Skocz do zawartości

Pojazd 3D: lancer evo 8 nurbs


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hindus - no coś w ten deseń ;)

 

wiec jak juz mowilem to malutko sie posunolem, ale zawsze to jakis krot to przodu, a raczej do tylu he, he :o

 

w06.jpg

 

troche tez popoprawialem, zeby nie bylo ze tylko kilka surfow zrobilem ;) no mysle ze niedlugo przyspiesze :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze zawsze chcialem sie nauczyc NURBSÓW, ale zawsze tez podchodzilem do nich z pewnym dystansem, nie wiem czemu. A modelik musze powiedziec ze ladnie ci idzie, pozdro

 

PS jak komus sie bedzie chcialo to prosze rzucic jakies dobre(najlepiej podstawy:]) tutoriale o nurbsach do 3ds maxa rzecz jasna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie radze maksowych nurbsow, sa strasznie okrojone i UI maxowy jest do nich niewygodny, jak dla mnie maxowe nurbsy nadaja sie tylko do robienia firanek :P

 

edit:

agmakonts - hmm w sumie o tym nie myslalem ;) ale mozliwe ze tak, chociaz nic wielkiego oprocz kilku glosnikow pod tylnia szyba.. wnetrza nie planuje calego robic - tylko glowne elementy, oparcia siedzen deska rozdzielcza itp ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NURBS - zbiór niejednorodnych wymiernych krzywych typu B

(..)

 

i to jest właśnie najgorsze w NURBSach, nigdy nie można zrobić prostej krzywej :(

 

Kome, nieźle ci idzie, chociaż sporo rzeczy robisz na bieżąco, a lepiej jest już wcześniej rozplanować (powy)krzyw(ian)e, żeby później nie było niespodzianek typu "ehh, coś nie pasują mi te dwie powierzchnie, no ale nic to, następnym razem będzie lepiej" ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack no bo jak krzywa moze byc prosta skoro jak sama nazwa mowi ze jest krzywa :D :D ;)

 

Marvey skad ty te teorie wziales ?? hehe.

 

a no i najwazniejsze kome cos te wejscie czy przejscie z powiedzmy boku samochodu w ten poszerzony blotnik bardz ale to bardzo dziwnie wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wziąłem?? miałem kiedyś taką gazetke (cóż jeszcze mam) KŚE (na którą ktoś gdzieś ostatnio wybrzydzał) i pomyślcie że specjalnie dla tej definicji odszedłem od kompa znalazłem przepisałem i jest.

Jeszcze raz sory hindus za moją pomyłke (wiem wiem nie ten wątek ani program "wybacz mi" ale cóż) pokój bracie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kome... To jesto po prostu piękne i nadzwyczajne... Bardzo ładnie to wymodelowałeś. Podobno uchodzisz za znawcę modelowania samochodów. No po prosu bardzo ładne i nic więcej nie można powiedzieć, bo brakuje słów. Życzę powodzonka w dalszej pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja poprosze o mala pomoc :>

 

probowalem juz duuuuuzo razy ale jestem za cienki zeby mi sie udauo :(

 

chodzi o to ze chce miesc teg surfa na czerwono oczywiscie z zachowanym tym co na niebiesko ;)

 

mi pare razy "wyszuo" i tak tragicznie ale lepiej niz zawsze ale icosurvy byly poukladane jak to zjelone ;)

 

pomozcie miszcze!

 

p01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz kome troche techniki i sie gubisz :D.

 

Zobacz masz tak bok i tylne nadkole a to poszerzenie co jest na calej dlugosci drzwi powienienes zrobic dopiero wtedy gdy bedziesz mial blotnik te nadkole poszerzenie itd oczywiscie z mysla o tym wlasnie jest to powiedzmy proste tylko jedno ale jesli wp...asz sie juz z poczatku w takie bzdury jak ten plastik na boku to ciezko bedzie nawet filleta blotnika sie ni powinno robic a tymbardziej w rhino, a teraz zamotam troche zrob bok ten na zolto potem skopiuj go i schowaj lub zostaw przytnij w tym miejscu gdzie ma odchodzic nadkole zrob nadkole dla pewnosci matchnij go do tego przycietego elementu juz wejscie powinno byc idealne teraz otwor na nadkole i tylnia czesc blotnika teraz zrob ladny otwor i 2rail czy czym chesz taki dookola i moze teraz prowadz to cos co jest na boku !! , a gornej czesci nie przycinaj bo musisz dorobic reszte boku i bawic sie znowu ladnie 2rail a pofiletuje sie ojjjjj pozniej duzo pozniej............

 

dobra zakrecilem jak cos zrozumiales to dobrze jak nie to hym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumialem doskonale bzyku ;) ale tak mysle czyby nie zaczac od nowa no bo przodu jakos nie moge dokonczyc i wogole ale dalem popis :P juz bede wiedzial teraz jaka koleinosc tego wszystkiegko jak cos na dniach powinienem wrzucic porcyjke swierzych nowych surfikow kochani ;) ale przynajmiej widzicie ze sie w ten projekt angazuje i jest szansa ze go skoncze :D i bedzie w galerii ;) ale to nie predko

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności