nie było zbyt przyjemnie...

- jakoś nie pasi mi tak perspektywa (nie wiem czemu, ale jakaś taka nienaturalna);

- cienie zmieniłbym na area shadow...

- a w oknie (mam nadzieje że masz tak w planach) walnąłbym jakiś widok i firankę

No by było na tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany do cieni nic nie mam, wiem, że siedzisz w maxie od niedawna i jak na tak krótki okres czasu jest spoko!!

Co do modeli, rzeczywiscie nie sa mistrzowkie i jakies megatrudne, ale ładnie komponują sie z calością. To jest żadka zdolność, by z czegoś prostego zrobić niezlą pracke, a to narazie Ci się udaje!!

Gratulacje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem pracka mi się podoba m.in. dlatego że:

-fajne cienie

-modele też spox

-ma taki mini-klimacik

Ale jest takich byczków kilka:

-Na biurku( I obrazek) jest tak bardzo, ale to bardzo nienaturalnie przecięta tekstura

-Naucz się posługiwać kamerą (służe pomocą :D)

-Na suficie chyba trochę za bardzo rozciągnięta tekstura

-i Podłoga chyba za jasna, bo wydaje się że meble wiszą w powietrzu

 

Jak widać, trzeba trochę popracować, bo bez pracy nie ma kołaczy tylko są byki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny update

-poprawiłem żyrandol i uchwyty na szafach

-dodałem lampke i podkładke pod mysz

 

Zmieniłem także oświetlenie więc powiedzcie które oświetlenie jest lepsze :)

pierwsze dwa linki są tymi samymi ustawieniami a kolejne 2 innymi . Które oświetlenie jest lepsze ??

 

http://img179.echo.cx/my.php?image=222229ib.jpg

http://img203.echo.cx/my.php?image=56858957te.jpg

 

http://img186.echo.cx/my.php?image=41142au.jpg

http://img254.echo.cx/my.php?image=1231231231231232131232130zk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no bardzo ladnie to wyglada. Daj tesh siatke tak z cieakwosci.

Na ostanim renderze przy oknie cos dziwnego sie dzieje tak jakby swiatlo sie wymsknelo spod kontroli ;)

Ogolnie praca spoko, ale jeszcze duzo pracy

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę rzec...? Dobrze, że zmieniłeś ogniskową kamery, w końcu to po ludzku wygląda :p

Sciana w okolicy okien prześwietlona, a te kułeczka na karniszach to w powietrzu latają ;p

Poza tym... chciałbym mie taki pokój

P.S. W tej wnęce w ścianie przydałby się jakiś kaloryfer :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B. E . A...atifull

Widze że popracowałeś i wychodzi Ci coraz lepiej, tylko zastanawia mnię cień za oknem na I i II obrazku. Nie umiem ocenić które oświetlenie jest lepsze, bo oba są dobre ale:

• W I oświetleniu za oknem są cienie, background color pasuje do reszty

• W II oświetleniu nie ma cieni za oknem, ale przydałby się ciemniejszy kolor background (późny wieczór lub wczesny poranek)

 

Daj siatkę to może spadnę z krzesła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny update

dodałem:

-kosz na śmieci

-żaluzje

-pierwszą część komputera czyli CD-ROM

-oraz fieranke, ale mam z nią kłopot a mianowicie mam pytanko

Gdzie moge znaleść texturke fieranki chodzi mi o wzorki na niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to jest fajny klimat :} tylko materiał na lampie taki jakiś nijaki, firanka wisi w powietrzu, nie wiem po co ta stacja dysków i jakim sposobem się świeci kontrolka :]

Ogólnie się mi podoba. Powodzenia w poprawianiu błędów :) i robieniu kolejnych byków (buehehehe, ale ja mam dzisiaj dobry humor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja powiem tak ;) jak sie patrzy na samo wynkonanie to nie mam zastrzerzeń co do modeli to tak 4/6 czepiłbym sie oświetlenie i raczej jakości rendera niż samego światła, dośc realistycznie tylko jaki sprzęt że tak długo liczyło ? pozdrawiam.

 

ogólnie 4/6 :P popraw meble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poprawa w jakości renderowania i oświetlania jest ogramna, gratuluję, sam teraz się uczę vraya, ale do takiego poziomu jeszcze nie doszedłem. A poprosiłbym jeszcze, jeśli jest możliwość, o teksturki drewna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po długiej przerwie kolejny update a mianowicie dodałem telewizor,narazie usunołem fieranki bo złą texturke dałem, wiem że jest bardzo dużo błędów ;( niepodoba mi sie światło a szczególnie cienie jakie padają więc daje screeny, jakbyście mieli jakieś pomysły na rozstawienie świateł

 

Mkbart musisz powiedzieć ktore texturki cie interesują to dam na server :)

 

my.php?image=tv5dg.jpg

 

http://img60.imageshack.us/my.php?image=tv5dg.jpg

 

 

http://img286.imageshack.us/my.php?image=swiatla7vk.jpg

 

my.php?image=tv5dg.jpg

 

 

 

my.php?image=swiatla7vk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta na szafie, taka nienaganna, właśnie taką potrzebuję :)

A co do światła, to proponowałbym trochę więcej odbić na meblach, żeby nie były takim twardym jednym blatem, i w oknie, zamiast tego szarego tła, takie mocne światło, prawie przyćmiewające żaluzje. Nie za bardzo się znam na oświetlaniu, ale może tak by było dobrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

georgas -> sorry że wracam do tak wczesnych postów, ale mam pytanie dot. pierwszego rendera. wiem że już do tego nie wracasz ale je zadam: na zdj. ci zaznaczyłem - w tych miejscach są cienie - na parapecie i nad oknami, i dlaczego te cienie mają kształt koła skoro okno ani firana nie dałyby takich właśnie cieni? pozdrawiam ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie jest to zle, mimo ze scenka w sumie dosyc prosta, ale oswietlenie w miare ok. dalbym wyzej directa jezeli chcesz uzyskac ujecie w srodku dnia i odsunal vraylighty w oknach bo dziwnie przeswietlaja te okna. zwieksz sec.multip. w gi to poprawi te zaciemnione miejsca, wysun tv bo go prawie nie widac. a tak jeszcze najlepiej dopasuj te plane i boxy(a tak wlasciwie to nie lepiej bylo zrobic jednego duzego i na nim flip normals?). tyle. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien problem, otóż zmieniłem wersje Vraya i zauważyłem plamy na ścianie (zaznaczone na renderze) w wersji 1.09 niemiałem tych plam, wiem że to jest spowodowane tym że w oknach mam Vraylight ale niemoge ich usunąć więc mam pytanie gdzie w opcjach Vraya sie to ustawia żeby niebyło tych plam w wersji 1.46.15 ??

 

 

pokoikplany6pd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mały update

 

24xl.jpg

 

Chveti mam zaznaczone 'store with irradiance' ale przypomniałem sobie że miałem podobny problem w Vrayu 1.09.03 pojawiły mi sie te plamy wtedy gdy ustawiłem Irradiance map na very high a teraz w Vrayu 1.46 mam ustawione na high więc chyba problem rozwiązany, dziś ustawie na Custom i -3/-2 i jak będzie renderek to wrzuce na forum. Mam wzwiązku z tym pytanie czy możliwe jest że czym więcej prepasów tym gorszy render??

 

Daje renderek z Vraya 1.09.03 i jak widać jest ten sam błąd ale dużo większy (spójżcie na czas renderowania :( )

 

4854564564566pq.jpg

 

Marcin mógłbyś podać jakieś dokładniejsze ustawienia materiału na żaluzje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę się dłużej rozpisywał, bo jest fajnie i poprostu brak słów itd itp...nadal są te kropki przy oknie i nie wygląda to za dobrze, chyba ta lampka ma czarne nogi ;]

I jeszcze daj materiał na śmietnik

To by było na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no bardzo ladna pracka. jednak coś z telewizorem jest coś niewporzadku :/ Jakis taki zwykły...nic specialnego. Ani zadnego napisu ani nic. Na poczatku myslalem ze to jest akwarium ;). Troszke pusto w pokoju jesst.

Ogolnie praca super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką metodą robiłeś szafki ? Boxami czy planeami ? Pozatym ogólnie jest bardzo super...

Szafki robiłęm box'ami

Z powodu że strasznie długo robiłem swój pokoik ( i nieskończyłem) pewnego dnia postanowiłem usunąć model z hdd :D , więc będe robił całośćod nowa i mam nadzieje że mi wyjdzie lepiej a kiedy to nieiwem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności