Skocz do zawartości

Zjednoczenie uzytkownikow


illy

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to propozycja, ale nie wiem czy pasuje do tego dzialu.

Moze opcja jest bardzo megaśna i moj pomysl jest ogromny ale....

 

Kto by byl za tym, aby zjednoczyc wszystkiech uzytkownikow forum, do zrobienia jednej wielkiej wspolnej pracy. Moze still moze animka. Nie wiem.

 

Ustalilo by sie podzial rol itd, animatorow, modelarzy. Zrobic jakas animke w ktorej kazdy by mogl wziasc udzial robiac chocby malutki modelik zeby go bylo widac.

 

Wiem ze brzmi to wariacko ale mozna chociaz sobie na taki temat pogaca.

Co wy na to?

Moge jeszcze podac jakies szczegoly projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

noooo, pomysł przedni, naprawde... taki chyba na osobny dział nawet :P, w sumie mozna było by zacząć od mini-bitew; jeśli miała by to byc animka to najpierw bitewka o najlepsze scenario, potem o animatic, soryboard itp. Jak by wyklarowała się idea, należałoby zawiązać sztab centralny, albo coś takiego. W sumie słyszałem o paru takich projektach zrobionych przez grupe osób które się nawzajem nigdy nie widziały i przez sieć pracowali tylko (ekipa od disney'a np.) i wychodziły fajne rzeczy... Jak by co to ja reflektuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli o stila chodzi to jeszcze jeden wałek jest; kiedys były organizowane w sieci photoshop-pingpongi czy jakos tak :P zabawa polegala natym ze dwoch (czy wiecej) kolesi odsylalo do siebie obrazek z coraz to nowa warswą. Zaczynali od jakiegoś elementu a potem dodawali za każdym razem cos nowego... gra konczyła się kiedy jeden strewidził że wymięka albo jak kibice mówili że obrazek skończony. Z powodzeniem można by taki system zastosować na koniec, na etapie pdkrecania gotowego rendera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl, mozna by w WIPie dac watek. Kazdy by robil obiekt na dana tematyke [oczywiscie wybrana metoda demorkacji]. Kazdy by zrobil jakis obiekt ktory wedlug niego by pasowal do sceny.

 

Organizacja - mysle ze tak samo jak temat trzeba by wybrac demokratycznie z tych co mieli by chec sie podjac. A rendering na maszynie nalepszego ;p Nie mowie ze na poczatek cos super hiper megasnego ale...

-ludzie od modelingu robia swoje pojedyncze obiekty [powiedzmy do 20kpoly]

-ktos od renderingu i ustawien rendererow robi klimat i oswietlenie

-ktos inny zrobi textury/shadery

-ktos to wyrenderuje

-ktos to ladnie poprawi w PS

 

Mysle ze jest to warte zabawy, przeciez mozna to zrobic w dwa tygodnie, bo ci co maja chec robia to w tym samym czasie.

 

Dajcie znac czy:

-chcecie wziasc udzial

-jaki temat bysmy wybrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- chce wziac udzial (ale dajcie mi jakis drobny objekt, bo nie mam duzo czasu)

- jesli bedzie zawieralo samochody, ja sie nie zgadzam.

- lepiej stila niz animke

- ja bym wybrala jakis krwiozerczy temat, ale oczywiscie podpozadkuje sie demorkacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematu to sie nie wtrącam wybierzcie

jednak do projektu zgłosi sie full osób i to na stila będzie za mało jestem za animką

chętnie się przyłącze ale bez teksturingu bo jestem cienki (przynajmniej na razie) bo w tym

a co do renderingu: panowie (i panie) a nie zapomnieliście o renderingu sieciowym??

kady posiedzi godzinke i będzie 200000x200000 rozdziałka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jesli bedzie zawieralo samochody, ja sie nie zgadzam.

Hihi :D

 

 

w sumie still na poczatek czemu nie! jak by wypalilo to byly by swietne podwaliny pod jakis konkretny squad. To jak?! najpierw temat potem koncepty? co? W sumie pomysł jaki rzucił Kome nie jest zły (mówie tu o mieście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakies fajne miasto tez nie bedzie zle ;) mysle ze trzebabyloby od konceptu zaczac, potem jakeis 2d miszcze zarzuciliby drawningami i by siem zaczeuo ;)

 

wiec widze ze narazie temat prezentuje sie nastepujaco (glosowali kome i Plastique): miasto przyszlosci ;>

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternatywna propozycja na temat (nieprzemyslana za bardzo)

 

- spersonifikowane szachy:

czarne ustawiaja proce, biale kopia tunel probojac podejsc czarnych od dolu, kilka czarnych pionkow przebranych za biale, bialy krol przebrany za skoczka, czarne przygotowuja zywa armate z hetmanem jako pocisk, biale buduja ceglany mur naokolo krola, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy - z calym szacunkiem ale ty tu jestes za dlugo zeby nie wiedziec ze takie "projekty" nie doczekują konca ;] ten tez wyjątkiem nie bedize ;]

 

--Edit--

 

a teraz zeby nei bylo ze pisalem to dla zgrychy ... wiecie jak prowokacje wplywają na mobilizacje projektow ? ;] mam nadzieje ze te ktore byly zamierzone wypalą :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, popieram Kome. Ale z 6k użytkownikow? Napewno nie przejdzie... Przy tysiącu już będą problemy. :P Ale jak już pisalem, jestem za i trzeba nad tym głębiej pomyśleć, bo pomysł jest naprawde genialny. No, ale zobaczymy... co będzie, to będzie.

 

Pozdrawiam

~mw4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo sceptycznie do tego nastawiony, ale...

 

... jesli zobaczylbym, ze jest to sensownie zorganizowane, prowadzone i trzymane silna reka w kupie to jesli nic by mi nie wyskoczylo, to chetnie bym sie przylaczyl. Grunt to dobra organizacja, na pewno zero demokracji, ktos musialby cos takiego koordynowac, zasady powinny byc od poczatku jasne, co robimy, jak, kto co robi itd. Kupa organizacyjnej roboty, od ktorej wszystko zalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zobaczył jak powstaje to dzieło. Niestety szczerze wątpie że to powstanie, może nawet będzie już 100% modelingu i textyr ale jeśli gdzieś siądzie to albo na samym początku albo na renderze. Zdziwiło mnię bardzo to że to było propozycja illy'ego. W każdym razie życzę wam sukcesu w tej pracy, ja i tak się nie pcham wszyscy więdzą czemu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowalbym system taki na start; jak ktos ma pomysl to niech odpala fotoszopa i rysuje... Efekty wstawia tutaj lub ew. w watku który załozy illy. Jesli sie okaze ze koncept ok; to zaczniemy wprowadzac poprawki/detale... innej mozliwosci na poczatek nie widzez zeby rozchulac impreze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zeczywiscie na poczatek przydal by sie koordynator; mysle ze gdyby illy zechcial to juz by bylo cos. Podchodzac do sprawy z czysto scjologicznego punktu widzenia; to nieda sie ukryc ze projekt ten musi przybrac forme kulki sniegowej; juz tlumacze co mam na mysli dla tych ktorzy sie nie domyslaja; Oczysywistym jest fakt ze wszyscy uzytkownicy forum nie krzykna naraz huraaa i zaczna pracowac kazdy z osobna w sensownej strukurze. Dobrym "punktem" zaczepienia jest tu tutaj osoba illy'iego (szykanowanego jak wyzej widac, za swoj rewolucjonistyczny pomysl :P ). Dlaczego dobrym, jasna sprawa, swoim autorytetem na starcie podnosi prestiż przedsięwzięcia, a co za tym idzie spodziewaną frefkencje potencjalnych uczestników projektu. Nawet gdyby projekt na poczatku skladal sie z trzech osobników; mastera i dwóch slejwów (zakładając ze master to koordynator i pracauje rownie intensywnie co podwładni) i osby te robily jakiekolwiek postepy, a projekt mialby staus otwartego, to przypuszczam ze w niedługim czasie przyłączyło by się sporo ludzi.

Konkluzje: im projekt bylby na bardziej zaawansowanym etapie tym mialby wiecej współtwurców, aby zgromadzić osoby należy przedstawic już jakieś konkretne rzeczy związane z projektem (wręcz namacalne), System demokratyczny jak najbardziej lecz jedynie na poczatku projektu (potem totalitarka), no i najważniejsze na koniec niedać ponieść się słomianemu zapałowi i mierzyć siły na zamiary...

Potencjalne korzyści: Napewno ludzie którzy wzieliby udział w tym projekcie, posiedliby bardzo cenną umiejetność pracy w teamie (bez tego o zawodowej karierze nie ma co mysleć), mozliwe że nawiązały by się jakieś kontakty i po skończonym projekcie pare osób zgadałoby się i stworzyło jakis inny projekt... W sumie plusów jest sporo ale co tam bede gadać... kurde ale sie rozpisalem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z 6k użytkownikow? Napewno nie przejdzie... Przy tysiącu już będą problemy.

Bez przesady, jak 5 osob na poczatek sie zbierze to bedzie sukces

 

Nie chodzilo mi na poczatek o wielkie modele po kilkaset tys poly. Proste obiekty ktore jakos beda laczyc sie z tematem. Miasto mi sie bardzo podoba. Ale ja bym sie skupil na jakiejs ulicy. Co wy na to? Kazdy zrobilby jakis budynek na poczatek. Np. 4ro pietrowy. Pozniej jakies obiekty typu lampy, smietniki itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kady posiedzi godzinke i będzie 200000x200000 rozdziałka

 

O fak hehehee xD.

 

Jestem za - mozecie liczyc na moc obliczeniowa mego kompa i moje mizerne umiejetnosci ;>.

 

Teren zurbanizowany, cos ala HL2. W powietrzu transportowce [takie jak np. w Republic Commando], na dole soldiers, a posrod nich cywile uzbrojeni w roznego rodzaju bron wzieta wprost z ulicy [slupki, kawalki drewna itp] - ogolnie zamieszki ;>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności