Skocz do zawartości

Pojzad 3d: Vw bus


Pawelkos

Rekomendowane odpowiedzi

To moj pierwszy WIP na tym forum i szczerze mowiac dlugo sie zastanawialem nad tym czy to dobry pomysl, zeby go wystawiac, gdyz wiekszosc ludzi na tym forum to perfekcjonisci i mam przez to pewne obawy. No ale raz kozie smierc.

 

Do rzeczy: robie Vw chyba busa nie wiem dokladnie ktory to rocznik, modeling chyba juz zakonczylem, chyba ze mnie zmusicie do zmian, ulepszen itp ;), materialy prawie tez. Czekam na wasze komentarze, uwagi, krytyki mam nadzieje ze nie zjedziecie mnie za bardzo.

 

Aha robie go maxie R5, render to Brazil

 

pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

siwy -> thx

 

max_1989 ->thx, musze znalezc jakas odpowiednia mapke HDR bo zrobilem jeden

render z HDR i nie za bardzo mi sie to podobalo, jesli mozesz to napisz ktore materialy i co ?

 

mentaller ->thx, co do material to sie zgadza, uzywam brazila i nie wiem czemu mi sie robi taki syf, probowalem juz roznych ustwawien i nie moge sobie z tym poradzic, jesli ktos uzywa brazia i moglby mi pomoc to bylbym wdzieczny.

 

JunioR ->thx, jak bys mog to napisz co ci nie lezy to moze sie zmusze i to poprawie, co do tla to nie wiem czy mi sie bedzie jeszcze chcialo

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no świetnie, świetnie mi także się podoba, w modelu dostrzegłem brak migaczy, które dla tego auta są bardzo charakterystyczne:]

chodzi mi o te migacze w bocznych słupkach, z modeli chyba z 54 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrom jest trochę dziwny. Lakier też jakoś tak inaczej wygląda niż "na żywo".

Ale modelik jest super. Podziwiam, że chciało Ci się robić takie szczegóły jak np. zawiasy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMMM a cus to ;) Heheh fajny busik :) Wszystko co juz było do powiedzenia zostało chyba powiedziane :) No, ale dodam coś od siebie tzn.:

1 Czy światła są okrągłe??(bo wyglądają jak jajka??)chyba że wina ujęcia ;P

2 Słupek w drzwiach troszkę dziwny (chyba się pogiął)

3 Dziwi mnie troszkę ten profil z tyłu (twój jest zaznaczony na zielono, a tak jak na czerwono chyba powinien być, ale nie wiem do końca :)

Aha no i co do szyb to jakiego materiału używasz?? br glass??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WToreK ->thx jednak ja swojego nie bede chyba rasowal i sprobuje zostac najblizszy oryginalowi

 

Wiśnia ->thx, jak pisalem na poczatku nie wiem dokladnie ktory to rocznik, a na zadnym zdjeciu z ktorych korzystalem w czasie jego robienia nie bylo ich wiec u mnie tez ich nie ma, podeslij linka ze referkami to moze je dorobie :)

 

slate -> thx, co do chromu to moglbys sprecyzowac co ci w nim nie pasi? bo to zwykly brazil chrom wiec tak myslalem ze sie nie spodoba, ale nie wiem za bardzo co w nim zmienic, a co do lakieru bede musial jeszcze przeprowadzic kilka modyfikacji,

 

Ser -> thx, prosze o konkrety co do materialu, bedzie mi latwiej skorygowac bledy

 

Bubu ->thx,

1. tak swiatla sa jajka i takie mialy byc w zamierzeniu

2. bardzo prosze abyc zaznaczyl miejsce, w ktorym sie pogial

3. ja tez nie wiem do konca ;), zobacze jeszcze raz na referki sprobuje to zweryfikowac

4. tak uzywam brazli galss z drobnymi modyfikacjami, tylko ze w poprzedniej scenie w ktorej go urzylem bylo wszystko ok, a tu sie pierdzieli, a jak wylacznie szyby z oswietlenia to wszystko jest ok, ale nie ma takiego efekty jaki chcialbym uzyskac

 

lonek16 ->thx, co do hdri to pisalem o tym wczesniej, ale chyba jednak bede musial wrczucic jakas mapke do envoirment

 

pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu masz zaznaczone :) A co do szyb to wogóle o co chodzi??? Bo zabardzo nie wiem, ale jak chcesz żeby było jaśniej to wyłącz dach z oświetlenia (ja tak robilem w swoim Vw ;P, no u mnie dach był oddzielnym elementem) Ja jak nie działa mi zbytnio br glass daje br basic mat i w reflekta daje fallofa. No a co masz w enviromancie?? Jak nie masz nic to daj chociaż gradient ramp (bodajrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dlugim czasie postanowilem odkopac wip-a. Z koniecznosci przesiadlem sie z brazila na v-ray i w nim teraz redneruje. Meczylem sie z tym pol dnia i juz szczerze mam dosyc tego modelu. Piszcie co dobrze a co zle bo ja juz wymiekam

attachment.php?attachmentid=&stc=1

 

Acha i pytanie do vrayowcow: czy taki czas renderingu na Athlonie 2000+ 512RAM mozna uznac za, no wlasnie dlugi, krotki,sredni? Scena ma 93636 poly bez GI tylkos skylight i 1 omni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalem inne otoczenie i poprawilem chrom ale czy na lepsze sam nie wiem, licze na wasza ocene, a ten bialy co wyszedl zoty to taki mial byc w sumie mial byc kremowy chyba ze nie jest. Heh Hindus tak wczesnie wstajesz czy tak pozno chodzisz spac, a moze miales jechac na ryby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee... teraz to jest autko do przyczepy kempingowej... niebieski materiał wywal i przywróć pomarańczowy dodaj jakiej chropowate powierzchnie, albo do niebieskiego daj taką powierzchnię. i znak volkswagena powinien być czrny. teraz miesza się z busem i nie za dobrze to wygląda. reszta ok, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee... teraz to jest autko do przyczepy kempingowej...

heh wlasnie o to mi chodzilo, prawdziwy oldschool :) wiec niebieski raczej nie zniknie, ewentualnie moge go jeszcze troche rozjasnic ;), co do tych chropowatych powierznichni nie bardzo kumam o co chodzi, a z do znaku na wszystkich fotkach ktore widzialem byl wlansnie chromowany wiec chyba tak zostanie moze pozniej spobuje jeszcze wersje z czarnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx wszystkim za komenty

 

eh a w ciagle z tym pomaranczowym :P, moze pozniej jak bedzie mi sie chcialo to zrobie 2 wersje ale poki co zostaje przy niebieskim ;),

 

KamillM co masz konkretnie na mysli odnosnie tego tylu?

 

A tera nowy redner, zmienilem otoczenie dla chromu na logo, sam nie wiem czy teraz lepszy czy poprzednie, a moze oba do d..., powiedzcie, ocencie,pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość webhed

Hello, I LOVE your 3D VW Bus, I would like to use it on my site, the haight-ashbury home page (http://www.sanfranciscobay.com/haightashbury) and apply a colorful pattern to it to use in the free postcard section. Would it be possible to get a .3ds or .obj file of it from you?

 

Peace!

 

Erik - [email protected]

 

To moj pierwszy WIP na tym forum i szczerze mowiac dlugo sie zastanawialem nad tym czy to dobry pomysl, zeby go wystawiac, gdyz wiekszosc ludzi na tym forum to perfekcjonisci i mam przez to pewne obawy. No ale raz kozie smierc.

 

Do rzeczy: robie Vw chyba busa nie wiem dokladnie ktory to rocznik, modeling chyba juz zakonczylem, chyba ze mnie zmusicie do zmian, ulepszen itp ;), materialy prawie tez. Czekam na wasze komentarze, uwagi, krytyki mam nadzieje ze nie zjedziecie mnie za bardzo.

 

Aha robie go maxie R5, render to Brazil

 

pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności