Skocz do zawartości

POJAZD 3D: Leopard 2A5


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 203
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Originally posted by sikham

no co ty

 

zapuszczasz texplotera i photoshopa i masz git texturki :]

 

:D aha, ale dzielisz wcześniej model na czesci czy nadajesz obiektowi material Multi/Sub-Obiect a potem odpowiednim scianka odpowiednie ID materiału. ?? bo ja tak probuje i jakos nie za bardzo wychodzi :P. Wisz pytam bo czołg to troche skomplikowany obiekt to texturowania.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra czas na powaznie z tymi texturami poki co tak bedzie tyl wygladal (rozmieszczenie plam) jeszcze bez blota i niektorych detali...

 

(sorry ze tak obcielem obrazek ale normalnie to nie chcial sie zaladowac na strone :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Pionier

czemu nikt nic nie pisze ?? :( :( [killer] [killer] [killer]

 

bo mialo byc w texturze zimowej ;)

 

bajer Ci to wszystko idzie, ale ja bym uzyl innego maskowania, niz takie standardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AcidBoyXL

bardzo mi sie podoba, rob dalej fajnie ci wyszly swiatla, model bardzo fajny ehh no rob dalej tak jak jest ten kamuflażżż :D

 

[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by klower

 

bajer Ci to wszystko idzie, ale ja bym uzyl innego maskowania, niz takie standardowe.

 

innego maskowania, co masz na mysli tak dokladniej :D ??

 

p.s.

zmienilem barwy bo w tych lepiej wygladal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety ale jutro jade na wakacje :) :(. Zdazylem otexturowac korpus czolgu (bez rdzy, blota itp..). Prosze o komentarze uwagi itd. Lukne jeszcze wieczorem przed wyjazdem zeby zobaczyc Wasze opinie :)

 

tylko napisac mi cos !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana planow, jade we Wtorek !! :) :) :)

 

thx Kulexy i Falcrum, fajnie ze sie podoba :). Gotham nad tym wlasnie teraz bede pracowal. Postaram sie uzyskac taki efekt przez dodanie blota, rdzy, zdrapanego metalu, wgniecen itp. itd ... :).

Swoja droga to calkiem fajne to texturowanie :D

 

Pozdrawiam

[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna model, jak dobierzesz do tego odpowiednie tekstury to będzie pełen realizm. Chyba, że chcesz osiągnąć efekt plastikowego modelu. Ta koncepcja wcale nie jes zła, czasami może wyjść lepiej niż ta mająca wzbudzić realny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotham ma racje sprawia to obecnie wrazenie perfekcyjnie wykonanego modelu z plastiku, jeszcze nie do końca pomalowanego ,ale ciezar nadasz poprzez drobiazgi, jak odblazki, zadrapania, bród, otoczenie, zachowanie uzo roboty przed tobą, ALE JESTES NA IDEALNEJ DROPDZE. sorki za capsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model i teksturki też niezłe. Czekam na updaty.

 

Teraz mały offtopic...

Byłem ostatni na festiwalu filmów w Lubomierzu i miałem okazje wsiąść do \"Twardego\" (polski czołg na jakiejś tam licencji). Wiecie jak w tym cholerstwie jest mało miejsca? Jakby was zamkneli w studzience kanalizacyjnej. Dookoła przyrządy, nigdzie nie można się ruszyć, w zadna strone nie da sie wyciagnac reki na pelna dlugosc(max miejsca 40 cm). Jakby jeszcze zamkneli klape to klaustrofobia murowana.... No i jeszcze widzialem Lamgorghini Coutach, bo jeden browar sobie sprowadzil jako reklame(piekny woz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mala uwaga dotyczaca texturowania widziales kiedys czorl w \"lesnym moro\" na pustyni troche zle dobrales kolory do \"moro\" skoro wybrales klima pustynny proponuje odciei brazowo szare w warunkach bojowych czolg taki jak twog bylby bardzo latwy do namierzenia i zniszczenia .. popraw to a tak w ogole to zarefakenkurwastyczny model :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

jako slaby krytyk prac mechanicznych ogranicze sie do tekstury, bo w modelu nie widze niczego zlego :).

Bowiem teksturka jest b. fajna. Ciesze sei ze brudzisz swoj czolg, a nie idziesz na latwizne robiac hermetyczny model(jak to keidys na czacie poweidzial deler)...

Mysle, ze jezeli skonczysz to powinienes popracowac nad otoczeniem, bo to zdjatko nie przejdzie :P.

 

Ale ogolnie bardzo milo, chociaz jak ktostam napisal wyglada to na zabawke, nie wiem czemu :|.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bloto to ni bloto. jak dla mnie to nad blotem rzeba jeszcze popracowc, bo widac nagle prejscia. niech mapa blota bedzie w bumpie nie kokwa, ale niech ma lagodne przejscia.model pierwsza klasa nie zniechecaj sie zobacz ile sie juz nauczyleś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by saygon

to bloto to ni bloto. jak dla mnie to nad blotem rzeba jeszcze popracowc, bo widac nagle prejscia. niech mapa blota bedzie w bumpie nie kokwa, ale niech ma lagodne przejscia.model pierwsza klasa nie zniechecaj sie zobacz ile sie juz nauczyleś

 

 

dzieki Saygon :)

 

co do materialu to robie tak

 

Materiał Blend:

 

material1: moro czolgu (to co jest pod blotkiem)

material2: błoto (SimbiontMAX)

mask: odpowiednia maska

 

poprawie jeszcze to \"bloto\". dzieki za wypowiedzi :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności