Skocz do zawartości

Pojazd 3D: lancer evo 8 nurbs


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

"kolejny samochod kome no nieee" zaraz mnie zlinczujecie :D

 

a teraz troche faktow

4 samochod w rhino, po trzech nieudanych kompletnie probach (focus, saab i mondeo..) wreszcie zalapalem jak to sie je i zaczelo mi troszke wychodzic, te wczesniejsze proby to porazka byla, wybaczcie mi je ;) ale teraz mam nadzieje ze bedziecie mi pomagac (bo pomocy potrzebowac bede napewno) w niektorych miejscach. nie komentujcie surfa nad nadkolem.. najgorszy z calej bryki narazie, ale juz tyle razy go wymienialem, no juz nie mam sily i musi taki zostac, tymbardziej ze go obfiletowalem z wszystkich stron i go juz nie mam zamiaru ruszac ;P

 

co do samego modelu to chyba wiecie jak to wygladda, nie zamieszczam referek bo dorzuce swoj wiejski tuning.. do przedniego zderzaka moze jeszcze listwe na dole dorobie, jak narazie skonczona jest tylko maska, ale i tak jestem bardzo zadowolony z tego co mam, lancer to wdzieczny model do nurbsow ;> tak wiec jeszcze raz podkresle ze sa i bledy i odstepstwa od oryginalu ale juz sie tym narazie nie bede przejmowal ;> pomozecie mi go skonczyc to bedzie git ;)

 

siatka:

w04.jpg

 

i reszta:

w03.jpg

 

002.jpg

 

[ pelna wersja 1600x1200 ]

 

mi sie podoba :P zobaczycie moj bedzie lepszy od sub-zeusa :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie nie kome szczena mi opadla:) pieknie Ci wychodzi:) niedlugo tez bede tak umiec:)

Zastanawiam sie tylko czy nie zrobiles czegos nie tak przy przednim...yyy nie pamietam jak sie to nazywa...o wiem:) slupku:) bo ciezko Ci bedzie polaczyc go z dalsza czescia i dachem:P

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ale z tym blotnikiem to dales d... :D dobra to wiesz ale skoncz wreszcie jakis samochod bo chyba bedzie trzeba ciebie zabic ;).

czemu zawsze wybieresz coraz trudniejsze maszyny :D ?? hihi ale powodzenia bo maska naprawde ladna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

curka - dziekuje ;) jak mi pomozecie to skoncze :]

 

sans - dzieki :D narazie jakos idzie, zanim robie kazdego filleta mysle trzy razy i to w kazdym viveporcie oddzielnie ;)

 

lonek - dzieki

 

wybaczcie ze updatuje w tak niewyjsciowym momencie ale wiem ze juz dzisaj nie bedzie mi sie chcialo tej karoserii ruszac, wiec daje bo obiecalem ze wrzuce ;) wszystkie bledy przez eksport wiec sie nie czepiac ;)

 

aha wiem ze slupek wykrzaczony ale brakuje mi dyscypliny zeby go do perfekcji doprowadzac :>

 

003.jpg

 

a tu lakier na szybko specjalnie dla hindusa :) sory za jakosc ;)

 

004.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda pisać, wróce tu pewno za jakis tydzien bo jade na badania i wiem ze będzei co oglądać, zresztą już jest ;) dzięki za render z lakierem, z odbiciami na szybach wygląda jeszcze lepiej niż wszystko inne co w życiu widziałem ;).

 

pozdro. powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wierzę, speed modeling w Rhino ;) nie wiem kto cie pogania, ale za bardzo się spieszysz i jak kilka razy ci coś nie wyjdzie to się poddajesz i idziesz dalej, model mógłby być prawie idealny (ideałów nie ma) bo widać, że masz już pojęcia o tym jak modelować, no tylko to nadkole kłuje, boczna krawędź maski i za mały fillet pod przednimi lampami, ale to już czepianie się, ogólnie widać ogromny postęp, tak trzymaj, tylko bardziej się przykładaj do detali :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kome... jak dla mnie modelik super ... full respect !!

1.upewnisz mnie w przekonaniu że jest modelik robiony w rhino ?? czy sie mylę ?? 2.Truno się dłubie w nurbsach ??

3.czy dał byś radę to zrobić w Maxie ??

 

 

A felgi ... bardzo bym myślał czy 4 czy 8 , ale wybrałbym osiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack - nie widzialem twojego posta, wybacz ;) dzieki za wszystkie rady.. to gonienie moze dlatego ze to pierwsze powazne autko.. mysle ze jak wyrobi sie we mnie jakas dyscyplina to bede siedziec nad kazdym elementem caly dzien, niestety jak narazie nie potrafie poprawiac rzeczy po raz 15 i nie chcec go zostawic i isc dalej ;) w poly mialem tak samo na poczatku a potem zaczalem dopracowywac wszystko i dopinac na ostatni guzik wiec wierze ze i w nurbsach tak sie stanie ;) mozliwe nawet ze za tago modelu.. a moze nie :P moze bedzie ze mna tak samo jak z bzykiem ktory teraz marudzi jak bardzo chcialby poprawic te wszystkie surfy w c2 ;) nie myle sie?

 

 

jim mee - dzieki ;)

 

tak model robiony jest w rhino :> co do trudnosci.. to rhino jest bajecznie proste ale nurbsy i surfacing to rzecz trudna i nie wiem czy ją kiedys porzadnie opanuje ;) to sa dopiero poczatki.. a co do poly to pewnie bym takie zrobil ale nie tak dokladnie i nie tak gladko :>

 

 

a tu render z nocy, niec nie dodalem, poprostu render z lakierem na wiekszym samplingu, niektorzy juz wiedza ze ja tak mam ;P

 

005.jpg

 

no i dajac to wydalem na siebie wyrok :P (slupek z przodu i z tylu)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inespew - dzieki ;) a te buble to przez ciulowaty export, zderzak ma 90k poly a dalej kanciasty :| kiedy ja sie naucze eksportowac ;)

 

bukovsky - zeby dac grubosc mozesz extrudowac w glab karoserii krawedzie powierzchni np maski, po czym joinujesz i filletujesz ;)

 

knysza - juz podjalem decyzje ;) jak nie znajde niczego lepszego to robie nr 4

 

kamillm - to przez odbicia ;) poprostu tam nie ma sie co odbijac i to przez to ;)

 

dzisiaj cos wrzuce ale jak wroce do domu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meanwhile..

 

w rhino sobie powolutku tworze nowe surfiki, troche bardziej sie przykladam - poogladalem troche siatek miszczow (moze widzieliscie, megane i clio) no i napadla mnie motywacja :D

 

a tu puki co kolejna propozycja lakieru - zrobilem kilka innycg ale zadem nie wychodzi ciekawie (chodzi o kolorki)

 

015.jpg

 

macie jakies propozycje? ;) mysle ze potem na lakier dojda jakies napisy / grafiki

 

dziś wieczorem dam wam jakies siatki z rhino ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności