Skocz do zawartości

Postać 3d: Star Wars - Generał Grievous - reaktywacja


ArTooRo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie!

Ulegając naciskom wielu ludzi postanowiłem wziąć się za skończenie owego modelu porządnie. Będąc wciąż zaangażowanym w projekt filmu dokumentalnego postanowiłem ubarwić sobie nieco życie i zrobić małą odskocznię od owego projektu - właśnie kończąc zaczętą niegdyś przeze mnie postać Grievousa z nadchodzącej wielkimi krokami części III Star Wars. Jest to też pewien sposób na umilenie sobie czasu oczekiwania na premierę 19 maja... ale dość tego paplania, bo już pewnie padacie z nudów :)

 

Tyle na razie z modelu. Nie potrafię powiedzieć jak częste będą update'y, bo z przyczyn oczywistych poświęcam więcej czasu na projekt filmu dokumentalnego.

 

Pozdrawiam!

 

>>> Pierwsza minaturka jest aktualizowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie to to jest po prostu piękne, bo ja zachwycam się wszystkim, co ma fantazyjne kształty. Twoja pracka, jeśli ją skończysz to będzie bardzo ładna. Przynajmniej ja tak sądzę...

 

Życzę powodzonka w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch, monitor mi sie oblepił cukrem... ale faktycznie praca wpaśna więc słusznie :D

 

no ale zeby ci za dobrze nie było-w zasadzie z geroviusa to ma tylko i wyłącznie głowę i ogólny zarys tułowia. nie wiem czy chcesz robić "swoją wersję" g-Gierka, czy moze jego wiernakopię, ale jeśli to drugie to wejdź sobie na ww starwars.com ,tam jest jedna z nim tapetka, przyjżyj sie,zę ma inne ramiona tam.

ok rozpisałem się. powodzenia, narks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzękuję za Wasze komentarze!

 

Odnośnie braku podobieństwa: zgodzę się co do pewnej części rąk, a mianowicie osłony na ramiona - minimalnie ją jeszcze zmienię, bo faktycznie odbiega lekko od oryginału. Najbardziej denerwujące jest to, że najlepsze zdjęcie, które posiadam jest dość wczesnym konceptem tej postaci i do momentu ukończenia filmu parę elementów uległo zmianie, ale w miarę jak zauważam różnice, staram się je poprawiać.

Przyznam się jeszcze, że jest parę rzeczy, które sam wymyślam bo ich po prostu nie widać np zawiasy.

A propos tapetki ze starwars.com - to odkąd pojawiła się w necie to wisi na moim pulpicie :)

 

Czas na update: (sorki, ale zapomniało mi się siatki)

1) złożone łapki

2) rozłożone łapki (wg Star Wars miał on 4 ręce rozkładane z dwóch - stąd te wygibasy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow...ale to już wiesz ten pomysł z łapami super...heh zapytaj na forum czy ktoś by nie miał jakiś dobrych fotek co by ci pomogły (ludzie są zyczliwi...zazwyczaj) z tą postacią mażna się zdziwić, że co poniektórzy mają prawdziwe pere... nie, diamenty w swoich zbiorach.

Kończ bo nie mogę się doczekać całości

ps. ja pamiętam (z kreskówki SW są tacy co oglądają jeszcze bajki :P), że miał taka pelerynka lub coś, to też zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Jeśli chodzi o fotki z ep3 odnosnie Grievousa to mam chyba wszystkie jakie się pokazały - samych fotek w ogóle z ep3 to mam już ponad 1000.

A nad pelerynką to też pogrzebię - taki miałem zamiar, ale czy wyjdzie to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity model! Szczególnie zadziwiły mnie te "składane" ręce. Model wykonany z niesamowitą precyzją i jak na moje oko bardzo dobrze odwzorowuje oryginał. No ale stwierdze to dopiero w kinie jak obejrzę Ep3 ;).

 

Pozdrawiam i życzę pomyślnego ukończenia modelu!

 

May the schwarz be with You ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdźsobie na holonet.pl tam jest temat calutki poświęcony jego kromnej osobie :P pewnie tym wiesz, ale whatever. są w tym toppicu jakieś renderki jego nawet :)

 

pozdrawiam i czekam niecierpoliwie na efekty końcowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o holonet.pl to już dość długo jestem tam zarejestrowany także o tym wiedziałem, ale dzięki za info (w sumie to chyba nawet kiedyś sam właśnie tam zamieszczałem wczesne renderki mojego "niedorobionego" wówczas Grievousa :) )

 

No to siup:

1) update (zostały łydki, stopy, poprawki i koniec modelowania - sory za słabą jakość - kompresja)

2) obiecany wire (przyznam, że mało z tego widać :/ - żaden z obiektów tutaj nie ma przydzielonego meshsmootha)

 

Pozdrawiam i czekam na opinie!

 

EDIT: Teraz tak jeszcze patrzę, że muszę mu nogi cofnąć do tyłu - lol :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice model i ładna siatka. Tylko nie siadaj na laurach ;)

P.S

Na premiere ep3 jade do poznania, zapraszam wszystkim fanów.

Największe kino w Europie, zjazd większości polskich fanów SW oraz konwent przed premierą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo koleś postaraj się, bo kurcze model super ale jak textury "popsujesz" (cisną się inne słowa) toooo...no może nawet...troche pobrzydnieć :) postaraj się też o jakies fajne tło, jakieś fajna architektura albo coś ale patrząc na twój poziom to nie ma się chyba o co martwić.

A modelu nie będe krytykował bo raz, robiony jak najbardziej do orginału i dwa to pare rzeczy nie podoba mi sie tylko przez mój gust nie ma tu takich eee jakiś błędów od strony technicznej (czy jak to tam nazwać).

 

Powodzenia w kończeniu

 

PS. Nie myslełeś, że było by można zarobić na tym modelu np sprzedając go za jakieś pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentsy!

 

misiold - mam nadzieję, że tekstury się udadzą, bo mam na to bardzo mało czasu :/

Owego modelu i tak bym nie mógł sprzedać, bo czerpiąc korzyści finansowe z cudzego projektu (Lucasfilm) naruszyłbym prawa autorskie tej postaci (G.Luca$ by mnie chyba Ewokami poszczuł ;) )

 

lonek16 - no to już czas najwyższy! szybko nim w kinach będzie 3 epizod! :)

 

mrkrzysiek - nie zapomniałem, nie zapomniałem :) stwirdziłem, że łatwiej i efektywniej to zrobić bump mappingiem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

jak widzialem ten model w miniaturce to mi sie bardzo podobal:) ale jak zobaczylem go "w duzej rozdziel." to juz mniej nie wiem jak to wyjasnic:D ale chodzi tutaj o postac nie model.

model-->super

postac-->taka sobie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus - dzięki!

mort - a powiem szczerze, że miałem taki zamiar, ale byłaby to króciutka pokazówka, lecz sądząc po czasie jaki mi został, to pewnie nic z tego nie będzie. Poza tym w animacji to jestem totalna noga :( Mam takie tyły, że chyba i tak by nic dobrego z tego nie wyszło... ale przyznam, że propozycja z uprawą kapusty jest niezwykle kusząca :D

nielot007 - dziękuję, cieszę się, że to chyba kwestia gustu :)

 

A teraz wpadną spece od teksturowania i mnie z...jadą. Niestety w tej dziedzinie to orłem nie jestem (cóż... w żadnej "orłem" nie jestem :D), więc spodziewam się, że teraz się zacznie burza krytyki :)

 

P.S. Sorki za złą jakość obrazka - troszkę mu to na złe wyszło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo faktycznie koleś.. wnętrzności są eee no nie takie jak myślałem, że będą i ten metal na zebrach i innych (rurki rąk i te paski na facjacie) ale poza tym to git i mogę ci powiedzieć, że prawie napewno nikt cię nie zjedzie (chyba) i właściwie chłopie to jestem większa noga niż ty.

 

PS.zastanawia mnie czy ty chodzisz do takiego jednego liceum w Bydoszczy czy jesteś już hie hie "stary wyjadacz chleba", bo kurcze chciałem tam iść do liceum i się zastanawiam jak tam jest "naprawde".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jeszcze doszlifować te textury - martwi mnie tylko, że każdy pokaże mi którąś fotkę Grievousa i udowodni, że na nim textury wyglądają inaczej... i każdy będzie miał rację - dlaczego? ponieważ z przykrością stwierdzam, że prawie każda fotka jaką mam mówi niemalże co innego odnośnie np: koloru textur, czy nawet zarysowań. Niestety taki jest kłopot w małpowaniu modelu 3d a nie czegoś z rzeczywistości. Zauważyłem że często oświetlenie zupełnie zmienia całą sytuację. Staram się znaleźć jakiś kompromis, ale to oczywiście nie oznacza, że nie jestem otwarty na krytykę!

 

Tyle mam na swoją obronę - reszta to lenistwo i brak umiejętności :)

 

Re: P.S. Ja kończę teraz 2-gi rok studiów, ale jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o tutejszych liceach (aczkolwiek nie mam pojęcia czego :?) to wal na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo ladne )))

Klimat modelu podobny jak w zajawkach EPIII.

Do textur nie mam zastrzezen. Faktycznie oswietlenie potrafi drastycznie zmienic kolory tekstur.

Facjata wymiata ! )))

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postac - Super

Miecze - niebardzo. Jakos tak za kolorowo. no i miecze daja jakies swiatlo prawda ?? a na modelu niebardzo go widac.

Ale w za tydzien jade na SW III to bedzie najlepiej porownac :D

Tak czy siak - Wymiatasz ze SW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jedyne co mi nie pasi to faktycznie te mieczy powinny jednak rzucać jakieś światło i powinny mieć bardziej widoczne kolory tz. powino widać, że niebieski to niebieski a u ciebie albo to albo albo. No i jeszcze jedno...PROSZE wsadzi go do jakiejś architektury (no wiesz żeby była jakaś sceneria), fajnie by wyglądał na tle jakiegoś niszczonego miasta zrobionego w Photoshopie.

 

PS.Wow widzie, że wszyscy gdzieś wyjeżdżają na specjalne seanse hi hi zapraszam do gdańska do kina neptun gdzie film będzie można zobaczyć z 18 na 19 o godzinie (uwaga uwaga) około 12 w nocy (no pare minut po 12) :P Ja tam się na to porywam.

I niech moc będzie z nami, kartoflami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koleś zaś pokazał, że lepszych od niego nie ma. Drugi link na 3dtotalu do galerii. Też bym tak chciał. Acha słówko do tych co się czepiają. Gdzie wam do poziomu ArtooRo.

Mistrzu nauczaj. I niech moc będzie z wami. Epizod III już jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No i koleś zaś pokazał, że lepszych od niego nie ma. Drugi link na 3dtotalu do galerii. Też bym tak chciał. Acha słówko do tych co się czepiają. Gdzie wam do poziomu ArtooRo.

Mistrzu nauczaj. I niech moc będzie z wami. Epizod III już jest. :)"

 

w 100% sie zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności