Skocz do zawartości

Pojazd 3D: lancer evo 8 nurbs


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

to odpowiem za kome'a pewno sie nieobrazi bo to spoko koles - z tego co wiem to jak przerzucasz model spod rhino do maxa to predzej jako mesh albo jako iges - w tym przypoadku to 100% mesh, a co do renderka to kome to vray user ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czesc ;) widze ze fajna dyskusja sie zrobila

 

ja po malej duzej przerwie wreszcie mam kompa to zaczalem go dziergac od nowa narazie puki co nie mam neta wiec nie za czesto bede sie tu pojawial ale postaram sie za kazdym razem cos zamieszczac. to co jest narazie to poczatek tylko. dziwie sie ze jak robilem wczesniej to nie widzialem niektorych detali jak maska zawijajaca sie w slupek albo ta wypuklosc na nadkolu przednim i z nia mialem wlasnie najwiecej klopotow zeby dopasowac do reszty nadwozia ale sie udalo nareszcie ;) troszke zmienilem design przedniego spoilera i obnizylem go ale nie wiem czy taki zostawie moze jhak mi sie nie spodoba to jakis z gotowej oferty zrobiee. a tak puki co to daje obrazki i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehehehe...niezły świr wspaniała robota, mi by sie już nie chciało od nowa zaczynać :] a jeśli idzie o model to przód jest na 5+, patrząc na bocznego surfa wydaje mi się że teraz nie powinieneś mieć kłopotów z tym elementem co ostatnio o chrzanił robote, jak możesz to daj nastepnym razem screen z sufr..analyze w high-res, wspaniale wygladają ;) pozostaje mieć tylko nadzieje że wkrótce zapłacisz abonament i już zagoscisz na dłużej a nie tylko okazjonalnie :] a i jedno pytanie - co do słupka to będzie tam szedł jakiś filet czy cuś ? tak pytam z ciekawoścu bo wydaje się ostra krawędz ale nie wiem jak jest w orginale także nie wnikam :P pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)

 

od poczatku mi sie nie podobal ten spoiler z przodu to go zmienilem mysle ze teraz jest fajnie :) co do screenow w hi res nie ma szans bo nie mam jak sie na server teraz dostac wiec musze zmiejszac i kompresowac a tak poza tym to co juz macie to tak przod raczej bedzie wygladac tyl tylko ze tam na msce ten wlot zrobie no i oczywiscie jak to jeszcze pofiletuje wszystko to troche inaczej bedzie wygladac. a co do slupka to narazie nmie filetuje bo to jeden filet jest idzie od maski przez slupek zaz po sam tyl wiec narazie z tym poczekam :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - dzieki ;)

 

hindus - na lakier jeszcze poczekamy :d

 

kozioo - a no pplug wyszedl ale mi sie podoba ;) bok bedzie podobny oczywiscie

 

aha zaden rajdowy styl tylko wielkie spoilery neony itp chyba nawt lusterka jakies zrobie tuningowane. nie moglem sie powstrzymac wczoraj to pofiletowalem ten przod mam nadzieje ze nie za wczesnie ;) no i wyeksportowalem to ale chyba bedzie trzeba jeszcze raz bo 127k to chyba za duzo troche ale sie zobczy ;)

 

pozdro

 

1.jpg

 

z tymi filletami niezla szkole mialem ale sie udalo chyba ;)

 

2.jpg

 

4.jpg

 

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie bądz dziad i chociaz daj lakier na spojlerku :/

 

z tymi filletami niezla szkole mialem ale sie udalo chyba ;)

no po screenach nie wątpie ;)

 

i podoba mi sie że będzie tuning :] a nie sportówka...

aha i nie rozpędzaj sie tak z filetami bo zabrniesz i znowu od nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGmakonts - co z lampami nie tak?

 

eee a ja sie tak staram a tu nikt prawie nic nie pisze ;)

 

no to wrzucam troszke do przodu, tylek prawie skonczony. zderzak bedzie jeszcze wymieniony wlasnie musze poszukac jakichs fajnych wzorow bo mi nic w glowie nie siedzi, a chce zeby to jakos fajnie wyszlo.. no i dorzucam jakies testy lakieru speciajnie dla hindusa :P sory za jakosc

 

pozsrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie lakierek podoba, szczgolnie ten ciemniejszy, modelik tez fajny, ale na pierwszym renderku chyba sie tylny zderzak odkleja w jednym miejscu.... aha masz moze przepis na fajny chrome, taki akurat na klosze, bylbym wdzieczny, ja juz nie mam do niego sily:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, czekam na więcej ;)

 

btw. bardzo podoba mi się render z lakierem, mógłbyś w kilku słowach streścić co jest jego sekretem? (jaka mapa hdri, czy są tam jakieś lampy czy tylko hdri, może kilka słów na temat lakieru.). Bylbym wdzięczny i nie tyle o żargon maxowo vray'owy, bo sam korzystam z mayi i mentala, tylko o bardziej teoretyczne informacje ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Kome bede zly ;). topologicznie daje rady ale curvesy czasami są cholernie krzywe :), a co do tuningu to hym ehh rozumiem tuning przez dodanie ladniejszych progow moze troszke nizszych czyt. no max 20-30mm tak samo przedni i tylni zderzak ale dorobienie pluga :D a co ma byc wtym wlocie intercooler od jakiejs sportowej ciezarówki ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwalcie sie od tego tuningu ;) mi sie plug podoba

 

chudy - thx

 

neos - sekret dobrego lakieru tkwi w dobrej krzywej fallofa, dla picu mozna rtez dodac duzego glossa w shellacu :)

 

Bzyku - ech ty ;) pokaz gdzie te krzywe curvesy masz? a w tym plugu we wlocie bedzie jakas wielka skrzynka chlodzaca nie wiem co, jak wymysle to napisze wiecej

a co do topologi to thx :)

 

WToreK - dzieki :)

 

narazie nie wiele modeluje, dupny zderzak znowu do wymiany pojdzie juz nie wiem jaki zrobic ale spoiler chyba taki zostanie no i dla niecierpliwych test tego co jest z lakierem w jakiejs lepszej jakosci

 

nie mam czasu sie wiecej rozpisywac :) wiec komentujcie

 

001.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ztym przednim plugiem normalne batman forever :P a gdzie krzywe ogolenie to mi sie wiekszosc nie podoba (ale to juz moja tylko wizja :D ) ale gdzie gryzie najbardziej to tylne nadkole i fillety o ile mozna to tak nazwac gdzie leci od dachu po koniec lancerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całość nawet wygląda nieźle, "tjunink" to kwestia indywidualna więc się nie bede czepiał ;) tylko że bok samochodu (okolice szyb) są strasznie płaskie, to bardzo kłuje w oczy, a jeszcze bardziej będzie kłuć jak dojdą do tego płaskie jak stól szyby boczne :( jednak myślę, że następny model będzie lepszy, bo sporo się przy tym nauczyłeś

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knysia dzieki :)

 

Bzyku - odwalże sie i tak tego nie zmienie ;) a te krzywe no pokaz pokaz ja nie rozumiem wogole no z tym "filetem" przez slupek to mozliwe ale w miejscu gdzie laczy sie z maska tam gdzie sie zweza to moze byc nie tak ale nie wiem jak to inaczej zrobic na moje oko jest ok ale wiem ze wy sie lepiej znacie ty i Loozack wiec popatrzcie na siatke trzn na te curvesy i powiedzcie co nie tak wytknac prosze bo ja nie wiem :) a z tylnim nadkolem to kompletnie nie rozumiem

 

asfalton - dzieki :)

 

chveti - tchigz źomje xf a ten zielony lakier nie zyje :p

 

Loozack - co do tej plaskosci to tez wytlumacz bardziej bo nie kumam tutaj tez przeciez plasko jest:

evo8drivefr.jpg

 

to jeszcze sie zmieni jak bedzie grubnsc blachy do wewnatrz i filety dojda a tak tylko napomne bo moze ci o to chodzisc ze blacha idzie pod tym samym katem co szyba u mnie a wcale tak nie jest tylle zae szyby nie ma to tego nie widac

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jak sie przypatrze to powiem tak - bardzo fajny model psuje ten zderzak :]

 

Wiem ze to będzie tuning ale zastanowiłbym sie czy dobra droga tędy :P co do tego boku to troche (niestety) racji jest ty już za długo to dziergasz żebyś widział błędy ale choćby ta krawędz co biegnie wzdłuż przedniego słupka mówi sama za siebie - nie wiem czy planujesz tam dac fileta ale jest zdecydowanie za ostro - looknij na ten obrazek co masz w poscie powyżej...

 

...co i nie wiem czy tak coś to może na renderze widac ale cos na dolnej części na słupku dziwnie wygląda, jakieś załamanie czy cosik, nei wiem jak jest w orginale także nie wnikam :P może jakbyś dał inne ujęcie to było by lepiej to widać ;)....

 

...bardzo fajny model felg ale jeśli o to już idzie to podstawa ;) także nie wypowiadam sie, render nie daje wiele do życzenia...aha i następnym razem jasny zielony prosze :P pozdro.

 

ps sory za brak kontaktu na gg ostatnim razem ale miałem problemy przjściowe a jak wróciłem to już cie nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja juz nie wiem mi sie podoba :) jak pokazesz mi jakies body kity dobre i mi sie spdoba bardziej niz ten to oczywiscie ze zrobie inny. ciagle mam problem z dupom nie wiem jak to zrobic chociaz szczerze nie bardzo mam ochote ostatnio dlubac ale jak znajde jakas dobra inspiracje to jak najbardziej ;)

 

a co do zielonego to jego juz nie ma :P

 

edit:

widzialem we wrocku tego lancera na wlasne oczy.. piekne auto :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności